Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67180 razy)

Offline salvat

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #105 dnia: 23 Styczeń, 2017, 06:19 »
Chyba już czas zakończyć dywagacje czy warto czy nie warto. Wątek nie jest o tym.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #106 dnia: 23 Styczeń, 2017, 09:08 »
Myślę, że podejście do tematu przebudzania powinno być indywidualne. Nie można tego traktować według schematu.
Czasami warto samemu wstawić się w sytuacje takiej starszej powiedzmy "70 letniej” osoby naszej bliskiej i zapytać się samego siebie czy chciałbym być oszukiwany przez innych ludzi, którzy mówią mi jak żyć, czy mogę spotykać się ze swoją rodziną, wnukami, którzy nie są "w prawdzie", albo którzy się odłączyli.

 Czy taka zindoktrynowana starsza osoba , która ma prawo być schorowana nie popełni np. „samobójstwa” kiedy odmówi przyjęcia transfuzji krwi i umrze przed wcześnie?

Czy nie będziemy czuć się winni kiedy to się stanie, a my choć mogliśmy nie powiedzieliśmy jej, że ta doktryna za którą ludzie oddają życie jest bzdurą?

Jest wiele pytań i wiele sytuacji, różnych sytuacji, ale prawdą jest, że wszystkiego nie przewidzimy i prawdą jest, że nie na wszystko mamy wpływ.

Nie miałem się wypowiadać w tym temacie ale kiedy oglądnąłem ten filmik postanowiłem to zrobić.(polskie napisy)

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #107 dnia: 23 Styczeń, 2017, 17:07 »
Baran, mocny ten wywiad.  :'(
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #108 dnia: 23 Styczeń, 2017, 18:28 »
Jest to naprawdę ,bardzo bolesne  , że  tak wiele osób składa swoje życie na ołtarzu jehowy . Czy Bóg wymaga takich ofiar ? sam Bóg zszedł z nieba na ziemię , oddał swoje drogocenne życie , w straszliwych meczarniach na krzyżu . Aby już nikt nie umarł i aby żył wiecznie . Umarł za nas , dlatego ceńmy to życie , bośmy zostali kupieni Jego drogocenną krwią . Nie wymaga byśmy oddali życie na ołtarzu jehowy czytaj organizacji ( korporacji) .




Offline gerontas

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #109 dnia: 29 Styczeń, 2017, 12:03 »
Kolejne rewelacje z kanału łączności. Dzisiaj studiujemy drugi artykuł dotyczący nowego światła w zrozumieniu proroctwa odnoszącego do niewoli Babilonu Wielkiego do której dostali się chrześcijanie. Jest to Strażnica z 15 listopada 2016 strony od 21 do 20.

Do rzeczy, żeby nie zanudzać. Pierwszy artykuł stwierdza w akapicie 15: „Do tej pory ustaliliśmy, że prawdziwi chrześcijanie znaleźli się w niewoli babilońskiej wkrótce po śmierci ostatniego apostoła.”

Kiedy zatem nastąpiło ich uwolnienie?
Odpowiedzi udziela kolejny artykuł w akapicie 14: „W Księdze Malachiasza 3:1-3 (odczytaj) opisano okres — od roku 1914 do początków 1919 — w którym pomazańcy, „synowie Lewiego”, mieli zostać oczyszczeni. W tym czasie Jehowa Bóg, „prawdziwy Pan”, wraz z Jezusem, „posłańcem przymierza”, dokonali inspekcji wśród osób służących w duchowej świątyni. Po otrzymaniu niezbędnego skarcenia oczyszczony lud Jehowy był przygotowany, żeby wziąć na siebie kolejne zadania. (…) Słudzy Boży zostali wreszcie wyzwoleni z niewoli Babilonu Wielkiego.”
Wynika z tego, że w roku 1919 prawdziwi chrześcijanie (Świadkowie Jehowy) zostali oczyszczeni i uwolnieni z niewoli Babilonu Wielkiego.

