Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85251 razy)

Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #270 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 17:59 »
Jeżeli tylko jedna osoba umrze z powodu nie przyjęcia krwi, to już jest o jedną osobę za dużo. Nieludzka, chora nadinterpretacja wersetów o nakazie powstrzymywania się od krwi zabiła niestety więcej niż jedną osobę, sam osobiście znam dwa przykłady śmierci z powodu odmowy przyjęcia krwi.
A było już lepiej?  ;)


Przepraszam przeszliśmy na "ty" że tak personalnie po chamsku diagnozować komu było lepiej a komu gorzej? Szukacie poklasku i kolejnych zwolenników czy tacy jesteście/taka natura ? Wydaje mi się ze to drugie wiec nie dziwi mnie to że nie pasowaliście do ŚJ.   Brr...  jednak to forum nie jest dla mnie mierzi mnie na sama myśl że mogłabym się  stać  takimi jak niektórzy z was ,skostniali, demagogiczni i pesymistyczni w każdym calu.
Ja waszą zwolenniczka jednak nie zostanę,a postawa niektórych wobec innych pokazuje że dobrze się czujecie tylko w swoim sosie. Musiałabym najpierw zostać kociarą a potem odejść by pewnie wejść w "wasze łaski".


Offline Fantom

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #271 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:01 »
częściową odpowiedź masz w moim poście.Wystarczy?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #272 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 18:13 »
Czyli nie otrzymam takich danych.

To ja napiszę nie glosujcie na PO bo kto na nich głosuje szybciej umiera. Głosujcie na PIS bo ci co glosują na PIS żyją dłużej bo jak pokazują statystyki przeważająca większość  starszych osób na nich głosuje.  ;D

I to co Pani napisała jest bzdurą, w przeciwieństwie do informacji że Świadkowie umierają bez krwi. O tym piszą ich publikacje, więc trudno zaprzeczać faktom.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #273 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 19:09 »
częściową odpowiedź masz w moim poście.Wystarczy?
Tak i dziękuje.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #274 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 19:21 »
Dyskusje z zawziętymi chwalcami tej destrukcyjnej i antyrodzinnej organizacji religijnej, w większości mają taki sam przebieg. Osoby nie mające wiedzy o całokształcie tej sekty a tylko widzą jej wizytówkę, jaką są osoby ze sztucznymi uśmiechami, czyste i zadbane sale królestwa, dobra organizacja w całej tej religii itp. Nie przyjmują do wiadomości informacji od osób które "miłości" tej organizacji doświadczyły na własnym grzbiecie. Są zamknięci na wiedzę z zewnątrz i wręcz panicznie uciekają przed tą wiedzą, bo mają wmówione że to kłamstwo i szkalowanie. To są zachowania typowe dla zmanipulowanych członków destrukcyjnych sekt.


Przepraszam przeszliśmy na "ty" że tak personalnie po chamsku diagnozować komu było lepiej a komu gorzej? Szukacie poklasku i kolejnych zwolenników czy tacy jesteście/taka natura ? Wydaje mi się ze to drugie wiec nie dziwi mnie to że nie pasowaliście do ŚJ.   Brr...  jednak to forum nie jest dla mnie mierzi mnie na sama myśl że mogłabym się  stać  takimi jak niektórzy z was ,skostniali, demagogiczni i pesymistyczni w każdym calu.
Ja waszą zwolenniczka jednak nie zostanę,a postawa niektórych wobec innych pokazuje że dobrze się czujecie tylko w swoim sosie. Musiałabym najpierw zostać kociarą a potem odejść by pewnie wejść w "wasze łaski".

Na tym forum nie używamy zwrotów "pan, pani" no chyba że ktoś sobie tego życzy. A co do reszty Pani postu... bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2017, 19:31 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline bene

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #275 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 19:38 »

Przepraszam przeszliśmy na "ty" że tak personalnie po chamsku diagnozować komu było lepiej a komu gorzej? Szukacie poklasku i kolejnych zwolenników czy tacy jesteście/taka natura ? Wydaje mi się ze to drugie wiec nie dziwi mnie to że nie pasowaliście do ŚJ.   Brr...  jednak to forum nie jest dla mnie mierzi mnie na sama myśl że mogłabym się  stać  takimi jak niektórzy z was ,skostniali, demagogiczni i pesymistyczni w każdym calu.
Ja waszą zwolenniczka jednak nie zostanę,a postawa niektórych wobec innych pokazuje że dobrze się czujecie tylko w swoim sosie. Musiałabym najpierw zostać kociarą a potem odejść by pewnie wejść w "wasze łaski".
Mimo że nigdy nie byłem ani też nie zamierzam zostać Świadkiem Jehowy. Jak też nie zgadzam się z większością tego co głoszą to nigdy nie ośmieliłem się obraźliwie o nich mówić. Używanie określeń typu kociara świadczy tylko i wyłącznie o Twojej kulturze. Jak byś nie zauważyła jest tu na forum też kilku co otwarcie mówią o swojej przynależności do tego wyznania i są akceptowani. Powodem jest to że mają kulturę osobistą.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #276 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:07 »
To ja napiszę nie glosujcie na PO bo kto na nich głosuje szybciej umiera. Głosujcie na PIS bo ci co glosują na PIS żyją dłużej bo jak pokazują statystyki przeważająca większość  starszych osób na nich głosuje.  ;D
Nie, to nie może być prawda... Nie wierzę, żeby ktokolwiek potrafił tak spłycać temat i posługiwać się takimi strzałami kulą w płot. Jak można zestawiać takie dwie kwestie? Nie oczekuję odpowiedzi, po prostu, Szanowna Pani, po raz kolejny błysnęła Pani jak salceson w zielonej trawce :D

