Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację  (Przeczytany 26066 razy)

Offline gangas

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń, 2017, 10:22 »
 Jest to poniekąd działanie prewencyjne.  ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń, 2017, 15:21 »
No właśnie po staremu było o nękaniu odstępczymi poglądami, a po nowemu wystarczy mieć odstępcze poglądy i już można zapobiec ewentualnemu w przyszłości nękaniu. ;D

Prewencja powiadasz  8-)         to prewencyjnie od 2018 roku niech zaczną tylko ogłaszać wyrok JEHOWY na niegodziwy świat i wykluczą prewencyjnie cały świat i się z nikim nie zadają i nie rozmawiają nawet w służbie.    TYLKO BACH TRAKTAT NA WYCIERACZKĘ I CHODU DO PIWNICY



Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Październik, 2017, 13:56 »
O potrzebie unikania kontaktu z osobami [w tym krewnymi i to zapewne najbliższymi] czytamy w Rzym. 16:17:
"A wzywam was,bracia,byście mieli na oku tych,co wywołują rozdźwięki,oraz dają powody do zgorszenia wbrew nauce,którą poznaliście,i byście ich ...
co?
...u  n  i  k  a  l  i".
"...wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce,którą otrzymaliście.Stroncie od nich".
A stronić to m.in "omijać kogoś szerokim łukiem,trzymać się na dystans od kogoś,unikać,wystrzegać,izolować się,czy o d s e p a r o w a ć".
Tak to odstępcze poglądy stanowią "przyzwolenie na s e p a r a c j ę".
Tak to widzę.
Pozdrawiam Robert Brzeziński.



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Październik, 2017, 17:04 »
O potrzebie unikania kontaktu z osobami [w tym krewnymi i to zapewne najbliższymi] czytamy w Rzym. 16:17:
"A wzywam was,bracia,byście mieli na oku tych,co wywołują rozdźwięki,oraz dają powody do zgorszenia wbrew nauce,którą poznaliście,i byście ich ...
co?
...u  n  i  k  a  l  i".
"...wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce,którą otrzymaliście.Stroncie od nich".
A stronić to m.in "omijać kogoś szerokim łukiem,trzymać się na dystans od kogoś,unikać,wystrzegać,izolować się,czy o d s e p a r o w a ć".
Tak to odstępcze poglądy stanowią "przyzwolenie na s e p a r a c j ę".
Tak to widzę.
Pozdrawiam Robert Brzeziński.
A co z tymi którzy odchodzą bez fanfar, nie przeczą naukom śJ, nie wyrzekają się boga i doktryn śJ, ale po prostu nie chcą być dłużej w organizacji. CK za to w swojej wielkiej "mądrości" wrzuciła ich do jednego wora z bałwochwalcami, rozpustnikami, złodziejami itd, itp.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2017, 19:27 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gedeon

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Październik, 2017, 18:08 »
O potrzebie unikania kontaktu z osobami [w tym krewnymi i to zapewne najbliższymi] czytamy w Rzym. 16:17:
"A wzywam was,bracia,byście mieli na oku tych,co wywołują rozdźwięki,oraz dają powody do zgorszenia wbrew nauce,którą poznaliście,i byście ich ...
co?
...u  n  i  k  a  l  i".
"...wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce,którą otrzymaliście.Stroncie od nich".
A stronić to m.in "omijać kogoś szerokim łukiem,trzymać się na dystans od kogoś,unikać,wystrzegać,izolować się,czy o d s e p a r o w a ć".
Tak to odstępcze poglądy stanowią "przyzwolenie na s e p a r a c j ę".
Tak to widzę.
Pozdrawiam Robert Brzeziński.

Odpowiedz mi na proste pytanie, skoro wiesz że to jest zabronione, to w jakim celu tu piszesz i bratasz sie z odstępcami?


