Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!  (Przeczytany 4112 razy)

Offline Roszada

W ostatnim czasie pojawiła się taka oto 'prywatna' wypowiedź żony obwodowego:

„»Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju« – mówi Agatha, żona nadzory obwodu z Ghany” (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 24-25).

Myślałem, że to jednostkowa gadka, taka sobie wpadka. ;)

A tu patrze w książce z 2015 r. słowa o "niewolniku" czyli CK:

„Ponieważ jest to »niewolnik« Chrystusa, czynimy mądrze, jeśli bierzemy sobie do serca jego słowa: »Zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie« (Łukasza 8:18). Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).

Łoj zupełnie nie wiem w którą stronę to idzie. :-\
Kult siedmiu? ;)


Offline wspaniale

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj, 2017, 13:39 »
"Religia Siedmiu narodziła się wśród ludu z krainy Andalos, zamieszkującego na początku Topór, ziemie położone na północny wschód od Pentos. Andalowie wierzyli w jednego boga, który występuje w siedmiu aspektach."

GoT :)
Gra o Tron ;P
=========
Wspaniale


Tusia

  • Gość
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj, 2017, 13:50 »
(...) Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).

Może przez albo przez   ;D


Offline Sebastian

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec, 2017, 01:10 »
Może przez albo przez   ;D
napisał człowiek uznający zwierzchnictwo jednoosobowego ciała kierowniczego :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Noc_spokojna

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec, 2017, 09:15 »

Kult siedmiu? ;)

Trwa od dawna ;)


    w10 15.9 str. 13
   
Cytuj
Jedność wyróżnia religię prawdziwą


 (...)w dzisiejszych czasach Ciało Kierownicze, złożone z chrześcijan namaszczonych duchem, przyczynia się do jedności zborów na całym świecie. Publikuje pokrzepiającą duchowo literaturę w różnych językach. Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy(...)


 ;D

I nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ "niewolnik" tworzy z Bogiem, i Jezusem swoistą "trójcę", przy czym w pośrednictwie jest równy Jezusowi:

Cytuj
Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”. Regularnie korzystając z pokarmu duchowego, dostarczanego „we właściwym czasie” na łamach chrześcijańskich publikacji oraz na zebraniach i większych zgromadzeniach, przyczynimy się do ‘jedności w wierze i poznaniu’ z naszymi współwyznawcami (Mateusza 24:45).
Strażnica z 1 sierpnia 2001, s. 14
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2017, 09:25 wysłana przez Noc_spokojna »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec, 2017, 15:51 »
Roszada dziwię się , że Ty się dziwisz.


Offline Roszada

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty, 2020, 23:03 »
Jest jeszcze coś takiego:

„Jehowa przemawia do nas także przez »niewolnika wiernego i roztropnego«” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312).


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Luty, 2020, 15:17 »
Łukasza 10:16
16 „Kto słucha was, ten słucha także mnie. A kto lekceważy was, ten lekceważy także mnie. Kto zaś lekceważy mnie, ten lekceważy również tego, który mnie posłał”.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Luty, 2020, 15:49 »
Łukasza 10:16
16 „Kto słucha was, ten słucha także mnie. A kto lekceważy was, ten lekceważy także mnie. Kto zaś lekceważy mnie, ten lekceważy również tego, który mnie posłał”.

W odniesieniu do kogo przytoczyles ten tekst?  ??? W odniesieniu do CK?  :D ;D  ;D
Czy Ty wznowiłeś studium ze ŚJ? ... a może nosisz też trampki?  >:D


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Luty, 2020, 15:55 »
To jest uzasadnienie dla twierdzenia, że przez jakiegoś chrześcijańskiego nauczyciela przemawia Bóg.
Oczywiście, podstawowe pytania brzmi jak rozpoznać, który z nich jest prawdziwy ;)
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Luty, 2020, 15:57 »
To jest uzasadnienie dla twierdzenia, że przez jakiegoś chrześcijańskiego nauczyciela przemawia Bóg.
Oczywiście, podstawowe pytania brzmi jak rozpoznać, który z nich jest prawdziwy ;)

ŚJ nie uznają boskości Jezusa... czy dostrzegasz odpowiedź na swoją wątpliwość?


