Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu  (Przeczytany 5784 razy)

Offline Kamira

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 38
  • Polubień: 277
  • Kiedyś będzie nas więcej
    • Wyzwolona ona
Jestem już oficjalnie poza organizacją. I co ciekawe, przez cały okres nieczynności, nie interesował się nikt moim stanem duchowym.

Teraz dostaję różne wiadomości. Były takie, które wyrażały szacunek, co do mojego odejścia od Organizacji, ale wiadomo, trafiają się również inne.

Dziś dostałam niemiłą wiadomość od jednego brata ze Śląska. Przesłałam mu tylko mój list, grzeczny z resztą.

Napisał, że jest zszokowany i pierwszy raz widzi taką głupotę, by dorosła osoba podejmowała tak nieodpowiedzialną decyzję, jak odejście.
Krótko powiedziałam mu, że po prostu nie umiem się zgodzić z niektórymi naukami, na co stwierdził, że pieprzę jak odstępca". Jest pewny, że "coś zbroiłam", zgrzeszyłam i dlatego dobrowolnie odchodzę i celowo odgradzam dzieci od Boga.

Twierdzi, że to wszystko jest pozabawione logiki, ale on tego po prostu nie rozumie, a ja nie mam zamiaru nawet starać się mu to wyjaśnić.

"niszczysz sobie życie, kopiesz sobie grób"

Tak, każdy kto odchodzi jest odstępcą, grzesznikiem, ale tak nie jest. To Tylko jego subiektywne zdanie i nie jemu należy się osąd. Tylko do Chrystusa.

"Nie sądźcie, abyście nie byli osądzeni"

"po co się w ogóle chrzciłaś? teraz odrzucasz Jehowę, opuszczasz go, jego PRAWDZIWĄ organizację, pozbawiasz się życia wiecznego!"

I czego nauczyła go organizacja? osądzania. Spisywania od razu innych na straty. Nauczyła go zabawy w Chrystusa. Przecież nie człowiekowi należy się osąd, tylko Chrystusowi. Jakim prawem, ktoś ma czelność osądzać nas za życia, gdy nasza droga nie dobiegła końca i wmawiać nam, że nie osiągniemy zbawienia.

Krótka moja odpowiedż "kto miema, że stoi niechaj baczy aby nie upadł". dlatego nie wolno nam osądzać.

"Jeszcze wspomnisz moje słowa. a ja wtedy powiem "A nie mówiłem?""

Mam nadzieję, jednak że on wspomni moje słowa, które mu wcześniej powiedziałam, o ciągłym osądzaniu i byciu w tym pewnym.

"Jak można trzymać się zasad Bożych, nie będąc w jego organizacji?"

Można. Napisane jest w Liście do Rzymian 2 rodział 14-16 "14 Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą3, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. 16 [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii. "

"Powiedz Jehowie, że się pogubiłaś "chcę do ciebie wrócić, ale nie wiem jak". Broszura Wróć do Jehowy. Nie rozumiem Cię, myślałem, że jesteś mądrzejsza."


Religia to wytwór ludzki, wiara pochodzi od Boga.


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty, 2017, 17:42 »

"Powiedz Jehowie, że się pogubiłaś "chcę do ciebie wrócić, ale nie wiem jak". Broszura Wróć do Jehowy. Nie rozumiem Cię, myślałem, że jesteś mądrzejsza."


Można mu podesłać:

http://piotrandryszczak.pl/wroc-do-jehowy.html

 8-)


Offline Kamira

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 38
  • Polubień: 277
  • Kiedyś będzie nas więcej
    • Wyzwolona ona
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty, 2017, 17:46 »
Można mu podesłać:

http://piotrandryszczak.pl/wroc-do-jehowy.html

 8-)

Będzie chciał, to znajdzie ;) a ja nie jestem odstępcą, by mu takie rzeczy podsyłać ;) Piotrze, a my chyba z jednego miasta :)
Religia to wytwór ludzki, wiara pochodzi od Boga.


Offline Martin

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty, 2017, 17:48 »
Nie rozumie Cię, ale nie przeszkadza mu to w twierdzeniu, że 'pieprzysz jak odstępca'. Uroczo.:)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Natan

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty, 2017, 17:50 »
Witaj Kamira,

Współczuję Ci, bo to, czego doświadczasz jest niemiłe. Gdy ja się odłączyłem, a właściwie zostałem do tego zmuszony przez starszych, to zetknąłem się z różnymi postawami względem mojej osoby.

Pewien starszy, mój przyjaciel, starał się mnie pozyskać dla organizacji. Jednak zupełnie się ode mnie odsunął, gdy przekonał się, że zdecydowanie odrzuciłem pewne doktryny Towarzystwa Strażnica, i zastąpiłem je innymi.

Kiedyś dostałem maila od dawnej siostry ze zboru Świadków, w którym w niemiły sposób mnie zbeształa, no i nastraszyła. Z kolei pewien nieokrzesany młody człowiek zasypał mnie oszczerstwami przeciwko mnie i życzył mi, żebym zginął w obozie koncentracyjnym.

Co mogę Ci powiedzieć - jesteś szczęśliwa: "Jesteście szczęśliwi, gdy ludzie was nienawidzą, gdy was wykluczają spośród siebie, gdy was znieważają i pozbawiają dobrego imienia z powodu Syna Człowieczego. Cieszcie się i skaczcie z radości w tym dniu, ponieważ wielka jest wasza zapłata w niebie. Tak samo przecież ich przodkowie czynili prorokom". [Biblia Paulistów, Łukasza 6:22-23]


Offline Roszada

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty, 2017, 17:50 »
Eeech jacy oni naiwni. :-\
Wracać do Jehowy. ;)
Toć jak ktoś zachowuje wiarę w Boga, to od niego nie odchodzi. Odchodzi od Towarzystwa Strażnica, jak samo się w USA zarejestrowało. :)


Offline Światus

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty, 2017, 22:04 »
Cytuj
"Jak można trzymać się zasad Bożych, nie będąc w jego organizacji?"

Mk 9:38 Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». 39 Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. 40 Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. 41 Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lechita

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty, 2017, 22:27 »
Właśnie takie sytuacje w jakiej obecnie znalazła się Kamira pokazują kto z tych "cudownych braci" jest tak naprawdę człowiekiem a kto wyszkolonym pracownikiem korporacji WTS.

Każdy mniej lub bardziej boi się wrogich reakcji, odrzucenia, oskarżeń, krytyki. I na to właśnie liczy WTS, bez tego zjawiska odchodziło by z organizacji niepomiernie więcej ludzi.

Kamiro wiem, że nie łatwo jest przechodzić przez coś takiego, ale wydaje mi się, że najgorsze masz już za sobą ( list o odłączeniu ). A że dotychczasowi tzw. bracia i przyjaciele reagują tak a nie inaczej to efekty ich głębokiej indoktrynacji i "wytresowania". Ci co mają nieco wredniejszy charakter wykorzystują takie sytuacje by dodatkowo mścić się na osobach odchodzących.
Może są i tacy, którzy zazdroszczą Ci odwagi? Może gorzkimi słowami pod Twoim adresem inni znowu leczą sobie swoje kompleksy? Kto wie ilu z nich pójdzie w Twoje ślady i dołączy do tego forum?  ;)

Ja zaledwie od około miesiąca nie chodzę na zebrania, póki co nikt się tym nie zainteresował. Jedyną reakcją na to było wywalenie mnie z grona znajomych na FB, przez żonę koordynatora ;D

I tak to Lechitę prześladowania spotkały  ;D  ;D  ;D

Trzymaj się dzielnie Kamiro , wszystko co najlepsze jest nadal przed Tobą  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Litwin

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty, 2017, 23:40 »
Gratuluję KAMIRA, mało kogo na to stać. Czasami innym wydaje się, że  wykonujemy kroki irracjonalne, ale nasz instynkt samozachowawczy mówi nam, że tak trzeba.
Pozdrawiam i głowa do góry,  mówię  Ci, lepiej i dalej widać.


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty, 2017, 23:55 »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty, 2017, 01:44 »
Nie przejmuj się takimi ludźmi. Jesteś mądrą niewiastą :)


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty, 2017, 06:50 »
Kamira zrobiłaś coś na co decyduje się niewielu, dlatego dla zboru to takie szokujące. Myślę ,że takich odejść wynikających z przemyśleń popartych argumentami będzie co raz więcej a forum w tym pomaga. Teraz uważam ,że powinnaś dać im wszystkim czas ,żeby się w służbie "wystrzelali" z plotek na Twój temat. Potem wezmą kogoś innego na celownik bo to taka mała społeczność ,że uwielbiają  żyć cudzym życiem. Oni zwyczajnie muszą obgadywać bo wtedy dodają sobie ważności , rosną przed samymi sobą , upajają się swoimi wypowiedziami podkreślając jak to oni w tym podłym świecie , w odróżnieniu od wszystkich naokoło są czujni i lojalni.


