Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa  (Przeczytany 16235 razy)

Tusia

  • Gość
widziałeś kiedyś spadające gwiazdy

Tak. Byli na szczytach, zdobywali medale, a potem spadli z piedestału.


KaiserSoze

  • Gość
widziałeś kiedyś spadające gwiazdy  ? Jak wyglądają spadające meteoryty ? Można to zaobserwować w sierpniu na pogodnym niebie , przepiękny widok . A gdy widzisz takie  duże grupy spadających meteorytów , to  o czym myślisz ? , o spadających słońcach , czy otych małych jasnych punkcikach na ciemnym niebie  które spadają ? Dla mnie pierwszą myślą są spadające gwiazdy .

A dla mnie pierwszą myślą jest "o, meteor!"


Offline Startek

Wiem że meteor ,  tylko że jak zaczną spadać większe meteoryty  które nie spalą się w atmosferze , to już nie będzie taki piękny widok .


Offline dziewiatka

Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 02:31 »
Tak świadkowie uważają,że jedynie oniwyjdą cało z wielkiego ucisku czyli zostaną zbawieni.Jednak są wspaniałomyślni bo pozwalają zmartwychwstać nie świadkom.Ja bym nie czynił  im zarzutu może z troszkę pokrętnego tłumaczenia ,zwłaszcza gdy należy się do bo tam poza kościołem nie ma zbawienia. Umierasz jako nie katolik jesteś na zawsze potępiony.


yanco

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 06:39 »
Tak świadkowie uważają,że jedynie oniwyjdą cało z wielkiego ucisku czyli zostaną zbawieni.Jednak są wspaniałomyślni bo pozwalają zmartwychwstać nie świadkom.Ja bym nie czynił  im zarzutu może z troszkę pokrętnego tłumaczenia ,zwłaszcza gdy należy się do bo tam poza kościołem nie ma zbawienia. Umierasz jako nie katolik jesteś na zawsze potępiony.

Chyba dziewiątka trochę się mylisz . Proponuje sprawdzić w Katechizmie Kościoła Katolickim oraz konstytucji kościoła Lumen Gentium . No i jest trochę o tym w necie . Nie opieracie się  na tym czego nauczyliście się z publikacji WTS . Siegajcie do źródeł .


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 08:52 »
Chyba dziewiątka trochę się mylisz . Proponuje sprawdzić w Katechizmie Kościoła Katolickim oraz konstytucji kościoła Lumen Gentium . No i jest trochę o tym w necie . Nie opieracie się  na tym czego nauczyliście się z publikacji WTS . Siegajcie do źródeł .

Artykuł Ks. Jana Kracika na portalu prowadzonym przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski

"POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA” wyjaśnia jak było kiedyś i jak jest teraz.

Stare i nowe światło. ;)

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/poza_kosciolem.html
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2017, 08:54 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline M

Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 09:02 »
Tak świadkowie uważają,że jedynie oniwyjdą cało z wielkiego ucisku czyli zostaną zbawieni.Jednak są wspaniałomyślni bo pozwalają zmartwychwstać nie świadkom

Z tym zastrzeżeniem, że ktoś umrze przed Armagedonem. Jeśli ktoś dożyje Armagedonu nie będąc świadkiem to zginie bez możliwości zmartwychwstania. Wiec jednak biorąc pod uwagę liczbę ludności według świadków Jehowy będzie ponad 7 miliardów trupów. Zresztą w jakiejś starej publikacji kiedyś właśnie coś takiego napisali.


Offline gangas

Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 09:55 »
 Wątek zmienia się jak też osnowa. Od pytania pierwotnego czy tylko śj będą zbawieni poprzez kolor wina i łamanie chleba.
Oczywiście, że śj tak uważają co wynika jasno z samej strony jworg. Najczęściej zadawane pytania początkowo zaprzeczają temu, żeby nie płoszyć potencjalnych zainteresowanych ale w innych odpowiedziach do pytań śmiało to potwierdzają.

 Podoba mi się zwrot " łamanie chleba" ilekroć słyszę go zastanawiam się, czy np. taksówkarze spotykają się na łamaniu licznika a chirurdzy na łamaniu dajmy na to obojczyka. Oczywiście obowiązkowo z różowym węgierskim winem ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


yanco

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 13:43 »
Artykuł Ks. Jana Kracika na portalu prowadzonym przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski

"POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA” wyjaśnia jak było kiedyś i jak jest teraz.

