Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?  (Przeczytany 9816 razy)

Offline lukasz84gl

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Marzec, 2017, 23:03 »
Odstępcy zwracają uwagę na to, co jest najcenniejsze i pomijane przez SJ: wolność.

U ŚJ mówi się o wolności, z tym, że z tego co pamiętam nazywana jako "wolna wola". Z tym, że jej definicja jest bardzo zakrzywiona. Twoja wolność ogranicza się do wyboru sali królestwa albo terenu, na którym chcesz głosić.

„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Brat Jaracz

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Marzec, 2017, 23:13 »
U ŚJ mówi się o wolności, z tym, że z tego co pamiętam nazywana jako "wolna wola". Z tym, że jej definicja jest bardzo zakrzywiona. Twoja wolność ogranicza się do wyboru sali królestwa albo terenu, na którym chcesz głosić.

Świadkowska wolność tym się różni od tej rzeczywistej jak krzesło biurowe od krzesła elektrycznego :) Może to uraz po organizacji, ale im więcej używają oni terminów kategorycznych ("wolność", "miłość", "radość"), tym bardziej przybiera to karykaturalną formę. Jak w krzywym zwierciadle.
BTW: Z tym wyborem sali i terenu to też różnie bywa :) Zależy od starszych, którzy zawsze przecież mogą odnaleźć w takiej prośbie np. "ducha buntu". I pozamiatane :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Blizna

  • Gość
Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Marzec, 2017, 23:32 »
"Wolność to niewola" :)
Nic dodać, nic ująć.


Offline lukasz84gl

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Marzec, 2017, 23:41 »
Wolność w tym wątku to się pojawiła jako OT.  Ale z tą potrzebą "nawracania" należy uważać, żeby samemu tej granicy nie przekroczyć.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline pies berneński

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Marzec, 2017, 07:53 »
A Wy jak macie? Duch misjonarstwa, duch obojętności, a może wściekłości? :)
Od początku miałem takiego ducha:
(16): Bo jeśli ewangelię zwiastuję, nie mam się czym chlubić; jest to bowiem dla mnie koniecznością; a biada mi, jeślibym ewangelii nie zwiastował. [Biblia Warszawska, 1kor 9]
Wściekły nie byłem i nie jestem,bo jak tu być wściekłym  na błogostan  ;)
Obojętność się wkrada ponieważ do tej pory nie jestem wewnętrznie przekonany do nowych ideologii.
Dla mnie logiczne było coś takiego:
(16): Niebo jest niebem Jahwe, synom zaś ludzkim dał ziemię. [Biblia Tysiąclecia II, Ps 115]
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Iskierka

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Marzec, 2017, 10:18 »
Właśnie, a nie Życie i Służba[/b]. :-\
Jak nazwano nowe pismo zastępujące NSK.

Czy nie pomylono kolejności? Najpierw chyba Służba, a co zostanie to może Życie? ;)


Offline Maro

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marzec, 2017, 14:44 »
Czy nie pomylono kolejności? Najpierw chyba Służba, a co zostanie to może Życie? ;)


Slusznie, kolejnosc wlasciwa, lecz jesli zostanie ci czas na Zycie to znaczy, ze mozesz dawac wiecej z siebie w Sluzbie  :)


Offline Światus

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marzec, 2017, 18:33 »
W przypadku "przyszłych świadków", mówienie prawdy to już nawracanie  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline HARNAŚ

Odp: Czy masz misję "nawracania" obecnych i przyszłych Świadków?
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marzec, 2017, 18:58 »
Jeszcze nie dawno byłem na etapie , aby prowokować niewygodne dla głosicieli rozmowy , strzelić jakimś tematem , który wprowadzi konsternację u świadka najlepiej pokazując mu fragment wypowiedzi biblijnej. Myślałem sobie : a niech się drapie po głowie a co!! Często rozpoczynając rozmowę mówiłem :
-A wiesz jeden gość mi powiedział , że ..... i prawdę mówiąc nie do końca wiem co mu odpowiedzieć?
Obecnie są mi co raz bardziej obojętni . Łapię się też na tym , że czasami zapominam  już nawet zajrzeć z ulicy na parking przed salą ,a przejeżdżam samochodem tamtędy co najmniej dwa razy dziennie. Harnasiowa mówi , że to pozytyw , że zostawiam życie świadkowskie   za sobą i coraz mniej mnie te tematy dotyczą.
Z drugiej strony bardzo chętnie rozmawiam z  osobami , które tego chcą. Minus jednak taki , że zaostrza mi się wtedy język , po takiej rozmowie , chyba gdzieś emocje musza znaleźć sobie ujście.