Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.  (Przeczytany 7051 razy)

Offline rychtar

Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« dnia: 04 Luty, 2017, 12:44 »
Naszło mnie pewne przemyślenie odnośnie "przywilejów" na salach królestwa i salach zgromadzeń. Zawsze mówiło się o czynnościach typu czyszczenia sraczyków, wynoszenia śmieci, uzupełniania papierów toaletowych itd. jako o "wspaniałych przywilejach". Przecież to była i jest nadal totalna propaganda, wciskanie ludziom kitu, że przyczyniają się do porządku w "domu Bożym". Ja kilka razy uczestniczyłem w czyszczeniu toalet na zgromadzeniach i była to dla mnie wyłącznie formą rozrywki i jedną z wielu możliwości klachania z ludźmi na zgromadzeniach, które były tak nudne, że już przed przerwą nieraz zasypiałem. Wyjście na pogaduchy w czasie programu było ganione przez "porządkowych", którzy zwracali uwagę "zbłąkanym owieczkom", które nie korzystały z pokarmu na czas słuszny. Jednak ci sami porządkowi już nie zwracali uwagi łażącym ludziom odpowiedzialnym za toalety bo nieraz sami z nimi klachali.

Teraz nie chodzę na zgromadzenia i nie wiem jak się to wszystko odbywa, ale myślę że nie wiele się zmieniło.

A jak Wy postrzegacie temat "przywilejów"?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Roszada

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad, 2018, 13:25 »
W świecie takich przywilejów dostępuje się po 8 klasach szkoły podstawowej.

W organizacji wciskają, że to bardzo ważna sprawa, np. mycie kibli w Betel:

*** w98 1.12 s. 30 ***
Powiedział, że sprzątanie toalet jest tak samo ważne jak praca w biurze. Jeżeli toalety nie są czyste, oznajmił, odbije się to na całej rodzinie Betel i wykonywanej przez nią pracy. Przypomniałem sobie tę radę nieco później, gdy do moich zadań w japońskim Betel należało między innymi sprzątanie toalet.

Znałem takiego co z dumą mówił, że pracował w Betel. ;)
Jak go zapytałem, co tam robił, to już z uśmiechem powiedział, że był tam cieciem. ;D
Ale nie raz przy wejściu mógł uścisnąć dłoń prominentów wchodzących do Betel. To był jego przywilej. :)

A oto przywilej żony Morrisa członka CK, zanim się nim stał:

*** w15 15.5 s. 8 ***
W sierpniu 2002 roku oboje z Susan przyjęliśmy zaproszenie, żeby wejść w skład amerykańskiej rodziny Betel w Patterson. Zacząłem pracować w Dziale Służby, a Susan w pralni. Wprost kochała to zajęcie! W sierpniu 2005 roku powierzono mi przywilej usługiwania w Ciele Kierowniczym. Poczułem się onieśmielony tym zadaniem. Moją kochaną żonę przytłoczyła myśl o związanej z nim odpowiedzialności, pracy i podróżowaniu. Susan nigdy nie czuła się komfortowo w samolocie, a tymczasem dużo latamy. Mówi, że życzliwe słowa żon innych członków Ciała Kierowniczego pomagają jej dalej mnie wspierać w takim zakresie, jak to tylko możliwe.

Czyli przeszła do wyższych przywilejów, z pralni do samolotu. :)


puma

  • Gość
Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad, 2018, 19:10 »
Odkurzało się ogniś salę królestwa oj tak:) Bardzo to lubiłam naprawdę :)
To głupie pytanie ale czy gdyby wykluczony przyłączył się do sprzątania to Świadkowie Jehowy by wyszli?
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2018, 19:12 wysłana przez puma »


Offline dziewiatka

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad, 2018, 20:57 »
Nie ale odpowiedzialny za grupę sprzątaczy musiałby odpowiednio zareagować, na przykład powiedzieć by pojechał już do domu.Powinien też zgłosić swojemu koordynatorowi,że wykluczony próbował nawiązywać kontakty z głosicielami,a więc nici z przyłączenia.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad, 2018, 21:24 »
To teraz sprzątacze mają nadzorcę?
Za moich czasów sale sprzątały po kolei poszczególne grupy książki. A że mieszkaliśmy na tzw. oddaleniu i nasza grupa była dosyć mała, a ludzi młodych, albo takich co zadyszki przy odkurzaczu nie dostaną było może 6 osób. Reszta to ludzie w podeszłym wieku. A że wielokrotnie bywało że sporo opuszczało zebrania, to zdarzało się nie raz, że sami z żoną sprzątaliśmy salę, albo inne małżeństwo też samo sprzątało salę. No jakoś mi to nie pasowało.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad, 2018, 22:27 »
To teraz sprzątacze mają nadzorcę?
Starszy miotłowy. :)
Kierownik administracyjny. :-\


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad, 2018, 22:38 »
Kiedyś byłem zaangażowany w organizowanie zgromadzeń. Później jak popadłem w niełaskę u starszego koordynatora i zaczął mnie niszczyć, zasłużyłem moją skargą do NO na uzupełnianie w kiblu mydła w płynie. Jeden z jego pomagierów z dumą wręczył mi kluczyk do mydelniczki w kiblu męskim i damskim. I chociaż zawsze ciągnęło mnie do damskiego to nie lubię jak ktoś nie jest szczery ze mną.
W sumie nie przeszkadzałoby  mi to, ale wcześniejsze ich zachowanie przeczyło ich decyzji, a bardziej wynikało to z mojej skargi do NO. Kluczyk zgubiłem, a mydła nie miał kto uzupełniać.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline ihtis

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Listopad, 2018, 23:47 »
Kluczyk zgubiłem, a mydła nie miał kto uzupełniać.

