Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: dwa super tajniackie śluby cywilne  (Przeczytany 21174 razy)

Offline Sebastian

dwa super tajniackie śluby cywilne
« dnia: 08 Maj, 2017, 00:49 »
słyszałem ostatnio nietypową historię dot. czterech osób z organizacji.

W pewnym zborze były dwie pary nastolatków i obie miały ten sam problem że rodziny nie akceptowały tychże związków uczuciowych.

Jesteście za młodzi, tratatata, on nawet nie jest sługą pomocniczym tratatata, rozejrzałbyś się lepiej za jakąś mocną duchowo pionierką tratatata, itd. Każdy chyba wie o czym mówię.


Młodzi postanowili jednak postawić na swoim.  Pikanterii sprawie dodaje okoliczność że cała czwórka to dzieci miejscowych starszych. Jeden starszy miał syna i córkę, drugi córkę trzeci syna. I oni swoim trzem rodzinom wycięli taki numer.

Młodzi absolutnie nikomu nic nie powiedzieli, a w sąsiednim mieście umówili w urzędzie USC na ten sam dzień dwa śluby cywilne. Małżonkowie pierwszej pary byli świadkami drugiej pary a małżonkowie drugiej pary świadkami pierwszej pary. Nie zaprosili na ten ślub absolutnie nikogo ani nie zorganizowali żadnego wesela. Aby sprawę zakonspirować, cała czwórka wyszła z domów ubrana w dresy, przebrali się dopiero w samochodzie (jadąc do urzędu skręcili w boczną drogę i tam się przebrali). Po uroczystości znowu przebrali się w dresy i nic nie mówiąc nikomu wrócili do domów.

Tego samego dnia wieczorem obydwa nowo zawarte małżeństwa pierwszy raz spędziły noc razem we wspólnych łóżkach, po czym rano grzecznie poszły na zebranie strażnicy.

Po strażnicy zebraniu zostali zawołani przez starszyznę do "pokoju zwierzeń" gdzie postawiono im pytania dotyczące "popełnionej przez nich niemoralności płciowej".

Młodzi zgodnie z prawdą odpowiedzieli że o żadnej niemoralności nie ma mowy gdyż oni są od wczoraj małżeństwami. Starszyzna w szoku, zbiera szczękę z podłogi. Starsi zboru dostali przed oczy obydwa akty zawarcia małżeństwa i z wściekłości obydwa podarli. Młodzi w śmiech "to nic nie da, dokumenty można podrzeć, wyrobimy sobie duplikat, a od wczoraj jesteśmy małżeństwami i nic na to nie poradzicie".

starszy płacze jak bóbr i pyta z wyrzutem: "Synu jak mogłeś nam to zrobić?!" a syn z ironią w głosie odpowiada "No cóż, proszę pana, mój ojciec nauczył mnie że trzeba przestrzegać prawa Jehowy; jeśli to pana interesuje to odpowiadam że zrobiłem to co zrobiłem kierując się miłością do mojej żony a przede wszystkim kierując się miłością do Jehowy."

Starszego bardzo zabolało to "proszę pana".

Na koniec zagadka - zgadnijcie co wykombinowała miejscowa starszyzna aby postawić młodym zarzuty i aby ich jednak upokorzyć.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline salvat

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj, 2017, 01:14 »
Historie czyta się z wypiekami na twarzy, ale sadze ze to powieść w rodzaju: Piecioletnia dziewczynka prowadzi w Boliwii cztery studia biblijne.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Lena

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj, 2017, 01:26 »
Ale petarda! Chciałabym poznać tych wariatów 😅😎


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj, 2017, 01:52 »
Ale petarda! Chciałabym poznać tych wariatów 😅😎
z tego co mi opowiadano są to dziewiętnastolatkowie i pomysł zawarcia małżeństwa w tak młodym wieku można oceniać różnie. Nikt nie da gwarancji, że za rok nie będą już po rozwodach (z drugiej strony gdzie to jest napisane że małżeństwo czterdziestolatków na pewno przetrwa).

Cała czwórka mocno wierzy w Boga Jehowę ale prawie wcale nie wierzy w organizację, gdyż dorastali od maleńkiego w organizacji (a więc od początku znali "niepolukrowaną" wersję organizacji). Cała czwórka zaniedbywana przez rodziców którzy wyżej cenią organizację od więzi rodzinnych. Być może dlatego pragnęli ułożyć swoje życie inaczej i wypełnić je miłością do ukochanej osoby (zamiast gorliwością dla korporacji).



Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj, 2017, 06:21 »


Na koniec zagadka - zgadnijcie co wykombinowała miejscowa starszyzna aby postawić młodym zarzuty i aby ich jednak upokorzyć.

Nie jestem pewien (jestem juz ok. 20-stu lat poza zborem) ale starsi mogliby powolac sie na Hebr. 13;4 ,  ze "malzenstwo ma byc we czci pod kazdym wzgledem" ,  albo  zarzucic brak szacunku dla rodzicow  i jednak tych mlodych upomniec .
Z drugiej strony , tez wydaje mi sie ta cala historia troche zbyt sensacyjna  . Moze to tylko urban legend , w koncu podobnych historyjek krazy dosyc duzo...


