Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66596 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #150 dnia: 08 Sierpień, 2017, 16:04 »
Ja się teraz nie wypowiem na tematy religijne - czas pokarze ! -. Która i czyja "Prawda" .


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #151 dnia: 09 Sierpień, 2017, 11:21 »
Co  ty na to trampek ? Tusia pokazał tobie dobitnie jak Towarzystwo manipuluje i poniża Chrystusa Pana . Sami określili się jako Pomazańcy ( Chrystusowie Mesjasze )  ,  pamiętasz co powiedział Pan Jezus : Powstanie wielu którzy będą się podawać za Chrystusa .  Czy jest jakaś religia w której  przywódcy mowią o sobie jestem Chrystus ( Pomazaniec Mesjasz )?

Tusia i Roszada tylko zręcznie manipulują faktami. Świadkowie Jehowy cały czas uważają Jezusa za syna jehowy.
Póki nie przestaniecie czytać biblii w/g Andryszczaka to nic nie zrozumiecie dlatego ja wolę korzystać głownie z pism a nie z kłamliwych interpretacji czy to ojców kościoła czy Andryszczaka.
A kłamstwa , ze np to świadkowie wymyślili imię Jehowa czy to, ze świadkowie niesłusznie twierdzą, ze nie wolno przyjmować transfuzji są naprawdę łatwe do udowodnienia. Tylko jak z wami rozmawiać skoro nawet moderację ze strachu zakładacie każdemu kto głosi prawdę o Jehowie ? ;)


Offline M

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #152 dnia: 09 Sierpień, 2017, 14:39 »
A kłamstwa , ze (...) świadkowie niesłusznie twierdzą, ze nie wolno przyjmować transfuzji są naprawdę łatwe do udowodnienia.

A słusznie twierdzą? Biblia w żadnym miejscu nie zabrania transfuzji, a odczytanie takiego zakazu z księgi Dziejów Ap. wcale nie jest "oczywistą interpretacją" jak to piszą niektórzy ŚJ. Dlaczego przez pierwsze 60 lat swojego istnienia tej oczywistej biblijnej prawdy nie widzieli? A nawet pochwalali transfuzję? I dopiero zmienili zdanie jak zmienił się prezes Towarzystwa? Może jednak to wcale nie jest takie oczywiste?


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #153 dnia: 09 Sierpień, 2017, 15:20 »
A słusznie twierdzą? Biblia w żadnym miejscu nie zabrania transfuzji, a odczytanie takiego zakazu z księgi Dziejów Ap. wcale nie jest "oczywistą interpretacją" jak to piszą niektórzy ŚJ. Dlaczego przez pierwsze 60 lat swojego istnienia tej oczywistej biblijnej prawdy nie widzieli? A nawet pochwalali transfuzję? I dopiero zmienili zdanie jak zmienił się prezes Towarzystwa? Może jednak to wcale nie jest takie oczywiste?

M, nie rozumiesz.
Nieważne co pisze w Biblii, bo
Niewolnik ma ZAWSZE rację.
Kogo należy słuchać, jeśli Niewolnik powie - TAK, a w Biblii jest -NIE?

