Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie :)  (Przeczytany 8306 razy)

Offline Marcin33

Powitanie :)
« dnia: 03 Grudzień, 2016, 21:50 »
Witam serdecznie. W sumie co tu mogę o sobie napisać, ateista, rodzice byli świadkowie, wpadłem na to forum z czystej ciekawości, parę dni sobie czytałem tematy :), ponieważ już kiedyś miałem styczność osobiście z tą zarąbiaszczą wiarą w domu (choinka i horrory to szatan, wtedy zawsze wiałem z domu jak przychodzili czytać te pierdoły), zauważyłem także podobną nazwę domeny z dzisiejszą jw.org (wcześniej to się zwało, świadkowie.pl czy jakoś podobnie ) czy jak im tam szło. Myślę że się przydam do tam "czegoś" jako taki zagorzały ateista, w sensie że pomogę "wyciągnąć" biednych "braci" z tzw. organizacji wielkiego boga. Ja wiem, domyślam się..., myślicie teraz, boże, kolejny ateista po co nam to... ale może :) pozdrawiam gorąco :).


Offline Estera

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:24 »
 ... "zarąbiaszcza wiara w domu" ... Witaj Marcin33
 No ... jesteś super ... pierwszy raz słyszę takie określenie, ale jest super, super, bardzo mi się spodobało.
 Dobrze określa emocjonalnie, to wszystko, czym ta WTS jest.
 I bardzo dobrze, że tu trafiłeś, mnie osobiście w ogóle to nie przeszkadza, że jesteś zdeklarowanym ateistą,
 bylebyś nie obdzierał nikogo z godności i szacunku na tym forum.
 Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłej zabawy  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:26 »
Witam serdecznie, z tej strony również bezbożnik:) Miałeś farta, że sam nie wdepnąłeś w to g... U mnie niestety cała rodzina zaczadzona, ja oficjalnie jeszcze ŚJ. Rodzice "nie zdążyli" Cię wychować jako Świadka, czy sam stawiałeś dzielny opór pomimo ich wysiłków?:)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Lechita

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:35 »
Witaj Marcin33!
Cieszę się, że postanowiłeś dołączyć. Nic się nie martw żeś ateista pośród wierzących bo na forum znajdziesz przekrój wszelakich postaw. Wielu byłych lub jeszcze obecnych ŚJ też potraciło wiarę , przynajmniej w Boga takiego jakiego jak przedstawia WTS. Inni Boga znaleźli gdzie indziej, uszlachetnili, pogłębili swą wiarę.
No i jestem jeszcze ja  -  badacz starożytnych cywilizacji, odbudowujący w sobie słowiańskie korzenie - Lechita  ;)

Ciekaw jestem tego co będziesz pisał. Z pewnością wniesiesz swój wkład w to zacne forum.
Udanego pobytu.
Pozdrawiam!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:40 »
 ... Cała rodzina zaczadzona" ..., też bardzo dobre i trafione określenie.
  :D :D :D
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:45 »
Śmiech przez łzy, niestety, Estero. Byłoby śmieszne, gdyby nie było tak straszne.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Estera

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień, 2016, 22:53 »
Śmiech przez łzy, niestety, Estero. Byłoby śmieszne, gdyby nie było tak straszne.
  Tak, to prawda ... Martin ...
  I nie wiadomo, tak w rzeczywistym życiu, czy się śmiać, czy płakać.
  Masz zupełną rację, przyglądając się, co ta wiara robi z ludźmi i całymi rodzinami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień, 2016, 09:45 »
..., myślicie teraz, boże, kolejny ateista po co nam to... ale może :) pozdrawiam gorąco :).
Witaj Marcin. To forum skupia ludzi o całym zakresie światopoglądowym. Od głęboko wierzących, poprzez umiarkowanych w wierzeniach, agnostykach, aż na ateistach skończywszy. Tutaj nie oceniamy czyjegoś światopoglądu. :)
Jeszcze raz, witaj wśród nas.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień, 2016, 09:51 »
Witaj!
Ale pomyliłeś chyba fora, bo tu nikogo nie trzeba wyciągać.
Tu są prawie sami przebudzeni.
A poza tym forum nie jest do szerzenia ani ateizmu, ani szczególnie jakiegoś kościoła.
Owszem duża część uznaje ogólnochrześcijańskie nauki, a ateiści i agnostycy owszem są tu, ale nie po to by szerzyć swoje ideologie na zasadzie: "nie ma Boga, wiara to głupota, ciemnogród itp." :-\


Offline Marcin33

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudzień, 2016, 10:18 »
Martin napisał "Rodzice "nie zdążyli" Cię wychować jako Świadka, czy sam stawiałeś dzielny opór pomimo ich wysiłków?:)"

