Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84795 razy)

Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #195 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:17 »
Nie bardzo rozumiem...
Jezus mówi "idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody"
Putin mówi "nie czyńcie uczniami narodu rosyjskiego"

I co?! I mormoni "słuchają bardziej Putina (człowieka) niż Jezusa (Boga)?!

Przeczytaj cały podlinkowany artykuł. Przedstawiciel Mormonów stwierdza tam, że "jest przekonany, że znajdą sposób na to by szerzyć ewangelię będąc jednocześnie w zgodzie z obowiązującym prawem". Nie mówi w jaki dokładnie sposób to miałoby się odbywać, ale najważniejszy jest fakt, że starają się być w zgodzie z prawem zamiast bezczelnie je łamać i na dodatek twierdzić, że oni nie są misjonarzami, jak to zrobili ŚJ.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #196 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:30 »
Mormoni nad Biblię cenię Księgę Mormona. Biblia została wg nich zniekształcona, a wszystko naprostował Joseph Smith :P
czy ta informacja ma jakiś związek z moim pytaniem? Tzn. czy księga mormona zawiera jakieś "uściślenie" albo "doprecyzowanie" stosunku mormonów do władzy świeckiej?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #197 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:33 »
czy ta informacja ma jakiś związek z moim pytaniem? Tzn. czy księga mormona zawiera jakieś "uściślenie" albo "doprecyzowanie" stosunku mormonów do władzy świeckiej?

Nie czytałem tego. Ta pozycja mało mnie interesuje. Poczytaj to może nam powiesz :P


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #198 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 02:16 »
Może lepiej wypić za to, by Trump poszedł śladem uwielbianego kolegi ;)
Wtedy sprawa zakończyłaby się w sposób prosty :)
Biorąc pod uwagę to i fakt, że Trump jest z deka "nieobliczalny":
Wcale nie jest takie całkowicie wykluczone.
na szczęście (albo jak kto woli: nieszczęście) Trump nie ma takiej władzy aby naruszać Konstytucję USA, gdyż tam pierwszy lepszy sędzia może "olać" prezydenta i zablokować jego dekrety. Pamiętacie dekret o tym że obywatele siedmiu państw nie mogą wjeżdżać do USA? Jedyne co Trampek mógł zrobić to poużalać się troszeczkę na twiterze. Poćwierkał sobie, poćwierkał i zająć się innymi sprawami.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)



Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #200 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 10:43 »
„Złożymy odwołanie w nadziei, że możliwie najszybciej nasze prawa i ochrona przysługująca nam jako pokojowo nastawionej społeczności religijnej zostaną w pełni przywrócone”.

Oni serio uważają, że odwołanie cokolwiek zmieni? To brzmi na taką PR-ową zagrywkę, że oni tacy niewinni, nieświadomi niczego, zszokowani jak mogli tę sprawę przegrać.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #201 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 10:46 »
A mi się spodobało zdanie:

„Jesteśmy tą decyzją bardzo rozczarowani i zaniepokojeni tym, jak ona wpłynie na naszą działalność religijną

Toć chyba Jehowa powinien zadbać o ich działalność, a nie go szantażować, że może obniżą loty wiary. :)


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #202 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 12:28 »
Oni serio uważają, że odwołanie cokolwiek zmieni? To brzmi na taką PR-ową zagrywkę, że oni tacy niewinni, nieświadomi niczego, zszokowani jak mogli tę sprawę przegrać.

A to jest Pana problem czy ich? Maja do tego prawo wiec to robią kim Pan jest by oceniać czyjeś pobudki w tej kwestii?

Ogólnie tak czytam stojąc z boku  i nie wiem czy się cieszycie,otwieracie szampany czy lamentujecie?


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #203 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 12:39 »
A to jest Pana problem czy ich? Maja do tego prawo wiec to robią kim Pan jest by oceniać czyjeś pobudki w tej kwestii?

Ogólnie tak czytam stojąc z boku  i nie wiem czy się cieszycie,otwieracie szampany czy lamentujecie?

Jestem człowiekiem żyjącym w wolnym kraju i mam prawo oceniać wszystko dookoła, a każdy dookoła ma prawo oceniać mnie. Czy się mylę i przenieśliśmy się w magiczny sposób do roku 1984 w wydaniu Orwella, a ja tego nie zauważyłem i zaraz przyjedzie po mnie ktoś z Ministerstwa?

Dodatkowo byłem członkiem tej organizacji przez wiele lat i znam pobudki kierujące ludźmi, które piszą takie komunikaty.

Trudno powiedzieć jednoznacznie czy się cieszymy czy lamentujemy bo nie wiadomo jaki finał będzie miała ta sprawa, tj. jak rządy w Rosji rozegrają to w praktyce. Na pewno nie będziemy cieszyli się jeśli będą cierpiały z tego powodu niewinne jednostki. A z drugiej strony pocieszające jest, że może zakaz zmniejszy wpływy tej szkodliwej organizacji tak, by mniej osób złapało się na ich propagandę.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #204 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 14:14 »

A to jest Pana problem czy ich? Maja do tego prawo wiec to robią kim Pan jest by oceniać czyjeś pobudki w tej kwestii?

Ogólnie tak czytam stojąc z boku  i nie wiem czy się cieszycie,otwieracie szampany czy lamentujecie?
A Ty lamentujesz czy szampana pijesz? ;)
A to Twój problem, jak my uważamy, czy nasz? :)


Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #205 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 16:31 »
Nowe:
TVN24 BIS - O zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji - Piąta Strona Świata

https://drive.google.com/open?id=0B4lrXCMQzmDdUjhfUmlGcGZwRUE
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Skarbnik

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #206 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 16:51 »
Ja jednak podzielam stanowisko UE:

"Wyrok rosyjskiego sądu najwyższego potępiła dziś Unia Europejska. Świadkowie Jehowy, tak jak wszystkie inne związki wyznaniowe, muszą mieć możliwość swobodnego korzystania z prawa do wolności zgromadzeń, które jest zagwarantowane przez Konstytucję Federacji Rosyjskiej, międzynarodowe zobowiązania Rosji i międzynarodowe standardy w dziedzinie praw człowieka - głosi oświadczenie, opublikowane na stronie internetowej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, odpowiadającej za stosunki dyplomatyczne UE z państwami trzecimi.
Unia Europejska wyraziła zaniepokojenie możliwymi skutkami delegalizacji organizacji i uznania jej za ekstremistyczną. Podkreśla, że wyrok może skutkować pociągnięciem wyznawców do odpowiedzialności karnej za sprawowanie kultu religijnego i czynności religijnych."
http://wyborcza.pl/7,75399,21667407,rosja-sad-najwyzszy-zakazal-dzialalnosci-swiadkow-jehowy.html?disableRedirects=true

Ze Strażnicą należy rozprawiać się tak jak zrobili to w Australii, a nie przez delegalizację.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 16:54 wysłana przez Skarbnik »
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #207 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 16:59 »
Ja jednak podzielam stanowisko UE:

Wyrok rosyjskiego sądu najwyższego potępiła dziś Unia Europejska. Świadkowie Jehowy, tak jak wszystkie inne związki wyznaniowe, muszą mieć możliwość swobodnego korzystania z prawa do wolności zgromadzeń

A ja nie podzielam. Jeśli jakaś organizacja religijna łamie prawo, to nie można jej zasłaniać swobodą wyznania.


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #208 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:09 »
Nowe:
TVN24 BIS - O zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji - Piąta Strona Świata

https://drive.google.com/open?id=0B4lrXCMQzmDdUjhfUmlGcGZwRUE

Szkoda, że nie zaprosili do udzielenia komentarza osób, które faktycznie znają temat Świadków Jehowy, a wypowiadają się jedynie osoby które mają wiedzę ogólną o historii i polityce. Takie spojrzenie osoby która była w organizacji i jest zaznajomiona z tym wszystkim mogłoby się dla nich (i dla widzów) okazać bardzo interesujące.


Offline Skarbnik

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #209 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 17:25 »
A ja nie podzielam. Jeśli jakaś organizacja religijna łamie prawo, to nie można jej zasłaniać swobodą wyznania.

Organizacja to instytucja oparta na działaniu ludzi - jeśli Ci ludzie łamią prawo, to powinni za to odpowiedzieć przed sądem. Jeśli starsi ukrywają pedofilię w zborach, to należy tych starszych napiętnować i poddać pod sąd.

Nie widzę żadnych powodów do delegalizacji związku wyznaniowego.
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl