Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powód odrzucenia nauki o „pokoleniu roku 1914” i obietnica Stwórcy ukazana w sto  (Przeczytany 5404 razy)

Offline wrzesien

Dziękuję za wypowiedź.
Na pytanie z jakiego powodu uważamy,że :
"ta wypowiedź o pokoleniu musi mieć jakieś dno i drugie spełnienie"
odpowiadam,że w istocie w mowie jak to przedstawia ten ewangelista trudno jest odróżnić zburzenie świątyni od przepowiedni dotyczących "końca świata" [końca czasu,epoki jak tłumaczą niektórzy].
Niemniej według innych odróżniał to wyraźnie.
I tak po pokazaniu mu przez uczniów "budowli świątyni" powiedział,że "nie zostanie tu kamień na kamieniu".
Po tym uczniowie zapytali:
"Powiedz nam kiedy to nastąpi ?
na pewno zburzenie świątyni
"i [ewentualnie oraz] jaki będzie znak twego przyjścia...
i [oraz] końca świata".

Na pewno za życia słuchaczy nastąpiło zburzenie świątyni...
Na pewno nie nastąpił "koniec świata".
Od wer.15-22 podał znaki zapowiadające zburzenie świątyni itp.
Potem powiedział o znakach swego przyjścia,o tym,że jest niepewny wer.36-41,o potrzebie czuwania wer.42-44,o ustanowieniu "niewolnika" wer.45-51
Potem mamy dwie przypowieści w rozdz.25:1-30 ,a potem o sądzie ostatecznym wer.31-44

Nie wydaje mi się ,żeby nastąpił ten ostatni,jak i "koniec świata".

Dziękuję za odpowiedź. Jednak musisz przyznać że wszystkie dotychczasowe przepowiednia dotyczące pokolenia trafiały jak kulą w płot. Czy to było fałszywe proroctwo?

Owszem- trudno oddzielić zburzenie Jerozolimy od "końca świata" tylko że- "kto ma ucho ten niech słucha". Czy aniołowie czy ktokolwiek poza ojcem wie kiedy nastąpi koniec? Czy sugerowanie jakiejś daty jest wypełnianiem jego woli? Na jakiej podstawie ktoś odważył się prorokować? Trzeba być bardzo zuchwałym...

Po czym poznać fałszywego proroka od prawdziwego?

Czy aktualne zrozumienie kwestii pokolenia jest dla Ciebie logiczne i w to wierzysz?
Jeśli wierzysz- czy dałbyś sobie coś uciąć za to że to prawda?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2017, 23:17 wysłana przez wrzesien »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Jest jeszcze jedna mozliwosc wytlumaczenia "nauki o pokoleniu". Oczywiscie , zakladajac ,ze to co napisali Ewangelisci jest wiernym odtworzeniem slow Jezusa .
A wiec , mozliwe jest , ze Jezus sie pomylil .
Wierzyl co prawda , ze to pokolenie do ktorego mowil nie przeminie , ze swiatynia zostanie zburzona  i nastapi koniec swiata ale  po prostu sie pomylil .
 Zniszczenie Jerozolimy  to przypadek , ktory pozniejsi chrzescijanie uznali za prorocze wypelnienie sie slow Jezusa .
Zadnego "drugiego"  czy "wiekszego" spelnienia sie tych przepowiedni nie bedzie .
Dla mnie to najbardziej prawdopodobne wyjasnienie  i mysle , ze 2000 lat czekania na koniec swiata wystarczy . Koniec swiata nie przyjdzie . No chyba , ze go sobie sami zgotujemy .


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Raczej redaktorów Strażnicy o to pytaj.   :D

EDIT: Nie wiem jak długo jesteś w .org ale Roszady nie wystawiaj na próbę, bo z góry skazany jesteś na porażkę. Nie przez jego komentarze, lecz przez cytaty z mających nieść prawdę publikacji.  ;)

I tu należny ukłon w stronę Roszady, jeżeli cytuje, przywołuje fakty, to cóż pisać, tylko fanatyk będzie pisał - mówił że jest inaczej, dzisiaj mojego "Trampka" poprosiłem by wyjaśniła mi kwestię pokolenia i co, uciekła w inny temat, takie są fakty, dlaczego rośnie liczba spożywających, odpowiedzi brak, według WTS wszyscy sfiksowali. Sensowna odpowiedź.

Pozdrawiam


Offline Roszada

Jest jeszcze jedna mozliwosc wytlumaczenia "nauki o pokoleniu". Oczywiscie , zakladajac ,ze to co napisali Ewangelisci jest wiernym odtworzeniem slow Jezusa .
A wiec , mozliwe jest , ze Jezus sie pomylil .
Ale Towarzystwo te słowa przypisuje Stwórcy, a nie Jezusowi:

Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Stwórcę...
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2017, 09:35 wysłana przez Roszada »


Offline Fantom

I tu należny ukłon w stronę Roszady, jeżeli cytuje, przywołuje fakty, to cóż pisać, tylko fanatyk będzie pisał - mówił że jest inaczej, dzisiaj mojego "Trampka" poprosiłem by wyjaśniła mi kwestię pokolenia i co, uciekła w inny temat, takie są fakty, dlaczego rośnie liczba spożywających, odpowiedzi brak, według WTS wszyscy sfiksowali. Sensowna odpowiedź.

Pozdrawiam

 Wyznanie ŚJ chyba z coraz bliższym końcem systemu rzeczy przyciąga coraz większą rzeszę ludzi psychicznych i z zaburzeniami.CK wyraźnie sugeruje,że większość  z nich to ludzie z ''problemami'' zdrowotnymi.Pomyśleć ilu z nich jest starszymi,pionierami specjalnymi,NO.I tacy psychiczni chodzą po domach! Tylko dlaczego CK przywołuje takie osoby w kontekście Pamiątki?
 Dlaczego nie napiszą,że wielu z braci mających problemy emocjonalne i psychiczne głoszą?Ciekawe ilu psychicznych przybędzie im w następnym roku w okresie Pamiątki.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Ale Towarzystwo te słowa przypisuje Stwórcy, a nie Jezusowi:

Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Stwórcę...


Jak pytam o to głosicieli, to mówią, że Jezus głosił tylko to co Mu Jehowa oznajmił, więc są to słowa Stwórcy (Jehowy).
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),