Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?  (Przeczytany 8118 razy)

Offline Roszada

Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« dnia: 20 Sierpień, 2017, 19:50 »
Nawet w Biblii ŚJ nie ma frazy „Ojciec Jehowa” a tymczasem posługują się oni takim określeniem i to bardzo często.
Dziwne, że nie odpowiada im biblijna forma „Pan Bóg”, a tworzą niebiblijne określenie.

Watchtower Library pokazuje taką frazę (Ojciec Jehowa) w publikacjach ŚJ 95 razy, ale ani razu w Biblii. :-\
Prócz tego 15 razy "Ojcze Jehowo".

Oto przykłady:

„Tak pragnę Ojcze, Jehowo, drogami Twoimi iść” (Śpiewajmy Jehowie 2009, Pieśń 22; patrz też Pieśni 56, 61, 71);

„A więc niebiański Ojciec, Jehowa, na pewno zadba o nasze potrzeby” (Strażnica 15.09 2011 s. 22);

„Ojciec Jehowa z zadowoleniem przyjmie nasze wyrazy doceniania” (Strażnica Nr 23, 2003 s. 19).

Ang. płytka ŚJ (Strażnice od 1950 r.) zawiera aż 794 wystąpienia frazy:
“Father Jehovah“


Dlaczego CK tworzy jakieś specyficzne określenia?

To tak jak ja bym mówił "Tato Krzysztofie" itp.


Offline Światus

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień, 2017, 19:54 »
To tak jak ja bym mówił "Tato Krzysztofie" itp.

Jeśli przejdzie ustawa o związkach partnerskich, to ten zwrot nie będzie już taki dziwny...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień, 2017, 20:08 »
Jak nie jest taki dziwny, to po co go też Dziadkiem nazywają? ;D

Dziadek” (tytuł używany od 1953 r.)

   „słusznie zwracają się do Jehowy jako swego Ojca, ponieważ on poprzez Ojca wieczności, Chrystusa Jezusa, będzie ich »Dziadkiem«...” (Strażnica Nr 2, 1954 s. 9 [ang. 15.04 1953 s. 249]);

   „Jehowa jako pełen miłości »Dziadek« i Jego uniwersalna organizacja jako czuła »Babka« zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi” (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22 [ang. 01.10 1956 s. 605]);

   „W taki sposób niebiański Ojciec Jezusa Chrystusa stanie się niebiańskim Dziadkiem odnowionej ludzkiej rodziny” (In such a way the heavenly Father of Jesus Christ will become the heavenly Grandfather of the restored human family. – Worldwide Security Under the “Prince of Peace” 1986 s. 169);

   „Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Dziadkiem” (Therefore, they properly address God as “Father” because he will, in effect, be their Grandfather through the “Eternal Father,” Jesus Christ. – ang. Strażnica 01.08 1995 s. 13).
[polski odpowiednik nie zamieszcza słowa „Dziadek”: „Słusznie więc nazywają Boga »Ojcem«, ponieważ przez »Ojca na wieki«, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Wspaniałym Ojcem” (Strażnica Nr 15, 1995 s. 13)]

   „Dla dzieci, które codziennie słyszą, jak rodzice mówią o Jehowie i modlą się do Niego, Bóg staje się realną Osobą. Pewien młodzieniec powiedział: »Kiedy zamykałem oczy i modliłem się do Jehowy, widziałem kogoś w rodzaju dziadka. Rodzice pomogli mi zrozumieć, że we wszystkim, co czynimy i mówimy, trzeba uwzględniać Jehowę«” (Strażnica Nr 23, 1996 s. 12).


Offline Światus

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień, 2017, 21:29 »
To są świetne argumenty dla trampka, w kwestii; Jak nasz Ojciec może się stać naszym Dziadkiem.  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline gangas

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień, 2017, 21:36 »
Jak zostać własnym dziadkiem

 Mały przykład na to jak sobie można samemu pokomplikować życie...