Offline dziewiatka

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty, 2017, 00:12 »
coraz mniej osób w obwodzie Gliwice -Rybnik.,Jak sobie boroki poradzą finansowo,zaś będą rezolucje po zborach by pokryć deficyt.Kamiro nie zgadzasz się z niektórymi naukami świadków więc w ich oczach jesteś odstępcą co dla nich jest gorszym grzechem niż pedofilia.Pogodzenie się z taką oceną świadków pozwala na duży dystans do swojej obecności w organizacji.


Offline Iskierka

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec, 2017, 11:58 »
Kamira zrobiłaś coś na co decyduje się niewielu, dlatego dla zboru to takie szokujące. Myślę ,że takich odejść wynikających z przemyśleń popartych argumentami będzie co raz więcej a forum w tym pomaga. Teraz uważam ,że powinnaś dać im wszystkim czas ,żeby się w służbie "wystrzelali" z plotek na Twój temat. Potem wezmą kogoś innego na celownik bo to taka mała społeczność ,że uwielbiają  żyć cudzym życiem. Oni zwyczajnie muszą obgadywać bo wtedy dodają sobie ważności , rosną przed samymi sobą , upajają się swoimi wypowiedziami podkreślając jak to oni w tym podłym świecie , w odróżnieniu od wszystkich naokoło są czujni i lojalni.

Kamiro, zgadzam się z Twoim punktem widzenia i Harnaś też zwrócił uwagę na pewne "prawidłowości" w zborze, szok, obmawianie, tak jest do czasu aż się pojawi nowa "ofiara".

Ja natomiast otrzymałam taki sms od naszej siostry, długoletniej pionierki, razem współpracowałyśmy, wzór wszelkich cnót kobiecych i chrześcijańskich  ;)

Pionierka:
„ Jezus jest bogiem i archaniołem. Myślę, że nie w tym  rzecz. Ok. 30 lat wiernie trwałaś i uświęcałaś imię Jehowy, które jest hańbiąco zapomniane. Czyżbyś znalazła coś lepszego niż org.Św.Jehowy? Czy jest inna grupa ludzi, która tak rozsławiła imię Jehowy i była gotowa oddać za to życie?"

Moja odpowiedź na ten SMS:

„Jak można być Bogiem-Stwórcą i jednocześnie archaniołem – stworzeniem Bożym? Dlaczego Jezus kazał swoim uczniom być JEGO Świadkami? Dz.Ap.1:8, czyżby Pan Jezus chciał zabrać chwałę swego Ojca? Jeśli chcemy rozsławiać imię Jehowy to pozwólmy przemówić Bogu do nas poprzez Jego słowo, u Boga nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia Jak.1:17..światło Boże jest niezmienne, to człowiek manipuluje naukami stąd tyle tzw. świateł raz halogeny albo lampa naftowa..na przestrzeni wieków ludzie ginęli za wiarę.. z powodu  MOJEGO IMIENIA powiedział JEZUS, będziecie w nienawiści Mat.10:22,32-33...tak, znalazłam coś lepszego od org.Św.J. to prawda objawiona w Chrystusie, On jest moim zbawicielem Dz.Ap. 4:12..czy chcesz mnie za to sądzić? Jezus powiedział: Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się MOIMI uczniami” Jana 15:8..Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie Jana 8:36..nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli Gal 5:1.."

Nie było odzewu, tyle że jak się dowiedziałam później ( ma się tu i tam znajomych  ;)) to najłatwiej interesować się bliźnimi, gdy tymczasem Jej dom się "walił" i swoją uwagę powinna raczej poświęcić swoim będącym nadal w tzw. prawdzie  ;)





Blizna

  • Gość
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec, 2017, 12:30 »
Kamiro, bardzo mi przykro, że coś takiego Cię spotkało.
Do mnie bezpośrednio nikt się w taki sposób nie odniósł, tylko plotki do mnei dotarły, ale raczej podobne w treści, co się o mnie mówiło.
Czas pomaga wyrobić w sobie obojętność na to wszystko.