Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W jakim celu jestem na forum  (Przeczytany 19987 razy)

Blizna

  • Gość
W jakim celu jestem na forum
« dnia: 11 Marzec, 2017, 12:26 »
Na forum bywają osoby z różnych powodów.
Są tu w większości eks świadkowie Jehowy, którzy dzielą się swoimi przeżyciami podczas pobytu w organizacji.
Są obecni świadkowie Jehowy, którzy z różnych powodów muszą lub chcą jeszcze być w tej organizacji i tu na forum mogą zaznajomić się z różnymi faktami, podzielić wątpliwościami.
Są też osoby innych wyznań, które nigdy nie były świadkami Jehowy.
I oczywiście co jakiś czas wpadają osoby, które chcą tylko trochę potrollować, poobrażać uczestników forum, najczęściej szybko stąd znikają, za co należy się wdzięczność moderacji :)
Wczoraj naszła mnie pewna refleksja.
Otóż, niech każdy z użytkowników zastanowi się, w jakim celu jest na forum i czy to co robi, buduje innych.
Nie zawsze się zgadzam z pewnymi osobami, które reprezentują KK, ale szanuję tych z nich, którzy nie ewangelizują nachalnie tego forum, oraz cierpliwie analizują nowe i stare publikacje śJ wynajdując w nich nieścisłości.
Szacun, bo mnie się zwyczajnie nie chce.

Nie szanuję jednak takich, którzy wyłącznie mącą.
Każdy ich wpis jest uszczypliwy, nie ma z niego żadnego pożytku, nie zawiera żadnej merytorycznej treści.
Osoby te siedzą tu na forum wyłącznie z nudów, braku ciekawszego zajęcia, w życiu niczego ciekawego nie zaznały i nie osiągnęły, karmią się naszymi emocjami i przeżyciami.
Są to bezproduktywne wampiry emocjonalne.
Nie zawsze ignorowanie ich wystarcza, skoro inni z nimi rozmawiają i cytują ich wypowiedzi.
Dlatego apeluję tutaj do wszystkich, by zastanawiali się, jakie dialogi warto podtrzymywać, kogo warto "karmić", a komu należałoby pokazać uprzejmie drogę wyjścia z tego forum.
Ważnym celem tego forum jest między innymi utwierdzanie przekonania, że warto przebadać nauki śJ i wyjść z organizacji śJ, a takie trollerskie uszczypliwości osób spoza tej organizacji na pewno nie zachęcają i nie budują tych, którzy się wahają.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec, 2017, 12:30 »
                               Też tak myślę blizeńko :)


Offline Roszada

Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec, 2017, 12:35 »
Słuszne uwagi.
Tez uważam, że nie należy wszystkiego czytać i do wszystkiego się ustosunkowywać.
Są osoby które bojkotuję, ale nawet byłbym zadowolony, by były tu, a może są osoby, które mnie bojkotują.
Nie wszystkim można dogodzić i nie każdy może czy musi się ze mną zgadzać.
Staram się jak mogę 'zabawiać' innych. Jeśli jestem niestrawny, jak ten pokarm na czas słuszny, to też mnie odstawcie na niewidoczne pola. :)


Blizna

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec, 2017, 12:36 »
Słuszne uwagi.
Tez uważam, że nie należy wszystkiego czytać i do wszystkiego się ustosunkowywać.
Są osoby które bojkotuję, ale nawet byłbym zadowolony, by były tu, a może są osoby, które mnie bojkotują.
Nie wszystkim można dogodzić i nie każdy może czy musi się ze mną zgadzać.
Staram się jak mogę 'zabawiać' innych. Jeśli jestem niestrawny, jak ten pokarm na czas słuszny, to też mnie odstawcie na niewidoczne pola. :)

Roszado wiesz dobrze, że jesteś jak najbardziej w porządku.
Swoją drogą to dość trudna sztuka ale opanowałeś ją do perfekcji :)


Offline Roszada

Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec, 2017, 12:44 »
Nie chwal mnie, bo się czerwienię, a poza tym też bywam w nerwach uszczypliwy (Tobie też coś przypiekłem kiedyś chyba ;)).

Sam się dałem wciągnąć np. w szarpaninę ze ŚJ robbo1 i niepotrzebnie.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/zapytania-o-'nowe-swiatla'/msg77289/#new


Blizna

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:00 »
Nie chwal mnie, bo się czerwienię, a poza tym też bywam w nerwach uszczypliwy (Tobie też coś przypiekłem kiedyś chyba ;)).

Sam się dałem wciągnąć np. w szarpaninę ze ŚJ robbo1 i niepotrzebnie.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/zapytania-o-'nowe-swiatla'/msg77289/#new
Staram się nie być pamietliwa i wbrew obiegowej opinii nt odstepcow nadal pracuję nad swoją osobowością i ulepszam owoce ducha ;)


Offline Estera

Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:17 »
   Kochana Blizno.