Nic w tym wywodzie nie było by zaskakującego gdyby nie to co teraz chcę napisać. Drogi Świadku Jehowy, jakbyś zareagował gdyby jakiś inny Świadek Jehowy powiedział Ci, że zamierza obchodzić święta Bożego Narodzenia? Odstępca, bałwochwalca... i tym podobne. Zgodnie z nauką Towarzystwa Strażnica miałbyś rację. W tajnej książce dla starszych zboru dostępnej na www.wtsarchive.com, na stronie 58, akapicie 1 czytamy: „Gdy starsi dowiadują się o poważnym wykroczeniu, powinni niezwłocznie podjąć działania, aby zapewnić zborowi ochronę, a winowajcy niezbędną pomoc (Judy 4).” Natomiast na stronie 65 i 66 dowiadujemy się, że obchodzenie świąt religii fałszywej to poważny grzech, krótko mówiąc odstępstwo. Dlaczego to poważna sprawa mówi o tym między innymi książka „Królestwo Boże panuje” na stronie 102, akapicie 9:  „Dzięki wnikliwemu przeanalizowaniu tej kwestii Badacze Pisma Świętego zdali sobie sprawę, że korzenie Bożego Narodzenia oraz związane z nim zwyczaje w gruncie rzeczy zniesławiają Boga. Artykuł „Geneza Bożego Narodzenia”, zamieszczony w Złotym Wieku z 14 grudnia 1927 roku, wskazywał, że Boże Narodzenie to święto pogańskie, które koncentruje się na przyjemnościach i nosi znamiona bałwochwalstwa." Wynika z tego, że obchodzenie świąt Bożego Narodzenia to naprawdę poważna sprawa: zniesławianie Boga i bałwochwalstwo. Tymczasem w tej samej książce na tronie 102 znajduje się taka oto ilustracja (patrz też w załączniku):



i podpis pod nią: Bruklińska rodzina Betel po raz ostatni obchodzi Boże Narodzenie, rok 1926


Jak to możliwe, że oczyszczony i wyzwolony z niewoli Babilonu Wielkiego lud Boży może jeszcze w roku 1926 obchodzić pogańskie i bałwochwalcze święta. Czy nie słuszny wydaje się wniosek, że organizacja Boża, ówcześni Badacze Pisma Świętego, nie byli oczyszczeni i uwolnieni z niewoli Babilonu Wielkiego w roku 1919? Dzisiaj Świadkowie Jehowy wiedzą, że obchodzenie takich świąt to nie błaha sprawa. Czy Jezus Chrystus mógł tego nie wiedzieć i uznać ich za oczyszczonych. No chyba,  że Jezus uznał ten fakt za mało znaczący. Jeśli tak to dlaczego my dzisiaj jesteśmy bardziej prawi i zachowujemy się w tej kwestii jak faryzeusza potępiając i wykluczając takie osoby ze zboru?
Jest jeszcze jedna możliwość. To nowe światło może jest kolejnym błądzeniem w ciemności.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2017, 12:48 wysłana przez gerontas »


