Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Bóg ma na imię ?  (Przeczytany 68433 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Luty, 2017, 19:34 »
Jaki związek to pytanie ma z tym wątkiem ?

No czemu uciekasz? Otóż kluczowy ma związek. Temat wątku to jak Bóg ma na imię. Stwierdziłeś, że można Boga poznać poprzez poznanie Pana Jezusa. I stąd pytanie.


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Luty, 2017, 19:36 »
No czemu uciekasz? Otóż kluczowy ma związek. Temat wątku to jak Bóg ma na imię. Stwierdziłeś, że można Boga poznać poprzez poznanie Pana Jezusa. I stąd pytanie.

Poznając Jezusa poznajesz to jakim Bogiem jest Jehowa. Czytaj więc Biblię i poznasz Jehowę.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #167 dnia: 07 Luty, 2017, 19:37 »
Poznając Jezusa poznajesz to jakim Bogiem jest Jehowa. Czytaj więc Biblię i poznasz Jehowę.

Wybacz, ale musisz pogadać z kimś innym. Ja wypadłem z siodła. Umiesz tylko zarzucać jakieś bzdety innym wyznaniom. A sam nic konstruktywnego nie napiszesz.


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Luty, 2017, 19:41 »
Wybacz, ale musisz pogadać z kimś innym. Ja wypadłem z siodła. Umiesz tylko zarzucać jakieś bzdety innym wyznaniom. A sam nic konstruktywnego nie napiszesz.

ok ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Maj, 2017, 20:28 »
Jehowa ma typowo świadkowe nazwy: :)

doskonały Organizator” – Strażnica 01.06 2011 s. 13;
Najwyższy Organizator”, „Największy Organizator” – Strażnica Nr 17, 1989 s. 19.

Jak jest organizacja, to musi być i Organizator i to szczególny. :)


Offline dziewiatka

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #170 dnia: 06 Maj, 2017, 20:49 »
Po co się kopać wystarczy przeczytać Wstęp-przekład z oryginału komentarz do księgi wyjścia,księdza doktora Stanisława łacha.


Offline Roszada

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Maj, 2017, 20:54 »
Po co się kopać wystarczy przeczytać Wstęp-przekład z oryginału komentarz do księgi wyjścia,księdza doktora Stanisława łacha.
A to ks. Łach pisze o Świadkach Jehowy. :)
Czy o Świadkach Jahwe? :)
A może wcale nie ma tam słowa "świadkowie"?
Ks. Łach musi mówić za CK? ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #172 dnia: 06 Maj, 2017, 22:04 »
Czytaj więc Biblię i poznasz Jehowę.

Odłóż Strażnicę, czytaj Biblię, a poznasz Jezusa.

"A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nie znane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego, lecz zgodnie z tym, co napisane:
Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go" (Rz 15, 20-21)


Offline Krystian

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #173 dnia: 06 Maj, 2017, 22:43 »
Jestem pod wrażeniem że M udało się wszystko wyjaśnić w kwesti IMIENIA BOŻEGO zaledwie na 2 stronach.

Kserkses też pełna kulturka też gratulacje. ;)

Podsumowując:   

1.)Nie wiemy i podpieramy się literaturą Świadków Jehowy

E tam ich literaturą.
Wielu polskich pisarzy wymawiali imię Boga jako Jehowa

3. Adam ASNYK   – (polski poeta i dramatopisarz)

Do ... - (wiersz)

(...)

Lepiej ci było wraz z bracią Ablową
Przeżuwać życie na pokory zębie,
Kochać na rozkaz i wierzyć na słowo,
Paląc na stosie ofiarnym gołębie,
Niźli do boju stanąwszy z Jehową,
Przeglądać bytu i nicestwia głębie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #174 dnia: 06 Maj, 2017, 23:19 »
Masoni też czczą Jehowę
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Krystian

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #175 dnia: 06 Maj, 2017, 23:40 »
Masoni też czczą Jehowę

Według Ciebie wszyscy polscy pisarze byli masonami?
Jak dla przykładu Sienkiewicz?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Maj, 2017, 23:45 »
Według Ciebie wszyscy polscy pisarze byli masonami?
Jak dla przykładu Sienkiewicz?

Nie, tego nie stwierdziłem. Chodzi o to że wiele osób i sekt też używa to wymyślone imię.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline agent terenowy

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Maj, 2017, 00:23 »
A Mormoni w Stanach używają "Jehowa", a w Polsce Jahwe. W Księdze Mormona po angielsku jest Jehowa, a w polskiej Jahwe. Czy mam nie używać imienia Boga, bo jakaś amerykańska sekta też go używa? A że Masoneria sobie zapożyczyła "Jehowa" od protestantów i katolików, to jeszcze nie argument, że mam tej formy nie używać.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Krystian

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Maj, 2017, 00:34 »
A Mormoni w Stanach używają "Jehowa", a w Polsce Jahwe. W Księdze Mormona po angielsku jest Jehowa, a w polskiej Jahwe. Czy mam nie używać imienia Boga, bo jakaś amerykańska sekta też go używa? A że Masoneria sobie zapożyczyła "Jehowa" od protestantów i katolików, to jeszcze nie argument, że mam tej formy nie używać.

Bardzo słuszna uwaga agencie  :D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Asturia

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Maj, 2017, 00:38 »
A Mormoni w Stanach używają "Jehowa", a w Polsce Jahwe. W Księdze Mormona po angielsku jest Jehowa, a w polskiej Jahwe. Czy mam nie używać imienia Boga, bo jakaś amerykańska sekta też go używa? A że Masoneria sobie zapożyczyła "Jehowa" od protestantów i katolików, to jeszcze nie argument, że mam tej formy nie używać.

z moich obserwacji wynika, że większość którzy wierzą w dogmat trójcy dla nich każda forma imienia Boga jest straszna, po prostu boją się tego imienia, nieważne ci to Jehowa czy Jahwe, szukają różnych tłumaczeń typu nie wiemy jak się wymawia tetragram JHWH, tak jakby znali jak się wymawia prawidłowo imiona różnych postaci Biblijnych, unikają tego imienia jak się da, ja rozumiem dlaczego jest tak, czcią Jezusa a JHWH trzeba usunąć na bok bo czasem może wskazać na inną osobę niż Jezus, wskazać na odrębność, nie dopuszczalne w dogmacie o trójcy.

mają jeszcze inne dziwne tłumaczenia typu: Jezus nie przemawiał imię swojego Ojca, po pierwsze nie ma na to żadnych dowodów a po drugie nawet jak nie wymawiał imię Boga to znaczy, że ja też nie mogę? ktoś nie zwraca się do własnego ojca po imieniu ale to nie znaczy, że inni nie mogą zwrócić się do niego po imieniu, po prostu trzeba to imię otaczać szacunkiem i w byle jakich rozmowach nie nadużywać, ST zawiera tetragram ponad 7000 razy a mnóstwo sług Boga zwróciło się do niego po imieniu, to co im było wolno a nam nie? śmieszne tłumaczenia trynitarian, pokażcie mi w nowym testamencie, że ktoś zabraniał wymawiać to imię?   
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2017, 00:49 wysłana przez Asturia »