Brr...  jednak to forum nie jest dla mnie mierzi mnie na sama myśl że mogłabym się  stać  takimi jak niektórzy z was ,skostniali, demagogiczni i pesymistyczni w każdym calu.
[...] Musiałabym najpierw zostać kociarą a potem odejść by pewnie wejść w "wasze łaski".
Ufff, no myślałem, że w niczym się nie zgadzamy, a jednak są punkty zgodności między nami :) Tak, obecność na tym form wymaga:
1. myślenia;
2. znajomości tematu;
3. otwartości umysłu.
Ponieważ, niestety, brakuje Pani tego wszystkiego, polecam inne ciekawe fora, np. o leśnych duszkach czy elfach. Polecam też jedną ciekawą stronę internetową: www.jw.org. Tam znajdzie Pani odpowiedź na wszelkie pytania.

A jak już Pani zasięgnie wiedzy życiowej i opanuje podane powyżej trzy podpunkty, zapraszamy z powrotem na dyskusję.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #277 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:13 »
To ja napiszę nie glosujcie na PO bo kto na nich głosuje szybciej umiera. Głosujcie na PIS bo ci co glosują na PIS żyją dłużej bo jak pokazują statystyki przeważająca większość  starszych osób na nich głosuje.;D
chciałaś błysnąć ale Ci się to nie udało...

próbujesz parodiować czy redukować do absurdu twierdzenie o tym że wielu ludzi umiera z powodu zakazu transfuzji krwi, ale twierdzenie które przytaczasz (o powiązaniu między głosowaniem na konkretną partię a długowiecznością) jest obarczone błędem którego nie można zarzucić naszym twierdzeniom dotyczącym transfuzji

można powiedzieć że to nie dlatego ludzie długo żyją że głosowali na PiS, tylko że głosowali na PiS dlatego że długo żyją (a decyzje seniorów można sobie wg upodobań albo tłumaczyć mądrością zdobytą w trakcie długiego życia albo utratą zdolności analitycznych wskutek starzenia się i związanego ze starzeniem się pogorszenia sprawności fizycznej).

gdyby chcieć zarzucić podobny błąd naszym twierdzeniom dotyczącym transfuzji trzebaby przyjąć że ludzie nie dlatego umierają że nie przyjęli transfuzji ale że nie przyjęli transfuzji dlatego że poumierali. A takie twierdzenie można łatwo sfalsyfikować. Ono nie może być prawdziwe, dlatego że proces leczenia (i podejmowania decyzji czy przyjąć krew czy odmówić) następuje przed śmiercią a nie po śmierci.

Tak więc powołuje sie Pani na rozumowanie którego nie można zastosować w przypadku transfuzji (a zatem nie można na tej podstawie zarzucać nam błędu w rozumowaniu).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zenobia

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #278 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:51 »
No ale nam Pani  OKSANKA ,poleciala,az mnie zatkalo./rzucila nowe swiatlo /.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #279 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:26 »
Mimo że nigdy nie byłem ani też nie zamierzam zostać Świadkiem Jehowy. Jak też nie zgadzam się z większością tego co głoszą to nigdy nie ośmieliłem się obraźliwie o nich mówić. Używanie określeń typu kociara świadczy tylko i wyłącznie o Twojej kulturze. Jak byś nie zauważyła jest tu na forum też kilku co otwarcie mówią o swojej przynależności do tego wyznania i są akceptowani. Powodem jest to że mają kulturę osobistą.

Eee no jak tu na forum nie używa się takich zwrotów,nie szydzi , nie kpi nie ośmiesza ŚJ?  W jaki dział człowiek tu nie wjedzie to jest jedna wielka kpina ze ŚJ? A że tak napisałam to raczej w myśl powiedzenia "z kim przystajesz takim się stajesz" ale jak widać co osoba to inne wartości. Jedni obrażają tych co obrażają tych pierwszych mimo, że sami obrażają tych pierwszych ale jednak innym/nowym  obrażać nie każą. 


