Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zrozumiec  (Przeczytany 34077 razy)

Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Grudzień, 2016, 22:15 »
Moze juz dosc... Chyba bardziej nie trzeba mnie dolowac


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Grudzień, 2016, 22:30 »
Moze juz dosc... Chyba bardziej nie trzeba mnie dolowac

Przebudzenie nie zawsze przebiega bezboleśnie.  :(
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Grudzień, 2016, 22:33 »
Moze juz dosc... Chyba bardziej nie trzeba mnie dolowac
  Czasami trudno przyjąć fakty do wiadomości.
  Ale może lepiej ominąć kałużę, niż do niej wpaść i się wybrudzić.
  A co mają powiedzieć Ci, co dziesiątki lat tam tkwili? Alicjo?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zenobia

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Grudzień, 2016, 20:00 »
Alicjo ! gdybym ja miala wczesniej chociaz czastke tej wiedzy ,uniknelabym wielu problemow .Mam depresje i mase dziwnych dolegliwosci bo ponoc nic mi fizycznie nie dolega.Mam zamiar definitywnie odejsc ale boje sie jak to zniesie maz - majac zone odstepce bo przeciez beda mu dokuczac .Ja zawsze taka silna kobieta ppisze to zalana lzami.Zastanow sie.


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Grudzień, 2016, 20:45 »
Przykro mi bardzo, ja tez mam depresje i poplakuje a nie bylo mnie tam... Uwierz , ze powody do depresji moga byc przerozne. Zycze Tobie sily której to i sobie życzę .


Offline Światus

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Grudzień, 2016, 21:08 »
Alicjo ! gdybym ja miala wczesniej chociaz czastke tej wiedzy ,uniknelabym wielu problemow .Mam depresje i mase dziwnych dolegliwosci bo ponoc nic mi fizycznie nie dolega.Mam zamiar definitywnie odejsc ale boje sie jak to zniesie maz - majac zone odstepce bo przeciez beda mu dokuczac .Ja zawsze taka silna kobieta ppisze to zalana lzami.Zastanow sie.

Porozmawiaj z nim. O tym co was łączy.
Jeśli cię kocha tak jak ty jego to będzie dobrze.
I jeśli jeszcze wierzysz to módl się.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Grudzień, 2016, 22:22 »
Chcialabym bo bardzo zależy, zależało mi również na ludziach. Wiem jednak , że dla Nich to nie ja będę najważniejsza... Choć próbuje walczyć z tą myśląto zdrowy rozsądek mówi mi bym sie dobrze zastanowila, po cichu liczę , ze będę wwzniejsza dla Nich od organizacji ,

Droga Alicjo. Wyobraziłem sobie sytuację że te ,,osoby" na których ci zależy to miłe gorliwe małżeństwo świadków jehowy które opracowując teren zapukało do ciebie i ty strapiona swym losem wysłuchałaś ich i tak jakoś poszło do przodu i jest studium MOŻE ZGADŁEM? jak nie to są to inne postacie miłe i gotowe poświęcić ci czas i uwagę abyś mogła odmienić swe życie a docelowo jeździć na koniu wzdłuż i wszeż po rajskiej planecie ::)

Tak oni są na 99% szczerzy w tym corobią. Tak oni na 99% myślą że wykonują pilną misję. TAK MOŻESZ ICH WYBUDZIĆ I MOŻE BYĆ HAPPY END

Przygotowuj się do każdego studium bardzo uważnie, korzystaj z forum, pytaj zakładaj wątki na forum a my pomożemy ci wbijać im powoli klina tak aby zaczęli mieć wątpliwości.

Może będzie to swego rodzaju terapia dla ciebie = misja z której weźmiesz coś dla siebie :)


Offline PoProstuJa

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Grudzień, 2016, 23:55 »
Tak oni są na 99% szczerzy w tym corobią. Tak oni na 99% myślą że wykonują pilną misję. TAK MOŻESZ ICH WYBUDZIĆ I MOŻE BYĆ HAPPY END

Przygotowuj się do każdego studium bardzo uważnie, korzystaj z forum, pytaj zakładaj wątki na forum a my pomożemy ci wbijać im powoli klina tak aby zaczęli mieć wątpliwości.

Może będzie to swego rodzaju terapia dla ciebie = misja z której weźmiesz coś dla siebie :)

Wybudzanie Świadka przez osobę "ze świata", która nie zna wcale lub słabo nauki Świadków? Ojjjj nie widzę tego, nie widzę.... To misja z motyką na słońce raczej.