Offline CEGŁA

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Październik, 2017, 06:06 »
O potrzebie unikania kontaktu z osobami [w tym krewnymi i to zapewne najbliższymi] czytamy w Rzym. 16:17:
"A wzywam was,bracia,byście mieli na oku tych,co wywołują rozdźwięki,oraz dają powody do zgorszenia wbrew nauce,którą poznaliście,i byście ich ...
co?
...u  n  i  k  a  l  i".
"...wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce,którą otrzymaliście.Stroncie od nich".
A stronić to m.in "omijać kogoś szerokim łukiem,trzymać się na dystans od kogoś,unikać,wystrzegać,izolować się,czy o d s e p a r o w a ć".
Tak to odstępcze poglądy stanowią "przyzwolenie na s e p a r a c j ę".
Tak to widzę.
Pozdrawiam Robert Brzeziński.

Naprawdę tak myślisz?
Naprawdę myślisz, ze Jezus Chrystus poparłby takie twierdzenie?! Mąż ma unikać żony lub odwrotnie? Czy wyobrażasz sobie Pana Jezusa rozbijającego małżeństwo. Normalny jesteś?
 
Rzymian 16:17 tak naprawdę dotyczy unikania takich ludzi jak Świadkowie Jehowy. Widzisz robociku, Twoi bracia szerzą naukę niezgodna z tym co przyjęli apostołowie. Świadkowie nie oddali swojego życia Panu Jezusowi tylko Organizacji i Ciału Kierowniczemu.

A co z tym co Ap. Paweł mówił, ze żony maja pozyskiwać swoich mężów przez swoje podporzadkowanie? Czy jakoś tak to szło.
Przecież to Świadkowie Jehowy wywołują rozdźwięki wśród małżonków. Czy dociera do ciebie twoja hipokryzja.? Uświadomić sobie ze przekręcasz Biblię.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline gerontas

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Październik, 2017, 07:33 »
O potrzebie unikania kontaktu z osobami [w tym krewnymi i to zapewne najbliższymi] czytamy w Rzym. 16:17:
"A wzywam was,bracia,byście mieli na oku tych,co wywołują rozdźwięki,oraz dają powody do zgorszenia wbrew nauce,którą poznaliście,i byście ich ...
co?
...u  n  i  k  a  l  i".
"...wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce,którą otrzymaliście.Stroncie od nich".
A stronić to m.in "omijać kogoś szerokim łukiem,trzymać się na dystans od kogoś,unikać,wystrzegać,izolować się,czy o d s e p a r o w a ć".
Tak to odstępcze poglądy stanowią "przyzwolenie na s e p a r a c j ę".
Tak to widzę.
Pozdrawiam Robert Brzeziński.

I to jest takie typowo świadkowskie wyrywanie wersetów z kontekstu i interpretowanie ich pod swoją doktrynę.
A Ty, robbo, ze swoją poszedłeś zdecydowanie za daleko.
Jak poczytasz Rzymian oraz inne listy Pawła ze zrozumieniem, to dowiesz się, że Paweł w większości swoich
listów przestrzegał chrześcijan przed takimi, którzy twierdzili, że zbawienie jest z uczynków i tak muszą się
obrzezywać i przestrzegać wielu przepisów dotyczących czystości zewnętrznej. Ci fałszywi bracia chcieli "wyszpiegować
wolność w Chrystusie" aby ponownie zniewolić chrześcijan (Galatów 2:4). Takiego właśnie zniewolenia pragnie
ciało kierownicze i cała organizacja, a to jest wbrew nauce Pana Jezusa i potem apostołów przedstawionej w nowym
testamencie. Dlatego jest tak jak pisze Cegła. Prawdziwi chrześcijanie powinni unikać wszystkich, którzy głoszą
naukę, która powoduje rozłamy i spory. Czy nauka świadków Jehowy nie powoduje właśnie rozłamy i spory?
Świadkowie Jehowy kładą nacisk na dokładną wiedzę i wykłócają się na przykład, że Jezus nie umarł na krzyżu,
a tych którzy twierdzą inaczej traktują jak heretyków. Nawet gdyby tak było, to nie biorą pod uwagę tego, że wiedza
rujnuje a miłość buduje (1 Koryntian 8:1 PNŚ).


