Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie  (Przeczytany 4722 razy)

Offline M

List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« dnia: 14 Kwiecień, 2017, 21:26 »
W przyszłym tygodniu we wszystkich zborach zostanie odczytany list odnośnie Biura Tłumaczeń, które miało powstać w Warszawie. Tak, chodzi o to biuro zapowiedziane listem z 14 września 2015 roku w sprawie którego nawet przygotowano specjalny film. Przez ponad 1,5 roku w tym temacie była cisza, prace miały ruszyć lada chwila i być zakończone wiosną 2016, ale nawet nie ruszyły. Biuro Oddziału postanowiło przerwać ciszę i wysłało do wszystkich zborów list, do przeczytania w Archiwum WTS:

List z 12 kwietnia 2017 dot. dalszych planów dotyczących nieruchomości dla Biura Tłumaczeń

W skrócie: kupiliśmy budynek i "ufaliśmy że Jehowa pobłogosławi temu przedsięwzięciu", ale najwyraźniej nie pobłogosławił, więc go sprzedajemy. Taki to kapryśny duch Boży :).
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2017, 21:01 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 21:33 »
no to się okaże czy pobłogosławił czy nie.Jak sprzedadzą z zyskiem,to już będzie błogosławieństwo:)
 Butelczycy zapewne szykowali się na ciepłą posadkę:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 22:48 »
Ja bym to kupił i zamieścił dużą tablicę na budynku:

Niezrealizowana inwestycja Towarzystwa Strażnica, która miała przetrwać Armagedon. Nie przetrwała i nie rozpoczęta przed wojną Jehowy.
;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 23:14 »
No nie da się tego skomentować przyzwoicie. >:(  Bracia, dziękujemy wam za wkład pracy w remont, ale wywaliliśmy dużo "darmozjadów" z Nadarzyna i teraz już się zmieścimy na starych śmieciach. Ale najgorsze jest to że rzesze ślepo zapatrzonych w orędzie "niewolnika" członków tej destrukcyjnej organizacji religijnej, przyjmie to oklaskami i z mydlanymi oczami będą potem rozprawiać o wspaniałej działalności ducha Jehowy na decyzje rzekomego niewolnika.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 23:20 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 23:39 »
W liście jest jeden smaczek w temacie NADARZYNA  ;D ;D ;D

Ciepło w dupkę w Nadarzynie będzie dopóki będzie taka wola Jehowy ;)

A że Jehowa świeci coraz jaśniej to i w tym miejscu kochani znajdzie zagubioną MONETĘ :P

Nie trzeba proroka żeby przewidzieć że wkrótce nastąpi wspaniałomyślny WSPANIAŁY FINAŁ OBJAWIENIA DOLARÓW ZE SPRZEDAŻY NADARZYNA  ;D ;D ;D

P.s. Nie dzwońcie do mnie o robotę bo tylko wam wciska się na zgromadzeniach jakie to macie kwalifikacje dzięki szkole teokratycznej, to ściema na potrzeby marketingu. Ile to ja już pionierów co szukali na pół etatu roboty spławiłem jejku to ja się nie doliczę.
Życzę wam dobrze jak najlepiej ale nie obiecujcie sobie zbyt wiele szczególnie jak usłyszycie od Braciszka tak tak pomyśle porozmawiam sratatatatatata

Weźcie sprawy w swoje ręce kochani
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 23:45 wysłana przez Efektmotyla »


Offline skywalker

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 01:05 »
Najwyraźniej Jehowie nie spodobała się ta nieruchomość.

Przyczyną może być zbytnia bliskość do Nadarzyna albo zbyt niska stopa zwrotu z inwestycji.

Pamiętam ten film bo w 2015 chadzałem czasem na zebrania. Pamiętam ten podniet i wycie z mównicy że trzeba wspierać to dzieło. Pamiętam, że datki na ogólnoświatową biły wtedy rekordy... a tu d..a

Po raz kolejny świadkowie Dżihowy w Polsce zostali wydymani przez centralę. Robimy projekt - potrzeba kasy i rąk do pracy , zaczynamy już w październiku ( czyli dosłownie na dniach) po czym .... budynek już nasz, datki wpływają , sprzedamy z zyskiem i coco jumbo :)
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline TomBombadil

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 02:24 »
No i wreszcie coś powiedzieli. Budynek ogrzewany,nic tam nie remontowali. Oświetlony ,to rachunki płacą.W maju będzie przedstawiciel,to pewnie załatwi formalności ze sprzedażą. Kabiny wyprzedawali,to wiemy że z tego nici. Ciekawe co musiałoby się jeszcze wydarzyć,by ludzie po zborach wpadli,że tu błogosławieństwa nie ma.


