Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - luty 2017  (Przeczytany 6196 razy)

Offline M

JW Broadcasting - luty 2017
« dnia: 07 Luty, 2017, 01:22 »
W tym miesiącu natchnęło mnie na oglądanie audycji. Poniżej kilka fragmentów, które zwróciły moją uwagę (znaczniki czasowe są podlinkowane, cytaty nie są z reguły brane z wersji z polskiej lektorem, ale tłumaczone bezpośrednio z angielskiego oryginału):

17:15 - życie przypomina jazdę na rowerze - przykłady wysokich lotów
19:40 - wywiązywanie się z obowiązków w pracy do których należy kontakt z klientami może być niebezpieczne
20:40 - kupowanie samochodów i wycieczki to najwyraźniej oznaka "słabości duchowej"
22:55 - obawa o utratę pracy z powodu nie wypełniania obowiązków jest dosłownie "zamartwianiem się o jutro". Cały materiał jest przy okazji samouczkiem dotyczącym korzystania z Biblioteki online Strażnicy.
27:45 - wideo o Anneliese Zelina - byłej modelce która rzuciła karierę dla bycia ŚJ. Szkoda, bo jest niebrzydka ;)
34:10 - "to system Szatana dodaje nam boleści które odczuwamy" - zatem organizacja jest w rękach Szatana skoro wywołała jak dotąd tyle cierpień u ludzi, sami to właśnie potwierdzili :)
35:05 - poranne wielbienie w wykonaniu Geoffreya Jacksona na podstawie Micheasza 4 - "jak istotna jest nasza neutralność?"
37:25 - neutralność oznacza nie tylko nie podejmowanie konkretnych działań, ale nawet nie pozwalanie sobie na myślenie o tych sprawach
37:55 - złe media przekazują wypaczony obraz organizacji i usiłują malować ją w złym świetle
38:55 - czasami imprezy sportowe mogą kryć w sobie cele związane z nacjonalizmem. Na przykład na wielu jest odgrywany hymn narodowy.
40:50 - [w kontekście wyborów i tego jak ŚJ je postrzegają] "Ale gdybyśmy w swoim sercu zaczęli myśleć: 'Mam nadzieję że ten idiota nie dorwie się do władzy' to czy zachowujemy neutralność? Albo co gorsza: 'mam nadzieję, że wygra ten drugi'" - to zdanie jest ciekawe w kontekście tego, że wybory w USA wygrał niedawno Trump, którego media jednogłośnie etykietowały mianem idioty itp.

Dalej nie przebrnąłem, ale może ktoś podniesie pałeczkę i uzupełni jeśli jest tam coś ciekawego :)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 22:01 wysłana przez M »


Offline Martin

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty, 2017, 18:49 »
Moją uwagę przykuł ten norweski zbór pozdrawiający widzów na koniec, a konkretnie jego struktura wiekowa. Prawie sami ludzie 50 i 60+. Do tego dwoje dzieci i ZERO młodzieży. Jeśli to jest standard w Norwegii, to jestem bardzo kontent. Widać potencjał na piękny rozwój. ;D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty, 2017, 18:56 »
Moją uwagę przykuł ten norweski zbór pozdrawiający widzów na koniec, a konkretnie jego struktura wiekowa. Prawie sami ludzie 50 i 60+. Do tego dwoje dzieci i ZERO młodzieży. Jeśli to jest standard w Norwegii, to jestem bardzo kontent. Widać potencjał na piękny rozwój. ;D
   Potencjał, ale na seppuku  :) :) :)
   W Polsce, też niedługo tak będzie.
   W moim zborze, dzieci jak na lekarstwo.
   A młode pary małżeńskie, w pionierce, na dzieci nie mają czasu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty, 2017, 19:51 »
No i dobrze. Im mniej dzieciaków ze skopaną psychiką, tym lepiej. WTS zżera własny ogon swoimi politykami i "chwała" mu za to.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


KaiserSoze

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty, 2017, 19:57 »
W tym miesiącu natchnęło mnie na oglądanie audycji. Poniżej kilka fragmentów, które zwróciły moją uwagę (znaczniki czasowe są podlinkowane, cytaty nie są z reguły brane z wersji z polskiej lektorem, ale tłumaczone bezpośrednio z angielskiego oryginału):

17:15 - życie przypomina jazdę na rowerze - przykłady wysokich lotów
(...)


