Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72619 razy)

Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #330 dnia: 11 Sierpień, 2017, 20:29 »
Stanisław pytał czy wyraz Bóg jest osobą . Jeśli dla Ciebie wyraz jest osobą no cóż .... ale bądźmy precyzyjni . Jezus powiedział że dana mu jest wszelka władza i moc na niebie i na ziemi . Ale nie mówi od kogo . Ale jak Jezus od Ojca pochodzi to tak i natura boża Jezusa od Ojca pochodzi. Co do istoty natury Jezus, Słowo  jest równy Ojcu. Ale a le co do funkcji już nie inna jest funkcja Ojca inna Syna i inna Ducha Świętego ale to nie znaczy że nie są sobie równi co do natury .
Kto wymyślił tą naturę,chyba ten co chciał na siłę stworzyć trójcę w chrześcijaństwie.
Nikt podaj werset o tej naturze,i że w tej naturze Syn SŁOWO jest równy Ojcu.?
Rozumiem o co chodzi z tą "naturą" ALE tam też widać na milę zależność Syna od Ojca w "naturze"
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2017, 20:44 wysłana przez Reskator »


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #331 dnia: 11 Sierpień, 2017, 21:47 »
Kto wymyślił tą naturę,chyba ten co chciał na siłę stworzyć trójcę w chrześcijaństwie.
Nikt podaj werset o tej naturze,i że w tej naturze Syn SŁOWO jest równy Ojcu.?
Rozumiem o co chodzi z tą "naturą" ALE tam też widać na milę zależność Syna od Ojca w "naturze"
Tak, widać a gdzie?  A mam pytanie czy Ty rozumiesz słowa : " To jest mój Syn umiłowany  Jego słuchajcie . W nim mam upodobanie . " ?
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2017, 21:49 wysłana przez Nikt »


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #332 dnia: 12 Sierpień, 2017, 06:13 »
Tak, widać a gdzie?  A mam pytanie czy Ty rozumiesz słowa : " To jest mój Syn umiłowany  Jego słuchajcie . W nim mam upodobanie . " ?
A tu
-Ojciec jest większy ode Mnie
-Jezus na koniec podda wszystko Ojcu.
-Szczepan widzi w niebie Chrystusa po prawicy Ojca.
I wiele wlele innych wersetów.
Rozumiem słowa Ojca o Synu umiłowanym trudniej nie zrozumieć jak zrozumieć. >:( :) :)



Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #333 dnia: 12 Sierpień, 2017, 10:34 »
A tu
-Ojciec jest większy ode Mnie
-Jezus na koniec podda wszystko Ojcu.
-Szczepan widzi w niebie Chrystusa po prawicy Ojca.
I wiele wlele innych wersetów.
Rozumiem słowa Ojca o Synu umiłowanym trudniej nie zrozumieć jak zrozumieć. >:( :) :)

Ile razy można powtarzać jedno i to samo? Jezus jest Bogiem i człowiekiem i jako człowiek jest niższy od Ojca. W swym Bóstwie jako Syn Boży, jest równy Ojcu.

Ojciec i Syn, to dwie Osoby, a nie jedna. ZAPAMIĘTAJ!











http://piotrandryszczak.pl/bostwo_chrystusa_cz1.html



Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #334 dnia: 12 Sierpień, 2017, 10:35 »
A tu
-Ojciec jest większy ode Mnie
-Jezus na koniec podda wszystko Ojcu.
-Szczepan widzi w niebie Chrystusa po prawicy Ojca.
I wiele wlele innych wersetów.
Rozumiem słowa Ojca o Synu umiłowanym trudniej nie zrozumieć jak zrozumieć. >:( :) :)
No sam piszesz, że Ojciec jest większy ode mnie . Ojciec nie Bóg to jedno a drugie to Własnie jest ta podległość funkcji relacja Ojciec a Syn
Jezus podda wszystko swojemu Ojcu . Owszem ale zobacz Czy Bóg chce abyśmy my mu się poddali dlatego, że chce mieć nad nami władzę ? Czy raczej robi to z miłości. Przecież Bóg nikogo nie zmusza . Nie czyni nas swoimi niewolnikami za pomocą siły a jedynie miłości . I w takim kontekście rozpatruj poddanie nas Jezusowi i Jezusa Bogu razem z nami .
A , że Szczepan widział Syna po prawicy Ojca to chyba normalne. No bo jak miał widzieć ? Syna na głowie Ojca? No chociaż SJ tłumaczą że Bóg Tronem Jezusa.
Ale gdzie tu wyższość natury Ojca nad naturą Syna?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #335 dnia: 12 Sierpień, 2017, 10:40 »
Miałem rację że 'zbanowałem' Reskatora, bo powtarza brednie strażnicowe. Niby exŚJ, a mentalnie i naukami jak ortodoks strażnicowy.
Nic samodzielnego myślenia teologicznego. :(