I wszystko widzi NAJWYRAŹNIEJ - 2186 razy występuje w "literaturze" + 1 raz w Biblii  :D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #154 dnia: 10 Sierpień, 2017, 00:20 »
Tusia i Roszada tylko zręcznie manipulują faktami. Świadkowie Jehowy cały czas uważają Jezusa za syna jehowy.
Póki nie przestaniecie czytać biblii w/g Andryszczaka to nic nie zrozumiecie dlatego ja wolę korzystać głownie z pism a nie z kłamliwych interpretacji czy to ojców kościoła czy Andryszczaka.
A kłamstwa , ze np to świadkowie wymyślili imię Jehowa czy to, ze świadkowie niesłusznie twierdzą, ze nie wolno przyjmować transfuzji są naprawdę łatwe do udowodnienia. Tylko jak z wami rozmawiać skoro nawet moderację ze strachu zakładacie każdemu kto głosi prawdę o Jehowie ? ;)
. Trampek ty jesteś typowym przykładem , działania psychomanipulacji i programowania umysłu . Wszyscy przez to przeszliśmy więc znamy działanie tego . 50 lat miało to na mnie wpływ , Biblię Tysiąclecia  drugie wydanie  czytałem kiedy ty nawet nie byłeś nawet w planie u twojego ojca .  Andryszczak i Roszad mają dużo wiedzy co do literatury świadkowskiej  i mają praktycznie dostęp do wszystkich ich  pozycji które zostały wydane .  Jak ci się nie podoba ich katolickie podejście do sprawy , to wejdź sobie na stronę Słowo Nadziei  lub  Apollosa .   Książki Russella czytałem 40 lat temu także Ruteforda ,  Harfę Bożą  i Miliony ludzi obecnie żyjących nigdy nie umrze .  Więc się chłopie nie mądruj tylko Nacz się wyciągać wnioski i rozmyslaj nad tym co tu na forum uslyszaleś .


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #155 dnia: 10 Sierpień, 2017, 13:11 »
Tusia i Roszada tylko zręcznie manipulują faktami.



Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #156 dnia: 10 Sierpień, 2017, 14:03 »
. Trampek ty jesteś typowym przykładem , działania psychomanipulacji i programowania umysłu . Wszyscy przez to przeszliśmy więc znamy działanie tego . 50 lat miało to na mnie wpływ , Biblię Tysiąclecia  drugie wydanie  czytałem kiedy ty nawet nie byłeś nawet w planie u twojego ojca .  Andryszczak i Roszad mają dużo wiedzy co do literatury świadkowskiej  i mają praktycznie dostęp do wszystkich ich  pozycji które zostały wydane .  Jak ci się nie podoba ich katolickie podejście do sprawy , to wejdź sobie na stronę Słowo Nadziei  lub  Apollosa .   Książki Russella czytałem 40 lat temu także Ruteforda ,  Harfę Bożą  i Miliony ludzi obecnie żyjących nigdy nie umrze .  Więc się chłopie nie mądruj tylko Nacz się wyciągać wnioski i rozmyslaj nad tym co tu na forum uslyszaleś .

Ja rozmyślam nad tym co czytam i stwierdziłem- zresztą nie tylko ja, że interpretacja pism w/g Andryszczaka to jedna wielka pomyłka.
Rozumiem, że ktoś może mieć wątpliwości co do transfuzji ale mieć wątpliwości co do imienia Boga czy Trójcy to naprawdę nie wyobrażam sobie tego u osób które choć trochę znają pisma. Dziwnie was "zaprogramowali" ;)


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #157 dnia: 11 Sierpień, 2017, 05:58 »
Ja rozmyślam nad tym co czytam i stwierdziłem- zresztą nie tylko ja, że interpretacja pism w/g Andryszczaka to jedna wielka pomyłka.
Rozumiem, że ktoś może mieć wątpliwości co do transfuzji ale mieć wątpliwości co do imienia Boga czy Trójcy to naprawdę nie wyobrażam sobie tego u osób które choć trochę znają pisma. Dziwnie was "zaprogramowali" ;)
. Poczytaj sobie 20 rozdział Obj. Zobacz sobie że w tysiąc letnim królestwie Mesjasza nie będzie żadnego zmartwychwstania , a dopiero po  tym okresie gdy szatan zostanie całkiem unicestwiony  nastąpi zmartwychwstanie na sąd .  Żaden świadek nie widzi tego co tam napisano ,  i nie rozumie . W 7 rozdziale Obj  od 9 wersetu czytamy o wielkiej  rzeszy nie do policzenia w niebie przed tronem  Boga w niebie . Tym czasem gdy na ziemi trwa jeszcze kompletowanie 144 tysięcy  Obj 7:8   , Zobacz sobie Obj 14 rozdział  Baranek i 144 tysiące na górze Syjon , nie w niebie a na ziemi , góra Syjon jest w Izraelu i utożsamiana jest z Jerozolimą .  W drugim wersecie czytamy że z nieba dochodzi rozległ się głos brzmiał jak szum nie przebranych wód , to nie był głos 144 tysięcy , a wielkiej rzeszy która jest przed tronem Bożym . Czy to także manipulacja Andryszczaka  ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #158 dnia: 11 Sierpień, 2017, 07:47 »
Ja rozmyślam nad tym co czytam i stwierdziłem- zresztą nie tylko ja, że interpretacja pism w/g Andryszczaka to jedna wielka pomyłka.
Rozumiem, że ktoś może mieć wątpliwości co do transfuzji ale mieć wątpliwości co do imienia Boga czy Trójcy to naprawdę nie wyobrażam sobie tego u osób które choć trochę znają pisma. Dziwnie was "zaprogramowali" ;)

