Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66639 razy)

Offline gedeon

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Sierpień, 2017, 11:21 »
Nie znam żadnego świadka , który oddaje cześć innym ludziom. A co do uniesień to ostatnio były one mocne jak ksiądz Bashobora coś odprawiał na stadionie w Warszawie. ;)
Świadkowie ze spokojem czczą Jehowę i wysłuchują tego co ma On do przekazania ludziom poprzez Biblię.
A jak Watchtower utonie to dajcie mi znać ;)

Sam to robisz kłaniając się logo organizacji to wasz nowy niebieski bożek.


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:32 »
Nie znam żadnego świadka , który oddaje cześć innym ludziom. (...) Świadkowie ze spokojem czczą Jehowę i wysłuchują tego co ma On do przekazania ludziom poprzez Biblię.
Nie przez Biblie tylko przez Niewolnika.

Niewolnik nie pochwala i nie zaleca samodzielnego badania Pisma bez jego nadzoru.

Żaden SJ nie może wierzyć inaczej jak podaje Niewolnik.

Jesteście posłuszni najpierw Niewolnikowi, a potem ewentualnie Biblii. Nie odwrotnie.

Niewolnik jest dla was ostateczną wyrocznią, który sam siebie wychwala w literaturze i filmikach. Wy im bijecie brawo, dziekujecie za niego Bogu. Czy to nie kult ?

Owszem wy tego tak nie nazywacie, ale dobrze wiesz, że nie liczą się słowa, deklaracje tylko czyny.

Jesteście sługami Niewolnika, który każe wam wierzyć w niego i być posłusznym nawet jak coś uważacie za nierosądnego.

Doktryny, zwyczaje, postepowanie jest kształtowane przez tego Niewolnika.

Skoro jakieś ludzkie grono przewodzące może przez swoje przepisy i swoją interpretacje zakazać innym skorzystania z opieki medycznej według niczym nie skrepowanego sumienia, to komu są posłuszni ci ludzie ? Bogu? Biblii? Niestety ale nie. Są posłuszni człowiekowi. A taki człowiek przekracza swoje kompetencje czyniąc się kimś kim nigdy nie miał być. Sprawdzają się na nich słowa - człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie.

Poddałeś się pod władzę człowieka, więc mu służysz. Czczenie to nie tylko bicie pokłonów. Ale komu jesteś posłuszny, tego czcisz.

Nawet kiedyś takie oddanie organizacji w domyśle tym, którzy nią kierują obiecywali w czasie chrztu.

Chrześcijanie chrzczą się w imię Ojca, Syna, Ducha Świętego.

A SJ w imię Ojca, Syna, Organizacji

Każdy więc ma swoją trójcę, ale tylko jedna jest biblijna.




MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2017, 12:37 wysłana przez MX »


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:49 »
Sam to robisz kłaniając się logo organizacji to wasz nowy niebieski bożek.

A kto tam się kłania ? Nie żartuj..... ;)


Gorg

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:49 »
Mx popieram w 100 %


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:52 »
Nie przez Biblie tylko przez Niewolnika.

Niewolnik nie pochwala i nie zaleca samodzielnego badania Pisma bez jego nadzoru.

Żaden SJ nie może wierzyć inaczej jak podaje Niewolnik.

Jesteście posłuszni najpierw Niewolnikowi, a potem ewentualnie Biblii. Nie odwrotnie.

Niewolnik jest dla was ostateczną wyrocznią, który sam siebie wychwala w literaturze i filmikach. Wy im bijecie brawo, dziekujecie za niego Bogu. Czy to nie kult ?

Owszem wy tego tak nie nazywacie, ale dobrze wiesz, że nie liczą się słowa, deklaracje tylko czyny.

Jesteście sługami Niewolnika, który każe wam wierzyć w niego i być posłusznym nawet jak coś uważacie za nierosądnego.

Doktryny, zwyczaje, postepowanie jest kształtowane przez tego Niewolnika.

Skoro jakieś ludzkie grono przewodzące może przez swoje przepisy i swoją interpretacje zakazać innym skorzystania z opieki medycznej według niczym nie skrepowanego sumienia, to komu są posłuszni ci ludzie ? Bogu? Biblii? Niestety ale nie. Są posłuszni człowiekowi. A taki człowiek przekracza swoje kompetencje czyniąc się kimś kim nigdy nie miał być. Sprawdzają się na nich słowa - człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie.

Poddałeś się pod władzę człowieka, więc mu służysz. Czczenie to nie tylko bicie pokłonów. Ale komu jesteś posłuszny, tego czcisz.

Nawet kiedyś takie oddanie organizacji w domyśle tym, którzy nią kierują obiecywali w czasie chrztu.

Chrześcijanie chrzczą się w imię Ojca, Syna, Ducha Świętego.

A SJ w imię Ojca, Syna, Organizacji

Każdy więc ma swoją trójcę, ale tylko jedna jest biblijna.




MX - koniec - MX

U świadków jest kult, kult Jehowy. ;)


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Sierpień, 2017, 14:40 »
U świadków jest kult, kult Jehowy. ;)

Więc jeśli sprzeciwisz się TYLKO niewolnikowi, to nie grożą ci żadne konsekwencje?  :)
Wszak niewolnik jest omylny...  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #126 dnia: 03 Sierpień, 2017, 14:44 »
U świadków jest kult, kult Jehowy. ;)
Za pośrednictwem kultu organizacji i kanału czyli, CK.