Offline bernard

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj, 2017, 08:32 »
Sebastian
Cytuj
Na koniec zagadka - zgadnijcie co wykombinowała miejscowa starszyzna aby postawić młodym zarzuty i aby ich jednak upokorzyć.
Podstawili dwóch fałszywych świadków a potem ukamieniowali pary młode ? :o

Kończ Sebastian bo mnie ciekawość zżera?  ;D


Offline salvat

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj, 2017, 11:24 »
Właśnie. Kończ waść tę opowieść z mchu i paproci.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj, 2017, 11:35 »
 Wykład napominajacy o braku szacunku dla rodziców?
Pokoloryzawany tak aby pasował pod odrzucenie rad niewolnika?
No i zaznaczenie że popęd płciowy nie jest gwarantem dobrego związku bo sznur nie jest potrójny  ;)


Offline Lena

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj, 2017, 11:57 »
Cytuj
Na koniec zagadka - zgadnijcie co wykombinowała miejscowa starszyzna aby postawić młodym zarzuty i aby ich jednak upokorzyć.

Nie trzymaj nas dłużej w niepewności!!!!!!!!!!! 😲😲😲


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj, 2017, 12:17 »
Wykład napominajacy o braku szacunku dla rodziców?
Pokoloryzawany tak aby pasował pod odrzucenie rad niewolnika?
No i zaznaczenie że popęd płciowy nie jest gwarantem dobrego związku bo sznur nie jest potrójny  ;)

Sugerujesz, że lesze są związki 2+1 wg ŚJ? :P


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj, 2017, 12:28 »
Sugerujesz, że lesze są związki 2+1 wg ŚJ? :P

A nie są?  ;D


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2017, 13:41 »
najbliżej poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie był Listonosz, który zgadywał że starszyzna upomniała młodych za brak szacunku wobec rodziców.

Otóż NIE skończyło się na upomnieniu, ogłoszono wykluczenie czterech osób i to rozpętało wielką burzę, sprawa oparła się o obwodowego i zakończyła w dość zaskakujący sposób.

W całej sprawie "i śmieszne i straszne" jest dla mnie to, że cały zbór "wie lepiej" i dopatruje się w sprawie drugiego dna. Po zborze krążyła plotka że młodzi zgrzeszyli dzień przed ślubem i to wyjaśnia całą sprawę. Niektórzy ze zboru jeszcze twierdzili że nie tylko zgrzeszyli dzień przed ślubem, ale że pozamieniali się partnerami itp. głupoty.

Mam krytyczny stosunek do ludzi którzy "wszystko wiedzą lepiej" i wolą oprzeć się na własnych domysłach niż na faktach. Ale w tym przypadku częściowo ich rozumiem, gdyż komitet i wykluczenie (podkreślam wykluczenie a nie tylko upomnienie) zbudowane na urażonej ambicji starszego będącego akurat rodzicem może wydawać się mocno niesprawiedliwe (prywatna zemsta rodzica na własnym dziecku).

Plotki o tym, że przyczyna wykluczenia dot. nie tylko seksu ale jakiegoś nietypowego seksu (np. wymiany partnerów przed zawarciem małżeństwa) stanowiły psychologiczną próbę racjonalizacji absurdu przez osoby które wiedzą że za "zwykły" seks zazwyczaj się nie wylatuje (zwłaszcza w sytuacji gdy finalnie zawarto małżeństwo).

Głosiciele chcą wierzyć że starszyzna nie wyklucza nikogo bez powodu i na siłę starają się wymyślić sobie "poważny" powód który pozwoli im zachować szacunek do starszyzny i postrzegać starszyznę jako sprawiedliwą. I w tym sensie rozumiem tych plotkarzy (ratują swój świat, ratują swój światopogląd, ratują swoją wiarę w rozsądek organizacji).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Brat Jaracz

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj, 2017, 13:53 »
Głosiciele chcą wierzyć że starszyzna nie wyklucza nikogo bez powodu i na siłę starają się wymyślić sobie "poważny" powód który pozwoli im zachować szacunek do starszyzny i postrzegać starszyznę jako sprawiedliwą. I w tym sensie rozumiem tych plotkarzy (ratują swój świat, ratują swój światopogląd, ratują swoją wiarę w rozsądek organizacji).

Taka próba racjonalizacji hermetycznego świata. Podobnie wielu odstępcom przypisuje się niestworzone rzeczy, zwłaszcza tym, którzy opuszczają organizację wyłącznie z powodów doktrynalnych. Przecież musi być jakieś drugie dno, jakiś brud, ciężki grzech i inne dziadostwo, które usprawiedliwia takie działanie... Prawie każdy odstępca to przerabiał. Sam się o sobie dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline M

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj, 2017, 14:03 »
Zabrzmi to może strasznie, ale takim działaniem starsi zrobili im tylko prezent. Młodzi już wcześniej widać nie mieli zaufania do "teokratycznego" sposobu sprawowania władzy, a po tej akcji chyba pozbyli się wszelkich złudzeń.


Offline Dietrich

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maj, 2017, 14:10 »
Ciekawi mnie też, dlaczego musiało się to rozbić aż o NO. 
A swoją drogą: prezent prezentem, ale to też pokazuje jakimi pobudkami potrafią kierować się niektórzy starsi. Mam na myśli życie zboru, bo relacji ojciec-syn nie da się określić inaczej niż jako totalna klapa...