Offline Trinity

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 04:46 »
Naprawdę EM z tymi pionierami? odprawiałeś z kwitkiem?

pamiętam że kiedyś też był motyw że Jehowa nie błogosławi jednej budowie. w starym ustroju to było, bracia kupili działke w centrum miast za grosze bo ani parkingu ,ani widoku. budowa ślimaczyła sie z 10 lat w końcu jedna sis która wychowała w prawdzie połowe ludzi których znam otwarcie na zebraniu rzekła: odrazu widać bracia że Jehowa nie błogosławi tej budowie! pamiętam jak po tych słowach jeden zbór z budowy sie wycofał. dziś ta sala hula pełną parą prawie 20 lat już ją mieli sprzedawać ale coś ucichło o tym.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 08:44 »
W przyszłym tygodniu we wszystkich zborach zostanie odczytany list odnośnie Biura Tłumaczeń, które miało powstać w Warszawie. Tak, chodzi o to biuro zapowiedziane listem z 14 września 2015 roku w sprawie którego nawet przygotowano specjalny film. Przez ponad 1,5 roku w tym temacie była cisza, prace miały ruszyć wiosną 2016, ale nie ruszyły. Biuro Oddziału postanowiło przerwać ciszę i wysłało do wszystkich zborów list, do przeczytania w Archiwum WTS:

List z 12 kwietnia 2017 dot. dalszych planów dotyczących nieruchomości dla Biura Tłumaczeń

W skrócie: kupiliśmy budynek i "ufaliśmy że Jehowa pobłogosławi temu przedsięwzięciu", ale najwyraźniej nie pobłogosławił, więc go sprzedajemy. Taki to kapryśny duch Boży :).

To bardzo ciekawa sekwencja zdarzeń.
1. Zakup okolice września 2015
2. Początek prac planowany na październik 2015
3. Wywalenie części betelczyków i zmiana w finansowaniu - w listopadzie 2015

Niech mi ktoś powie, że pomysł ze zmianą finansowania powstał dopiero w listopadzie i nie przygotowywano się wcześniej. Że nie wiedziano we wrześniu (w trakcie zakupu), że za chwilę nie będzie potrzebny, bo zmieniamy finansowanie. Że się w tej sprawie nie "modlili"...
A skoro jedno nakłada się na drugie - to po co kupowano??

Wasza ufność okazała się daremna.


Offline TomBombadil

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 00:07 »
W 2015 ta nieruchomość  w ogłoszeniu była za 10 800 000 z wat. Niewiadomo za ile to kupili,ale w Warszawie to 5% można utargować. I ciekawe co z watem. Czy WTS jest zwolniony z niego? Ceny w stolicy raczej w górę nie poszły. W okolicy powstało mnóstwo biurowców. Choć ten budynek jest naprawdę w dobrym miejscu. Na posesji nic się nie ruszyło. Nawet płot taki tymczasowy. Ciekawe za ile to sprzedadzą.A może już mają kupca. Bo stawał tam jakiś wypasiony suv na krakowskich numerach.
Będziemy śledzić ogłoszenia.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 00:19 »
Naprawdę EM z tymi pionierami? odprawiałeś z kwitkiem?

pamiętam że kiedyś też był motyw że Jehowa nie błogosławi jednej budowie. w starym ustroju to było, bracia kupili działke w centrum miast za grosze bo ani parkingu ,ani widoku. budowa ślimaczyła sie z 10 lat w końcu jedna sis która wychowała w prawdzie połowe ludzi których znam otwarcie na zebraniu rzekła: odrazu widać bracia że Jehowa nie błogosławi tej budowie! pamiętam jak po tych słowach jeden zbór z budowy sie wycofał. dziś ta sala hula pełną parą prawie 20 lat już ją mieli sprzedawać ale coś ucichło o tym.

Tak, odprawiałem ostatnio z kwitkiem takiego włóczykija co miał dobrą robotę ale że nie doceniał to uprościł życie zwolnił się pojechał gdzieś w teren tam się na nim poznali i bumerang wrócił. Z uwagi że dzieciaczki ma już odchowane to postanowił wysilać się w pobliżu domku i pracować na pół gwizdka  :)

Pierwsze co to za telefon i do brata X a potem X (mimo że był na etapie zatrudniania) poradził mu dzwoń do Motyla no to on do mnie (ja byłem na etapie zatrudniania) - ,,witaj sratata czy nie znalazło by się miejsce bo bym chciał się trochę poopier...ć na pół etatu bo wiesz ja pionieruję...

Mi od razu przed oczami ujawił się obraz konfidenta i wywrotowca co jak jest zebranie to nawet minuty nie zostanie  :P i oczywiście powiedziałem ,,Niestety nie mam pracy ale może zadzwoń do X" a on na to że dzwonił ale X powiedział że nie ma i poradził dzwonić do MOTYLA :)

100% tak było.


Offline Trinity

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 05:56 »
,witaj sratata czy nie znalazło by się miejsce bo bym chciał się trochę poopier...ć na pół etatu bo wiesz ja pionieruję...[[/b]

to zdanie mówi mi wszystko


Offline M

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 08:40 »
Wygląda na to, że w liście ściemniali że dopiero "postanowiono go wystawić na sprzedaż", a w rzeczywistości już sprzedany i wystawiony na wynajem przez inną firmę:

http://www.biurowce-warszawa.pl/SIGMA_OFFICE,biurowce_oferta_czytaj,wlochy,436


Offline HARNAŚ

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 09:16 »
Wygląda na to, że w liście ściemniali że dopiero "postanowiono go wystawić na sprzedaż", a w rzeczywistości już sprzedany i wystawiony na wynajem przez inną firmę:

http://www.biurowce-warszawa.pl/SIGMA_OFFICE,biurowce_oferta_czytaj,wlochy,436
M brawo Ty.
A tak poza protokołem wiesz M jak nazywa się mucha bez ucha?
Odpowiedź : M ;D


Offline wspaniale

Odp: List do zborów w Polsce: dot. Biura tłumaczeń w Warszawie
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 12:41 »
ale szeregowy świadek sie tego nie dowie
podnieśli wartość i sprzedali
za friko
idealny biznes.

Jehova faktycznie błogosławi
=========
Wspaniale