Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu  (Przeczytany 5782 razy)

Offline Startek

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marzec, 2017, 08:39 »
Kamiro czy po odejściu że zboru odnalazłaś już swoją drogę do Chrystusa ? To że organizacja okazała się być ściemą , to było przykre z tego powodu obrażać się na Boga . Życzę Tobie byś podążała razem z Chrystusem po wyjściu WTSu.




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marzec, 2017, 10:27 »

Cytuj
Napisał, że jest zszokowany i pierwszy raz widzi taką głupotę, by dorosła osoba podejmowała tak nieodpowiedzialną decyzję, jak odejście.

  A ja nigdy nie widziałam, aby dzieci odchodziły( same), jeśli już to odchodzą dorośli, dzieci co najwyżej podążają za rodzicami.
Więc gość sam nie wie co gada.


Cytuj
Jak można trzymać się zasad Bożych, nie będąc w jego organizacji?

Oj to uzależnienie od organizacji, potrzebują jej jak powietrza, bez organizacji nie potrafią funkcjonować. Mało tego, są tacy którzy boją się samodzielnie myśleć.

Jakiś czas temu latem, siedziałam sobie w parku na ławce, przysiadła się do mnie pani. Rozmowa zaczęła się od malca, który nieudolnie stawiał pierwsze kroki na trawie. I tak od słowa do słowa, pani zeszła na temat religii, nie wiem czy była świadkiem, czy też zainteresowaną, miała wiedzę jak przeciętny świadek.
Nie  było wciskania publikacji. Miała jedną strażnicę z której mi czytała kawałki i Biblię z której wyszukiwała wersety.
Pani była przemiła, nie chciałam ją straszyć swoją odstępczą postawą, powiedziałam jej, że interesuję się różnymi wierzeniami i świadkami też.
Zapytałam ją o nierządnicę i ONZ, coś kluczyła stękała, widziałam że wie o czym mowa, ale jakby bała się głośno do tego przyznać.
A więc zapytałam ją o pokolenie które nie przeminie. Coś tam mówiła, ale też tak jakoś kluczyła.
Zapytałam ją..czy nie kusi ją aby coś więcej dowiedzieć się w temacie niż to co im organizacja upublicznia?
Zapadła cisza, po namyśle odpowiedziała, że tylko te nauki są prawdziwe które są poparte wersetami z Biblii.
Mój czas się kończył, wstałam podałam kobiecie rękę, podziękowałam za miłą pogawędkę i dałam radę.. jeśli pani zechce coś na własną rękę przeanalizować proszę się kierować wersetem z Mat 13; 15.
Zrobiłam kilka kroków, za plecami usłyszałam charakterystyczny szelest wertowanych kartek.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Jak Świadkowie Jehowy starają się wpłynąć po odłączeniu
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marzec, 2017, 14:54 »
Eeech jacy oni naiwni. :-\
Wracać do Jehowy. ;)
Toć jak ktoś zachowuje wiarę w Boga, to od niego nie odchodzi. Odchodzi od Towarzystwa Strażnica, jak samo się w USA zarejestrowało. :)
   Tak, Roszado.
   Ale świadkowie Jehowy tego nie rozumieją.
   Są tak zakodowani, że dla nich odejście od nauk "strażnicy", to jak odejście od Boga.
   Sama, jeszcze całkiem niedawno tak bym myślała, gdyby nie moje odkrycia.
   Przecież to jw.org., to ta jedyna, zbawienna, prowadząca do życia w raju na ziemi.
    :D :D :D :D :D

   
Kamira zrobiłaś coś na co decyduje się niewielu, dlatego dla zboru to takie szokujące. Myślę ,że takich odejść wynikających z przemyśleń popartych argumentami będzie co raz więcej a forum w tym pomaga. Teraz uważam ,że powinnaś dać im wszystkim czas ,żeby się w służbie "wystrzelali" z plotek na Twój temat. Potem wezmą kogoś innego na celownik bo to taka mała społeczność ,że uwielbiają  żyć cudzym życiem. Oni zwyczajnie muszą obgadywać bo wtedy dodają sobie ważności , rosną przed samymi sobą , upajają się swoimi wypowiedziami podkreślając jak to oni w tym podłym świecie , w odróżnieniu od wszystkich naokoło są czujni i lojalni.
   Kamiro
   Buduj swoje nowe życie i nie zawracaj sobie głowy, co kto mówi.
   W zborach, nie ma takiej sytuacji, która by nie była skomentowana.
   Także życzę Ci, abyś w tym nowym etapie życia czuła się szczęśliwa.
   Życie w wts, trzeba zostawić za sobą i budować to, które jest przed nami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.