Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72684 razy)

Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #210 dnia: 07 Sierpień, 2017, 11:13 »
Nie ja odpływam od tematu. Tematem jest czy Jezus był swoim Ojcem co jest niesamowicie bzdurną teorią.
Odpływasz, bo twój ostatni komentarz kompletnie nie pasuje do tego co napisałem. Jakbyś zupełnie nie rozumiał jego treści.

Tak samo jak widzę nie rozumiesz treści pierwszego postu zaczynającego ten temat.

Powiedz, czy język polski jest twoim pierwszym językiem ? Bo może jesteś obcokrajowcem i stąd problemy w zrozumieniu postów ? Pytam poważnie, bo już kiedyś się z tym spotkałem.

MX - koniec - MX



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #211 dnia: 07 Sierpień, 2017, 11:14 »
Powiedz, czy język polski jest twoim pierwszym językiem ? Bo może jesteś obcokrajowcem i stąd problemy w zrozumieniu postów ? Pytam poważnie, bo już kiedyś się z tym spotkałem.

Przejdź z nim na starocerkiewnosłowiański :D


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #212 dnia: 07 Sierpień, 2017, 13:38 »
Odpływasz, bo twój ostatni komentarz kompletnie nie pasuje do tego co napisałem. Jakbyś zupełnie nie rozumiał jego treści.

Tak samo jak widzę nie rozumiesz treści pierwszego postu zaczynającego ten temat.

Powiedz, czy język polski jest twoim pierwszym językiem ? Bo może jesteś obcokrajowcem i stąd problemy w zrozumieniu postów ? Pytam poważnie, bo już kiedyś się z tym spotkałem.

MX - koniec - MX

Twierdzenie świadków, że na podstawie dogmatu o trójcy można wnioskować, że Jehowa a Jezus to ta sama osoba jest jak najbardziej na miejscu.
Przeciez sami tu często niektórzy z was piszą, że JHWH odnosi się i do Jehowy i do Jezusa.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #213 dnia: 07 Sierpień, 2017, 13:49 »
Tematem jest czy Jezus był swoim Ojcem co jest niesamowicie bzdurną teorią.

Tę bzdurną teorię propaguje Towarzystwo Strażnica. Wymyśla to, by potem z nią walczyć. Jesteś kopią Strażnicy.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #214 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:08 »
Tę bzdurną teorię propaguje Towarzystwo Strażnica. Wymyśla to, by potem z nią walczyć. Jesteś kopią Strażnicy.

Strażnica nic nie wymyśla, takie wnioski nasuwały się i mi kiedy jeszcze byłem katolikiem i próbowałem zrozumieć Trójcę ale na podstawie pism a nie wywodów tzw "ojców kościoła" .


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #215 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:21 »
Strażnica nic nie wymyśla, takie wnioski nasuwały się i mi kiedy jeszcze byłem katolikiem i próbowałem zrozumieć Trójcę ale na podstawie pism a nie wywodów tzw "ojców kościoła" .
To Ty takie niedorzeczności do strażnicy zapodałeś jak byłeś katolikiem?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #216 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:29 »
Strażnica nic nie wymyśla, takie wnioski nasuwały się i mi kiedy jeszcze byłem katolikiem i próbowałem zrozumieć Trójcę ale na podstawie pism a nie wywodów tzw "ojców kościoła" .
Ale ty ten kit chłopcze w piaskownicy sprzedawaj.
My wiemy co strażnica uczy bo czytamy pilniej niż ty bo i stare światła i nowe i najnowsze, których jeszcze chłopcze nie znasz. :)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #217 dnia: 07 Sierpień, 2017, 19:30 »
To Ty takie niedorzeczności do strażnicy zapodałeś jak byłeś katolikiem?

Nie, ja będąc katolikiem zacząłem czytać biblię ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #218 dnia: 07 Sierpień, 2017, 20:46 »
Strażnica nic nie wymyśla, takie wnioski nasuwały się i mi kiedy jeszcze byłem katolikiem i próbowałem zrozumieć Trójcę ale na podstawie pism a nie wywodów tzw "ojców kościoła" .

