Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - czerwiec 2017  (Przeczytany 9178 razy)

Offline M

JW Broadcasting - czerwiec 2017
« dnia: 05 Czerwiec, 2017, 18:52 »

Można już oglądać: http://tv.wtsarchive.com/jwb/201706-P

W tym miesiącu program prowadzi Robert Luccioni, pomocnik Komitetu Wydawniczego.

Ja tym razem sobie odpuszczę, mam dużo na głowie, ale może inni wyłowią jakieś ciekawostki z audycji :).


Offline josh82

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 19:25 »
Po pierwszej minucie dowiedziałem się, że nie można służyć Jehowie dopóki masz brodę. Chyba, że jesteś Jonaszem ;)


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 19:46 »
Oddaj wszystko organizacji i dla organizacji.
Ciąg dalszy; Głoś choćbyś miał się czołgać.
Coś co zauważyłem także u znajomego, ale nie wiem czy to powszechne - co pomyślą o mnie inni?
HIT SEZONU:
1. W Grecji ŚJ głoszą arabskim uchodźcom...
2. Uchodźcy: "Nie zależy nam na dobrach materialnych"...
Potem film z linku się zawiesza a nie chciało mi się wchodzić na org.

A tak jeszcze ogólnie - prowadzący macha rękami jakby czytał podręcznik do mowy ciała.
I przypomina Giertycha  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Helleboris

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 23:48 »
Również obejrzałam i jestem zniesmaczona. Napiszę w punktach co mnie najbardziej zdenerwowało:
1. Siostra dowiaduje się, że jest poważnie chora, w związku z tym ogranicza głoszenie do stania przy stojaczku.
2. Budowa Sali Zgromadzeń w Holandii - wypowiada się siostra, która rzuciła prace i sprzedała dom żeby móc pomóc w budowie.
Część druga powaliła mnie na glebę. ŚJ głoszą uchodźcom w ich języku. W głowie siedzi mi scena, gdy do uchodźcy, który ma bardzo zniszczone buty podchodzi brat ubrany w garnitur i czyta mu z tabletu. Zamiast przynieść mu lepsze buty, czyste skarpetki. ŚJ nie mają wstydu. Wykorzystują biednych ludzi, którzy uciekli przed wojną. Zamiast wydawać pieniądze na dodatkowe traktaty i kursy językowe mogliby każdemu dziecku kupić chociaż cukierka  >:(
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 23:49 »
Zamiast wydawać pieniądze na dodatkowe traktaty i kursy językowe mogliby każdemu dziecku kupić chociaż cukierka  >:(

Mnie pani przy stojaku powiedziała, że nie samym chlebem człowiek żyje.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 08:51 »
   Zapomnij o cukierkach dla dzieci i nowych butach.
   No chyba, że chciałby taki iść na zebranie, to zaraz by mu wszystko skompletowali.
   Od buta, po krawat  :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Woland

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 09:06 »
10.55
Cytuj
to wszystko ładnie brzmi,ale nie jestem już sługą pomocniczym , dlaczego pozwoliłem by mój zapał do służby ostygł
wiem co bracia teraz muszą sobie o mnie myśleć
No wspaniałe pobudki i motywacja


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 17:20 »
Mnie pani przy stojaku powiedziała, że nie samym chlebem człowiek żyje.

... ale i kiełbasą  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline wrzesien

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 17:40 »
To nie prawe...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka



Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 22:56 »
"Złota myśl" czerwcowej audycji : pracuj trzy dni w tygodniu, a nie pięć. Jest to klucz do wszelkiego sukcesu. Dzięki temu będziesz mógł/a podjąć służbę pełnoczasową.
A jeśli awansujesz do ekipy budowlanej i uda Ci się uczestniczyć w budowie kolejnego pawilonu handlowego, ups, przepraszam, sali zgromadzeń, to będziesz mógł/a doświadczyć przypływu niekontrolowanego szczęścia.
Ps. jak myślicie, czy podczas kręcenia wywiadów podano gaz rozweselający? WTS jedzie jak zwykle po skrajnych emocjach. Albo łzy, dramaty, depresje albo sielanka i szczęście nie do opanowania. Ale nie, to nie jest psychomanipulacja. (22minuta)



"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 09:19 »
"Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie." (Łk 6, 25)


Offline M

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 09:29 »
Około 23:56 pada takie zdanie:

"Jeśli pomyśleć o tym, że codziennie przybywa około 700 nowych braci i sióstr, to okazuje się, że sala taka jak ta co 3 dni wypełnia się nowymi osobami. Na całym świecie naprawdę potrzeba tego rodzaju miejsc, żeby wszyscy ci bracia mogli się w nich uczyć".

