Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zrozumiec  (Przeczytany 34101 razy)

Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #90 dnia: 20 Grudzień, 2016, 11:22 »
Większość negatywnych opinii na tym forum wynika z postawy WTS-u względem patologii o jakich wspomniałaś. To prawda, że w każdej społeczności zdarzają się patologie, pedofilia, niemoralność, przemoc i oszustwa.
Problem leży w stanowisku WTS-u wobec tych zjawisk. Całe zło przypisuje się Babilonowi Wielkiemu, a organizacja kreowana jest na jedyną prawdziwą wspaniałą braterską społeczność. I trzeba dbać o jej dobre imię nawet kosztem przymykania oczu na jawną niesprawiedliwość i cierpienia niewinnych.
Z tym się nie zgadzamy i to potępiamy, że zamyka się usta ludziom chcącym otwarcie o tym mówić i zadawać pytania.
  A jak już ktoś to robi, to ma powoływany komitet sądowniczy i jest wyrzucany poza tę społeczność, na bruk duchowy.
  Komunikat w zborze o takiej osobie, ma włączać odpowiednie mechanizmy, żeby stosować różne formy ostracyzmu.
  Wobec takich, co śmią cokolwiek zauważyć, że jest "coś nie halo" stosuje się perfidne metody wykluczania, dla tzw. ...
  Zachowania dobrego imienia organizacji Świadków Jehowy, bez względu na wysokie koszty wobec jednostek.
  Nie zgadzamy się na te chore procedury, które wts stosuje poza plecami zwykłych, szeregowych członków tej organizacji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #91 dnia: 20 Grudzień, 2016, 12:27 »
Ja sie nie wglebilam jeszcze w te religie , mysle ze dam  sobie szanse przestudiowania

Zanim zaczną przerabiać z Tobą te przewrotne, heretyczne książeczki sprawdź czy napewno treści tam zawarte są zgodne z biblią. Zanim zaczną Ci wtłaczać te zwodnicze treści, weź do ręki jakis porządny komentarz do Biblii, fachową literaturę (tylko nie strażnicową!)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #92 dnia: 20 Grudzień, 2016, 12:32 »
Rozumiem Was, chodzi o brak wlasnego zdania... Tu przyznaje racje, ta religia ma byc przyjeta z ust do ust bez krytyki.... Tak bym to ujela. To moze sie nie podobac, ale zalozmy. Pracujemy w korporacji, banku, firmie ubezp ... Czy jako przedstawiciele tej firmy nie utozsamiamy sie z nia ?   ChociaZ reprezentujeny  czasem produkty ktorych sami bysmy nie kupili ? Racja ?    Gdy bedziemy je obsypywac negatywami tez nas wywala .... To jeden przyklad , ludzie ktorzy zgadzaja sie z ta religia przyszli do niej sami, nikt ich nie wciagnal na sile, kazdy ma wole . Jak sie sprzeciwia to odchodzi, to proste. Jak dla mnie. Po co maja kogos wyrzucac jak  jednostka sama chce odejsc. Nie da sie pomoc wszystkim i dogodzic wszystkim. Pisalam teraZ czysto teoretycznie ...


Offline Dietrich

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Grudzień, 2016, 12:41 »
Rozumiem Was, chodzi o brak wlasnego zdania... Tu przyznaje racje, ta religia ma byc przyjeta z ust do ust bez krytyki.... Tak bym to ujela. To moze sie nie podobac, ale zalozmy. Pracujemy w korporacji, banku, firmie ubezp ... Czy jako przedstawiciele tej firmy nie utozsamiamy sie z nia ?   ChociaZ reprezentujeny  czasem produkty ktorych sami bysmy nie kupili ? Racja ?    Gdy bedziemy je obsypywac negatywami tez nas wywala .... To jeden przyklad , ludzie ktorzy zgadzaja sie z ta religia przyszli do niej sami, nikt ich nie wciagnal na sile, kazdy ma wole . Jak sie sprzeciwia to odchodzi, to proste. Jak dla mnie. Po co maja kogos wyrzucac jak  jednostka sama chce odejsc. Nie da sie pomoc wszystkim i dogodzic wszystkim. Pisalam teraZ czysto teoretycznie ...

Teoretycznie masz rację. W podobny sposób przedstawia to organizacja w swych oficjalnych wydawnictwach. I gdyby faktycznie tak się działo, że możesz otwarcie powiedzieć "było fajnie, ale dzięki" - uwierz nam, nie byłoby tego forum i całej masy innych grup wsparcia.
Nie byłoby też rozwalonych przyjaźni, rozbitych rodzin, wreszcie depresji i samobójstw. A to niestety ma miejsce.