Offline Asturia

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Październik, 2017, 07:51 »
robbo ma rację trzeba  U N I K A Ć całą fałszywą organizację świadków NIEWOLNIKA, źródła zgorszenia, bądźmy podporządkowany słowom apostoła  :D


Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Październik, 2017, 09:16 »
Wrzucanie "wszystkich do jednego wora" nie jest słusznym rozwiązaniem.
Odrzucanie "odstępców",tak.
Nie mi na wydawanie "sądu".
Jak pisałem pozwalam sobie najwyżej na ocenianie.

Jeżeli idzie o powodu mojego tutaj "zaistnienia" itp.to poczucie potrzeby obrony swoich przekonań.
Już pisałem wielce na sercu "gorące" jest mi wezwanie z 1 Pt.3:15-16
W przeciwieństwie do wielu z naszych przeanalizowałem wiele tematów i znam odpowiedzi na zadawane nam pytania[także tutaj],czy zarzuty.


Unikanie ,czy "stronienie" od...to nie moja nauka.
O tej czytamy w Rzym.16:17
Oraz tego,ze stronienie to także "odseparowanie się", to [separacja].

Przekonywanie mnie o pamiętaniu,że zbawienie otrzymujemy "za darmo" jest niepotrzebne.
Dobrze o tym wiem.
Jak i o tym,ze nasze czyny "mają znaczenie".
Widzę,że niektórzy z was podzielają pogląd "raz zbawiony na zawsze zbawiony".
A temat ten jest "głęboki",oraz niejednoznaczny.
Według niektórych nieprawdziwy.

Przekonywanie o potrzebie unikania "niewolnika" w miejscu,gdzie się go nie unika,tylko poniża ,nie jest właściwe.
Nie tutaj.






Offline Dietrich

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Październik, 2017, 09:21 »
Odpowiedz mi na proste pytanie, skoro wiesz że to jest zabronione, to w jakim celu tu piszesz i bratasz sie z odstępcami?

Otóż to. Kiedyś byłeś przecież pionierem stałym. Jesteś nim nadal i wyrabiasz kwantum na odstępczym forum?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Październik, 2017, 09:56 »
Odpowiedz mi na proste pytanie, skoro wiesz że to jest zabronione, to w jakim celu tu piszesz i bratasz sie z odstępcami?

  Jak śpiewał pewien starszy dystyngowany pan.. Bo to się zwykle tak zaczyna, sam nawet nie wiesz jak i gdzie..

Ludzie tu przychodzą niby dyskutować z odstępcami, przekonywać ich, że nie mają racji. Czasem nawet obrażać, a tak naprawdę ta ich postawa, ma za zadanie ukryć ich prawdziwą tu obecność.
Boją się przyznać, zwłaszcza przed samymi sobą, po  tu przyszli. Niestety, skoro są tak lojalnymi świadkami, znającymi zasady, doskonale wiedzą, że tam z góry spogląda ktoś, kto wie  jakie są ich pobudki. I jemu żadnego kitu nie wcisną, noooo chyba że uważają inaczej. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dietrich

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Październik, 2017, 10:13 »


Unikanie ,czy "stronienie" od...to nie moja nauka.
O tej czytamy w Rzym.16:17
Oraz tego,ze stronienie to także "odseparowanie się", to [separacja].



Pewnie że to nie Twoja nauka, tylko dokręcanie szczęk imadła przez siedmiu przewspaniałych, czego jesteś ślepym zwolennikiem mimo swego oczytania. 
Gdyby nie Strażnica, nadal byś stał na jej poprzednim stanowisku. Dotychczas przecież nie dopuszczano separacji gdy
 na przykład katoliczka wariatka od kilkunastu lat systematycznie niszczyła męża, który został ŚJ. On miał znosić prześladowania dla Jehowy. Tymczasem według twoich przewodników sytuacja odwrotna nie wchodzi w grę. Współmałżonek, który poznał prawde o prawdzie nie musi robić nic. Wystarczy że ma poglądy.   