Ha ha dobre! Ja bym chyba też zgubił  ;D


Offline dawalkowiak

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad, 2018, 01:54 »
Podczas sprzątania na Sali, nadal obowiązuje harmonogram grupowy. Odpowiedzialny za sprzątanie jest nadzorca grupy służby. Na zgromadzeniach jest Nadzorca działu czystości i tej pracy nie zazdroszczę. Sam nie raz byłem świadkiem jak zakasywał chłopina rękawy i wydobywał z kibla różne cuda ::) Szacun! Ale to pewnie zależy od obwodu, bo pewnie zdarzają się tacy co tylko dyrygują. Poza tym zawsze wkurzali mnie i nadal wkurzają Ci na wyższych stanowiskach. Widział ktoś z Was kiedyś nadzorcę obwodu i jego żonę żeby sprzątali w kiblach?? Przecież podobno sprzątanie w kiblach to tak samo ważny "przywilej" jak każdy inny.  ;D ;)
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopad, 2018, 02:30 »
Podczas sprzątania na Sali, nadal obowiązuje harmonogram grupowy. Odpowiedzialny za sprzątanie jest nadzorca grupy służby. Na zgromadzeniach jest Nadzorca działu czystości i tej pracy nie zazdroszczę. Sam nie raz byłem świadkiem jak zakasywał chłopina rękawy i wydobywał z kibla różne cuda ::) Szacun! Ale to pewnie zależy od obwodu, bo pewnie zdarzają się tacy co tylko dyrygują. Poza tym zawsze wkurzali mnie i nadal wkurzają Ci na wyższych stanowiskach. Widział ktoś z Was kiedyś nadzorcę obwodu i jego żonę żeby sprzątali w kiblach?? Przecież podobno sprzątanie w kiblach to tak samo ważny "przywilej" jak każdy inny.  ;D ;)
pogubienie osobiści dodałem
moje trzy gorsze:
dawalkowiak- to fakt spadochroniarz z żoną nie sprzątali, byli na zapleczu za sceną gdzie nikt nie mógł postronny przekroczyć szklanych drzwi stało dwóch porządkowych lub jeden mając prikaz aby osób postronnych nie wpuść.
Za sceną pokoje były przeznaczone na podanie obiadu ścisłej czołówce, dla spadochroniarza, gości z Nadarzyna, kolejny pokój w którym śledził na monitorze cały przebieg zlotu w którym, również udzielał rad ,dla tych co mieli wyjść na scenę i tym co schodzili. Atmosfera u weteranów była luźna z uśmieszkami w stosunku do samych siebie, jednakże dla przedstawiających program zlotu z dystansem się odnosili, rozmowy w tedy były krótkie, rzeczowe.     


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudzień, 2018, 07:56 »
Ja z kolei chodziłem z mikrofonem,i zajmowałem się literaturą tzn wydawanie nowej i zamawianie kolejnej. :D


puma

  • Gość
Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień, 2018, 19:58 »
Ja z kolei chodziłem z mikrofonem,i zajmowałem się literaturą tzn wydawanie nowej i zamawianie kolejnej. :D

Maciek ??? :D


Offline Roszada

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień, 2018, 20:00 »
Prędzej Maciejka. ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Grudzień, 2018, 07:20 »
Byłem na Sali Zgromadzeń w Mostach w dziale finansowym . Nie zbierałem ze skrzynek ale w zamkniętym pokoju liczyliśmy pieniądze i uzupełnialiśmy rubryki.


Offline paralipomena

Odp: Przywileje na salach królesta i salach zgromadzeń.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień, 2018, 08:11 »
Podczas sprzątania na Sali, nadal obowiązuje harmonogram grupowy. Odpowiedzialny za sprzątanie jest nadzorca grupy służby. Na zgromadzeniach jest Nadzorca działu czystości i tej pracy nie zazdroszczę. Sam nie raz byłem świadkiem jak zakasywał chłopina rękawy i wydobywał z kibla różne cuda ::) Szacun! Ale to pewnie zależy od obwodu, bo pewnie zdarzają się tacy co tylko dyrygują. Poza tym zawsze wkurzali mnie i nadal wkurzają Ci na wyższych stanowiskach. Widział ktoś z Was kiedyś nadzorcę obwodu i jego żonę żeby sprzątali w kiblach?? Przecież podobno sprzątanie w kiblach to tak samo ważny "przywilej" jak każdy inny.  ;D ;)

 Tu może zaskoczę :

Rok 1989 , Warszawa Stadion Dziesięciolecia Kongres Międzynarodowy.
Dodatkowe ustępy wykonane przez braci często miały awarie .
Brat Ruszkowski w gumowcach  babra się w błotku przy toaletach....  Tak ten sam który miał streszczenie strażnicy podczas wizyty przedstawiciela z USA i namawiał do chrztu dzieci. Wieloletni pracownik  Biura Oddziału w Nadarzynie .
Bracia na przywilejach też mają takie przywileje.