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Grudzień, 2016, 12:42 »
Nie wiadomo czy nie oponują. Jak Nemo zrobił ozdobę na choinkę i zdjęcie poszło dalej, to myślisz, że dziś o 6,00 rano CK ze szwadronami życia stanęło przy jego drzwiach?
 Zobaczymy. Jeśli dziś nie da znaku życia powołamy odstępczą komisję śledczą pt " gdzie jest Nemo" ;D ;D
  Masz gangas, dobre poczucie humoru od rana ... To dobry znak  :D :D :D
  Nemo, daj znać, czy żyjesz, bo jak co, to będziemy organizować tę komisje śledczą ...
  Pt.: "Gdzie jest Nemo, nasz moderator, czy nie zginął przez własnoręcznie zrobioną ozdobę choinkową"
  Czy nie jesteś zaszlachtowany przez szwadrony CK? ...  ;D ;D ;D ;D ;D
  Daj znać, żebyśmy się nie martwili o Ciebie.
  Ps. Nie mylić z filmem dla dzieci: "Gdzie jest Nemo", zresztą bardzo fajny ...
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2016, 13:23 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Grudzień, 2016, 13:09 »
Ja zaś jestem pogubiona teraz  bardzo , zetknelam sie z tym i probuje czegos sie dowiedzieć  .  Mimo ze wszyscy piszecie malo pozytywnie o zyciu w Organizacji o wadach , nie przeraża mnie to

  Czyli jesteś bardzo zdesperowana?

W myśl maltretowanej żony....niechby bił, byle był.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Grudzień, 2016, 13:12 »
nie nie  :)


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #97 dnia: 20 Grudzień, 2016, 13:20 »
Zanim zaczną przerabiać z Tobą te przewrotne, heretyczne książeczki sprawdź czy napewno treści tam zawarte są zgodne z biblią. Zanim zaczną Ci wtłaczać te zwodnicze treści, weź do ręki jakis porządny komentarz do Biblii, fachową literaturę (tylko nie strażnicową!)
  Alicjo, to jest bardzo dobra rada. Usłuchaj jej, zanim wsiąkniesz.
  Nie daj sobie zabrać swojej tożsamości.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #98 dnia: 20 Grudzień, 2016, 13:26 »
  Alicjo, to jest bardzo dobra rada. Usłuchaj jej, zanim wsiąkniesz.
  Nie daj sobie zabrać swojej tożsamości.
Ale po co masz z nimi studiować?
Weź od nich tę książkę, albo sobie ją ściągnij do kompa z jw.org
Sama se poczytaj. Popytaj na forum jak nie będziesz rozumieć.
Nie jesteś małym dzieciakiem by Ci ktoś dyktował jak masz rozumieć jak inni coś napisali. Przecież czytać umiesz.


Offline zenobia

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #99 dnia: 20 Grudzień, 2016, 14:12 »
Alicja chce wdepnac sama w to g.....


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Grudzień, 2016, 14:19 »
Alicja chce wdepnac sama w to g.....
  Może, Zenobio, to jest trochę tak, jak z tym ogniem.
  Jedni wiedzą, że ogień parzy, inni muszą do niego aż wskoczyć, żeby poczuć, że parzy.
  Ale ja, Alicji nie życzę, takich poparzeń, jakie może zafundować, ta niewinnie wyglądająca jw.org.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Grudzień, 2016, 15:07 »
Czytam sama wiec spokojnie . Przychodza nieraz takie momenty w zyciu , szczególnie gdy ma sie wiecej time na przemyslenia z jakichs powodów ... Kazdy czasem ma potrzeby sue zatrzymać , ja mam taka w tej chwili . To jest w pewnym sensie lekcja . Trzymajcie kciuki, pozdrowienia


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Grudzień, 2016, 15:24 »
Czytam sama wiec spokojnie . Przychodza nieraz takie momenty w zyciu , szczególnie gdy ma sie wiecej time na przemyslenia z jakichs powodów ... Kazdy czasem ma potrzeby sue zatrzymać , ja mam taka w tej chwili . To jest w pewnym sensie lekcja . Trzymajcie kciuki, pozdrowienia
  Alicjo, trochę dłużej zatrzymaj się na tej chwili, poprzemyślaj sobie na spokojnie.
  Żebyś bez pośpiechu, bez emocji, na chłodno, mogła podjąć swoją przemyślaną decyzję.
  Bacznie obserwuj wszystko i wszystkich i dostrzegaj, jak Tobie, ŚJ, odpowiadają na Twoje kłopotliwe pytania.
  Życzę Ci z całego serca, powodzenia, abyś się nie "wybrudziła w kałuży i abyś nie wskoczyła w ten ogień."
  Symbolicznie ujmując to wszystko, co tu napisaliśmy Tobie.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2016, 15:26 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Grudzień, 2016, 17:01 »
W tym odcinku "Prawdy o prawdzie" jest sporo wiedzy o ŚJ i organizacji, w pigułce.
Rafał i Lena.

https://www.youtube.com/watch?v=2hXx1f1T4EQ
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #104 dnia: 20 Grudzień, 2016, 18:50 »
Dziekuje, pozdrowienia