Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi  (Przeczytany 7608 razy)

Offline MX

Odp: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Sierpień, 2017, 11:46 »


No właśnie, całkowity brak logiki i nikt się nad tym nie zastanawia.
(...) Na to skazuje TWS, swoich wyznawców.
Jak zapytać dlaczego dopuścili frakcję, albo konkretnie m. in. hemoglobinę to argumentem jest - "bo postęp medycyny". Ale co ma postęp do tego ? W jaki sposób to zmienia zapis biblijny i ich interpretację ? Gdyby ten postęp zastosować do owocu z drzewa zakazanego to Adam i Ewa mogli by powiedzmy spożywać sok z owocu zakazanego lub jakąś inną "frakcję" ? Albo Dzieje 15 mówią obok krwi o rozpuście, czy jakaś "frakcja" rozpusty jest sprawą sumienia, a dopiero cała rozpusta jest be ? Przecież tu też jest postęp - wirtualny seks, nowoczesne gadżety. Ja wiem, że to absurd, ale takim samym absurdem jest manipulowanie w sprawie krwi.

Dla mnie to największy grzech wodzów tego kultu. Decydowanie o zdrowiu i życiu innych ludzi, to prerogatyw Boga. O ile ktoś wierzy w niego. Oni ponoć tak, więc nie rozumiem tego braku pojęcia tak elementarnej sprawy. Życzę im jak najszybszego przebudzenia z tego odstępstwa.

Dzieje 15 rozdział mówią o unikaniu krwi w kontekście niegorszenia Żydów. Ortodoksyjni Żydzi dla ratowania życia dopuszczają transfuzję. Biblia nie mówi nic o transfuzji. Natomiat pokazuje sytuacje kiedy Pan Jezus dopuszczał nieprzestrzeganie prawa według interpretacji faryzejskiej dla wyższej wartości, np zrywanie i jedzenie kłosów w sabat, ratowanie zwierząt w sabat, kobieta chora dotyka Pana Jezusa i znajduje sie w tłumie, co było zakazane prawem.

Rozumiałbym gdyby ktoś uczył o świętości krwi, o nie spożywaniu, o nie godnym użyciu do innych celów, ale jeśli chodzi o zastosowanie medyczne to nie powinno być przedmiotem zakazów, ale osobistą decyzją bez religijnej presji.

Hipokrycją jest również korzystanie z leków i preparatów na bazie wielu wyfrakcjonowanych litrach krwi (tak jest np z specjalnymi opatrunkami przy poważnych poparzeniach), a z drugiej zakazywania krwi czy też oddawania tej krwi.

Słyszałem też absurdy typu, że frakcja nie jest krwią. Ale z tego typu ignorancją intelektualną i ciemnotą trudno dyskutować.

Hemoglobina to ciekawa sprawa pokazująca niekonsekwencje i brak logiki. Erytrocyty to o ile dobrze pamiętam w 95% składają się z hemoglobiny, a reszta to otoczka (bez wdawania się w szczegóły). Zakazują przyjmowania erytrocytów (na jakiej podstawię skoro to taka sama część krwi jak frakcje, a nie całość, o której mówi Biblia ?), ale od jakiegoś czasu hemoglobina to sprawa sumienia. Obrazowo to wody z bukłaka pić nie można, ale jak oddzielisz wodę (wylejesz z bukłaka) od niego, to już tak. Albo jajko niespodzianka, czekoladki zjeść nie możesz, ale zabawkę ze środka jak najbardziej możesz sobie wziąć. Absurdalne ?

Mnie dziwi, że ktoś dla interpretacji kilku panów, a nie dla wyraźnego zapisu skazuje się potencjalnie na utratę zdrowia lub życia. Tym bardziej, że w każdym momencie może być to zmienione. Tutaj wyraźnie widać kto jest panem ich wiary.





MX - koniec - MX



Offline dziewiatka

Odp: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień, 2017, 23:56 »
Tu nie chodzi o starotestamentowy zakaz,lecz nakaz wydany przez pierwszych chrześcijan by powstrzymywać się od krwi.Starsi z teczuszkami rzadko kiedy mają dostęp do pacjenta gdy ten ma podjąć decyzję są po prostu wypraszani przez lekarzy by na pacjenta nie wywierano presji.Zdarza się ,że sam chory prosi o rozmowę i wtedy pada pytanie co mam zrobić albo co ty zrobiłbyś na moim miejscu .Takie rozmowy są bardzo trudne,dobrze jest pamiętać,że ten starszy z teczuszką jest pod ogromną presją,co powiedzieć by nie zaszkodzić i nie narazić się potem na zarzut że to jego wina  bo ktoś podjął taką a nie inną decyzję.


Offline Noc_spokojna

Odp: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Sierpień, 2017, 12:17 »
Tak to prawda, że tak uczą, "jeśli krew opuści" tylko mało kto zastanawia się lub widział jak wygląda zabieg.

Trafiłeś w sedno, ale to działa na korzyść Świadków Jehowy. Ja mogę opisać przypadki osób dializowanych. Często się zdarza, że obwód krwi krążący na sztucznej nerce odłącza się od pacjenta, i krew krąży na maszynie całkowicie pozaustrojowo. Jest to konieczne kiedy są problemy z drożnością cewnika, problemy z wkłuciem, itp. Jednak nie spotkałam się z pacjentem SJ, który wzbraniałby się przed ponownym podłączeniem linii. Nieświadomość zabezpiecza ich przed utratą sporej ilości krwi.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline coma

Odp: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty, 2018, 23:36 »
w89 15.12 powiada:
"A co wtedy, gdy taki obieg krwi autologicznej zostaje na krótko zatrzymany, na przykład przez zamknięcie płuco-serca, aby chirurg mógł sprawdzić szczelność przeszczepu omijającego zwężenie naczyń wieńcowych?
W gruncie rzeczy Biblia nie kładzie nacisku na ciągłość przepływu".
W gruncie rzeczy Biblia nie kładzie nacisku na ciągłość przepływu
W gruncie rzeczy Biblia nie kładzie nacisku na ciągłość przepływu
W gruncie rzeczy Biblia nie kładzie nacisku na ciągłość przepływu
Jak oni do tego doszli? Nie wierze w to co czytam!


Offline TomBombadil

Odp: Zabiegi medyczne z wykorzystaniem twojej własnej krwi
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Marzec, 2018, 23:10 »
Krew ma zostać wylana na ziemię,bo to symbol życia i w ten sposób wraca się ją Bogu. No i gdy to krew zabitego,to ja rozumiem,ale jeżeli człowiek nadal żyje i w krótkim czasie jego organizm uzupełni zapasy ,to ta ideologia jest bez sensu. Wracać Bogu symbol życia,jak delikwent ma się nieźle .??