Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zebrania  (Przeczytany 9777 razy)

Offline Roszada

Odp: zebrania
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Luty, 2017, 13:43 »
Cytuj
zebranie coraz nudniejsze a ONI nic
Jak to nic?
Wprowadzili tablety. :)
Wyprowadzili grupy domowe. ;)
Zmienili TSSK. :-\


Offline Woland

Odp: zebrania
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Luty, 2017, 13:44 »
Witam.Czy macie jakies sposoby na to by sie chciało...
Nie nie to nie to. ;D ;) :)
Iść na zebranie.Bo trzeba się pokazać ?
mam świetny sposób . Nie chodzę. Chodzę na lodowisko , do parku , nad jezioro , na wrotki , na pączki, na plac zabaw , na boisko , do kina , do teatru, na mecz. Tylko nie na salę . I loooz w pupce mam


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: zebrania
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Luty, 2017, 14:11 »
Nudne i w kółko to samo.Może chociaż jakies ciekawe ogłoszenia będą
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: zebrania
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Luty, 2017, 14:24 »
Nudne i w kółko to samo.Może chociaż jakies ciekawe ogłoszenia będą
Może kogoś wykluczą :D
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Trinity

Odp: zebrania
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Luty, 2017, 14:30 »
ja nie mam tableta... strażnice i duży śpiewnik z nutami bo zawsze lubiłam śpiewać
a może sobie kupie tablet? jeszcze mam coś takiego że nie czytam forum na zebraniu ale nieraz aż mnie świerzbi...ale onet mi sie zdarzy...


Offline Dietrich

Odp: zebrania
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Luty, 2017, 14:56 »
Tak mi się wydaje,tez tak myślę

.Chore żeby dorosły człowiek musiał sie tłumaczyć ze swojego wolnego czasu.Ja też niby nic nie muszę ale pytają i co dalej?

Zgadza się. To jest chore. Nawet bardzo. Kiedy jednak przekonałem się na przykładzie własnym i swojej familii ile warte jest zainteresowanie ze strony nie tylko starszych ale i większości zboru - przestałem się z czegokolwiek tłumaczyć. Szczególnie w kwestii swoich spraw zawodowych, na co poświęcam czas itp. "Przykro mi, nie dałem rady" i koniec na tym.
Większość z nas miała wpojone, że starsi troszczą się, próbują pomóc i takie tam inne wyświechtane slogany o duchowym posłannictwie. Zgadzam się, że niektórym z nas jest faktycznie ciężko przesunąć granice, do których możemy szczerze mówić o swoich sprawach. Mnie się to chyba udało i od jakiegoś czasu mam spokój.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: zebrania
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Luty, 2017, 14:58 »
ja nie mam tableta... strażnice i duży śpiewnik z nutami bo zawsze lubiłam śpiewać
a może sobie kupie tablet? jeszcze mam coś takiego że nie czytam forum na zebraniu ale nieraz aż mnie świerzbi...ale onet mi sie zdarzy...

Na zebrani nie należy czytać odstępczych stron ;) ,ale można otworzyć wcześniejsza strażnicę i zapytać dlaczego tu tak a tu inaczej.
K
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: zebrania
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Luty, 2017, 15:40 »
ja nie mam tableta... strażnice i duży śpiewnik z nutami bo zawsze lubiłam śpiewać
a może sobie kupie tablet? jeszcze mam coś takiego że nie czytam forum na zebraniu ale nieraz aż mnie świerzbi...ale onet mi sie zdarzy...

Ja czytam i czatuje :P ( co by nie oszaleć :( )
...


Offline HARNAŚ

Odp: zebrania
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Luty, 2017, 16:40 »

A właściwie to czemu by tego nie powiedzieć?Ciekawa jaka by była reakcja.
[/quote]
Skoro musisz tam jeszcze trochę pobyć to ostrożnie z mówieniem im czegokolwiek.Najlepiej odpowiadać zdawkowo bez wdawania się w szczegóły. A już na pewno nie próbuj się przed nimi tłumaczyć bo wyczują ,że mają nad Tobą władzę i przewagę. Zatem nie mów co myślisz tylko myśl co mówisz ;)


Offline Dietrich

Odp: zebrania
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Luty, 2017, 17:16 »

Skoro musisz tam jeszcze trochę pobyć to ostrożnie z mówieniem im czegokolwiek.Najlepiej odpowiadać zdawkowo bez wdawania się w szczegóły. A już na pewno nie próbuj się przed nimi tłumaczyć bo wyczują ,że mają nad Tobą władzę i przewagę. Zatem nie mów co myślisz tylko myśl co mówisz ;)