Ty naprawdę nie widzisz tutaj dwojakich odważników? Serio? Może więc odłóż swoje mądre lektury i przyjrzyj się rzeczywistości. 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Październik, 2017, 10:25 »
Przeczytajmy zatem:
17 Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wywołują spory i zgorszenia na przekór nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich. 18 Tacy bowiem ludzie nie Chrystusowi służą, ale własnemu brzuchowi, a pięknymi i pochlebnymi słowami uwodzą serca prostaczków.

1) ŚJ sami są religią na przekór nauce, którą 2 tys. lat temu otrzymali chrześcijanie.
2) ŚJ nie Chrystusowi służą i są nie Mu posłuszni, a Ciału Kierowniczemu
3) ŚJ piękną nadzieją mamią pokrzywdzonych ludzi i czynią z nich pracowników-wolontariuszy korporacji

Nie można zatem tych słów odnosić do kogoś, kto odchodzi od ŚJ, bo taki dobrze czyni, a takie, który stanie się odstępcą, uczyni lepiej. Niemniej każdy ma własny dar od Boga, jeden tak, a drugi inaczej :P


Offline Estera

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Październik, 2017, 11:54 »
Separacja i... co potem? Załóżmy, że "odstępca" nie znajduje sobie partnera albo wyjeżdża gdzieś za granicę i słuch o nim ginie. Albo, po prostu, nie ma dowodów, że dopuścił się zdrady. A w tym czasie "niewinna" strona spotyka kogoś, z kim mogłaby dzielić życie. Co wtedy? Samotność do końca życia ku chwale Niewolnika Omylnego i Nienatchnionego? Kolejna genialna "biblijna" reguła. Brawo WTS.
   I to się właśnie nazywa: "Niszczenie Ludziom Życia!!".
   Mnie osobiście ten fakt ogromnie wkurza.
   Bo ktoś mógłby sobie ułożyć życie na nowo, ale nie może, bo "strażnica" ma włączony swój hamulec wsteczny.
   To jest genialny wymysł wts, dla niej samej, powoływanie męczenników w imię Jehowy, w sumie nic nowego dla religii.

   Ta produkcja takich, trwa od lat, a filmy broadcasting to tylko potwierdzają.
   A jeśli jeszcze się go powołuje jako przkład do naśladowania w zgromadzeniowych pokazach.
   Mamy wypisz, wymaluj, wiernego zakonnika/zakonnicę do końca ich dni.
   Mam taki przykład w swoim zborze.
   Człowieka cierpiącego, za to hojnie oddanego dla idei "strażnicy".
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Październik, 2017, 12:37 »
Znam sytuację z miejscowego zboru,(miasto w którym mieszkam jest opracowywane przez kilka zborów, osoba o której piszę jest z innego zboru)  brat żył sobie z niedomagającą żoną, oboje św.j, byli ze sobą około 20-tu lat, ona poważnie chora, ą że poważnie chora to z płonącym korzeniem nie bardzo co zrobić, więc co mu ktoś doradził? albo wymyślił sobie sam.
Upatrzył sobie o 15 lat młodszą urokliwą blondyneczkę, a że Starszy to i władza i cóż, poszło.
   Rozkochał w sobie on, taki nieszczęśliwy, dziewczę, ta z nim poszła do łóżka, skończyło się ciążą no i wykluczeniem, nie było o czym rozmawiać zważywszy na sytuację. Po kilku latach patrzę na kongresie, a oni razem, a jak że w zborze przyłączeni, nie moja rzecz osądzać, ale........... Liczą się relacje w związku, żaden przymus zewnętrzny nie zadziała jeżeli będzie normalnie, każdy na swoim miejscu, a skąd wiesz żono czy nie zbawisz męża? albo, skąd wiesz mężu że nie zbawisz żony?
Pozdrawiam