 Ożeniłem się z trzydziestoczteroletnią ładną i młodą wdówką, która miała równie ładną szesnastoletnią córkę. Mój ojciec ożenił się z moja pasierbica. Od  tej pory wszyscy straciliśmy orientacje w rodzinnych stosunkach. Moja żona, czyli synowa mojego ojca jest również jego teściową. Moja pasierbica została moją macocha, a mój ojciec moim zięciem. Nie koniec na tym... Niedawno urodził mi się syn, a pół roku później jego stryj, czyli syn mojego ojca. Moja macocha czyli córka mojej żony została w ten sposób siostrą swojego wnuka, będąc równocześnie babką swojego brata. Jej syn jest moim bratem, a ja jego dziadkiem. Mój ojciec jest szwagrem swojego wnuka, który jest bratankiem jego syna. Moja żona, teściową i synową mojego ojca jest babką mojego brata. I w ten sposób zostałem swoim własnym dziadkiem...  ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gremczak

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień, 2017, 21:51 »
Nawet w Biblii ŚJ nie ma frazy „Ojciec Jehowa” a tymczasem posługują się oni takim określeniem i to bardzo często.
Dziwne, że nie odpowiada im biblijna forma „Pan Bóg”, a tworzą niebiblijne określenie.






Dlaczego CK tworzy jakieś specyficzne określenia?


Mnie to nie dziwi, bo każda religia tworzy jakieś dziwne ,specyficzne niebiblijne określenia. Tylko pewnie wyznawcy danej religii ich nie zauważają.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień, 2017, 23:46 »
Jak nie jest taki dziwny, to po co go też Dziadkiem nazywają? ;D

Dziadek” (tytuł używany od 1953 r.)

   „słusznie zwracają się do Jehowy jako swego Ojca, ponieważ on poprzez Ojca wieczności, Chrystusa Jezusa, będzie ich »Dziadkiem«...” (Strażnica Nr 2, 1954 s. 9 [ang. 15.04 1953 s. 249]);

   „Jehowa jako pełen miłości »Dziadek« i Jego uniwersalna organizacja jako czuła »Babka« zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi” (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22 [ang. 01.10 1956 s. 605]);

To dlaczego w PNŚ nie napisali: "Ja i Dziadek jedno jesteśmy"?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Nikt

  • Gość
Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień, 2017, 03:56 »
Mnie to nie dziwi, bo każda religia tworzy jakieś dziwne ,specyficzne niebiblijne określenia. Tylko pewnie wyznawcy danej religii ich nie zauważają.

Może jakoś przykład . Bo ja niestety nie widzę


Offline Sebastian

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień, 2017, 06:20 »
To dlaczego w PNŚ nie napisali: "Ja i Dziadek jedno jesteśmy"?
:)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień, 2017, 09:45 »
Mnie to nie dziwi, bo każda religia tworzy jakieś dziwne ,specyficzne niebiblijne określenia. Tylko pewnie wyznawcy danej religii ich nie zauważają.
Ja bym wcale o tym Ojcu Jehowie i Dziadku nie pisał, gdyby oni się nie czepiali terminu Trójca. ;)
Ale ponieważ sami wojnę wywołują, to staję z nimi do walki.

Nie mam szans bo ich Bóg to:

Imperator”: the great Emperor of the universe, Jehovah God. (ang. Strażnica 01.10 1934 s. 292; por. ang. Strażnica 01.11 1919 s. 328).

„Jego zamiarem jest, aby Jezus Chrystus miał z sobą spółuczestników w liczbie stu czterdziestu i czterech tysięcy, którzy będą stanowić część Jego imperjum [ang. his empire, s. 188]. W budowaniu tego imperjum Bóg nie śpieszył się, lecz postępował stale majestatycznie według swego upodobania” (Wyzwolenie 1929 [ang. 1926] s. 190).

Dyktator”: Jehovah is supreme, the Most High, and absolute Dictator over his organization (ang. Strażnica 15.08 1932 s. 243).

„Prawowity dyktator Jehowa jest Bogiem porządku, a to samo przez się jest dowodem, że ma organizację. On jest naczelną władzą. Najwyższym i absolutnym dyktatorem swojej organizacji” (Złoty Wiek 01.11 1934 s. 3).

„Jehowa jest jedynym prawowitym dyktatorem” (Złoty Wiek 01.11 1934 s. 7).


Offline trampek

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień, 2017, 11:30 »
Jak zostać własnym dziadkiem

 Mały przykład na to jak sobie można samemu pokomplikować życie...