Jeśli ktoś jest Świadkiem, który nawet widzi "nieprawidłowości" w swojej organizacji, no to przecież nigdy się nie przyzna do swoich wątpliwości przed człowiekiem "ze świata"!


Offline gangas

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Grudzień, 2016, 01:41 »
  To u nas, jest tylko to niebieskie logo ... z JW.ORG.
  Bo w USA, to gadżety wszelakiego rodzaju ... łącznie z biżuterią, na co chcesz ... :D :D :D
    Szczególny materiał w tym względzie od 2 minuty 10 sekundy.
  To jest dopiero tupeciarstwo, chyba już skrajnego prawie stopnia.


Ten film Jarka oglądałem już wcześniej ale wydaje mi się, że te gadżety produkują nie śj  ale hamerykanie (albo chinole) ufni, że ci fanatycy kupią wszystko związana z jwuorgią ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Estera

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Grudzień, 2016, 02:12 »
  Ale jednak jw.org. nie oponuje w tej kwestii. Jakoś dziwnie milczą.
  Bez względu na to, kto to produkuje, a i zresztą nie wiadomo, kto stoi potajemnie za tymi plecami.
  Przynależność do ONZ, też ukrywali ile się dało.
  To chyba jest im na rękę taka reklama.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gangas

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Grudzień, 2016, 08:01 »
 Nie wiadomo czy nie oponują. Jak Nemo zrobił ozdobę na choinkę i zdjęcie poszło dalej, to myślisz, że dziś o 6,00 rano CK ze szwadronami życia stanęło przy jego drzwiach?
 Zobaczymy. Jeśli dziś nie da znaku życia powołamy odstępczą komisję śledczą pt " gdzie jest Nemo" ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Grudzień, 2016, 08:55 »
Nie wiadomo czy nie oponują. Jak Nemo zrobił ozdobę na choinkę i zdjęcie poszło dalej, to myślisz, że dziś o 6,00 rano CK ze szwadronami życia stanęło przy jego drzwiach?
 Zobaczymy. Jeśli dziś nie da znaku życia powołamy odstępczą komisję śledczą pt " gdzie jest Nemo" ;D ;D
Nie będziemy świętować, pojedziemy z odsieczą. ;D

A swoją drogą taka cała choinka w ozdobach org...niezłe nowe światło.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline alicja36

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Grudzień, 2016, 09:38 »
Efektmotyla , nie mam prawa takiego by Kogos wybudzac, kazdy ma prawo do swej religii . Ja zaś jestem pogubiona teraz  bardzo , zetknelam sie z tym i probuje czegos sie dowiedzieć  .  Mimo ze wszyscy piszecie malo pozytywnie o zyciu w Organizacji o wadach , nie przeraża mnie to. Poza Organizacja, w zyciu , w spoleczenstwach roznych grupach , wszedzie mozna doznac krzywdy... Nawet w pracy. Tam tez sa reguly i zasady i mobbing. Pedofila tez mozna spotkac wszedzie... Ja mysle, ze tak jest wszedzie bo wszyscy jestesmy ludzmi i , tam gdzie sa ludzie tam sa problemy ... Ja sie nie wglebilam jeszcze w te religie , mysle ze dam  sobie szanse przestudiowania , inaczej bylabym latwowiernie poddana opiniom innych a kazdy człowiek potrzeby ma swoje.. Roznimy sie , jestesmy wrazliwi inaczej itd itd ... Pozdrowienia dla Was i dziekuje za wpisy ktore czytam b dokladnie , fajnie ze jesteście  bardzo pomocni i jestem pod wrazeniem niniejszego forum !


Offline Dietrich

Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Grudzień, 2016, 10:45 »
Efektmotyla , nie mam prawa takiego by Kogos wybudzac, kazdy ma prawo do swej religii . Ja zaś jestem pogubiona teraz  bardzo , zetknelam sie z tym i probuje czegos sie dowiedzieć  .  Mimo ze wszyscy piszecie malo pozytywnie o zyciu w Organizacji o wadach , nie przeraża mnie to. Poza Organizacja, w zyciu , w spoleczenstwach roznych grupach , wszedzie mozna doznac krzywdy... Nawet w pracy. Tam tez sa reguly i zasady i mobbing. Pedofila tez mozna spotkac wszedzie... Ja mysle, ze tak jest wszedzie bo wszyscy jestesmy ludzmi i , tam gdzie sa ludzie tam sa problemy ... Ja sie nie wglebilam jeszcze w te religie , mysle ze dam  sobie szanse przestudiowania , inaczej bylabym latwowiernie poddana opiniom innych a kazdy człowiek potrzeby ma swoje.. Roznimy sie , jestesmy wrazliwi inaczej itd itd ... Pozdrowienia dla Was i dziekuje za wpisy ktore czytam b dokladnie , fajnie ze jesteście  bardzo pomocni i jestem pod wrazeniem niniejszego forum !