Nauka o Trójcy jest zdefiniowana i dostępna dla katolików. Jako katolik nie zgłębiałeś wiary. Jak zapukali do Ciebie głosiciele Strażnicy, to wmówili ci, że Trójca to trzech Bogów w jednej osobie. Dałeś się nabrać i zostałeś wyznawcą Strażnicy.
Jeśli chcesz zobaczyć jak naprawdę wygląda nauka o Trójcy:

http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz1.html

W drugiej części masz skany kłamstw Towarzystwa Strażnica na temat Trójcy Świętej. Jak długo nie będziesz zgłębiał wiedzy na ten temat, tak długo będziesz myślał, że w Trójcy Osób, Ojciec i Syn, to jedna osoba.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #219 dnia: 08 Sierpień, 2017, 11:15 »
Nauka o Trójcy jest zdefiniowana i dostępna dla katolików. Jako katolik nie zgłębiałeś wiary. Jak zapukali do Ciebie głosiciele Strażnicy, to wmówili ci, że Trójca to trzech Bogów w jednej osobie. Dałeś się nabrać i zostałeś wyznawcą Strażnicy.
Jeśli chcesz zobaczyć jak naprawdę wygląda nauka o Trójcy:

http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz1.html

W drugiej części masz skany kłamstw Towarzystwa Strażnica na temat Trójcy Świętej. Jak długo nie będziesz zgłębiał wiedzy na ten temat, tak długo będziesz myślał, że w Trójcy Osób, Ojciec i Syn, to jedna osoba.

Jest zdefiniowana dla katolików ale jest sprzeczna z biblią. Skoro ktoś wierzy w nieprawdziwe definicje to jego problem. Ja zacząłem badać czy kościól katolicki głosi prawdę tylko czytając biblię .


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #220 dnia: 08 Sierpień, 2017, 17:24 »
Jest zdefiniowana dla katolików ale jest sprzeczna z biblią.

Trójca Święta nie jest sprzeczna z Biblią. Jeszcze nie spotkałem ŚJ, który by prawidłowo zdefiniował dogmat o Trójcy Świętej. Wszyscy powtarzają brednie za Strażnicą, że to jest wiara w trzech Bogów w jednej osobie. Kiedyś w Katowicach podszedłem do teokratycznej biblioteczki na kółkach i zapytałem o definicję. Pani odpowiedziała, że to jest trzech Bogów w jednej osobie, bo tak uczył ją ksiądz na religii i tak było w katechizmie w latach 60-tych. Miała kobiecina pecha, bo miałem ten katechizm przy sobie. Kiedy otworzyłem... mina była bezcenna. Rozmowę pewnie będzie pamiętała dłuuuuugo  ;D

Skoro ktoś wierzy w nieprawdziwe definicje to jego problem. Jako katolik, nie zdałeś egzaminu z wiary.

Te fałszywe definicje, to przedstawia z pełną świadomości Towarzystwo Strażnica:
http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz2.html

Oszukując w ten sposób swoich czytelników. Ty też uwierzyłeś w fałszywe definicje, dlatego zostałeś wyznawcą Strażnicy. Teraz masz problem. Co z tym zrobisz, Twój wybór.

Ja zacząłem badać czy kościól katolicki głosi prawdę tylko czytając biblię .

Gdybyś znał naukę Kościoła i czytał Pismo Święte, nigdy byś nie został wyznawcą Strażnicy. Jeszcze nie spotkałem ŚJ, który by potrafił coś katolickiego zdefiniować. Zawsze powtarzali strażnicowe brednie.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2017, 17:26 wysłana przez Tusia »


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #221 dnia: 08 Sierpień, 2017, 18:16 »


(...) Ja zacząłem badać czy kościól katolicki głosi prawdę tylko czytając biblię .
To ciekawe, bo ja kiedyś tak zbadałem organizację SJ i to na podstawie tylko PNŚ. Obraz chrześcijan opisany w NT i treść Ewangelii, którą np nauczał apostoł Paweł zupełnie nie pasowała do nauczania SJ. A ich stosunek do Syna Bożego jest kompletnie inny niż SJ. Wniosek więc oczywisty.



MX - koniec - MX



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #222 dnia: 09 Sierpień, 2017, 09:23 »
Trójca Święta nie jest sprzeczna z Biblią. Jeszcze nie spotkałem ŚJ, który by prawidłowo zdefiniował dogmat o Trójcy Świętej.

Ja wiem jak się definiuje to zgodnie z doktryną katolicką, ale ni w ząb nie wiem o co chodzi i jak to być może rozumiane.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #223 dnia: 09 Sierpień, 2017, 09:55 »
Ja wiem jak się definiuje to zgodnie z doktryną katolicką, ale ni w ząb nie wiem o co chodzi i jak to być może rozumiane.
I bardzo dobrze, bo to jest tajemnica Trójcy Św. ;D
Nie dla takich jak Ty, a my musimy strzec swych tajemnic a nie je wykładać. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #224 dnia: 09 Sierpień, 2017, 10:00 »
I bardzo dobrze, bo to jest tajemnica Trójcy Św. ;D
Nie dla takich jak Ty, a my musimy strzec swych tajemnic a nie je wykładać. ;)

Tak właśnie sądziłem.