To zdanie to książkowy przykład manipulacji Towarzystwa. Liczba 700 pochodzi z podzielenia całkowitej liczby chrztów w roku 2016 przez liczbę dni w roku. Jednak wiemy, że liczba Świadków Jehowy nie zwiększa się co roku o liczbę chrztów. Jeśli weźmiemy pod uwagę faktyczny wzrost, czyli różnicę w liczbie głosicieli z porównaniu z rokiem ubiegłym, to otrzymujemy już niecałe 400 osób dziennie.

Co więcej, sala o której mowa mieści się w Holandii. W tym kraju w zeszłym roku nie tylko nie było żadnego wzrostu, ale był mały spadek. Faktycznie, potrzeba więcej sal żeby nadążyć za wzrostem! ;D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 11:27 »
Salome czy ty wyciełaś tych ludzi z reklamy pasty wybielającej zęby  ;)

Masakra jak się patrzy na te wesołe buźki, aż przykro na myśl jaka czeka ich starość w samotności (dzieci przecież są be) i bez godziwej emerytury (praca na cały etat be).



Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 12:45 »
Salome czy ty wyciełaś tych ludzi z reklamy pasty wybielającej zęby  ;)

Masakra jak się patrzy na te wesołe buźki, aż przykro na myśl jaka czeka ich starość w samotności (dzieci przecież są be) i bez godziwej emerytury (praca na cały etat be).

Hahaha. To propaganda sukcesu według tv.jw.org ;) ;) ;)
Poza orgiem nie ma sukcesu.



"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting - czerwiec 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 13:25 »
Około 23:56 pada takie zdanie:
"Jeśli pomyśleć o tym, że codziennie przybywa około 700 nowych braci i sióstr, to okazuje się, że sala taka jak ta co 3 dni wypełnia się nowymi osobami. Na całym świecie naprawdę potrzeba tego rodzaju miejsc, żeby wszyscy ci bracia mogli się w nich uczyć".

To zdanie to książkowy przykład manipulacji Towarzystwa. (...)
  "To zdanie to książkowy przykład manipulacji Towarzystwa."
   Prześwietlmy, jak to by miało wyglądać u nas.
   Weźmy pod uwagę nasz kraj: Polskę, to rok:
 
   2016          ochrzczonych 1885 os      wykazany wzrost  -1%  (dane za 2015 r.)
   2017          ochrzczonych 1740 os      wykazany wzrost  -2%  (dane za 2016 r.)

   To o jakich 700 nowych, ochrzczonych osobach  codziennie mówimy?

   Nawet jeśli to ma być w skali świata, to wypada dziennie (na kraj)  2,9166666 os, czyli ok. 3 os/dziennie, obecnie jest 240.
   Więc tygodniowo to powinno być w jednym kraju                            21 osób (7x3)
   W Polsce statystycznie wszystko gra, nawet jest więcej tygodniowo, niż trzeba (21 os.x52 tyg = 1092 os., a jest ochrzczonych 1740 os.)
   Ale na wzroście nie ma wzrostu, tylko są spadki.
   Więc jaka jest prawda? Z tym przybywaniem?
   Na przykładzie jednego kraju, jasno widać, jak te statystyki są przerysowane.

   Gdzie ta prawdziwość.
   A jeszcze do tych minusowych wzrostów, trzeba dodać osoby, które w roku umierają, czego w statystykach nie podają.
   Ta przykładowa statystyka z Polski, jaskrawo pokazuje, jaki zamęt sieją takimi zdaniami.

   Ale żaden świadek Jehowy nie robi takich analiz, tylko przyjmuje do wiadomości o przybywających 700 osobach dziennie.
   To robi wrażenie i od razu przemawia do wyobraźni i na długo pozostaje w umyśle.
   Sama będąc śj, posługiwałam się takimi porównaniami.
   I byłam dumna, że u śj taki wzrost, jak nigdzie indziej.
   Koszmar statystyczny.
   
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2017, 13:38 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.