Po stokroć zgadzam się z takim sposobem działania. Starsi na ogół uważają, że mają prawo pytać o wszystko i wszystko wiedzieć, natomiast głosiciele mają obowiązek udzielić na każde pytanie uczciwej i wyczerpującej odpowiedzi. Bardzo nie lubią, kiedy ktoś ostentacyjnie daje im do zrozumienia, że ich władza kończy się za płotem Sali Królestwa i wówczas mogą zacząć się baczniej przyglądać takiemu delikwentowi. Niestety Strasznica nie uczy o tak pożądanej cesze jaką jest asertywność, co dla osób pokornych, które się wybudziły może być swoistą próbą nerwów.


Offline HARNAŚ

Odp: zebrania
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Luty, 2017, 17:39 »
Warto się czasami w przemyślany sposób postawić starszemu. Szacunek masz wtedy na pół zboru :) Miałem kiedyś taką przepychankę słowną ze starszym , którego nie dało się lubić. Typ despoty z wyraźnymi brakami w wykształceniu, który nie przyjmuje żadnej formy protestu. Mówi do mnie :
-Harnaś dziś nasza grupa ma przywilej sprzątania sali. >:(
-Jeśli to przywilej , bracie Z. to ja rezygnuję ,weź go sobie za mnie-odpowiadam.
-Ty mi odmawiasz????
-Mojżesz Jehowie odmówił  jak go wysyłał do Izraelitów a ja tobie nie mogę ?. Kim ty jesteś Z. żebym miał się ciebie bać ?
Zatkało kakao ;D ;D zwłaszcza ,że słyszało to pięć rzędów.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: zebrania
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty, 2017, 17:46 »
Jesteśmy tutaj ne różnym ,poziomie dojrzałości ' jedni nadal tkwią i muszą sie pokazać, innych to wali piszą listy o odłączenie. niech każdy robi jak chce i żyje po czas niezmirzony.

Nikogo nie "wali" p
traktowanie po  wyjściu czy wykluczeniu , dlatego jestem oficjalnie śj , słabym bo nie chodzę , nieczynnym bo nie zdaję owocu ale jestem bo rozmawiam z Nimi podobnie jak Harnaś  ;)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline HARNAŚ

Odp: zebrania
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Luty, 2017, 17:58 »
Nikogo nie "wali" p
traktowanie po  wyjściu czy wykluczeniu , dlatego jestem oficjalnie śj , słabym bo nie chodzę , nieczynnym bo nie zdaję owocu ale jestem bo rozmawiam z Nimi podobnie jak Harnaś  ;)
To co opisuję wydarzyło się jakiś czas temu ale ponieważ nie dokończyłem swojej historii masz prawo sądzić ,że wciąż chodzę na zebrania.
Ostatni raz na sali byłem 2 lata temu .
To moja wina ,że się tak ociągam z pisaniem ale obiecuję ,że za jakiś czas dokończę historię jak Harnaś opuścił jaskinię złoczyńców a głośno było na cały Landsberg.


Offline Trinity

Odp: zebrania
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Luty, 2017, 18:06 »
za młodu strasznie nie lubiłam sprzątać unikałam jak ognia a że miałam  ciut większy samochód to odwoziłam ciociunie  do domu po zebraniu to zawsze chętnie robiłam, w końcu pomyślałam tak: przekuje swoją słabość w zaletę i pierwsza leciałam do mopa. no co? skoro PS oddziałuje z mocą to ja się temu poddaje! i wypracowałam w sobie to że zawsze wszystko sprzątałam a to sale, a to stadion, nawet teraz jak jestem przebudzona. sprzątam wc bo dzieci z nich korzystają ot co. w obecnym zborze mieliśmy siostre starszą która podchodziła do każdego i tonem capo mówiła SPRZĄTAMY!!!! odkąd mnie skreślili nie kiwam nawet palcem i nikt mi już nic nie mówi. strzelili sobie w kostke bo bym sprzątała
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2017, 18:12 wysłana przez Trinity »


Offline Roszada

Odp: zebrania
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Luty, 2017, 18:36 »
Nudne i w kółko to samo.Może chociaż jakies ciekawe ogłoszenia będą
Tym bardziej, że jak skończą studiować książkę obecną, to będzie powtórka poprzedniej. ;D
Bo po polsku nowa o życiu Jezusa nie ukazała się. :-\
Zresztą życie Jezusa to małe dzieci poznają. ;)