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Luty, 2020, 15:58 »

ŚJ nie uznają boskości Jezusa... czy dostrzegasz odpowiedź na swoją wątpliwość?
Czytaj że zrozumieniem.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Luty, 2020, 16:02 »
Czytaj że zrozumieniem.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
Czyli nie rozumiesz... Ja Ci nie pomogę. Moja rada: ora et labora.


Offline Roszada

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Luty, 2020, 16:13 »
W odniesieniu do kogo przytoczyles ten tekst?  ??? W odniesieniu do CK?  :D ;D  ;D
Czy Ty wznowiłeś studium ze ŚJ? ... a może nosisz też trampki?  >:D
Chyba chce wznowić, bo szuka książki Będziesz mógł żyć...
Tam jest stara nauka, że CK jest tylko rzecznikiem niewolnika (a nie Jehowy), ale on nie wie.
Jest też pokolenie, co nie wymrze, a co wymarło. ;D

Bóg przemawia dziś przez Słowo Boże a nie członka CK.


Offline Roszada

Odp: Przez Ciało Kierownicze - niewolnika, przemawia sam Jehowa!
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Marzec, 2020, 17:32 »
W ostatnim czasie pojawiła się taka oto 'prywatna' wypowiedź żony obwodowego:

„»Kiedy słucham członków Ciała Kierowniczego i ich pomocników, czuję, jakby Jehowa przemawiał do mnie w moim własnym pokoju« – mówi Agatha, żona nadzory obwodu z Ghany” (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 24-25).

Myślałem, że to jednostkowa gadka, taka sobie wpadka. ;)

A tu patrze w książce z 2015 r. słowa o "niewolniku" czyli CK:

„Ponieważ jest to »niewolnik« Chrystusa, czynimy mądrze, jeśli bierzemy sobie do serca jego słowa: »Zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie« (Łukasza 8:18). Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).

Łoj zupełnie nie wiem w którą stronę to idzie. :-\
Kult siedmiu? ;)
W 2000 r. była bardziej wyważona wypowiedź:

*** w00 1.5 s. 15  ***
Jehowa przemawia do nas za pośrednictwem Biblii oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”

*** ip-1 rozdz. 23 s. 310 ak. 18 Czekaj na Jehowę ***
Każdy chrześcijanin powinien uważnie słuchać tego, co mówi Jehowa na kartach Biblii oraz w opartych na niej publikacjach, dostarczanych przez „niewolnika wiernego i roztropnego” (Mateusza 24:45-47).

*** km 7/01 s. 1 ak. 2 Przygotuj się do studium proroctwa Izajasza! ***
Każdy chrześcijanin powinien uważnie słuchać, gdy Jehowa przemawia do nas za pośrednictwem swego Słowa oraz publikacji biblijnych dostarczanych przez „niewolnika wiernego i roztropnego” (Mat. 24:45; Izaj. 48:17, 18).

*** w99 1.1 s. 17 ak. 8 „Utwierdźcie swe serca” ***
Obecnie Jehowa przemawia do nas na kartach swego natchnionego Słowa, Biblii, przyrównanego przez Piotra do „lampy świecącej w ciemnym miejscu (...) w waszych sercach” (2 Piotra 1:19). Kiedy uważnie czytamy tę Księgę, jesteśmy ‛karmieni słowami wiary’ (1 Tymoteusza 4:6; Rzymian 10:17). Ponadto w dzisiejszych dniach ostatnich „niewolnik wierny i roztropny” zapewnia duchowy „pokarm we właściwym czasie” — podaje wskazówki, jak stosować zasady z Pisma Świętego i jak rozumieć proroctwa biblijne (Mateusza 24:45-47).

Jakoś niewolnik był na drugim planie za Biblią.