Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"  (Przeczytany 20609 razy)

Offline gangas

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Styczeń, 2017, 08:57 »
 Ewa jest typem Maryi dla KK nie dla świadków a dla towarzystwa ta niewiasta to organizacja Boża. Pomieszałeś ogórki z dżemem, kiełbasę z kisielem, żołądek to nie San Francisco ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Styczeń, 2017, 09:11 »
Ewa jest typem Maryi dla KK nie dla świadków a dla towarzystwa ta niewiasta to organizacja Boża. Pomieszałeś ogórki z dżemem, kiełbasę z kisielem, żołądek to nie San Francisco ;) ;) ;)
Nic nie pomieszałem.
Tytuł wątku jest o zastąpieniu Marii przez organizację.
Jeśli dla KK Ewa to typ Maryi, a ŚJ zastąpili tę Ewe-Marię organizacją, to wszystko zgodne z tytułem wątku.

Widzę że kiepściutko się w teologii orientujesz.
Ja mam zwyczaj, jeśli się nie znam na czymś to w danym wątku nie biorę udziału. :-\
Tu coś wiem i z nauk katolickich i świadkowych to piszę.


Offline gangas

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Styczeń, 2017, 09:44 »
 Tak; ale ja absolutnie nie twierdzę, że znam się na teooloogiii. Swiadkowie nie zastąpili, tylko mają o niej inne zapatrywania nie biorą pod uwagę katolickich.
 Dla nich to organizacja a dla Ciebie i KK Maryja w jakiejkolwiek odsłonie. I jak pomieszasz Maryję z organizacją, to wychodzą dziwolągi.  ::) ::) ::) ::)

Dlatego unikam wchodzenia w jakiekolwiek spory niby poparte Biblią, ale pozbawione logiki. Nie gniewaj się ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2017, 09:46 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Styczeń, 2017, 12:00 »
Cytuj
Swiadkowie nie zastąpili, tylko mają o niej inne zapatrywania nie biorą pod uwagę katolickich.
Co ty za głupstwa opowiadasz.
Przeczytaj cały watek bo się kompromitujesz.
ŚJ zaistnieli w XIX a teologia maryjna znana jest od I/II wieku i wtedy już była typiczność Ewa-Maryja (Justyn, Ireneusz, Tertulian).
Poczytaj trochę a nie gadasz od rzeczy.

Popatrz o czym uczyli w kwestii niewiasty zanim wprowadzili "organizację" za Ewę czy Marię.

Mówisz, ze ŚJ nie biorą pod uwagę katolickich nauk?
To czemu polemizują z nią jak pokazałem w poście o Ap 12.
Oj szkoda mi klawiatury w tej kwestii dla ciebie. :)

Sam nam zacytuj jak polemizują z katolicką nauka o Rdz 3:15. :)
Czekam...
(ja przyjdzie czas to sam zacytuję, na razie zbieram materiał do artykułu, który tu po trosze wrzucam)
Cytuj
I jak pomieszasz Maryję z organizacją, to wychodzą dziwolągi.
To nie ja pomieszam, ale oni zrobili ze swoja organizacyjną interpretacją zamieszanie.
Ja to wręcz uporządkuję w artykule pt. Jak Świadkom Jehowy „organizacja” zastępuje Maryję?, który już powolutku powstaje.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2017, 12:33 wysłana przez Roszada »


Offline gangas

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Styczeń, 2017, 20:15 »
 Tak jest przenajświętszy Roszado. Poukładaj sobie to wszystko jak chcesz. Mnie to nie bardzo interesuje i nie zamierzam przypisywać świadkom przekonań jakie miał Rassel 150 lat temu, jako nadal ich obowiązujące.
 Po prostu jak mogą odcinają się od kultu maryjnego i dla nich niewiasta to organizacja a nie Ewa w raju

Mogą sobie wierzyć w co chcą ale jeśli połączysz jedno z drugim, to faktycznie będziesz szukał organizacji w Edenie.