Stare i nowe światło. ;)

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/poza_kosciolem.html


Szanowny panie Baranie , pięknie dziękuję za linka do artykułu . Wart przeczytania i polecenia. Jednak wydaje mi się że nie można mówić tu o zmiennej nauce i nowych światłach . Po pierwsze tyczy to niemal dwóch  tysięcy lat istnienia kościoła. To historia poznanie świata warunkowało spojrzenie na pojecie powszechności zbawienia, a nie było uzależnione od tego kto i co w danej chwili pomyślał z tych na górze . Już Justyn mówił o zbawieniu i poza kościołem potem Tomasz z Akwinu i dziś ku temu skłania się kościół . Niemniej jednak jak przedstawiono w artykule w dziejach kościoła zdarzały się czasy gdy kładziono nacisk na zbawienie tylko w kościele . Powyższy artykuł wcale nie potwierdza tego o czym pisała dziewiątka czyli że zbawienie tylko w kościele.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 13:53 »
Yanco, kazałeś sięgać do źródeł, a źródłem jest św. Cyprian, który kazał to rozumieć JEDNOZNACZNIE. Przytaczam cały cytat:

Habere iam non potest Deum patrem, qui Ecclesiam non habet matrem. Si potuit evadere quisquam qui extra arcam Noe fuit, et qui extra Ecclesiam foris fuerit evadit. Monet Dominus et dicit: Qui non est mecum, adversus me est; et qui non mecum colligit, spargit.

[Nie może już mieć Boga za Ojca, kto Kościoła nie ma za matkę. Jak nie zdołał się nikt ocalić od potopu, kto się nie znajdował w arce Noego, tak też nie ocali się, kto nie jest w połączeniu z Kościołem. Upomina Pan i mówi: Kto nie jest ze mną, przeciwko mnie jest: a kto nie zbiera ze mną, rozprasza]

Dziś jest po prostu nowe zrozumienie tego, co napisał, bo nie wypada tak mówić o prawosławnych czy protestantach. Ale wielu księży swoje o protestantach mówi :P


yanco

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 15:44 »
Wydaje mi się Gorszycielu, że nie uwzględniasz tego w jakim kontekście Cyprian mówił o tym to raz a dwa to chyba to nie jedna strona medalu bo papież któryś tam coś tam Cypriana napominał co do księży którzy o protestantach piszą niezbyt pochlebnie no cóż może i trochę racji mają. Wszystko zależy od punktu siedzenia. Z każdego miejsca inaczej widać. Trzeba trochę się ruszać by spojrzeć inaczej. Nie jestem zbytnio oczytany ale to właśnie SJ zmobilizowali i w dalszym ciągu mobilizują mnie do poznawania i czytania. A co do tego kto będzie zbawiony no cóż może to zostawmy w gestii Boga. Ale o tym co inni o tym sądzili i pisali zawsze można porozmawiać. Nie jeden Cyprian :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 16:02 »
Cyprian to święty Kościoła i żył w II w. Jednak autorytet Cypriana Kościół uznaje ;)


yanco

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 17:54 »
Cyprian to święty Kościoła i żył w II w. Jednak autorytet Cypriana Kościół uznaje ;)


Oczywiście Gorszycielu .A czy zwrociles uwagę skąd pochodza cytowane przez Ciebie Gorszycielu słowa i dlaczego zostały napisane . Jaki miały cel . To jest bardzo ważne by je dobrze zrozumieć . Wyrwanie zdania z kontekstu często zmienia swój sens . Co chyba było i jest domeną WTS  Justyn też jest uznanym świętym KK i też żył w II w.. Chyba to jest tak Gorszycielu ze KK nie narzuca prawd do wierzenia z góry a tylko uznaje te prawdy które staje się powszechne i se zgodne z Pismem Świętym  a tak ogólnie to chyba nie jest to wątek o KK tylko o SJ  i tym komu SJ pozwolą zmartwychwstac i kogo zbawia .
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2017, 18:46 wysłana przez yanco »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 00:39 »
Nie wiem, czego w tych słowach nie rozumiesz: Jak nie zdołał się nikt ocalić od potopu, kto się nie znajdował w arce Noego, tak też nie ocali się, kto nie jest w połączeniu z Kościołem? Arka Noego = Kościół; kto nie był w arce poniósł śmierć. Dla mnie jasne jak Słońce.


yanco

  • Gość
Odp: 'Czy ŚJ uważają, że tylko oni będą zbawieni?' manipulacja myślowa
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 05:47 »
Wybacz Gorszyciel ale ja o wodzie Ty o chlebie. Odpowiedz na moje pytanie to znajdziesz odpowiedź na swoje jakby co to pomogę w miarę możliwości. Choć wydaje mi się że mądry z ciebie gościu i pomoc moja raczej zbędna .