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #110 dnia: 29 Styczeń, 2017, 12:39 »
  Jak to dobrze, obudzić się rano w niedzielę i nie myśleć o tym ...
  ... że muszę lecieć na zebranie, a potem na zbiórkę i do służby ...
  I z połowy wolnego czasu każdej niedzieli, ta chciwa korporacja WTS ograbiła cię.
  Pełny komfort, że mogę decydować osobiście, jak ten wolny czas wykorzystam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #111 dnia: 29 Styczeń, 2017, 13:09 »
Jak to możliwe, że oczyszczony i wyzwolony z niewoli Babilonu Wielkiego lud Boży może jeszcze w roku 1926 obchodzić pogańskie i bałwochwalcze święta. Czy nie słuszny wydaje się wniosek, że organizacja Boża, ówcześni Badacze Pisma Świętego, nie byli oczyszczeni i uwolnieni z niewoli Babilonu Wielkiego w roku 1919? Dzisiaj Świadkowie Jehowy wiedzą, że obchodzenie takich świąt to nie błaha sprawa. Czy Jezus Chrystus mógł tego nie wiedzieć i uznać ich za oczyszczonych. No chyba,  że Jezus uznał ten fakt za mało znaczący. Jeśli tak to dlaczego my dzisiaj jesteśmy bardziej prawi i zachowujemy się w tej kwestii jak faryzeusza potępiając i wykluczając takie osoby ze zboru
Świetne pytania. Od siebie mogę dodać kilka dotyczących tej koncepcji wybrania i oczyszczenia w 1919(lub czegoś w tym stylu :)) ) Może mi jakiś fan Jehowy na nie odpowie.☺
Skoro Jezus wybrał WTS dopiero w 1919 r, to czy wcześniej to była po prostu jedna z religii fałszywych?
Jeśli tak, to czemu ŚJ powołują się na Badaczy jako na religię prawdziwą?
Jeśli nie, to jakim cudem religia głosząca taką masę fałszywych dogmatów i innych bzdur może się cieszyć uznaniem Bożym?
Jaka radykalna zmiana nastąpiła w 1919? Na czym polegało to oczyszczenie?
Co z fałszywymi naukami głoszonymi po 1919? Jezus nie robił z nich kwestii?
Co z nakazami/zakazami moralnymi? Przecież wtedy były znacznie odbiegające od tych dzisiejszych.
Co z kwestią wykluczania i transfuzji krwi? Jezus w 1919 o nich zapomniał? A może nie miały dla niego znaczenia?
Pytania można mnożyć w nieskończoność. Konia z rzędem temu, kto w tym wszystkim dojdzie ładu.☺
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Styczeń, 2017, 13:44 »
Sama nazwa coś Ci powie, zamieszanie czyli BABILON !


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Styczeń, 2017, 13:50 »
   A kłamstwo rodzi kłamstwo.
   Tyle tego namnożyli, że już nie umieją się pozbierać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Styczeń, 2017, 14:09 »

Pytania można mnożyć w nieskończoność. Konia z rzędem temu, kto w tym wszystkim dojdzie ładu.☺
Gdyby sie ktos taki znalazl , kto odpowiedzialby na te wszystkie pytania to prawdopodobnie  zaswieciloby "nowe swiatlo" i musialby zaczynac wszystko od nowa  ;D .  Sytuacja  zywcem wyjeta z  Roku 1984 Orwell´a gdzie glowny bohater  Winston pracuje w (nomen omen) Ministerstwie Prawdy , w Archiwum  i musi na biezaco zmieniac teksty starych publikacji , tak aby pasowaly do aktualnych zapatrywan Partii i Wielkiego Brata . Oryginaly z  "dawnym zrozumieniem" po prostu niszczono . I w ten sposob , Partia miala zawsze racje . Podobnie jest ze wspolczesnym CK i  mysle ,ze  to masowe wprowadzenie elektronicznych wersji publikacji ma rowniez ten sens ( oprocz obnizenia kosztow ) ,ze latwo jest tymi tekstami manipulowac . Jeszcze pare lat  i  "lojalni" SJ beda dysponowac wylacznie najnowsza wersja "pokarmu duchowego" .  Stare publikacje pojda na przemial  i kto im udowodni ,ze  pisali kiedys glupoty  o piramidach , pokoleniu czy ustanowieniu niewolnika ? ... A nawet , jak sie ktos sie taki znajdzie , kto dysponuje dawnym materialem ( jak nasz Roszada ) to wiadomo : WROG PRAWDY , ODSTEPCA  i z takimi nie gadamy :( ...