Większość negatywnych opinii na tym forum wynika z postawy WTS-u względem patologii o jakich wspomniałaś. To prawda, że w każdej społeczności zdarzają się patologie, pedofilia, niemoralność, przemoc i oszustwa.
Problem leży w stanowisku WTS-u wobec tych zjawisk. Całe zło przypisuje się Babilonowi Wielkiemu, a organizacja kreowana jest na jedyną prawdziwą wspaniałą braterską społeczność. I trzeba dbać o jej dobre imię nawet kosztem przymykania oczu na jawną niesprawiedliwość i cierpienia niewinnych.
Z tym się nie zgadzamy i to potępiamy, że zamyka się usta ludziom chcącym otwarcie o tym mówić i zadawać pytania.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: zrozumiec
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Grudzień, 2016, 11:20 »
Efektmotyla , nie mam prawa takiego by Kogos wybudzac, kazdy ma prawo do swej religii . Ja zaś jestem pogubiona teraz  bardzo , zetknelam sie z tym i probuje czegos sie dowiedzieć  .  Mimo ze wszyscy piszecie malo pozytywnie o zyciu w Organizacji o wadach , nie przeraża mnie to. Poza Organizacja, w zyciu , w spoleczenstwach roznych grupach , wszedzie mozna doznac krzywdy... Nawet w pracy. Tam tez sa reguly i zasady i mobbing. Pedofila tez mozna spotkac wszedzie... Ja mysle, ze tak jest wszedzie bo wszyscy jestesmy ludzmi i , tam gdzie sa ludzie tam sa problemy ... Ja sie nie wglebilam jeszcze w te religie , mysle ze dam  sobie szanse przestudiowania , inaczej bylabym latwowiernie poddana opiniom innych a kazdy człowiek potrzeby ma swoje.. Roznimy sie , jestesmy wrazliwi inaczej itd itd ... Pozdrowienia dla Was i dziekuje za wpisy ktore czytam b dokladnie , fajnie ze jesteście  bardzo pomocni i jestem pod wrazeniem niniejszego forum !
Jeśli to jest Prawda to obroni się sama a jeśli marność człowiecza to ulegnie erozji i zniszczeniu. Kto zabrał ci prawo do troski o bliźniego który idzie w złą stronę i popiera zbrodniczą machinę która udowadnia że jest po to aby mamić ludzi i gromadzić wielkie bogactwo tu na ziemi. Powiedz kto wolnemu człowiekowi jakim jest ALICJA36 zabrał prawo do przedstawiania faktów?

W dalszej części twoich wywodów widzę że za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić i wytłumaczyć postępowanie ORGANIZACJI. CHCESZ BYĆ BEZPIECZNA I SZCZĘŚLIWA        PRAWDZIWE BEZPIECZEŃSTWO I SZCZĘŚCIE ODNAJDZIESZ WTEDY KIEDY ZROZUMIESZ SAMĄ SIEBIE KIEDY ZROZUMIESZ OTOCZENIE KIEDY PRZEPRACUJESZ TRAUMY Z PRZESZŁOŚCI KIEDY OMÓWISZ Z SPECJALISTĄ SWOJE EMOCJE

szczęście nie wynika z tego że wciśniesz się w foremkę JW.ORG i osiągniesz błogostan przedstawiany w filmach i przedstawieniach na zgromadzeniach. Nie wierz w populizm jaki serwują w ORG.  TAKIE SAME PROBLEMY I TRUDNOŚCI MAJĄ LUDZIE W ORG CO POZA a nadodatek biorą na siebie niepotrzebne brzemiona i nastawiają się na złe wpływy i sterowanie życiem poprzez niezliczone WYTYCZNE odbierające ludziom spokój godność i harmonie z otoczeniem.