 Ożeniłem się z trzydziestoczteroletnią ładną i młodą wdówką, która miała równie ładną szesnastoletnią córkę. Mój ojciec ożenił się z moja pasierbica. Od  tej pory wszyscy straciliśmy orientacje w rodzinnych stosunkach. Moja żona, czyli synowa mojego ojca jest również jego teściową. Moja pasierbica została moją macocha, a mój ojciec moim zięciem. Nie koniec na tym... Niedawno urodził mi się syn, a pół roku później jego stryj, czyli syn mojego ojca. Moja macocha czyli córka mojej żony została w ten sposób siostrą swojego wnuka, będąc równocześnie babką swojego brata. Jej syn jest moim bratem, a ja jego dziadkiem. Mój ojciec jest szwagrem swojego wnuka, który jest bratankiem jego syna. Moja żona, teściową i synową mojego ojca jest babką mojego brata. I w ten sposób zostałem swoim własnym dziadkiem...  ;D ;D ;D ;D ;D

Teoretycznie może i tak...praktycznie dziadkiem jest tylko ta osoba , która posiada wnuki.
W wojsku też było pełno "dziadków" ale nie z powodu posiadania wnuków ;)

W pismach nie ma wielu słów używanych dzisiaj, np nie ma słowa Trójca, organizacja, papież, Sala Królestwa, plebania, Matka Boska , itd....


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień, 2017, 13:44 »
Ja bym wcale o tym Ojcu Jehowie i Dziadku nie pisał, gdyby oni się nie czepiali terminu Trójca. ;)


Drodzy, obecnie aktywni Świadkowie, odwiedzający to forum. To do Was. Zanim wyskoczycie z czymś przy drzwiach to pomyślcie... np. o Dziadku Jehowie czy go macie w swoim PNŚ.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2017, 13:49 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:02 »
To dlaczego w PNŚ nie napisali: "Ja i Dziadek jedno jesteśmy"?

Twoja sugestia zostanie uwzględniona w najnowszym Przekładzie  ;D

Edit;
„Jehowa jako pełen miłości »Dziadek« i Jego uniwersalna organizacja jako czuła »Babka« zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi” (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22 [ang. 01.10 1956 s. 605]);

Czy zdajecie sobie sprawę, co oznacza, że Organizacja jest Babką, a Jehowa Dziadkiem??
Ano to, że Organizacja jest Matką Jezusa...  :o
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2017, 18:23 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień, 2017, 20:29 »
Edit;
Czy zdajecie sobie sprawę, co oznacza, że Organizacja jest Babką, a Jehowa Dziadkiem??
Ano to, że Organizacja jest Matką Jezusa...  :o
Ażebyś wiedział:

„Przebywająca w niebie symboliczna niewiasta (niebiańska organizacja Jehowy Boga) rodzi dziecko płci męskiej (Królestwo Boże z Chrystusem w roli Króla)” (Strażnica Nr 9, 1991 s. 22).

„W Biblii opisano to wydarzenie językiem symboli: »I [niebiańska organizacja Boża] urodziła syna, mężczyznę [Królestwo Boże pod wodzą Jezusa Chrystusa], który ma paść wszystkie narody rózgą żelazną« (Objawienie 12:5)” (Strażnica Nr 17, 2000 s. 17).

„Wyobraźmy sobie: Jan widzi na niebie »wielki znak«. »Niewiasta« Boża — Boża organizacja złożona z niebiańskich stworzeń duchowych — jest brzemienna i rodzi syna. To symboliczne dziecko wkrótce ma »paść wszystkie narody rózgą żelazną«. Ale zaraz po urodzeniu zostaje »porwane do Boga i do jego tronu«” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 21-22).

Jakaś enigmatyczna organizacja rodzi Jezusa.
Czy On nie jest Jednorodzonym Synem Bożym czy Jednorodzonym Bogiem?
Organizacja istniała przed Nim? :-\
Nie wierzę. :(


Offline Światus

Odp: Ojciec Jehowa - dlaczego nie ma takiej frazy w Biblii?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień, 2017, 21:59 »
Oby ta symboliczna niewiasta, uciekła jak najszybciej na niesymboliczną pustynię  ;)
Tego nie da się czytać spokojnie...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?