Czy dobrze wnioskuję, że dopiero po 17 minutach było coś wartego uwagi?
:D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty, 2017, 20:01 »
17:15 - życie przypomina jazdę na rowerze - przykłady wysokich lotów

Dobrze, że nie powiedzieli, że życie przypomina grę w szachy: "raz posuwasz królową a raz..."
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Jaaqob

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty, 2017, 20:40 »
Pamięta ktoś, z jakiej publikacji ten obrazek który Anneliese Zelina zobaczyła w Betel? xD


Offline M

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty, 2017, 21:49 »
Czy dobrze wnioskuję, że dopiero po 17 minutach było coś wartego uwagi?
:D

Przynajmniej mojej uwagi wcześniej nic nie przykuło, nudnawy wykładzik na temat tego jak to mamy wolną wolę ale jest ona ograniczona miłością do Jehowy (wtf).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty, 2017, 21:50 »
Przynajmniej mojej uwagi wcześniej nic nie przykuło, nudnawy wykładzik na temat tego jak to mamy wolną wolę ale jest ona ograniczona miłością do Jehowy (wtf).

Ograniczona wolna wola?  :o


Offline M

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty, 2017, 21:54 »
Ograniczona wolna wola?  :o

Serio serio. Patrz od 3:32 na nagraniu.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 21:59 wysłana przez M »


Offline Martin

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty, 2017, 23:07 »
Wzorował się na mistrzu. :D

"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Arvena

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty, 2017, 23:26 »
Organizacja musi bronic Trumpa bo przeciez sprzedali swoje budynki zieciowi Donalda - Zydowi Jaredowi Kushnerowi https://pl.wikipedia.org/wiki/Jared_Kushner .
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Luty, 2017, 12:02 »
Co by było gdyby ktoś nam mówił jak mamy sie ubierać i jaką pracę podjąć?
Hola hola nie tak działa JW.ORgia? Nie? A to przepraszam..
Miałem się dzisiaj zawziąć i skosztować tego lutowego cuda..ale wiem że nie dam rady.
Dlatego pozostane na opracowaniu eMcia..i będę mieć lepszy piatunio.
Ale tak na koniec mam pytanie bo może głupi jestem,
albo mam wyrobione ciasne poglądy zamiast wiedzy..
Od kiedy przykazanie jak to mówi prowadzący jest równe z wolną wolą?
Btw ciekawie słucha się przykładu o komputerze z ust człowieka o nazwisku Ekrann.. ;D


Offline Dietrich

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Luty, 2017, 13:07 »
Tak się zastanawiam, co hymn ma wspólnego z nacjonalizmem, skoro nie wynika to ani z PWN-owskiej definicji pojęcia "Hymn" oraz "Nacjonalizm". Czyżby kolejna nowomowa Strażnicy?

Hymn państwowy, hymn narodowy, muz. ustalona przez tradycję pieśń patriotyczna, stanowiąca wyraz jedności narodowej i będąca oficjalną formą społecznej manifestacji uczuć narodowych; 

Nacjonalizm [łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.


W świetle tych objaśnień nasuwa mi się myśl, że WTS swoimi naukami osiągnął poziom master w produkowaniu nacjonalistów: nawet nie w obrębie jakichkolwiek granic państwowych, lecz wśród członków najbliższej rodziny i krewnych.


Offline Martin

Odp: JW Broadcasting - luty 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Luty, 2017, 13:29 »
Wiesz, jak się bardzo chce, to można nawet udowodnić, że jednym z największych problemów moralnych jest posiadanie brody. :) To wszystko opiera się na manipulowaniu znaczeniami pojęć. Do tego dochodzi oszukańcze używanie danych słów i nadawanie terminom znaczenia, którego nie mają.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."