Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie przebudzeni  (Przeczytany 10722 razy)

Offline Estera

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty, 2017, 23:16 »
Witaj i czuj się dobrze.
Mnie jak coś wku.... yyy, zdenerwuje - czy strażnica lub moja świadkowska rodzinka robię wtedy coś dla Organizacyji. Tak już mam   ;D
   Czyli, co? CEGŁA?
   Podejrzewam, że np., tłumaczysz filmy o pedofilii z angielskiego na polski i umieszczasz tu na forum?
   Rozumiem?  :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty, 2017, 23:44 »
Witaj Wychowany-w-nieprawdzie!
Jesteś chyba pierwszą osobą, która pod wpływem studium Strażnicy zarejestrowała się na odstępczym forum ;D Przynajmniej za okres mojej tu bytności.  No brawo dla autorów artykułów do studium! Piszcie tak dalej a forum szybko będzie się nam rozrastać ;D
Miło mi jest Cię powitać, korzystaj z forum no i bądź ostrożny. Wielu jest nas tutaj takich "głęboko zakonspirowanych agentów".

Serdecznie pozdrawiam - Lechita  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline CEGŁA

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty, 2017, 23:49 »
   Czyli, co? CEGŁA?
   Podejrzewam, że np., tłumaczysz filmy o pedofilii z angielskiego na polski i umieszczasz tu na forum?
   Rozumiem?  :) :) :)


Na przykład...  :D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Krzychu

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty, 2017, 09:31 »
Witaj bracie:) Witam Cię serdecznie!
Możesz mi wierzyć że doskonale rozumiem Twoją sytuacje życiową bo mam prawie identyczna sytuacje w rodzinie. U mnie prawie wszyscy wokół tak gorliwi ze aż w oczy szczypie:) Dawno się nie udzielałem bo troche mi sytuacja nie pozwala ale śledze forum cały czas. Gdyby nie to co piszą tutaj exy i inni życzliwi ludzie już dawno bym chyba zwariował.
Mam podobnie jak Ty - ostatnio nie mogę już wysiedzieć na tych strażnicach (na innych zebraniach też ale strażnice wybitnie mnie wnerwiają). Materiał jest tak banalny i uproszczony że czuję się jakbym siedział w piaskownicy z grupką dzieciaków i cieszył się ze znalezionego psiego gówna.
Niestety siedzisz widzę po uszy w tym bagnie jak ja i trudno się z tego wygrzebać.. rozumiem..wpółczuję..życzę wytrwałości..


Offline Martin

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty, 2017, 12:27 »
Witaj! :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline kserksess

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty, 2017, 16:43 »
Jeśli książki filozoficzne czy psychologiczne czi o religiach zbawią ciebie to czytaj. Powodzenia !

Ja odszedłem z KK i znalazłem prawdę właśnie u ŚJ. Ty tu prawdy o Jehowie na pewno nie znajdziesz .
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty, 2017, 17:02 »
Witaj bracie wychowany-w-nieprawdzie! Też odebrałam takie wychowanie... ;)

I też długo czytałam forum zanim się w ogóle zdecydowałam zalogować, a na przywitanie to już nie starczyło mi w ogóle odwagi. Myślałam, że na zawał umrę, tak mi się ręce trzęsły, jak się logowałam po raz pierwszy ...

Tak to u nas świadków bywa, często jakiś lęk mamy z tyłu głowy.

ps. co takiego dziś było na st-Raźnicy? :)

Gwałcili moje uszy i inteligencje kilkadziesiąt razy powtarzając niezasłużona życzliwość, ciężko było wytrzymać do końca zebrania


Offline Asturia

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty, 2017, 17:02 »
Jeśli książki filozoficzne czy psychologiczne czi o religiach zbawią ciebie to czytaj. Powodzenia !

Ja odszedłem z KK i znalazłem prawdę właśnie u ŚJ. Ty tu prawdy o Jehowie na pewno nie znajdziesz .

nie gadaj głupot, wychodziłeś z jednej sekty wchodziłeś do drugiej, ty tez nie jesteś fenomenalny, także nie wiem czym się chwalisz, ja też jestem w tej sekcie, formalnie, i wiem co piszę, śJ oddalają człowieka od Jezusa, i nie powiesz mi że tak nie jest, jak do tej pory nie zauważyłeś tego no to masz problem, dobrze słuchaj o kim mówią, ile razy mówią, zamiast Jezusa jest CK, Jezus odgrywa symboliczna rolę w org., o Panu pamiętają, zawsze przed świętami grudniowymi i pamiątką, czasami fragmentaryczne w wykładach, inne terminy są zarezerwowane dla gloryfikacji CK, ponad 23 lata jestem w org. nigdy nie czułem więzi z Jezusem, teraz wiem dlaczego i kto jest powodem takiego stanu, CK nie pozwoli żebyś miał bliskie więzi z Panem bo wtedy musiałbyś ich odrzucić, uczysz innych a ty sam potrzebujesz gruntowego studium pisma świetnego, poczytaj nowy testament zrozumiesz, że uczniowie za Jezusa dali by życie w każdej chwili, oni żyli Jezusem, mówili o nim i dla niego umierali, z śJ dla kogo umierają dziś? umierają ale wykonując polecenia CK, na przykład zakaz transfuzji, ewentualnie umierają tylko dla Jehowy ale nigdy dla Jezusa, nikt w zborze śJ nie ma rozwiniętej więzi z Zbawicielem, wiem to bo obserwuje i doświadczyłem na własnej skórze, także zamiast pisać tu na forum nie marnuj czasu zacznij poważną analizę Biblii.


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty, 2017, 17:08 »
Jeśli książki filozoficzne czy psychologiczne czi o religiach zbawią ciebie to czytaj. Powodzenia !

