Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niezasłużona życzliwość  (Przeczytany 9898 razy)

Online agent terenowy

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty, 2017, 23:07 »
Po prostu, że na uznanie u Boga nie można sobie zasłużyć, bo Jezus po to zmarł za nas, żeby Bóg nas uznał.

Wystarczy tylko przyjąć i uwierzyć. Na tym polega ewangelia.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Lechita

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty, 2017, 23:23 »
Nasunęła mi się taka myśl,że to "magiczne" sformułowanie  - 'niezasłużona życzliwość' i wyjaśnienie dane przez WTS to taki samonapędzający się kierat.
Nigdy nie będziesz biegł tak szybko, wysilał się wystarczająco mocno, poświęcał odpowiednio dużo sił, środków ,pieniędzy i czasu by zapracować sobie na nagrodę. Zawsze będzie coś co mógłbyś robić lepiej, szybciej, z większym zaangażowaniem.
No i tak gonią te owieczki od ponad 120 lat , a mam wrażenie , że z każdym rokiem chcą wycisnąć z nich więcej i więcej.

A co do powtarzania tego samego kilkadziesiąt razy to pewnie w myśl zasady Goebbelsa, że "kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą".
Chyba , że realizują jedną z zasad psychomanipulacji i mówią do dorosłych ludzi jak do dzieci. Kilka miesięcy temu na zebraniu był wykład w którym mówca przez pół godziny tłumaczył jeden prosty, oczywisty werset. Mówił dosłownie jak do ograniczonych umysłowo!  A efekt był taki , że po zebraniu słyszało się teksty - "jaki cudowny pokarm" !  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty, 2017, 00:02 »
Bracie Lechito , co do tego wersetu  oni dostają szkic wykładu z WTSu  , i dlatego zachwalali ten cudowny pokarm , bo to było od samego jehowy.



Offline Jaaqob

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty, 2017, 00:13 »
Moim zdaniem niezasłużona życzliwość to nie synonim łaski lecz definicja tego słowa. To oczywiście głupie bo mówiąc normalnym językiem stosujemy ewentualnie synonimy a nie definicje.
Według mnie użycie tego terminu zamiast "łaski"  służyło po prostu wyróżnieniu się od innych przekładów. I się udało trochę.


Blizna

  • Gość
Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty, 2017, 00:14 »
Jest jeszcze drugi podobny twór - wielkoduszna cierpliwość :)
Jak sobie ją wpiszecie do google, to jako pierwsze wyskakują domeny jotwuorgowe, ciekawe dlaczego.
:D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty, 2017, 00:58 »
Jest jeszcze drugi podobny twór - wielkoduszna cierpliwość :)
Jak sobie ją wpiszecie do google, to jako pierwsze wyskakują domeny jotwuorgowe, ciekawe dlaczego.
:D

Nowomowa. Jak w systemach totalitarnych.


Offline Noc_spokojna

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty, 2017, 09:15 »
Siedząc na zebraniu policzyłem ile razy pojawiło się słowo "niezasłużona życzliwość'' i tak na szybko wyszło mi 25 razy tylko w samej strażnicy(razem z pytaniami)
Nie narzekaj Wychowany, jak Ci źle, to przeczytaj sobie "Bądź czujny — Szatan chce cię pożreć!" (w15 15.5 s. 9). Tam słowo "Szatan" (z dużej litery), w krótkim artykule występuje 43 razy, .   ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 09:19 wysłana przez Noc_spokojna »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline sabekk

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty, 2017, 11:15 »
Po prostu, że na uznanie u Boga nie można sobie zasłużyć, bo Jezus po to zmarł za nas, żeby Bóg nas uznał.

Wystarczy tylko przyjąć i uwierzyć. Na tym polega ewangelia.

To dlaczego nie każdy kto woła "Panie, Panie" (Mt. 7:21) nie wejdzie do królestwa? Przecież skro wołają, to chyba wierzą, nie?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 11:18 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Roszada

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty, 2017, 11:23 »
To dlaczego nie każdy kto woła "Panie, Panie" (Mt. 7:21) nie wejdzie do królestwa? Przecież skro wołają, to chyba wierzą, nie?
Niekoniecznie wierzą.
Mało to dziś wzywających: O Boże, czy Panie ratuj, a robią swoje w życiu.


Offline sabekk

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Luty, 2017, 11:35 »
Niekoniecznie wierzą.
Mało to dziś wzywających: O Boże, czy Panie ratuj, a robią swoje w życiu.

A może po prostu nie wykonują woli Ojca, jak to dalej Jezus mówi?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


yanco

  • Gość
Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Luty, 2017, 11:36 »
To dlaczego nie każdy kto woła "Panie, Panie" (Mt. 7:21) nie wejdzie do królestwa? Przecież skro wołają, to chyba wierzą, nie?

Przepraszam że wtrącę się do dyskusji i wejdę w słowo ale czy nie jest tak że uczynki są dowodem naszej wiary i miłości do Boga. Jesteśmy zbawieni przez wiarę w Jezusa Chrystusa a dowodem naszej wiary są uczynki jest życie zgodnie z naukami Jezusa, jest pójście za nim , oddaniem swego  życia jemu tak jak on oddał swoje za nas. Pewnie ktoś powie no dobrze a co z tymi co nie znają Jezusa a dobrze czynią? Ale mnie się wydaje że ich serce zna Jezusa. Bo Bóg jest miłością i kto miłosiernie postępuje ten zna Boga. Boga nie tyle trzeba poznać rozumem co sercem i mieć go w sercu. Ale to moje spojrzenie na wiarę i uczynki . Ale nie można powiedzieć wierzę i źle czynić . Abraham też uczynkami udowodnił swoją wiarę.


Offline Roszada

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Luty, 2017, 11:38 »
A może po prostu nie wykonują woli Ojca, jak to dalej Jezus mówi?
Kto wierzy wykonuje wolę Ojca.


Offline Estera

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty, 2017, 12:55 »
Jest jeszcze drugi podobny twór - wielkoduszna cierpliwość :)
Jak sobie ją wpiszecie do google, to jako pierwsze wyskakują domeny jotwuorgowe, ciekawe dlaczego.
:D
  Nowomowa, to cecha charakterystyczna dla sekt.
  I WTS, utworzył sobie taki słownik "swoich" pojęć, który można tylko przypisać strażnicy.
  Ten twór, jest tego przykładem, ale jest tego dużo w tej sekcie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Luty, 2017, 13:16 »
To dlaczego nie każdy kto woła "Panie, Panie" (Mt. 7:21) nie wejdzie do królestwa? Przecież skro wołają, to chyba wierzą, nie?

 Jk 2:19 bt4 "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą."


Offline Światus

Odp: Niezasłużona życzliwość
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Luty, 2017, 14:28 »
Kto wierzy wykonuje wolę Ojca.

Mt 12:50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»

Kolejne ciekawe sformułowania.
"Tkliwość to aspekt miłości, który wiąże się ze współczuciem i miłosierdziem. W Biblii wspomniano o „tkliwym współczuciu”, „tkliwych zmiłowaniach” i „tkliwym uczuciu” (Łuk. 1:78; 2 Kor. 1:3; Filip. 1:8)". (Naśladujmy pokorę i tkliwość Jezusa Strażnica 15.02.2015)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?