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #280 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:32 »
Eee no jak tu na forum nie używa się takich zwrotów,nie szydzi , nie kpi nie ośmiesza ŚJ?  W jaki dział człowiek tu nie wjedzie to jest jedna wielka kpina ze ŚJ? A że tak napisałam to raczej w myśl powiedzenia "z kim przystajesz takim się stajesz" ale jak widać co osoba to inne wartości. Jedni obrażają tych co obrażają tych pierwszych mimo, że sami obrażają tych pierwszych ale jednak innym/nowym  obrażać nie każą.
Dyskusje z zawziętymi chwalcami tej destrukcyjnej i antyrodzinnej organizacji religijnej, w większości mają taki sam przebieg. Osoby nie mające wiedzy o całokształcie tej sekty a tylko widzą jej wizytówkę, jaką są osoby ze sztucznymi uśmiechami, czyste i zadbane sale królestwa, dobra organizacja w całej tej religii itp. Nie przyjmują do wiadomości informacji od osób które "miłości" tej organizacji doświadczyły na własnym grzbiecie. Są zamknięci na wiedzę z zewnątrz i wręcz panicznie uciekają przed tą wiedzą, bo mają wmówione że to kłamstwo i szkalowanie. To są zachowania typowe dla zmanipulowanych członków destrukcyjnych sekt.
Widzę, że Nemo już odpowiedział na powyższy post/ zarzut Oksanki skakanki.
Samo sedno problemu destrukcyjnych sekt oraz skutków.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2017, 21:38 wysłana przez od-nowa »


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #281 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:37 »
Eee no jak tu na forum nie używa się takich zwrotów,nie szydzi , nie kpi nie ośmiesza ŚJ?  W jaki dział człowiek tu nie wjedzie to jest jedna wielka kpina ze ŚJ? A że tak napisałam to raczej w myśl powiedzenia "z kim przystajesz takim się stajesz" ale jak widać co osoba to inne wartości. Jedni obrażają tych co obrażają tych pierwszych mimo, że sami obrażają tych pierwszych ale jednak innym/nowym  obrażać nie każą.
No to może teraz ja poproszę o twarde dane i wskazanie tych postów, których SJ zostali np. nazwani "kocią wiarą" albo "kociarzami". Czekam!

Tak, posługujemy się czasami ironią, sarkazmem, nieraz nawet kpiną. Ale mamy w tym wszystkim jeden konkretny cel, którego Pani od początku do końca nie rozumie: przedstawienie drugiej strony medalu. Tę pierwszą można poznać ze strony www.jw.org. Ta druga wymaga bytności w organizacji i obiektywizmu. To po pierwsze. A po drugie - większość z nas zdecydowanie nie ma nic przeciwko szeregowym świadkom Jehowy. Zwalczamy centralę i jej manipulacje. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi, moim celem nie jest ani dyskryminowanie kogokolwiek z powodu jego poglądów, ani ich wyszydzanie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Michu72

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #282 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:51 »
Eee no jak tu na forum nie używa się takich zwrotów,nie szydzi , nie kpi nie ośmiesza ŚJ?  W jaki dział człowiek tu nie wjedzie to jest jedna wielka kpina ze ŚJ? A że tak napisałam to raczej w myśl powiedzenia "z kim przystajesz takim się stajesz" ale jak widać co osoba to inne wartości. Jedni obrażają tych co obrażają tych pierwszych mimo, że sami obrażają tych pierwszych ale jednak innym/nowym  obrażać nie każą.
Mimo ze jestem od niedawna na forum to nie zauwazylem zadnych obrazliwych slow,wyrazow,komentarzy odnosnie SJ,a czytam wszystko jak leci na forum,sa swietne dyskusje,historie z zycia i nikt nikogo nie obraza.Myśle ze troche przesadzasz i przeginasz w odniesieniu co do innych,pierwszy raz czytam na tym forum slowo "kociara",jest to niestosowne,ot takie moje skromne zdanie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #283 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:58 »
pierwszy raz czytam na tym forum slowo "kociara",jest to niestosowne,ot takie moje skromne zdanie.
I takich określeń używa Pani podająca się za sympatyka śJ. Ale spokój, było na tym forum wielu podżegaczy do awantur. Ich nie ma, forum dalej jest.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #284 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 21:59 »
   Trochę ta rozmowa z OKSANKĄskakanką ...
   To jak rozmowa głuchego ze ślepym o śpiewie ptaków i kolorach tęczy.
   Głuchy swoje.
   A ślepy swoje.
   Pani OKSANKA nie pojmuje i nie chce pojąć w ogóle, istoty istnienia tego forum.
   I mechanizmów, jakie działają w WTS.
   A szkoda.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.