Ja odszedłem z KK i znalazłem prawdę właśnie u ŚJ. Ty tu prawdy o Jehowie na pewno nie znajdziesz .

Szkoda mi Ciebie jako człowieka wejść w takie bagno na własne życzenie i jeszcze się tym chwalić, oczywiście że czytanie książek nie zbawia ale poszerza wiedzę której może niektórym brakować, żeby dostrzec psychomanipulacje w tej sektokorporacji. A tak przy okazji.. chyba mamy zabronione wchodzić na takie strony.. więc bracie tutaj głoszenie nic Tobie nie da, starsi w Twoim zborze nie byliby zadowoleni z takiej formy służby  ;)


Offline Dietrich

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Luty, 2017, 17:35 »

Ja odszedłem z KK i znalazłem prawdę właśnie u ŚJ. Ty tu prawdy o Jehowie na pewno nie znajdziesz .

Kiedyś też mi się tak wydawało. A staż w organizacji mam podobny jak Asturia. Współcześni ŚJ, którym wydaje się, że znaleźli tam prawdę mają wiedzę wyłącznie strażnicową. Z samą Biblią są na ogół bezradni, ponieważ większość z nich nie ogarnia zmienności nauk CK, dla którego najważniejszą rzeczą jest posłuszeństwo, nawet kiedy ktoś ma wątpliwości; (patrz strażnica z listopada 2013). Jezus nigdy w taki sposób nie nauczał, ani w stosunku do swych słuchaczy nie używał metod powszechnie znanych dzisiaj jako psychomanipulacja.

Prawda jest w Piśmie Świętym a nie w organizacji i u samozwańczego niewolnika, który sam nie wie dokładnie kim jest, kiedy został powołany i kiedy zostanie ustanowiony nad całym mieniem. Jak można ufać komuś, kto ciągle zmienia swe zrozumienie i jednocześnie smaga tych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie?  Albo zaczynają zadawać pytania?  Zastanów się. Poczytaj starsze publikacje. Nawet nie musisz sięgać do tzw. "odstępczych" pozycji. Wystarczy 10-15 lat wstecz. Polecam gorąco.

« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 17:39 wysłana przez Dietrich »


Offline Estera

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Luty, 2017, 17:57 »
Gwałcili moje uszy i inteligencje kilkadziesiąt razy powtarzając niezasłużona życzliwość, ciężko było wytrzymać do końca zebrania
  Oj, biedny Ty, Wychowany-w-nieprawdzie, żeś tak musiał cierpieć do końca zebrania.
  Dlatego osobiście, już unikam tych spotkań jak ognia.
  Pojawiam się na nich rzadko, a niedługo wcale.
  Już nie chce znosić tych "gwałtów", tymi ich doktrynami i manipulacjami.
  A jeszcze jak obserwuję zachowanie zachwyconych braci na sali,
  takich siedzących, jak zahipnotyzowanych ... niczego nieświadomych ...
  To mi po prostu żal serce ściska, że jeszcze tak niedawno, sama tak siedziałam.
              Zapatrzona jak małe dziecko w kolorowy obrazek.

  Kochani, szukający prawdy, wszystko sprawdzajcie i nie dajcie się nabrać!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Luty, 2017, 19:04 »
Witaj urodzony w -nieprawdzie ,
 moje dzieci wychowałam w tej nieprawdzie i jak poznałam prawdę o " prawdzie" to pierwsze co uczyniłam to zaczęłam mówić o tym właśnie  swoim dzieciom , mężowi i tym wszystkim których do tej nieprawdy przyciągnęłam . Czułam wewnętrzną odpowiedzialność przed sobą Bogiem i ludźmi i wiesz co , do tej pory  oficjalnie jestem śj . Dzięki wykształceniu w szkole teokratycznej  , pionierowaniu , byciu gorliwym świadkiem  przez 33 lata tak nauczyłam się dobierać słowa , gesty , że pomimo tego , że od trzech lat jestem nieczynna , nie bywam na zebraniach nadal można się ze mną przywitać Co prawda staje się to dla mnie coraz bardziej męczące ale można wytrwać .
Wiesz zostając świadkiem Jehowy byłam gotowa zostawić wszystkich bliskich i zostawiłam .....

Jeśli książki filozoficzne czy psychologiczne czi o religiach zbawią ciebie to czytaj. Powodzenia !

Ja odszedłem z KK i znalazłem prawdę właśnie u ŚJ. Ty tu prawdy o Jehowie na pewno nie znajdziesz .
Kserkses to forum nie ma na celu przedstawiania Jehowy a obnażanie kłamstw  organizacji , pomaga przejść swoista psychoterapię tym którzy przeszli i przechodzą manipulację na najwyższym poziomie . Bo wszyscy w tej organizacji robią wszystko z własnej i nie przymuszonej woli  , przynajmniej tak mówi organizacja , tak uważałam tez przez te wszystkie lata , dziś wiem na czym to polega
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline zenobia

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty, 2017, 23:40 »
Cytat ze straznicy, Niestety zdarza sie , ze ktos nie klamie , ale zwodzi innych, wprowadzajac w blad ; Kiedys zapytalam dlaczego na jw.org pisza ,ze nie maja duchownych a statut mowi cos przeciwnego . Dla osiagniecia sobie wiadomych celow klamia lub posluguja sie polprawdami .Odpowiedz byla , ze ,to tak dla panstwa'. Przyklady mozna by mnozyc.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Luty, 2017, 00:04 »
Okłamywanie Rzeczypospolitej to już nie kłamstwo. Wszak to bestia.


Offline Estera

Odp: Witajcie przebudzeni
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Luty, 2017, 00:15 »
   Wciskanie półprawd, to chleb powszedni WTS.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.