Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.  (Przeczytany 11554 razy)

Offline Sebastian

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Marzec, 2018, 23:25 »
myślałem że mit o "mieszaniu krwi" staje się coraz mniej znany albo ludzie nawet ciemni wiedzą już, że to nieprawda. Okazuje się jednak, że niektórzy albo nadal wierzą w ten mit albo przynajmniej nawiązują do niego w żartach. Autobus przejeżdża obok sali królestwa SJ a młodzież rozmawia:
- widzisz ten adres internetowy na niebieskim tle?
- widzę: jw.org to chyba jakiś niepolski adres może amerykański
- a wiesz co znaczy org?
- wiem, tam się kociaki zbierają i tam odbywają się kocie orgie, a największa orgia na wiosnę.
- a wiesz co znaczy jw?
- przecież mówiłem ci że to proste: JA WIEM, tam odbywa się ORGIA :)
I w tym momencie kilka nastoletnich mądrali zaczyna śmiać sie na cały autobus.

rzecz gustu czy taki żart nazwiemy chamskim czy dowcipnym. Ale mnie się nie spodobał :(
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gremczak

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Marzec, 2018, 23:49 »
J.
Inna sytuacja:  pewien bardzo elokwentny starszy mial zwyczaj wymyslac zaskakujace wstepy , aby przykuc uwage rozmowcy . Wchodzimy na pietro w pewnym domu ,drzwi otwiera meszczyzna , brat zaczyna : Dzien dobry ,szukamy owiec ! 
To u mnie też taki brat coś w takim stylu zaczynał .Tylko ,ze gość odpowiedział mu w ten sposób :A owiec pan szukasz.A co baranem pan jesteś? Ja aż parsknąłem śmiechem przy drzwiach domownika.


Offline Sebastian

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Marzec, 2018, 05:08 »
był w mojej okolicy taki (użyję eufemizmu) nietypowy Badacz Pisma Świętego, który lubiał wygłaszać najlepiej publicznie różne dziwne tezy o wyznawcach największego wyznania w Polsce, np. (cyt.) "katoliki są jak śledziki" ...

nie zawsze można było nadążyć za jego tokiem rozumowania, np. zgadnąć na czym polega podobieństwo katolika akurat do śledzia. Może ryby głosu nie mają? A może chodzi o bliską śmierć (w armagedonie)? A może jeszcze o coś innego?

nie czytałem nigdy Siedmiu Tomów Wykładów Pisma Świętego więc nie wiem co w nich jest, ale przypuszczam że właśnie owe siedem tomów było natchnieniem dla wymyślania tych głupot o śledziach i wszystkich innych głupot.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Marzec, 2018, 06:55 »
Kiedyś jako nastolatek głosiłem z NO w wieżowcu. W jednym z mieszkań pewna kobieta bardzo nas skrytykowała , wyzwała i jeszcze nakrzyczała:
 - I jeszcze  takiego dzieciaka  pan w to wkręcasz on powinien teraz w szkole być a nie łazić po klatkach !!!
 Oczywiście wykorzystałem okazję aby momentalnie odpowiedzieć: 
- Przecież Jezus miał 12 lat jak głosił uczonym w Piśmie a ja jestem starszy  :'(
 Skończyło się jeszcze kilkoma głośnymi uwagami i obietnicami :
- Będę się za was modliła , żebyście do Kościoła wrócili , kocia wiaro !!
Po czym zdecydowanie za głośno trzasnęła drzwiami . Po "przeleceniu" całej klatki NO zaproponował aby wrócić do tych mieszkań , które były w moich notatkach zapisane jako nieobecne. Nie wiem czy to stres , że z obwodowym głosiłem , czy fakt , że wszystkie 120 drzwi w wieżowcu w tamtym czasie takie same były ale fakt pozostaje faktem , że zapukaliśmy do drzwi naszej rozzłoszczonej domowniczki. Jak się zorientowałem to zdążyłem tylko powiedzieć:
- To mieszkanie tej kobiety co tak krzyczała , wujek , uciekamy? :D
- Nie już za późno :-[ :-[
 I w tym momencie otwiera nam ponownie ta sama kobieta. ;D ;D Żeby ratować sytuacje obwodowy mówi :
- Ja wiem , że my już u pani byliśmy ale ten młody człowiek zapomniał spytać na koniec rozmowy  czy chce może coś pani do czytania? ;D ;D ;D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Marzec, 2018, 22:43 »
Pamiętam z książki 'Hiobowie XX wieku', jak opisana była odważna zagrywka jednego z głosicieli, który do napisu 'K+M+B 1950' odnosił się z takim chamstwem tłumacząc to jako 'kilo mięsa baraniego 19,50zł' - w zasadzie może i wielu z was potwierdzi, że jeszcze w początkach XXI w. dawało się to od starszych głosicieli usłyszeć... Ja słyszałem.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Marzec, 2018, 22:48 »
Pamiętam z książki 'Hiobowie XX wieku', jak opisana była odważna zagrywka jednego z głosicieli, który do napisu 'K+M+B 1950' odnosił się z takim chamstwem tłumacząc to jako 'kilo mięsa baraniego 19,50zł' - w zasadzie może i wielu z was potwierdzi, że jeszcze w początkach XXI w. dawało się to od starszych głosicieli usłyszeć... Ja słyszałem.

Aż ciary mi przeszły po plecach ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Marzec, 2018, 23:05 »
Mam jeszcze 5 tych książek, mogę Ci wysłać:-D za 19,50:-D będzie na flachę do popicia baraniny:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Chamskie odzywki / zachowanie Świadków wobec ludzi podczas głoszenia.
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Marzec, 2018, 20:02 »
Jak tak to czytam, to też mi się coś przypomniało z około-głoszenia. Mieszkaliśmy wtedy w samym centrum Wrocławia. Bardzo dogodne miejsce, okna wychodziły na Plac Kościuszki. Był już wieczór i chwila wytchnienia. Na to jedna z "sióstr" mówi, może wybrałybyśmy się głosić mesjasza. Ja oczywiście , że tak. No to zaczęłyśmy się przygotowywać. Wymagało to modlitwy, rozłożenia zdjęć RODZINY zapalenia świeczki. Bardzo mnie to wszystko "wzięło", te modły zwłaszcza. Jednak okazało się, że jednak tego wieczoru na miasto nie wychodzimy. Było mi tak żal, że patrzyłam przez okno na Wrocław wieczorową porą , patrzyłam i tak sobie myślałam "ci wszyscy ludzie nie znają mesjasza a ja nie mogę wyjść z domu", i tak mi się ich żal zrobiło , czułam się jak pod wpływem.. tylko nie wiem czego. No i zaczęły mi lecieć łzy... Aż mi się teraz w to wierzyć nie chce. No ale tak było. Nie wiem czy to te modły tak na mnie podziałały czy co, ale pewnie wszystko po trochu,
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU