Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84726 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 23:33 »


Po kolorze twarzy Trampka widać, że cały czas ściąga z gąsiorów. Dobrze by było, żeby rosyjską Bol'shoy
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Tusia

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 23:35 »
Aż sam się ze śmiechu zlałem  ;D
Idę posprzątać...

Zmienić pieluchę  ;D


Offline Exodus

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 23:40 »
Boże, gdybyście wiedzieli, jak ja Was uwielbiam ! Kocham Was ! Bardziej niż Irlandię !  :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 23:44 »
W nawiązaniu do marzeń o podobnym losie w USA przedstawiam moje marzenia-oczekiwania nawiązujące do rzeczywistości  :)

WTS kocha kasę (FAKT)

Wyprzedał się z Brooklynu i wyprzeda do końca w wyniku czego będzie posiadać ogromną ilość cyferek w komputerku.

Część cyferek bieżących + ze sprzedaży Brooklynu przeznaczyli na posiadłość wszystko mającą w Warwick.

Warwick jest toksyczne i to nie podlega wątpliwości więc wypadałoby zrobić eksmisję lokatorom i obiekt powinien podzielić losy zabudowań w Czarnobylu.

Spokojnie jakiś dobry Strateg czeka z decyzją o eksmisji ponieważ dobry moment nadchodzi  ;D ;D ;D

W najbliższej przyszłości CK będzie w posiadaniu Bizancjum ale nie będzie miało nic w Nowym Jorku i nadejdą 2 warianty:

a.) Pesymistyczny  ;)  Dostaną kopa z Warwick i zostanie im trochę cyferek.
b.) Optymistyczny  8-) Dostaną kopa z Warwick i cyferki Dolarowe zostaną zdewaluowane z powodu kryzysu globalnego ,,jedynie finansowego" resetującego zastępującego w przeszłości wojny potrzebne do resetu. 

Koniec końców punkt B oznacza dla CK totalną masakrę dóbr doczesnych + opadnięcie łusek z oczu wyznawców i poszukiwanie ich po piwnicach i mysich norach w celu zadania im kilku pytań  ;D ;D ;D


Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #139 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 00:10 »
Cytuj
Zmienić pieluchę  ;D

Ja olewam większość ciepłym sikiem prostym!!! Wolę bez...   :P


Cytuj
Koniec końców punkt B oznacza dla CK totalną masakrę dóbr doczesnych

Ok, biorę wszystko co należy do Misia Faziego!
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 00:13 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #140 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 00:14 »
Ok, biorę wszystko co należy do Misia Faziego!
Tylko kto przygarnie Misia Faziego?
Czy będzie po prostu kloszardem spacerującym po Nowym Jorku?
Spokojnie Misiu ma na pewno małe co nieco na czarną godzinę, gdyby przypadkiem Armagedon błądził gdzieś po drodze :)


Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 00:21 »
Tylko kto przygarnie Misia Faziego?
Czy będzie po prostu kloszardem spacerującym po Nowym Jorku?
Spokojnie Misiu ma na pewno małe co nieco na czarną godzinę, gdyby przypadkiem Armagedon błądził gdzieś po drodze :)

Każdy Miś chowa garnek miodu na czarną..
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 00:28 »
Kolejny pozytywny aspekt zakazu, który przeczytałem na jednym z forów:

Koniec Komitetów Łączności ze Szpitalami!

Oczywiście zakaz transfuzji będzie obowiązywał nadal, ale koniec z "czarnymi aniołami" którzy niczym sępy zlatywali się przy chorym w szpitalu przypominając mu jak istotne jest by "pozostał lojalny". Koniec z nagabywaniem lekarzy przez członków KŁS. Jeśli dzięki temu choć jedna osoba uratuje swoje życie bo potajemnie przyjmie krew bez nikogo kto by patrzył lekarzom na ręce to znaczy, że zakaz był zasadny.


Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #143 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 00:37 »
Objawienie 18:11-19
(11): I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru, (12): towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru, (13): i cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego. (14): I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie. (15): Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając (16): tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły; (17): w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala, (18): i widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego? (19): I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało! [Biblia Warszawska, Ap 18]

Może to proroctowo zaczęło się od Świadków Jehowy?! ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 00:51 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 03:12 »
  Artykuł nt. zakazu Świadków Jehowy w Rosji.
  http://fakty.interia.pl/religia/news-afp-swiadkowie-jehowy-zakazani-w-rosji,nId,2384887
  Decyzja Sądu Najwyższego otwiera drogę do konfiskaty majątku śj na rzecz państwa.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Safari

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #145 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 06:34 »
Kolejny pozytywny aspekt zakazu, który przeczytałem na jednym z forów:

Koniec Komitetów Łączności ze Szpitalami!

Oczywiście zakaz transfuzji będzie obowiązywał nadal, ale koniec z "czarnymi aniołami" którzy niczym sępy zlatywali się przy chorym w szpitalu przypominając mu jak istotne jest by "pozostał lojalny". Koniec z nagabywaniem lekarzy przez członków KŁS. Jeśli dzięki temu choć jedna osoba uratuje swoje życie bo potajemnie przyjmie krew bez nikogo kto by patrzył lekarzom na ręce to znaczy, że zakaz był zasadny.

Tak sobie o tym myślę i myślę.
Wiele osób z powodu tego zakazu pojdzie do więzienia, będą rozbite rodziny, byc może ktos straci życie... Ehh, ehh...
To wszystko jest bardzo trudne, współczuję Świadkom w Rosji. To będzie trudny czas. Bracia się teraz będą myśleć o Armagedonie. Czy to juz? Moze się objwi król Pln ku Pld (nigdy nie pamiętam, którego brakuje.
Dzieki takim rozwiązaniom siłowym Dziady Amerykańskie zyskują jeszcze większy wpływ na umysły wiernych. Zarządzanie przez strach.

Powiem tak: Mam mętlik w glowie i nie wiem co o tym myśleć. Czy to dobrze czy zle ze zostali zakazani w Rosji.. Co przeważa  - plusy czy minusy. Jeszcze pomyśle nad tym.
 
Myślę też, że to jest warte zastanowienia - ludzie wyznający rozmaite religie umierają z powodu swoich przekonań (np. męczennicy uznawani przez niektórych za bohaterów, przez innych za zmanipulowanych biedaków), przeliczając ich (bezduszne liczby) to byc może okazaloby sie, ze takich osób które straciły życie z powodu wiary katolickiej czy protestanckiej czy jakiejkolwiek innej może być więcej niż tych od SJ.
Wiec kiedy zakazane zostaną w Rosji prawosławie, islam, katolicyzm, inne religie? Znam sporo historii gdy to np.katolicyzm podzielił rodziny (mieszkam w PL i dlatego znam historie z rodzin katolickich).

Nie bronie SJ.
Myślę głośno. Trudne to wszystko.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Brat Furtian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #146 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 07:02 »
Braciak Sannderson miał i pewne powody do zadowolenia...

Zakaz nie dotyczy wszak prywatnych praktyk religijnych obywateli Rosyjskiej Federacji, a jedynie "zorganizowanego "ekstremicznego" kultu...

Zaczną się znowu teokratyczne "domowki" i leśne "kongresy" a statystyki poszybuja jak za najlepszych czasów zakazu w Europie Wschodniej...

Co prawda skończy się Służba z "literatura organizacji" i korporacjonizm religijny ale zacznie ponowne głoszenie "tylko z biblią".
A za tym Bracia Słowianie już tęsknili. Koniec z "urzędnikami duchowymi" i majątkiem zgromadzonym w budynkach i sprzęcie ale "prześladowania organizacji" (bo póki co nie ludzi) można marketingowo sprzedać w świat...

Czasem "powrót do korzeni" jest bardzo oczyszczający i twórczy za razem...

O tym Sannderson wie...i stąd może ten jego uśmiech 'Mony Lisy" na sali sądowej...

"Blagoslawienstwo" dla organizacji przybiera czasem nietypowe formy...a o tym i o innych "wspanialosciach zamierzeń co do braci w Rosji" dowiecie się już z najnowszych numerów Strażnic rozprowadzany mailowo na  specjalnie zakładane "nieoficjalne" skrzynki braci starszych...


