Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS kontra kurierzy?  (Przeczytany 7126 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Luty, 2017, 20:53 »
W Warwick bracia przygotowują doskonały pokarm.
Kiedy dociera do zborów jest już niestrawny a nawet lekko trujący. Z tego powodu wiele osób postanowiło zmienić gar-kuchnię na inny lokal lub własny prowiant  ;D
Wniosek 1. Pokarm "psuje się" między "kuchnią" a zborami.
Wniosek 2. Psujem musi więc być ten, kto odbiera i dostarcza pokarm  ;)

Wniosek 3. Psujem jest producent, puszcza paczki z przeklejonymi datami do spożycia.

Zawsze zepsute, choć data nowa.  ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline zaocznie wywalony

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Luty, 2017, 20:54 »
Nie wiem, czy teraz zbieranie makulatury jest opłacalne.
\ :)
Już dawno nie jest.
A po wejściu w życie nowej ustawy śmieciowej makulatury jest wręcz nadmiar  na rynku.
A i na opał się literatura ŚJ nie nadaje - pali się kiepsko. Trzeba na brykiet przerabiać, wtedy jest dużo lepiej. Tyle trzeba mieć sprzęt, i sporo pracy. ;D


Offline Roszada

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Luty, 2017, 20:54 »
Nie pogadamy z takim staczem. Zadamy mu pytanie..., a on, ja nic nie wiem, tylko tu stoję...  ;D
Ci obecni też tylko mówią: "wejdź pan na jw.org, tam wszystko pan znajdziesz". ;D


Offline zaocznie wywalony

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Luty, 2017, 20:57 »
Nie pogadamy z takim staczem. Zadamy mu pytanie..., a on, ja nic nie wiem, tylko tu stoję...  ;D
Ale już tak jest.
"Odpowiedź znajdzie Pan/i na jw.org"
 ;)
PS. Roszada był szybszy  ;D


Offline Estera

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Luty, 2017, 20:59 »
Już widzę to ułatwienie na wioskach. SP będą grzać kilometrami do miasteczek by odebrać paczki. Dla WTSu taniej, dla zborów drożej, ale kogo to interesuje.
   I będą grzać a i jeszcze będą uważać to za wielki przywilej w imię boga.
   Dokładnie tak działa ta manipulacja, dobrze sobie WTS wymyślił.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zaocznie wywalony

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Luty, 2017, 21:05 »
   I będą grzać a i jeszcze będą uważać to za wielki przywilej w imię boga.
   Dokładnie tak działa ta manipulacja, dobrze sobie WTS wymyślił.
Akurat tego nie krytykuję, bo sam tak robiłem, właśnie z takim nastawieniem.
Niestety  >:(
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2017, 21:13 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline Roszada

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Luty, 2017, 21:07 »
Roszada, gdyby płacili to sami ŚJ chętniej by stali i sami dystrybuowali  ;)
Będą płacić, ale głosiciele, na wynajęcie dystrybutorów. ;)


Offline Estera

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Luty, 2017, 21:10 »
Akurat tego nie krytykuję, bo am tak robiłem, właśnie z takim nastawieniem.
Niestety  >:(
   Wiem zaocznie wywalony, że to tak wygląda.
   Bo wiem, jak sługa literatury z mojego zboru był tym przejęty, jak leciał 30 km po ten pokarm duchowy.
   Własnym samochodem,za własne pieniądze, poświęcając własny czas.
   I to nie krytyka, tylko ...
   Stwierdzenie faktu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lucyfer

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Luty, 2017, 16:10 »
Oj Wujaszki, Wujaszki z WTS'u... Słów brak, śliny szkoda, i szkoda literek ścierać na klawiaturce.
- Jakiż to będzie przywilej dla braciaków, którzy obsługują Literaturkę... Jaki wysiłek godny upodobania samego Jah... Wcielać się wpierw w rolę Sherlocka i badać lupką stan czasopism... a potem donieść tajnym szyfrem do tajnej bazy, tajnym braciom, o tajnym tajemnym... Chrystusie jedyny...
Potem ... O Jehowo jaki zaszczyt... Pruć nerwy swoje, bo paczkomat zapchany... bo trzeba z pracy się zwolnić, bo akurat kurier busem stoi i trzeba odebrać do danej godziny. A jaki dar dał Jedyny Bóg - możliwość udoskonalania swojej cierpliwości oraz po raz kolejny przeprowadzenia samoanalizy - 'czy zależy mi bardziej na ratowaniu ludzi czy na pieniądzach i rzeczach materialnych?". Z pewnością więc kochani i bogobojni braciszkowie wybiorą ratunek biednych, zagubionych owiec i kosztem amortyzacji samochodu i rosnących cen paliwa będą odbierać i dowozić literaturę. Nie zapominając oczywiście o tym, by suma pieniążków w skrzynce na datki, wiąż była taka jak przed zmianami...
A wszystko to w imię miłości do nienatchnionych duchem, lecz mówiących od Boga i nieomylnych lecz mylących się czasem braci z kanału łączności CK - NIEBO - CK

« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2017, 17:05 wysłana przez Lucyfer »


Offline skywalker

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Luty, 2017, 21:56 »
List jest z listopada - szkoda bo chętnie bym strollował :)
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline Lisek

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Luty, 2017, 00:53 »
Po pierwsze na pewno idzie o kasę: koszt dystrybucji (wiadomo własna droga, kurier tańszy, paczkomat to prawie darmo :))
Po drugie kasa - zniszczona literature to strata - zdarzają się paczki wymielone i przemoczone; nieraz 50% strat
Po trzecie wygoda (czyli czyjaś kasa) - odbiór w paczkomacie to ułatwienie (przeważnie)

Zobaczymy jak to się rozwinie...

Co do śledztwa - pewnie umowa jest dłuższa i bez haka ciężko będzie zmienić :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty, 2017, 01:30 »
Po trzecie wygoda (czyli czyjaś kasa) - odbiór w paczkomacie to ułatwienie (przeważnie)

Zawsze znajdą łosia, co w lubuskim będzie 75 km w jedną stronę do Zielonej Góry dwa razy w miesiącu za swoja kasę jeździł (nawet na rowerze).


Offline HARNAŚ

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Luty, 2017, 07:07 »
Zawsze znajdą łosia, co w lubuskim będzie 75 km w jedną stronę do Zielonej Góry dwa razy w miesiącu za swoja kasę jeździł (nawet na rowerze).
Albo rykszą :)


Offline falafel

Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Luty, 2017, 08:35 »
Pewnie ze znajda. Z reguly jakiego po maturze, ktorej nomen omen nie zdal. Ma duzo czasu, pracuje dorywczo wiec hajs na paliwo znakdzie no i przede wszystkim ambicje, ktore da mu spelniac WTS a nie sprzatanie domow


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Odp: WTS kontra kurierzy?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Luty, 2017, 18:52 »
Na ostatnim zebraniu puszczali filmik, który pewnie nie jednego rozmiękczył w tym temacie.
Skoro koleś bez nogi może wiosłować 200 km w górę rzeki z "pokarmem na czas słuszny" to co dopiero Wy uzbrojeni w czterokołowe luksuśne bryki!
A cała reszta na skuterach i rowerach.

https://www.jw.org/pl/publikacje/filmy/#mediaitems/VODActivitiesPrintingShipping/docid-502016521_P_1_VIDEO