A Andryszczak wiele nie interpretuje. Ośmiesza was samymi skanami z waszych publikacji.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #159 dnia: 11 Sierpień, 2017, 08:29 »
Trampek ty twierdzisz że nie masz książki wspaniały finał objawienia z1993 roku gdzie nazwano Jezusa Abadonem a się tu wymadrzasz
Zaskakujesz mnie swoim uporem skoro przy tak małej wiedzy


Offline gedeon

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #160 dnia: 11 Sierpień, 2017, 09:04 »
Ja rozmyślam nad tym co czytam i stwierdziłem- zresztą nie tylko ja, że interpretacja pism w/g Andryszczaka to jedna wielka pomyłka.
Rozumiem, że ktoś może mieć wątpliwości co do transfuzji ale mieć wątpliwości co do imienia Boga czy Trójcy to naprawdę nie wyobrażam sobie tego u osób które choć trochę znają pisma. Dziwnie was "zaprogramowali" ;)

Trampek!!!! Muszę Ciebie pochwalić, robisz tu dobrą robotę, dajesz taki kontrast naiwności i głupoty i właśnie dzięki Tobie wielu Twoich braci nagle dostrzega to, że "dziwnie was zaprogramowali".

Tak właśnie zostałeś zaprogramowany, Ty nie wzrastasz w dojrzałości duchowej, Ty nie masz badać pism, Ty jesteś trenowany.
Wysłuchaj sobie nagrania kongresowego z piątku tam w końcowym wykładzie pt. "Dzięki czemu ‛na pewno nie upadniemy’, mówca powiedział, mamy osobistego trenera tym trenerem jest Jehowa a aniołowie to kibice. Widzisz mówi się Wam w prost, że Wasze poznawanie "prawdy" nie polega na badaniu lecz polega na trenowaniu tak jak w każdej korporacji zachęcani jesteście do wyścigu szczurów, do biegu na złamanie karku, bo tak Was zaprogramowali czytaj wytrenowali.
"Dziwnie was zaprogramowali" zapamiętaj sobie własne słowa
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2017, 09:05 wysłana przez gedeon »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #161 dnia: 11 Sierpień, 2017, 09:53 »
Trampek ty twierdzisz że nie masz książki wspaniały finał objawienia z1993 roku gdzie nazwano Jezusa Abadonem a się tu wymadrzasz

Św. Augustyn tak pisze:

Habentes super se regem angelum abyssi, id est, diabolum vel regem saeculi (...) cui nomen Hebraice Abaddon, Graece ἀπολλύων, Latine Perdens (Expositio in Apocalypsim Ioannis VIII 9-10)

Mój dosłowny przekład: Mający (tj. szarańcza) nad sobą króla, anioła czeluści, to jest diabła albo króla świata (...), którego imię jest po hebrajsku Abaddon, po grecku Apollion, po łacinie Gubiący (= doprowadzający do zguby).


