Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84712 razy)

Offline Salome

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #210 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:25 »
Nowe:
TVN24 BIS - O zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji - Piąta Strona Świata

https://drive.google.com/open?id=0B4lrXCMQzmDdUjhfUmlGcGZwRUE


Wypowiedź jednego z zaproszonych gości (ok.5minuta)
"struktury Świadków Jehowy może trochę przypominają strukturę mafijną...." 
 :o :o :o

A tak czułam, że to mafia... :) :) religijna mafia.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 17:30 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #211 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:44 »
Nie widzę żadnych powodów do delegalizacji związku wyznaniowego.
Błąd był przy legalizacji.
Trzeba było zażądać wtedy, aby wszelkie leczenie medyczne było według sumienia a nie pod groźbą wykluczenia.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #212 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:53 »
Jestem człowiekiem żyjącym w wolnym kraju i mam prawo oceniać wszystko dookoła, a każdy dookoła ma prawo oceniać mnie. Czy się mylę i przenieśliśmy się w magiczny sposób do roku 1984 w wydaniu Orwella, a ja tego nie zauważyłem i zaraz przyjedzie po mnie ktoś z Ministerstwa?

Dodatkowo byłem członkiem tej organizacji przez wiele lat i znam pobudki kierujące ludźmi, które piszą takie komunikaty.

Trudno powiedzieć jednoznacznie czy się cieszymy czy lamentujemy bo nie wiadomo jaki finał będzie miała ta sprawa, tj. jak rządy w Rosji rozegrają to w praktyce. Na pewno nie będziemy cieszyli się jeśli będą cierpiały z tego powodu niewinne jednostki. A z drugiej strony pocieszające jest, że może zakaz zmniejszy wpływy tej szkodliwej organizacji tak, by mniej osób złapało się na ich propagandę.

Dopiero tutaj czytałam że szkodzi tylko tych siedmiu w Usa a reszta to dobrzy ludzie tylko zwiedzeni. Więc komu szkodzą? Panu nie bo Pan był ŚJ  jak sam napisał  a teraz żyje własnym życiem . Mi nie szkodzą bo nie obawiam się ekstremizmu z ich strony ani żadnych zamieszek mimo że zostali tak potraktowani. A jeżeli będą cierpiały niewinne osób to będzie tylko wina Pana kolegów po fachu tyle że z Rosji. To oni będą mieli krew na rękach.







Offline Overthinker

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #213 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:58 »
Nowe:
TVN24 BIS - O zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji - Piąta Strona Świata

https://drive.google.com/open?id=0B4lrXCMQzmDdUjhfUmlGcGZwRUE
Cytuj
"Więc może to było wszystkim trochę na rękę, oni są bardzo zdeterminowani, ekspansywni w tym co robią."

Starali się być bardzo poprawni politycznie, pod koniec dyskusji wynikło jak naprawdę odbierają ŚJ. W praktyce zacytowane stwierdzenie zawiera się w definicji fanatyzmu religijnego. Sami ocenili jakie mogły być powody decyzji sądu.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #214 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:59 »
Cytuj
Więc komu szkodzą?
Oj wielu szkodzą.
Zwodzą ludzi fałszywymi proroctwami, rozbijają rodziny, doprowadzają do śmierci poprzez zakaz transfuzji, wprowadzają nienawiść do wykluczonych itd. :-\


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #215 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 18:01 »
Dopiero tutaj czytałam że szkodzi tylko tych siedmiu w Usa a reszta to dobrzy ludzie tylko zwiedzeni. Więc komu szkodzą? Panu nie bo Pan był ŚJ  jak sam napisał  a teraz żyje własnym życiem . Mi nie szkodzą bo nie obawiam się ekstremizmu z ich strony ani żadnych zamieszek mimo że zostali tak potraktowani. A jeżeli będą cierpiały niewinne osób to będzie tylko wina Pana kolegów po fachu tyle że z Rosji. To oni będą mieli krew na rękach.
Mnie osobiście zaszkodzili, mojej rodzinie zaszkodzili, rodzeństwu zaszkodzili, konkretnie nauki i nakazy wręcz nie ludzkie, a co dopiero Boże.
Proszę dodać do mnie setki i tysiące na całym świecie, którym cierpienia przysporzyły "takie ich nauki" nie biblijne.
Proszę dodać do tych wszystkich setek i tysiecy ludzi na przestrzeni dziestu/ dziesięciu lat to wyjdą może i miliony.
Widać kompletny brak rozumienia tematu.
Tu nie chodzi o zamieszki z ich strony. Problem jest złożony i to na wielu różnych płaszczyznach.
Cierpiało i cierpi  tak wiele osób, nie będących już SJ, będących SJ tylko z powodu utraty rodzin, może i nad nimi pochylmy się. Można na Forum dowiedzieć sie jak cierpią ludzie z powodu ich nauk.
Dodajmy jeszcze tych, którzy odmówili  przyjęcia transfuzji krwi w celu ratowania życia, bo akurat tak ck raczyło tłumaczyć 2/3 głosów werset biblijny, ck ma krew na rękach za śmierci i takie  to tłumaczenie Biblii. Pochylmy się nad cierpieniem rodzin, którym niepotrzebna śmierć zabrała ich bliskich  i nad cierpieniem tych, którzy odmówili ratowania życia, gdy świadomie umierali, zamiast ratować swoje życie.
Jeszcze dodajmy cierpienie molestowanych dzieci i politykę WTSu ukrywania i nie zgłaszania władzom tego.
Dodajmy cierpienie związanie często z niesprawiedliwymi komitetami sadowniczymi.
To jest po prostu chore.
Dziękuje za uwagę.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 18:38 wysłana przez od-nowa »