Offline Skarbnik

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #147 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 07:23 »
Ja jednak uważam, że źle się stało i jestem oburzony - Rosja Putina to państwo w coraz większym stopniu totalitarne.  Zakazywanie świadkom Jehowy swobody praktyk cofa ten kraj do lat 80-tych.
Wolność sumienia i religii to swobodny wybór własnego światopoglądu. Bez jakiejkolwiek ingerencji ze stron władzy państwowej, ani osób trzecich. Wolność wyznania to prawo do reprezentowania swojego światopoglądu oraz postępowania w zgodzie z własnym sumieniem. Z wolności sumienia i wyznania powinni móc korzystać wszyscy obywatele, cudzoziemcy i bezpaństwowcy.

Elementami wolności sumienia i religii są: swoboda wyboru przekonań, wolność praktyk wykonywanych publicznie i prywatnie, prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem, prawo do milczenia w sprawie religii, wolność tworzenia zrzeszeń religijnych. Te wszystkie podstawy swobód wyznania zostają teraz w Rosji zniszczone. Jest to też zagrożenie dla swobód wszystkich innych obywateli tego kraju, bo jest to tylko kolejny krok Putina w umacnianiu swojej władzy despotycznej.

Każde państwo powinno zagwarantować związkom wyznaniowym pewną pozycję prawną w państwie i określony stopień niezależności. Związki muszą mieć swobodę samostanowienia w sprawach własnej religii.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 07:26 wysłana przez Skarbnik »
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #148 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 08:14 »
Każde państwo powinno zagwarantować związkom wyznaniowym pewną pozycję prawną w państwie i określony stopień niezależności. Związki muszą mieć swobodę samostanowienia w sprawach własnej religii.

Ogólnie zgadzam się z Tobą w pozostałej części postu bo dotyczy wolności wyznania poszczególnych osób (i dlatego zgadzam się że zakaz wprowadzony w Rosji jest złym pomysłem, a powyżej podjąłem jedynie próbę wyszukania jego pozytywnych stron skoro już wszedł w życie), ale nie zgadzam się z powyższym. To właśnie fakt, że organizacje religijne mają obecnie pozostawioną tak dużą swobodę działania sprawia, że chociażby w naszym kraju władze nie są w stanie nic zrobić z patologicznymi sytuacjami u świadków Jehowy (i w innych podobnych ruchach) bo tamci zasłaniają się takimi rzeczami jak "tajemnica spowiedzi", czy "prawo wewnętrzne związku". Gedeon mógłby napisać książkę o tym jak ludzie z różnych ministerstw go odsyłali jeden do drugiego, bo żaden nie ma kompetencji w tych sprawach. Religie jak wszystko inne powinny być przez państwo nadzorowane czy ich nauki są zgodne z prawem i czy ich wytyczne nie rodzą patologicznych zachowań.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 08:16 wysłana przez M »


Offline Brat Furtian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 08:16 »
"Te wszystkie podstawy swobód wyznania zostają teraz w Rosji zniszczone."

Chyba demonizujesz...

1. Urzędnicy Kremla chcą uderzyć w "amerykańska korporacje religijna" z jej rosyjska "delegatura....a nie w szarych wyznawców rosyjskich.

2. Prywatne i publiczne praktykowanie wyznania zostanie może utrudnione ale nie zakazane (poznaj tresc orzeczenia sądu).

3. Wyrok ma pozbawić formalno prawnych możliwości rozwoju organizacji, a nie zakazać  "głoszenia od domu do domu i na placach" oraz możliwości zgromadzenia się prywatnego w celach kultowych.

Fakt jest to jawna dyskryminacja religijna wobec innych "krajowych" kultów ale o "zniszczeniu" wolności do praktykowania wyznania na razie nie ma mowy (póki co).

Rosja to nigdy nie był demokratyczny kraj gdzie zagraniczne centrale handlowe , społeczne czy religijne robiły co im się tylko zamarzylo... i te działania sądowe były w Państwie Putina do przewidzenia...