Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 4847 razy)

Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Powitanie
« dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:43 »
Witajcie. Jestem tu nowy. Obecnie formalnie jeszcze jestem świadkiem jehowy, ale mój kontakt ze zborem kończy się na tym że co miesiąc dostaję od starszego smsa z prośbą o zdanie ,,owocu,,. Od lutego nie bylem na zebraniu (za wyjątkiem pamiątki), i nikt nie zapytał dlaczego. Ale o sprawozdaniu pamiętają. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:44 »
Witajcie. Jestem tu nowy. Obecnie formalnie jeszcze jestem świadkiem jehowy, ale mój kontakt ze zborem kończy się na tym że co miesiąc dostaję od starszego smsa z prośbą o zdanie ,,owocu,,. Od lutego nie bylem na zebraniu (za wyjątkiem pamiątki), i nikt nie zapytał dlaczego. Ale o sprawozdaniu pamiętają. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Witaj Jaśko! :)

Załóż swój wątek o historii tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/bylem-swiadkiem-nasze-historie/

Widzę, że sms teraz to standard co do zdawania owocu. ;D


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:53 »
O mojej historii napiszę więcej, jak już wraz z żoną zostaniemy wykluczeni (oswobodzeni) ze zboru.


Nikt

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień, 2017, 19:39 »
Witajcie. Jestem tu nowy. Obecnie formalnie jeszcze jestem świadkiem jehowy, ale mój kontakt ze zborem kończy się na tym że co miesiąc dostaję od starszego smsa z prośbą o zdanie ,,owocu,,. Od lutego nie bylem na zebraniu (za wyjątkiem pamiątki), i nikt nie zapytał dlaczego. Ale o sprawozdaniu pamiętają. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Oj Janie niedobrze . Sprawozdanie nie złożone . Do skrzyneczki dudki nie wrzucone . Oby takich więcej .  :) A czemu przestaliście chodzić na zebrania jeśli wolno spytać?


Offline Estera

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień, 2017, 19:51 »
Witajcie. Jestem tu nowy. Obecnie formalnie jeszcze jestem świadkiem jehowy, ale mój kontakt ze zborem kończy się na tym że co miesiąc dostaję od starszego smsa z prośbą o zdanie ,,owocu,,. Od lutego nie bylem na zebraniu (za wyjątkiem pamiątki), i nikt nie zapytał dlaczego. Ale o sprawozdaniu pamiętają. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
   Też formalnie jestem jeszcze świadkiem Jehowy.
   Minął już rok, jak nie zdaję "owocu", zaraz drugi, jak nie jeżdżę na zgromadzenia.
   W tym roku, pierwszy raz nie poszłam na pamiątkę.
   Ostatnią wizytę miałam 1,5 roku temu.
   I nikt o nic nie pyta i nawet jestem zadowolona z tego stanu rzeczy.
   :D :D
   Nie harujesz dla korporacji "strażnica", nie liczysz się.
   Nie martw się.
   Witaj w domu, wśród przebudzonych.
   Pozdrawiam.
  "Estera"
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpień, 2017, 19:59 »
Witaj wśród nas.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień, 2017, 20:55 »
  Zdjęliśmy okulary strażnicy. Mamy teraz obiektywny obraz organizacji. Kiedyś uważałem za głupców ludzi którzy powiedzieli coś złego na zbór i organizację. Teraz jak wraz z żoną zaczęliśmy analizować to co nas otaczało przez całe życie, jest nam bardzo przykro że zostaliśmy oboje wychowani w tej religii. Nie skrzywdzimy w ten sposób naszych dzieci.
  Dużo by trzeba pisać, żeby opowiedzieć perypetie związane ze zborem i co gorsza z rodziną której 95% to śj.
  Rozważamy napisanie listu z prośbą o odłączenie, tym bardziej ze w naszym rodzinnym zboże w Polsce i tak traktują nas jak wykluczonych, odpowiadają tylko na powitanie ale najczęściej odwracają głowę i udają że nas nie widzą.

      Pozdrawiam.
                  Darek
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2017, 20:57 wysłana przez jankowalski82 »


Offline Startek

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpień, 2017, 21:14 »
Witaj  Janiekowalski . Pozdrowienia ze Środkowego Pomorza a dokładnie z pod Słupska . Nie daj się wrobić w komitet sądowniczy bo się nie pozbierasz po tym . Czuj się z nami dobrze i pisz .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień, 2017, 22:44 »
Cześć Darek! Super, że wyswobodziliście się wraz z żoną ;)


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień, 2017, 22:59 »
  Witam. Zapomniałem dodać że jesteśmy z lubelszczyzny. Obecnie nie ma nas w kraju.
 
  Dzięki za radę. Wychowałem się wśród nich i wiem że moje argumenty nic tu nie dadzą. Jak dojdzie do komitetu, to po prostu ich oleję. Powiem żeby już kończyli, bo szkoda czasu i tyle. Przecież w takich przypadkach jak mój i wiele innych, decyzja zapada już wcześniej.
  Pozdrawiam.


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Sierpień, 2017, 07:05 »
Hej. Ty lubelskie ja lubuskie oprócz tego wiele innych podobieństw. Pozdrawiam serdecznie.


Offline Salome

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Sierpień, 2017, 11:53 »
Witajcie JanieKowalski82 i żono JanaKowalskiego! Najważniejsze, że chcecie odejść razem. Będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.  :D :D :D serdecznie pozdrawiam
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Lechita

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sierpień, 2017, 12:06 »
Witaj jankowalski82!

Moja sytuacja jest bardzo, bardzo podobna, tyle , że akurat żony brak ;)

Dołączę się do rad moich szanownych przedmówców  - oszczędź sobie i żonie traumy komitetu. List o odłączeniu jest dużo mniej streso i traumo - genny a poza tym daje choć częściowe poczucie honorowego odejścia. A komitet...byłem na kilku - po drugiej stronie ,że tak powiem a i tak każdy z nich głęboko zapadł mi w pamięć do dziś. Tym bardziej jest to traumą dla osoby sądzonej, bo z cywilizowanymi sądami nie ma to nic wspólnego, nawet zbrodniarze w Norymberdze mieli obrońców.
Na komitecie są tylko trzej oskarżyciele >:(

Życzę samych pozytywnych wrażeń z pobytu na forum!

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Villa Ella

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Sierpień, 2017, 13:36 »
Witaj nam. To dobrze, że zdjęliście te fałszywe okulary. Ludzie z dobrym wzrokiem i otwartym umysłem wcale ich nie potrzebują, o czym teraz się przekonaliście. Życzę jasnego, niezmąconego spojrzenia na resztę życia. Pozdrawiam z okolic Monachium.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Gorg

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Sierpień, 2017, 15:24 »
Witaj janiekowalski82 ja też dorzucę parę słów od siebie jestem nie czynny od 2.5 miesiąca oficjalnie jestem śj. A o komitecie nie chcę słyszeć  a gdy by miało do niego dojść to list pożegnalny i na tym koniec z wts-em.Narazie mam spokój nikt o mnie nie pyta i z tym mi dobrze. Bardzo dobrze że z żoną się wybudziliscie jest nas coraz więcej. Moja połowa jeszcze zabetonowana może kiedyś to się zmieni.Pozdrawiam gorg