Chyba i trochę nie zdążyli (szkoła z internatem, więc i mniejszy wpływ ze strony rodziny) i stawiania oporów było z mojej strony.
Z początku traktowałem to jako taką "ciekawostkę", coś nowego, kolorowe książeczki opowiadające o Jezusie itd, potem poszedłem (już nie pamiętam czy z przymusu czy sam chciałem) na zebranie, z czasem to stawało się coraz bardziej, powiedzmy "upierdliwe". 2 godz siedzenia i słuchania, możecie mi uwierzyć że czytania strażnicy i przebudźcie się jako 11 latek to nic fajnego, człowiek się czuł jak by mu ktoś kijek zamontował w tyłku (wszyscy tam bacznie obserwowali jak się zachowujesz, może tak sprawdzają czy np nie zdążyłeś zasnąć) :P

Estera napisała "bylebyś nie obdzierał nikogo z godności i szacunku na tym forum."
Obiecuje że będę grzeczny, staram się raczej nie narzucać nikomu swojego zapatrywania się na świat :)

Lechita napisał "Nic się nie martw żeś ateista pośród wierzących bo na forum znajdziesz przekrój wszelakich postaw." I to mnie cieszy, wymiana swoich przemyśleń to dobra sprawa :)

Roszada napisał/a "Ale pomyliłeś chyba fora, bo tu nikogo nie trzeba wyciągać.
Tu są prawie sami przebudzeni."
Nie wiem, może tak, może nie, któż to wie :)

Nemo napisał "Tutaj nie oceniamy czyjegoś światopoglądu. :)" I tego się będę trzymać :).

Przepraszam was że w taki sposób cytuje wasze wypowiedzi, ale zauważyłem odnośnik "cytuj" już po ukończeniu posta heh :P

Jeszcze raz dziękuję za ciepłe przyjęcie i także pozdrawiam was serdecznie :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień, 2016, 12:28 »
Witam serdecznie. W sumie co tu mogę o sobie napisać, ateista, rodzice byli świadkowie

 To nie światopogląd jest wyznacznikiem człowieczeństwa. :)

Witaj serdecznie :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Marcin33

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudzień, 2016, 13:12 »
To nie światopogląd jest wyznacznikiem człowieczeństwa. :)

Witaj serdecznie :)

Witaj serdecznie Tazła :). Muszę przyznać że to dość ciężki temat, tak na jeden post, krótko, uważam że z jednej strony niektórzy poszukują pewnego światopoglądu  (politycznego bądź religijnego) , który był by ich wyznacznikiem człowieczeństwa (moralność, etyka). Z drugiej strony są i ludzie którzy poszukują synonimów człowieczeństwa (etyka, moralność) w różnych światopoglądach (politycznych bądź religijnych).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień, 2016, 15:43 »
Ahoj Marcin33

Na forum są osoby o bardzo zróżnicowanych poglądach, każdy trzyma się swoich, kwesta żeby pamiętać o wzajemnym szacunki. Nawracania to chyba każdy ma tu dosyć.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline TakaJakWy

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Grudzień, 2016, 16:52 »
na zebraniu trudno było wysiedzieć dorosłemu co dopiero dziecku.. w wieku 11 lat to niektórzy się chrzcili..


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Grudzień, 2016, 18:24 »
Witaj serdecznie Tazła :). Muszę przyznać że to dość ciężki temat, tak na jeden post, krótko, uważam że z jednej strony niektórzy poszukują pewnego światopoglądu  (politycznego bądź religijnego) , który był by ich wyznacznikiem człowieczeństwa (moralność, etyka). Z drugiej strony są i ludzie którzy poszukują synonimów człowieczeństwa (etyka, moralność) w różnych światopoglądach (politycznych bądź religijnych).

 Nie zgadzam się z Tobą, to nie temat jest ciężki, to ludzie go takim robią, a wystarczy odrobina dobrej woli i chęci.

Niech każdy sobie szuka jak chce i gdzie chce, może nawet je odkrywać za pomocą łopaty, tylko niech tą łopatą macha w obrębie własnej osoby, a nie uszczęśliwia innych.
Jeśli ktoś jest podły, to nie ma znaczenia w co wierzy czy w co nie wierz, będzie zwyczajnie podłym człowiekiem.
Tu nie jest potrzebna żadna religia, partia czy inna grupa....

Jest taka  sentencja....kiedyś broda wyrażała światopogląd, dziś brak żyletki.  Czy na pewno? Moim zdaniem nie, dziś ktoś może mieć brodę zwyczajnie bo...chce, bo mu się podoba, bo lubi....

Pozdrowienia dla Brodaczy.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).