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #162 dnia: 11 Sierpień, 2017, 10:07 »
Trampek!!!! Muszę Ciebie pochwalić, robisz tu dobrą robotę, dajesz taki kontrast naiwności i głupoty i właśnie dzięki Tobie wielu Twoich braci nagle dostrzega to, że "dziwnie was zaprogramowali".

Tak właśnie zostałeś zaprogramowany, Ty nie wzrastasz w dojrzałości duchowej, Ty nie masz badać pism, Ty jesteś trenowany.
Wysłuchaj sobie nagrania kongresowego z piątku tam w końcowym wykładzie pt. "Dzięki czemu ‛na pewno nie upadniemy’, mówca powiedział, mamy osobistego trenera tym trenerem jest Jehowa a aniołowie to kibice. Widzisz mówi się Wam w prost, że Wasze poznawanie "prawdy" nie polega na badaniu lecz polega na trenowaniu tak jak w każdej korporacji zachęcani jesteście do wyścigu szczurów, do biegu na złamanie karku, bo tak Was zaprogramowali czytaj wytrenowali.
"Dziwnie was zaprogramowali" zapamiętaj sobie własne słowa

Ja jestem jak ten który bierze udział w biegu o którym wspomina nowy testament ;)
Nie mam zbyt wiele czasu na bezsensowne "badanie" pism jak wy tu robicie. Moim zdaniem jest głoszenie o Jehowie .
Słusznie zauważono, że żeby mieć kondycję do biegu trzeba trenować, ja trenuje ale czytając pisma zamiast rozmyślać nad bezsensownymi problemami np czy Trojca istnieje czy nie istnieje, czy krew można przetaczać czy nie można tym bardziej, że pisma jasno wskazują na to, że Trójcy nie ma a że od m in transfuzji nalezy powstrzymywać się tak samo jak i od nierządu.
A słowa z kongresu są tylko nawiązaniem do pięknych słów z Hbr 1 :
"1 I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 2 Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga."

Mnie zaprogramował sam Jehowa ;)

 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #163 dnia: 11 Sierpień, 2017, 10:32 »
Moim zdaniem jest głoszenie o Jehowie .

Nie wiem jakie mistyczne znaczenie ma spacja po słowie "Jehowie" przed kropką, ale wiem, że zadanie to sobie sam chyba wymyśliłeś, bo NT czegoś takiego na wyznawców Chrystusa nie nakłada.


Offline gedeon

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #164 dnia: 11 Sierpień, 2017, 10:37 »
Ja jestem jak ten który bierze udział w biegu o którym wspomina nowy testament ;)
Nie mam zbyt wiele czasu na bezsensowne "badanie" pism jak wy tu robicie. Moim zdaniem jest głoszenie o Jehowie .
Słusznie zauważono, że żeby mieć kondycję do biegu trzeba trenować, ja trenuje ale czytając pisma zamiast rozmyślać nad bezsensownymi problemami np czy Trojca istnieje czy nie istnieje, czy krew można przetaczać czy nie można tym bardziej, że pisma jasno wskazują na to, że Trójcy nie ma a że od m in transfuzji nalezy powstrzymywać się tak samo jak i od nierządu.
A słowa z kongresu są tylko nawiązaniem do pięknych słów z Hbr 1 :
"1 I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 2 Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga."

Mnie zaprogramował sam Jehowa ;)


Napisałeś, "Mnie zaprogramował sam Jehowa ;)", tak oczywiście, tylko skoro jest trener, to nad trenerem jest zarząd klubu w postaci omylnego Ciała kierowniczego a Ty biedaku biegniesz zaprogramowany w tym wyścigu szczurów aby otrzymać iluzoryczną nagrodę, więc biegnij i nie poddawaj się  ;D ;D ;D

Polecam Tobie film "szczurołap" doszukasz sie w nim swojej analogii
https://www.youtube.com/watch?v=Yb-lpAnULqs&t=194s
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2017, 10:48 wysłana przez gedeon »