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #336 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:21 »
Miałem rację że 'zbanowałem' Reskatora, bo powtarza brednie strażnicowe. Niby exŚJ, a mentalnie i naukami jak ortodoks strażnicowy.
Nic samodzielnego myślenia teologicznego. :(
Roszada spokojnie on też potrzebuje czasu . A jakby tobie dziś powiedzieli i Ci udowodnili czarno na białym że katolicyzm to fałsz, zresztą i tak niektórzy to robią, to pewnie długo byś nie mógł przedstawić swego myślenia.
Zmienić myślenie to nie taka prosta sprawa.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #337 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:33 »
Ale myśmy to wszystko już tu omawiali i dostawał mnóstwo linków do opracowań.
Ale on nie czyta nic, tylko to co mu zostało ze strażnicowych w głowie wyrzuca z siebie.

Ja czytam opracowania krytyczne (Śj i inne neoarian), opracowania katolickie, protestanckie i pisma wczesnochrześcijańskie. I sobie to jakoś układam
No cóż pozazdroszczę Ci wiary w reformowanie Reskatora. :)


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #338 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:39 »
Kto wymyślił tą naturę (...)
Rozumiem o co chodzi z tą "naturą" ALE tam też widać na milę zależność Syna od Ojca w "naturze"
Biblia wymyśliła naturę, a konkretnie np pisze o tym Paweł w liście do Galatów.

Ale ta "zależność (...) w 'naturze'" była wyjaśniona. Co do funkcji Syn jest podległy Ojcu. Co do natury równy.



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2017, 11:42 wysłana przez MX »


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #339 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:43 »
Roszada przecież Ty też masz wiarę :) Inaczej byś tu nie pisał :) A wiara rodzi się ze słuchania, no tu z czytania :) Tak więc trzeba odpisywać by mieli co czytać raz drugi a jak trzeba to i setny :) Oczywiście nie agitować ale przedstawiać jak to wszystko wygląda i potem gdy poskłada się te kawałeczki to wychodzi zgrabny obrazek. Słowo działa w czasie :). Trzeba siać :)


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #340 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:48 »
No tak tylko, że z Tobą on polemizuje, a ze mną ironizował, dlatego olałem sprawę.
Bo o Bogu się z ironią nie dyskutuje.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2017, 11:51 wysłana przez Roszada »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #341 dnia: 12 Sierpień, 2017, 11:55 »
Czy Jezus był "swoim Ojcem"? - Pytanie wątku.

Analogie BT wyd II
Wyj 3:2, 6:2 - Mojżesz widzi rozmawia w chwale z Jahwe
Dz 7:55-56, 1 Kor 9:1 - Szczepan i Paweł widzą Jezusa w pierwszoplanowej chwale

Rdz 25:21, Ps 17:1 - Modlitwy kierowane do Jahwe
Dz 7:59, Ap 22:20 - Szczepan i Jan modlą się do Jezusa

Iz 43:12 - Izrael cielesny świadkami Jahwe
Dz 1:8 - Izrael duchowy świadkami Jezusa

Pwt 5:2-3 - Przymierze zawarte z Jahwe
Łuk 22:20 - Nowe przymierze zawarte z Jezusem

Jol 2:32 - Wzywać imienia Jahwe
Rz 10:13-14 - Wzywać imienia Jezusa (Żydzi wierzyli w Jahwe, ale nie uwierzyli w Jezusa jak Mesjasza)

Iz 43:11 - Innego zbawcy niema niż Jahwe
Dz 4:10-12 - Niema w innym imienia zbawienia niż Jezus

Iz 48:12, 44:6 - [Jahwe] pierwszy i ostatni
Ap 1:7-8, 22:13 - Przychodzi przebity Jezus jako pierwszy i ostatni

Jest jeszcze więcej analogii wskazujących, że Syn zajął pozycję Ojca. Co prawda jest to dla mnie jakiś dziwny bezsens, ale naciągając tak to wygląda.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #342 dnia: 12 Sierpień, 2017, 12:55 »
Czy Jezus był "swoim Ojcem"? - Pytanie wątku.