Np. śJ wierzą, że dusza umiera a KK nie. Po połączeniu tych dwóch teorii wysuniesz  wniosek jak może iść do nieba skoro umiera?? albo jak może umrzeć skoro poszła do nieba.  ??? ??? ???
O nic więcej mi nie chodzi ekscelencjo :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Styczeń, 2017, 20:21 »
Cytuj
Po prostu jak mogą odcinają się od kultu maryjnego i dla nich niewiasta to organizacja a nie Ewa w raju
To ich sprawa, ale obserwatorzy z zewnątrz to inaczej widzą.
Widzą pewne podobieństwa i tyle. :)

A co do duszy nie masz jak zwykle racji, bo ich duszyczki żyją od 1918. Dlaczego nie od wcześniej? Bo nie było wiernych Rutherfordowi.
Dusza to człowiek dla nich a skoro żyją po śmierci to są nieśmiertelnymi duszami.
Mowa o pomazańcach (a tych ostatnio coraz więcej), którymi do 1935 byli WSZYSCY ŚJ. Z czasem zrobiono jedną gorszą kastę, co jej duszyczki nie żyją, ale śpią.
Cytuj
dla nich niewiasta to organizacja a nie Ewa w raju
Właśnie utożsamili ją.
Sam przeczytaj ten fragment i zobacz czy tam jest o organizacji czy o Ewie, która była typem Maryi.

A tu jak ładnie się odcinają od Marii:

*** it-1 s. 1110 ***
„Niewiasta” z Rodzaju 3:15. Gdy Bóg ogłaszał wyrok na przodków ludzkości, Adama i Ewę, obiecał, że pojawi się potomstwo „niewiasty”, które rozgniecie głowę węża (Rdz 3:15). (...) Okoliczności, w jakich wypowiedziano to proroctwo, pomagają ustalić tożsamość wspomnianej „niewiasty”. Jej potomstwo miało zmiażdżyć głowę węża. Oczywiście nie mógł tego uczynić zwykły człowiek, ponieważ — jak wskazuje Biblia — Bóg nie mówił tu o literalnym zwierzęciu. Z Objawienia 12:9 wynika, że tym „wężem” jest osoba duchowa — Szatan Diabeł. A zatem proroczą „niewiastą” nie może być kobieta, np. Maria, matka Jezusa

Ooo proszę jak się odżegnują od Marii:

*** w81/24 s. 12 ***
Nasienie „niewiasty”, czyli „małżonki” Bożej, zaczęło się wyłaniać w osobie jednorodzonego niebiańskiego Syna Bożego. Kiedy? Wówczas gdy jego życie, dotąd upływające w dziedzinie duchowej, w niebie, zostało przeniesione do łona żydowskiej dziewicy Marii, aby w 2 roku p.n.e. poczęła dziecko. Mimo to Maria nie była „niewiastą” z Księgi Rodzaju 3:15, tak samo jak nie okazała się matką tych, których w Objawieniu 12:17 nazwano „pozostałymi z jej nasienia”. (Zobacz List do Galatów 4:26-31).

Tak więc organizacja wypełnia te same funkcje u ŚJ jak u katolików Maria. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2017, 20:47 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Styczeń, 2017, 10:30 »
Dla ŚJ niewiastą z Rdz 3:15 jest niebiańska, duchowa organizacja Jehowy, której nasieniem jest Jezus („Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 676; por. „Wspaniały finał...’ s. 10-11).

Do 1925 r. uważali, że proroctwo z Rdz 3:15 wypełnił Jezus zrodzony z Maryi i odwoływali się na potwierdzenie tego do Ga 4:4 („Nowe Stworzenie” s. 430; „Boski Plan Wieków” s. 69). ;)

No więc zastępują ŚJ Maryję organizacją czy nie? ;)

Ciekawe, że ŚJ nigdy tekstu Ga 4:4 ("zrodzonego z niewiasty") nie odnosili do niewiasty-organizacji, ale zawsze do Marii. :-\
Może czas na nowe światło? ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2017, 10:41 wysłana przez Roszada »