MX - koniec - MX



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Sierpień, 2017, 15:01 »
Nie znam żadnego świadka , który oddaje cześć innym ludziom. A co do uniesień to ostatnio były one mocne jak ksiądz Bashobora coś odprawiał na stadionie w Warszawie. ;)
Świadkowie ze spokojem czczą Jehowę i wysłuchują tego co ma On do przekazania ludziom poprzez Biblię.
A jak Watchtower utonie to dajcie mi znać ;)
A po co skoro jesteś na jego pokładzie  :P


Offline gangas

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #128 dnia: 04 Sierpień, 2017, 00:23 »
  Widze trampek, że jednak jesteś mocno ograniczony. Ale nabijaj sobie godziny, przynajmniej nie będziesz wystawiał sie na pośmiewisko publicznie przy dworcu na stojaku. A tu anonimowo A CZEMU NIEEE 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline HARNAŚ

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Sierpień, 2017, 08:04 »
Trampek żal mi Ciebie i życia jakie prowadzisz pod dyktando siedmiu zza oceanu , którzy pod przykrywką Boga manipulują Twoimi myślami. Ty sobie myślisz , że jesteś szczęśliwy a tak na prawdę nie wiesz , żeś biedny i pożałowania godzien.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Sierpień, 2017, 08:45 »
Nie zapomnij Trampku(Trumpie?) o tym jak twoi bracia okazują uwielbienie dla brudkastingu.
Pokarmu przygotowanego przez 7 władców twojego życia chyba się nie zaprzesz?
To też nie jest kult?
Gdzie w tym greenscreenie jest twój bóg?
Jest tak realny jak treści tam zawarte.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #131 dnia: 04 Sierpień, 2017, 13:23 »
Trampek żal mi Ciebie i życia jakie prowadzisz pod dyktando siedmiu zza oceanu , którzy pod przykrywką Boga manipulują Twoimi myślami. Ty sobie myślisz , że jesteś szczęśliwy a tak na prawdę nie wiesz , żeś biedny i pożałowania godzien.

Ja prowadzę życie pod dyktando Jehowy. bardziej martwiłbym się o tych, którzy prowadzą swoje życie pod dyktando boga tego świata ;)


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #132 dnia: 04 Sierpień, 2017, 13:54 »
Chciałbym zobaczyć jedną rzecz. Choć wiem, że to niemożliwe...
Wyobraźcie sobie wnuka Trampka, który wchodzi na to forum, i widzi jak jego dziadek bronił błędnych nauk "ze starych Strażnic"  ;D

Strażnica pewnie nigdy nie dojdzie do Prawdy, ale swoje własne nauki na pewno zmieni.
Za tą prawdę, której dzisiaj Trampek broni, za kilkanaście lat mógłby byc wykluczony  ;D
Może Trampek dożyje, jest jeszcze młody.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #133 dnia: 04 Sierpień, 2017, 14:18 »


(...) Za tą prawdę, której dzisiaj Trampek broni, za kilkanaście lat mógłby byc wykluczony (...)
Kiedyś czytałem rozmowę z SJ na innym forum. Temat był o pokoleniu z ewangelii Mateusza. Strażnica chyba w 1995 roku napisała uzasadnienie zmiany. Było jak na nich dosyć szczegółowe. Potem to zmieniono zupełnie. Obrońca WTS w rozmowie oczywiście powołał się na to najnowsze zrozumienie. Osoba, która z nim polemizowała zacytowała tamten artykuł praktycznie w całości nie pisząc, że to cytat. SJ skomentował, że to błędne tłumaczenie kompletnie nie zdając sobie sprawy, że krytykuje własny artykuł.

Także tyle na temat SJ, którzy znają własną doktrynę i wiedzą czego naprawdę bronią. Oni niestety jak papugi powtarzają bez większej refleksji to co im podano do wierzenia. Dociekanie tam jest nie wskazane.

Na forach spotkałem tylko jedną osobę od SJ, która znała dobrze swoją doktrynę i miała jakąś znajomość patrystyki. Pominę, że nią manipulowała. Jakiś tam apologetów doktryny SJ, którzy nie odpływają w matrowanie w czasie dyskusji  czytałem paru. A reszta to jak zaklęci jak w przysłowiu - gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu. Rozmowa wygladała jak rozmowa z automatyczną sekretarką. Jak z osobą autystyczną. Przykre to.



MX - koniec - MX



Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #134 dnia: 04 Sierpień, 2017, 18:15 »
Chciałbym zobaczyć jedną rzecz. Choć wiem, że to niemożliwe...
Wyobraźcie sobie wnuka Trampka, który wchodzi na to forum, i widzi jak jego dziadek bronił błędnych nauk "ze starych Strażnic"  ;D

Strażnica pewnie nigdy nie dojdzie do Prawdy, ale swoje własne nauki na pewno zmieni.
Za tą prawdę, której dzisiaj Trampek broni, za kilkanaście lat mógłby byc wykluczony  ;D
Może Trampek dożyje, jest jeszcze młody.

Powiem ci, że cały czas dziwi mnie to , jak inne kościoły bronią przez wieki czegoś o czym pisma nawet nie wspominają, a często broniły wiele błędnych też paląc nawet ludzi na stosach ;)
Myślę, ze moje wnuki będą zadowolone z tego, że wierzę w to o czym same przeczytają w pismach.