Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia  (Przeczytany 11468 razy)

Offline Sebastian

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sierpień, 2017, 16:42 »
głoszenie publiczne :) dobre, dobre...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień, 2017, 17:45 »
mnie tam te stojaki cieszą z kilku powodów:
(1) są mniej efektywne od łażenia od domu do domu (a więc mniej osób zwiedzionych)
(2) są "odwalaniem pańszczyzny" i odzwyczajają od głoszenia
(3) dowodzą że WTS ma "gdzieś" ich rzekomo biblijny wzorzec chodzenia od domu do domu
Na dodatek spada wiedza głosicieli, bo przy stojakach najczęściej odsyłają, nie do brata, który więcej wie, ale na jw.org. ;D


Offline Ariana

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:19 »
Hartford w Connecticut. Pusta ulica (srednio jeden pieszy na godzine) przy malym kiosku-sklepiku para stojakowych glosicielek. Podejrzewam ze w stolicy stanu jest jednak wiecej ruchliwych miejsc...

Staly na bacznosc przy rozlozonym stojaku, nawet nas nie zagadnely  (badz co badz okazja niesamowita -w koncu dwoje ludzi na raz!)
A przystanelam przypadkiem na chwile...;)


Offline M

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:24 »
To akurat nie tak do końca - stojaki są zaliczane do głoszenia publicznego.

Zaliczyć nieme stanie przy metalowym wózku do głoszenia publicznego to naprawdę wyższy poziom gimnastyki umysłowej :).


Offline Sebastian

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:31 »
Zaliczyć nieme stanie przy metalowym wózku do głoszenia publicznego to naprawdę wyższy poziom gimnastyki umysłowej :).
spokojnie; skoro studium biblijne z własnym dzieckiem zalicza się do głoszenia, skoro wygłaszanie wykładów na sali królestwa zalicza się do głoszenia, skoro 15 minutowa przerwa na przejście z domu do domu zalicza się do głoszenia, to czemu nie stanie przy stojaku?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sierpień, 2017, 20:13 »
Zaliczyć nieme stanie przy metalowym wózku do głoszenia publicznego to naprawdę wyższy poziom gimnastyki umysłowej :).

Skoro:
- kamienie wołać będą
- piramida była niemym świadkiem
- wołająca krew Abla też została nazwana niemym świadkiem
to mogący zagadać niemy gość przy wózku tym bardziej być może uznany za głosiciela :)


Offline Litwin

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Sierpień, 2017, 21:04 »
Chodzi o to, żeby to była zachęta dla glosicieli (lekkie nie stresujące głoszenie), by przypadkiem nie przyszło im do głowy opuszczenie zboru.
Bo kto będzie wrzucał pieniążki do skrzynek? Trzeba tych co są, jakoś przekonać do tej "prawdy".
A stojaki, to takie nowoczesne niezbyt angażujące głoszenie. A miejsce? Nieistotne.


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Sierpień, 2017, 21:16 »
Zaliczyć nieme stanie przy metalowym wózku do głoszenia publicznego to naprawdę wyższy poziom gimnastyki umysłowej :).

Godne stanie oraz necechowana szacunkiem milcząca postawa są też głoszeniem. To jest tzw. "głoszenie na świadectwo" czyli, np. gdy wracamy z terenu do samochodów i się przykładnie zachowujemy (nie biegamy, nie szalejemy, nie krzyczymy, nie pajacujemy) i ludzie z okien widzą to, to wtedy glosimy na świedectwo swoim godnym zachowaniem.
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Sierpień, 2017, 22:28 »
Może nie ze stojakiem, ale nie spodziewałbym się głosiciela w tym miejscu.
 Przystań na której wynajmuję miejsce przy pomoście. Do przystani prowadzi prywatna droga, na początku której jest postawiony znak zakazu wjazdu i zakazu ruchu pieszych, oraz informacja że to teren prywatny i zakaz ten nie dotyczy rezydentów przystani. Podpływając na miejsce cumowania, widzę z daleka że ktoś obcy kręci się po pomoście. Kiedy byłem blisko, szybko zbliża się do mnie i krzyczy że pomoże. No i zobaczyłem "strój roboczy" obcego ;D. Temp pod 30 st. C, a on w długich spodniach na kant, lakierkach, koszuli i krawacie. Trzeba przyznać że w miejscu gdzie wszyscy zasuwają w szortach, lub innych strojach raczej plażowych, widok był niecodzienny. No i pomógł. Odebrał cumę, a gdy zszedłem na pomost, zaczął swoją mowę i zaproszenie na kongres daje. Wysłuchałem, zaproszenie wziąłem i powiedziałem że jestem wykluczonym aktywnym odstępcą.  ;D
 Nie wiem dlaczego, ale się nie pożegnał :( A gospodarz został poinformowany przeze mnie, że na przystani kręcą się obcy.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline smaigol

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Sierpień, 2017, 00:44 »
U mnie w mieście stoją sobie przy rynku, na deptaku pod filarami. Obok stoi kobietka z truskawkami, jakiś żulik proszący o złotówke. po drugiej stronie stojak z okularami, i najlepsze kawałek dalej siedzi chłopak z gitarą grający whiski moja żono, i jego kumpel silnie zmęczony próbujący  śpiewać.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Sierpień, 2017, 07:16 »
U mnie w mieście stoją sobie przy rynku, na deptaku pod filarami. Obok stoi kobietka z truskawkami, jakiś żulik proszący o złotówke. po drugiej stronie stojak z okularami, i najlepsze kawałek dalej siedzi chłopak z gitarą grający whiski moja żono, i jego kumpel silnie zmęczony próbujący  śpiewać.

Czyli taka synteza kultur. ;)

W chińskiej knajpie, cygan na rosyjskiej bałałajce gra Hotel California
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Sebastian

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Sierpień, 2017, 16:22 »
ludzie z okien widzą to, to wtedy glosimy na świedectwo swoim godnym zachowaniem.
Idąc tym tokiem rozumowania, to każdy ŚJ może co miesiąc zdawać 720 albo 744 godziny do raportu, a ten co codziennie bije żonę powinien odjąć 15-16h (i zdać 705 lub 728) jeśli codziennie poświęca na bicie żony pół godziny :) oczywiście 705h mieliby prawo raportować wyłącznie tacy świadkowie których pobite żony nie potrzebowałyby specjalistycznej pomocy lekarskiej.

a tak poważnie: to te "świadectwo godnym zachowaniem" polegającym na paradowaniu w garniturkach wydaje mi się niesamowicie naciągane...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dianne

Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Sierpień, 2017, 17:39 »
Może na woodstocku chcieli zrobić konkurencje dla przystanku Jezus albo kriszny, ale mieli problem bo do namiotu nie można zapukać :D Widziałam ich na dworcu, chciałam zainicjować jakąś zabawną przyśpiewkę albo coś ale byłam za bardzo wykończona.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Najdziwniejsze Miejsca do Głoszenia
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Listopad, 2017, 18:39 »
 
  Tam ich jeszcze nie było.. ;D

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).