Analogie BT wyd II
Wyj 3:2, 6:2 - Mojżesz widzi rozmawia w chwale z Jahwe
Dz 7:55-56, 1 Kor 9:1 - Szczepan i Paweł widzą Jezusa w pierwszoplanowej chwale

Rdz 25:21, Ps 17:1 - Modlitwy kierowane do Jahwe
Dz 7:59, Ap 22:20 - Szczepan i Jan modlą się do Jezusa

Iz 43:12 - Izrael cielesny świadkami Jahwe
Dz 1:8 - Izrael duchowy świadkami Jezusa

Pwt 5:2-3 - Przymierze zawarte z Jahwe
Łuk 22:20 - Nowe przymierze zawarte z Jezusem

Jol 2:32 - Wzywać imienia Jahwe
Rz 10:13-14 - Wzywać imienia Jezusa (Żydzi wierzyli w Jahwe, ale nie uwierzyli w Jezusa jak Mesjasza)

Iz 43:11 - Innego zbawcy niema niż Jahwe
Dz 4:10-12 - Niema w innym imienia zbawienia niż Jezus

Iz 48:12, 44:6 - [Jahwe] pierwszy i ostatni
Ap 1:7-8, 22:13 - Przychodzi przebity Jezus jako pierwszy i ostatni

Jest jeszcze więcej analogii wskazujących, że Syn zajął pozycję Ojca. Co prawda jest to dla mnie jakiś dziwny bezsens, ale naciągając tak to wygląda.

Powiem nieco prowokacyjnie:
Chyba, że JHWH a nadrzędny Ojciec, o którym mówi Chrystus, to dwie różne postacie,
albo metamorfozy Boga ;)
Bo działanie Boga ST z tym co Chrystus mówi o Ojcu, temat skrzętnie zamiatany pod dywan,
unikany jako niewygodny.

PS:

A kto przyjmuje okup??
Bo Chrystus mówi że daje życie jako okup.
Tylko że raczej nie znamy pozytywnego wydżwięku tego słowa.
Okup przyjmują z reguły oprawcy.
Ojciec potrzebuje okup za tych, którym dał prawo stać
się własnymi dziećmi??
Wszyscy zakładamy że Ojciec go przyjmuje, ale czy Biblia w ogóle o tym mówi, kto??
Podobne założenie, że YHWH który popierał przelew krwi i brutalność, to Ojciec niebieski...
A co, jeśli...

http://jedrusiowy53.blog.onet.pl/2017/07/31/okup-wg-ciala-kierowniczego-oraz-chrzescijan/
Oto ciekawe pytania.
Nie proszę się o lincz, tylko szukam i zastanawiam się
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2017, 13:03 wysłana przez Abba »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #343 dnia: 12 Sierpień, 2017, 16:29 »


Piotrze. Taki pogląd można nazwać herezją odnośnie Jezusa: "Bóg z Boga (...) współistotny Ojcu" (Credo). Słowo ,,współistotny" (homoousios) pojawia się pierwszy raz w 325 roku i od razu wywołało to skandaliczne spory i podziały. Taki termin jest niebiblijny i trudny w interpretacji. Zarzucanie ŚJ, że nie myślą własnym rozumem, lecz przez pryzmat Strażnicy, co jest poniekąd prawdą, ale podobnie można odnieść do wielu sympatyków trynitarnych. Patrzą przez pryzmat "mądrości ludzkiej" narzucającej przez KKK, co też upowszechniasz na swej stronie. Robisz to, bo tak ukształtowana została Twa wiara. Innych wierzących inaczej, a moje jeszcze inaczej, ale nie ze złośliwości, ale z dostępnej mi wiedzy i obiektywnego przekonania. Dlatego nie zamierzam iść pod jarzmo którejś ze wspólnot religijnych, aby być uzależnionym od kogoś w myśleniu.


Wymysł istnienia trzech osób: Ojca, Syna i DŚ w jednej współistotnej naturze, jak to ująłeś w grafice ,,Natura Boska", jest nie rozstrzygająca. Gdyby hipotetycznie przyjąć taki tok rozumienia, to według 2 listu Piotra 2:1:4 ... obietnice, abyście się dzięki nim stali uczestnikami Boskiej natury ... Myśleć możesz jak chcesz, ale z tego wynika, że trzyosobowy Bóg w swej Boskiej naturze rozrośnie się do potęgi osób. Zatem w ST Bóg jeden niezmienny, zmieni się i stał się w początkowych n.e. Trójcą Świętą. Aha, może już się zmienił, skoro Maria została wzięta z ciałem do nieba na podobieństwo Jezusa, którą Kościół nazywa Matką Boską. Nazwanie ją Boską, znaczy ma naturę Boga, bo inaczej byłoby to jawne nadużycie zwane kłamstwem. Wiem, że będzie mi zrobiony zarzut; "nie znasz tego i owego" itp.


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #344 dnia: 12 Sierpień, 2017, 16:48 »
No tu Stanisławie weszłeś na grząski grunt zapodając że Maria ma "boską naturę"poniekąd słusznie dedukując skoro nazywa się ją Matką Boską,a z logiki Roszadowo-Tusiowej  też oczekuję by zajęli stanowisko w tej materii.
A wtedy mając naturę boga Maria,aż strach to pisać ale mielibyśmy 4 bogów,chyba za daleko logika nas ponosi.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2017, 16:58 wysłana przez Reskator »