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Styczeń, 2017, 14:17 »
   Dlatego też, nigdy nie zrezygnowałam z wersji papierowej tych publikacji.
   Pomimo, ostatnio, dość silnej presji w zborach, żeby korzystać z wersji elektronicznych.
   Bo w drukowanej literaturze, niestety, tak szybko nie da się pozmieniać czy wymazać tych "światełek".
   I dlatego stara literatura WTS, jest ich największym wrogiem w obnażaniu ich kłamstw.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline on-on

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Styczeń, 2017, 14:24 »
Listonosz dokładnie to samo chciałem napisać o tabletach i pracy Winstona w Ministerstwie Prawdy. Nie będzie zmian doktrynalnych, nie będzie jaśniejszego blasku. Po prostu okaże się, że takie światło było od zawsze. I nie zdziwiłbym się, gdyby już za lat kilka w JW Library wprowadzali kosmetyczne zmiany w celu zatarcia starych "prawd". Przyjdzie polecenie zniszczenia starych publikacji, do wykonania nawet, jeżeli to polecenie wydawałoby się niezrozumiałe. Stare czasopisma pozostaną więc w zasadzie tylko u odstępców i "słabych w wierze".

Książkę G. Orwella "1984" poznałem nie dawno, rok temu i czytając ją czułem się jakby narrator opisywał "Jedyną Słuszną Organizację". Polecam tę lekturę każdemu. Jest również dostępna w formie audiobooka na youtube


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Styczeń, 2017, 15:39 »
Swoją drogą te wszystkie aplikacje jw.orga są też nieźle przemyślane. Możliwe, że za jakiś czas przeciętny SJ nie będzie miał potrzeby wchodzić przez  google czy yahoo żeby znaleźć info o czymkolwiek , wystarczy że kliknie apkę jworgck.org i przeniesie go w świat raju duchowego gdzie cenzura będzie usuwać wszystkie niewygodne info o Organizacji.
Przebudzacze odstępcze jak to forum, czy youtube będą miały wtedy problemy żeby trafić do internauty Świadka Jehowy.
  :o ;) ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2017, 16:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lechita

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Styczeń, 2017, 16:45 »

Jak to możliwe, że oczyszczony i wyzwolony z niewoli Babilonu Wielkiego lud Boży może jeszcze w roku 1926 obchodzić pogańskie i bałwochwalcze święta. Czy nie słuszny wydaje się wniosek, że organizacja Boża, ówcześni Badacze Pisma Świętego, nie byli oczyszczeni i uwolnieni z niewoli Babilonu Wielkiego w roku 1919? Dzisiaj Świadkowie Jehowy wiedzą, że obchodzenie takich świąt to nie błaha sprawa. Czy Jezus Chrystus mógł tego nie wiedzieć i uznać ich za oczyszczonych. No chyba,  że Jezus uznał ten fakt za mało znaczący. Jeśli tak to dlaczego my dzisiaj jesteśmy bardziej prawi i zachowujemy się w tej kwestii jak faryzeusza potępiając i wykluczając takie osoby ze zboru?
Jest jeszcze jedna możliwość. To nowe światło może jest kolejnym błądzeniem w ciemności.

Doskonale to wypunktowałeś gerontas
Tak się zastanawiam, skoro CK=niewolnik jest kierowany duchem bożym to czy ten duch jest:
-niedouczony - sam nie wie , które nauki są prawdziwe a które nie?
-celowo wprowadza w błąd CK podsuwając mu nauki z których potem muszą się wycofywać?
-czy też, samo CK w postaci grupki mniej lub bardziej bystrych i wykształconych starszych panów wiedzie swoje owieczki po bezdrożach, rowach i ślepych zaułkach wiedzy i wiary?

Ja obstaje przy trzeciej ewentualności.
A teraz konkluzja sprawy :)
Dużo jeżdżę, gdybym miał nawigację, która np. co 10 km wprowadza mnie w przysłowiowe "maliny" , aktualizacje mapy powodują tylko jeszcze większe zamieszanie to wywalam taką mapę przez okno i wgrywam nową, oczywiście nawigacja nie zwalnia z myślenia , nie ma idealnej nawigacji ale z założenia ma ona pomagać a nie utrudniać podróży jaką jest nasze życie.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Styczeń, 2017, 17:18 »
Roszada odstępca ? Ha ha  toż to jeszcze materiał na z indoktrynowanie , zawsze jehowa może go oślepić nowym światłem ! Co innego my , nas trzeba tępić . To my są ODSTĘPCY 😀