Offline gangas

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:39 »
 Nie o tym pisałem i nie o to mi chodziło.  :o Chyba bardziej się wczytujesz w swoje wywody niż odniesienia innych uczestników rozmowy. Wszystkiego dobrego w nowym roku :) :)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Styczeń, 2017, 11:42 »
Ależ ja muszę kontynuować temat, skoro mam napisać artykuł. ;)
Musi się materiału nazbierać w kwestii Maria-organizacja.
Nie przejmuj się tym, że uważasz inaczej. :-\
Ty kierujesz się logiką swoją, a ja pismami organizacji.
Ja nie mogę Gangasa cytować, chyba że tego ze Strażnicy. :)
Muszę bazować nie na tym co wieść gminna niesie, ale co Towarzystwo napisało. ;D


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Styczeń, 2017, 14:57 »
Tak jak szukający pomocy u Maryi zwracają się do Niej, tak Świadkowie Jehowy proszą o pomoc „matczyną organizację”:

„Kiedy »wielka rzesza« zwraca się do swej matczynej organizacji z prośbą o wsparcie, otrzymuje je zaraz i w należytej mierze” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 24 s. 21).

Jak ja znam te słowa z tej Strażnicy z katolicyzmu, wiecie. :)
Np. taka modlitwa funkcjonuje:

"Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,: że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa..."
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2017, 14:59 wysłana przez Roszada »



Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 18:16 »
A ksiadz nie powie katolikowi - nie modl sie patrzac w obraz bo to balwochwalstwo.

Dla mnie wszystko co zwiazane z kultem Maryji jest zwiazane z poganstwem.
Ale po co taki fanatyzm?
Co ci przeszkadza katolicki kult Marii?
Twój on?
Ja twojej chaty nie sprzątam i nie mebluję, to czemu ty w moją włazisz za przeproszeniem? Zaprasza cie ktoś?
Czy mi twoje zajadła nienawiść do katolików przeszkadza?
Olewam po prostu fanatyczne i skrajne wypowiedzi.
Ty pójdziesz kiedyś do piachu a kult maryjny zostanie. ;)

Poza tym katolicyzmu mnie nie ucz, bo mnie nie nauczysz. :-\
Lepszych miałem nauczycieli i lepszych uczniów niż ty. :)

przeczytałem Twój życiorysik i powiem ci, że nauczycielem od Marii to ty dla mnie nie będziesz.
Oto Twoje pierwsze słowa, z twego pierwszego postu, które mi coś mówią:
Cytuj
Jestem sługą pomocniczym w zborze w Powiecie Łódzkim. Nigdy bym nie wchodzil na takie strony gdyby nie fakt ze nikt z nikim nie moge porozmawiac o moich odczuciach. Watpliwosci mialem zawsze z uwagi na to ze nigdy nie podejmuje decyzji bo inni tak chcą a na przyklad sie nie znają. I te watpliwosci wcale nie podsuwal mi zaden tzw "odstepca"


Tusia

  • Gość
Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 18:47 »
Obrazy Matki Boskiej - czcone, niejeden sie modli do nich.

Kłamstwo! Katolicy nie modlą się do obrazów
http://piotrandryszczak.pl/obrazy.html

Dla mnie wszystko co zwiazane z kultem Maryji jest zwiazane z poganstwem.

Podaj choć jeden przykład z pogaństwa, że poganie oddawali cześć Matce Boga, który stał się człowiekiem. Jeśli nie znajdziesz takiego przykładu, przeproś.


Offline zenobia

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 18:55 »
PANOWIE dlaczego tak nie grzecznie z sobą rozmawiacie ?


Offline Roszada

Odp: "Organizacja" zastąpiła Towarzystwu "Marię"
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Czerwiec, 2017, 18:59 »
PANOWIE dlaczego tak nie grzecznie z sobą rozmawiacie ?
Mi też się nie podoba że przyszedł gościu jeszcze z organizacji i już łapankę na Marię robi.
Już jeden temat za który się zabrał poleciał na Cmentarz.
Lepiej niech go przytrzymają bo będzie licho.