   Jest jeszcze jedna grupa osób, o której Droga Blizno, nie wspomniałaś.
   To taka grupa, która pomimo mentalnego wyjścia z WTS-u, uprawia tu swoisty trolling "starszego".
   Ten syndrom jest na tyle silny i władczy, że nie potrafią wyzbyć się swojej złośliwości i uszczypliwości wobec osób z forum.
   I właściwie nie wiadomo, jaki cel jest tego rodzaju wypowiedzi.
   Ani, jaki cel jest takiej specyficznej wojennej przepychanki na słowa, kropki, średniki, przecinki i kolory.
   I cytując Ciebie:
   "Otóż, niech każdy z użytkowników zastanowi się, w jakim celu jest na forum i czy to co robi, buduje innych."
   Osoby, o postawie, o jakiej wyżej napisałam, niech się też zastanawiają, co piszą i jak piszą?
   I po co wprowadzają do wątków ducha takich złośliwości.
   A forum, ma przede wszystkim pomagać tym, którzy odkryli prawdę o tej prawdzie.
   Również pozdrawiam.
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:34 »
   Kochana Blizno.

   Jest jeszcze jedna grupa osób, o której Droga Blizno, nie wspomniałaś.
   To taka grupa, która pomimo mentalnego wyjścia z WTS-u, uprawia tu swoisty trolling "starszego".
   Ten syndrom jest na tyle silny i władczy, że nie potrafią wyzbyć się swojej złośliwości i uszczypliwości wobec osób z forum.
   I właściwie nie wiadomo, jaki cel jest tego rodzaju wypowiedzi.
   Ani, jaki cel jest takiej specyficznej wojennej przepychanki na słowa, kropki, średniki, przecinki i kolory.
   I cytując Ciebie:
   "Otóż, niech każdy z użytkowników zastanowi się, w jakim celu jest na forum i czy to co robi, buduje innych."
   Osoby, o postawie, o jakiej wyżej napisałam, niech się też zastanawiają, co piszą i jak piszą?
   I po co wprowadzają do wątków ducha takich złośliwości.
   A forum, ma przede wszystkim pomagać tym, którzy odkryli prawdę o tej prawdzie.
   Również pozdrawiam.
    :) :) :) :) :)

Estero,
Nie wiem jak to napisać, żeby Cię nie urazić...
To forum jest jak najbardziej dla takich jak ja i Ty, ale...
Zobacz kiedy Ty się tu zarejestrowałaś, kiedy inni.
Zobacz ile postów natrzaskałaś, a ile inni.
Może po prostu jest Cię tu za dużo?
Jak to było, luźno cytując przysłowie - "nie bywaj za często w domu bliźniego swego, aby Cię nie znienawidził."


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:36 »
Brawo ty.
...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:38 »
Nie spodziewałem się, że temat podąży w tą stronę :D
Spadłem z krzesła, leżę i kwiczę ze śmiechu.

Głosuję na niego głos w konkursie na "Wątek Roku"

Przytłoczyła mnie liczba lubików:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ogolnie-o-forum/w-jakim-celu-jestem-na-forum/msg77328/#msg77328


Offline Lena

Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:41 »
Ja też uważam, że forum powinno zawierać głównie merytorykę, a nie luźne pitu-pitu typu, "ja też tak uważam", "jacy my biedni po wyjściu", "jaki ten wts i CK źli"... itp. Sama jeśli nie mam nic konkretnego do powiedzenia to sie poprostu nie odzywam, bo nie lubie lać wody i powtarzać to co inni napisali innymi słowami. Potem ktoś traci czas na czytanie milion razy tego samego, albo w końcu nie znajdzie tego, czego szuka. Amen
Ps. Nie mam na myśli wątków "rozrywkowych".


Blizna

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:43 »
Nie spodziewałem się, że temat podąży w tą stronę :D
Spadłem z krzesła, leżę i kwiczę ze śmiechu.

Głosuję na niego głos w konkursie na "Wątek Roku"

Przytłoczyła mnie liczba lubików:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ogolnie-o-forum/w-jakim-celu-jestem-na-forum/msg77328/#msg77328

W takim razie stukam młoteczkiem i przypominam, że ja nie chciałam, by w tę stronę podążył.
I miałam na myśli zupełnie kogoś innego niż siostra Estera.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:46 »
Foch. Wycofuję moje poparcie dla wątku roku.


Blizna

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:48 »
Mężczyzna i strzelanie fochów? :D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: W jakim celu jestem na forum
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec, 2017, 13:49 »
Nie mężczyzna tylko szowinistyczna świnia. Bądźmy merytoryczni :D