Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Obrazy  (Przeczytany 6221 razy)

Offline Roszada

Odp: Obrazy
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Lipiec, 2017, 18:28 »
Cytuj
JP2 trzymająca w ręce małego Jezuska
Jesteś pewny że Jezuska trzyma?
Jest tam napisane?
Ja jestem Gdańszczaninem od urodzenia.
A ks.Popiełuszko był przyjacielem ks.Jankowskiego.
Gdyby ks. Jerzego nie znaleźli lub komuna potrwała jeszcze kilka lat mógłby skończyć tak jak ks. Jerzy. :-\


Lunkaa

  • Gość
Odp: Obrazy
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Lipiec, 2017, 19:38 »
W poprzednim, wydzielonym wątku Gorszyciel przypomniał mi o twórczości Michala Anioła, kiedyś mnie bardzo fascynowała. Szczególnie ten fresk http://print-o-rama.pl/1058-medium_default/pr01089-stworzenie-adama-duzy-obraz-reprodukcja.jpg

Oprócz pewnych części ciała, niezadowolonych aniołków, Woli Boga uwagę zwraca niebo. Niektórzy widzą w tym mózg, to by się zgadzalo. Ale przypomina też serce i wątrobę.


Offline Reskator

Odp: Obrazy
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:10 »
W poprzednim, wydzielonym wątku Gorszyciel przypomniał mi o twórczości Michala Anioła, kiedyś mnie bardzo fascynowała. Szczególnie ten fresk http://print-o-rama.pl/1058-medium_default/pr01089-stworzenie-adama-duzy-obraz-reprodukcja.jpg

Oprócz pewnych części ciała, niezadowolonych aniołków, Woli Boga uwagę zwraca niebo. Niektórzy widzą w tym mózg, to by się zgadzalo. Ale przypomina też serce i wątrobę.
Zwróciłem uwagę na ten cudowny fresk z trzech powodów choć jest ich tu wiele:
-aniołkowie nie mają skrzydełek
-lewa ręka stwórcy oparta jest chyba na Ewie,choć jej jeszcze nie powinno być
-pępek u Adama też jego nie powinno być.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 21:23 wysłana przez Reskator »


Lunkaa

  • Gość
Odp: Obrazy
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:43 »
kiedyś liczyłam te "aniołki" i wyszło ich 12 (niektóre dobrze ukryte). A z czym się kojarzy ta liczba? w tym konkretnym dziele sądzę, że symbolizuje wpływ Zodiaka na człowieka, i dlatego 'aniołki' odciagają Boga od człowieka: by pozbawić go własnej woli. Jak wiadomo, ciała niebieskie mają ogromny wpływ na człowieka (najbardziej odczuwamy Słońce, Księżyc  ale o innych wpływach ludzie nie mają pojęcia lub ich nie zauważają/odczuwają) i w większości poddają się nieświadomie losowi zamiast czynić wedle własnej woli zgodnej z Wolą Boga.