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #216 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 18:37 »

Wypowiedź jednego z zaproszonych gości (ok.5minuta)
"struktury Świadków Jehowy może trochę przypominają strukturę mafijną...." 
 :o :o :o

A tak czułam, że to mafia... :) :) religijna mafia.
A byłoby ciekawe zrobić takie porównanie, jeśli ktoś się zna na mafiach. ;D


Offline Exodus

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #217 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 18:43 »

Wypowiedź jednego z zaproszonych gości (ok.5minuta)
"struktury Świadków Jehowy może trochę przypominają strukturę mafijną...." 
 :o :o :o

A tak czułam, że to mafia... :) :) religijna mafia.
             A ku-ku Salome  ;)

 Bardziej byłbym skłonny myśleć, że zaproszony miał na myśli to, że są dobrze zorganizowani -jak mafie -paliwowe, tytoniowe,narkotykowe...
 Choć kto wie, kto wie co autor miał na myśli ?
 Bądź co bądź, będąc w każdej mafii członkiem, nawet najmniejszym trybikiem, można za najmniejszy objaw sprzeciwu, niesubordynacji, braku lojalności zostać - Odstrzelonym, czego niejeden doświadczył !
 
Ja tam zwykłem mówić - dom wariatów.
 Raz każą to mówić i głosić przez wiele lat, potem co innego i bez słowa przepraszam.



Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #218 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:09 »
A to jest Pana problem czy ich? Maja do tego prawo wiec to robią kim Pan jest by oceniać czyjeś pobudki w tej kwestii?
Ogólnie tak czytam stojąc z boku  i nie wiem czy się cieszycie,otwieracie szampany czy lamentujecie?
   Pani OKSANKA, widzę, że nie ma zielonego pojęcia z czym wiąże się działalność śj.
   Radziłabym pani zasięgnąć rzetelnej informacji w tej kwestii.
   Z tego, co pani pisze, wnioskuję ...
   Że pani w ogóle nie zdaje sobie sprawy, jak to jest wyniszczająca struktura religijna.
   A w dodatku perfidnie wykorzystująca najgłębszą istotę naszego jestestwa.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #219 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:24 »
Nic nie piszecie, jak nasi koledzy ŚJ komentują na Facebooku, czy gdzie indziej porażkę ŚJ w Rosji. ;)

Dajcie jakąś wrzutkę. :)


Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #220 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:38 »
   Rosja zdelegalizowała świadków Jehowy - jak Jehowa niszczy fałszywą religię.
   Kanał Jarka Ziębca "Prawda o Prawdzie"
     Dobre, dobre, spełniające się proroctwo "strażnicy" z 2012 roku.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline CEGŁA

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #222 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:56 »
Na tv.jw.org pojawiła się specjalna edycja Broadcastingu omawiająca zakaz w Rosji, po angielsku. Program wprowadza jedyny i niepowtarzalny, nasz ulubiony Miś Fazi.

https://tv.jw.org/#en/video/VODStudio/pub-jwb_201704_12_VIDEO

Nie oglądałem jeszcze całości, ale już w pierwszych zdaniach pada stwierdzenie: "w skrócie - wszystkie nasze posiadłości, nasze Sale Królestwa i piękne Biuro Oddziału zostały niesprawiedliwie skonfiskowane!". Znowu widać co jest dla nich najważniejsze.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 20:58 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #223 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 21:12 »
W mniej-więcej 4 minuta 10 sekunda mówi Paul Gillies - ten co tak pięknie kłamał w sprawie przynależności WTS do ONZ.

EDIT: padło o "świadkach Ministerstwa", którzy chcieli udowodnić, że "Świadkowie są przeciwni wyższemu wykształceniu". Ani słowa o tym, że są to byli SJ!!

EDIT2: 18:37. Leci wywiad z Sandersonem, ale logo Skype to wkleili, bo za chwilę, z drugiego ujęcia, już go nie ma. REKLAMA??
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 21:31 wysłana przez KaiserSoze »


Offline gedeon

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #224 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 21:39 »
Na tv.jw.org pojawiła się specjalna edycja Broadcastingu omawiająca zakaz w Rosji, po angielsku. Program wprowadza jedyny i niepowtarzalny, nasz ulubiony Miś Fazi.

https://tv.jw.org/#en/video/VODStudio/pub-jwb_201704_12_VIDEO

Nie oglądałem jeszcze całości, ale już w pierwszych zdaniach pada stwierdzenie: "w skrócie - wszystkie nasze posiadłości, nasze Sale Królestwa i piękne Biuro Oddziału zostały niesprawiedliwie skonfiskowane!". Znowu widać co jest dla nich najważniejsze.

Trudno się dziwić, dobra materialne to ich "miejsce najświętsze".