Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie :)  (Przeczytany 8307 razy)

Offline gangas

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Grudzień, 2016, 20:40 »
Skoro Ty, Gangasie, potrafisz stworzyć uniwersalne kryterium bycia podłym, złym, dobrym etc. to gratuluję. Od czasów Sumerów (początki piśmiennictwa) ludzkość się bowiem ze stworzeniem owych kryteriów boryka i padały różne pomysły. Ja raczej uważam jak Marcin - nie jest to takie proste, oczywiste i jednoznaczne. Raczej bardzo nieostre, zależne od wielu czynników: wychowania, kultury etc. A jeśli dla Ciebie żadnej kwestii nie ma, to rzeczywiście załóż sobie wątek o rybich pęcherzach lub czymś innym, co Cię zajmuje, a nie będziesz innym narzucał, co jest ciekawe i warte refleksji - refleksji właśnie typowo ludzkiej, normalnej, a nie tylko filozoficznej (choć oczywiście też, bo wbrew pozorom niemal każdy człowiek filozofuje, gdyż filozofia to z greki umiłowanie mądrości, w tym też drogi, która do niej asymptotycznie ma prowadzić).


 Rozumiem, że w filozoficznym zapędzie chcesz kształtować nowe kanony dobra i zła. Niestety są to wartości uniwersalne i ciężko będzie Ci kłócić  się z tym. Ale próbuj. Ja zakładam wątek o rybich pęcherzach :o :o
 SORKA WIELKA, że robimy to w wątku Marcin33
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Grudzień, 2016, 21:59 »

 Rozumiem, że w filozoficznym zapędzie chcesz kształtować nowe kanony dobra i zła. Niestety są to wartości uniwersalne i ciężko będzie Ci kłócić  się z tym. Ale próbuj. Ja zakładam wątek o rybich pęcherzach :o :o
 SORKA WIELKA, że robimy to w wątku Marcin33
Zgadzam się. Proszę nie zaśmiecać wątku użytkownika Marcin33. Można założyć nowy wątek o filozoficznych dyskusjach i tam chętni będą mogli się udzielać.

Dyskusje odbiegająca od tematu przeniosłem tutaj:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3777.msg63472#msg63472
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2016, 23:13 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Marcin33

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Grudzień, 2016, 13:29 »
Cześć Marcin33 :D

jakby co to ja się zbliżam do ateizmu - nie lubię etykiet słownych, bo jeśli napiszę, że jestem ateistką, to zaraz osoby religijnie wrażliwe uruchomią cały stos negatywnych stereotypów odnośnie ateistów w moją stronę. Zdarza się, że chcą mnie przekonywać do swoich racji, albo odczuwają wobec mnie żal z powodu nieotrzymania przeze mnie "łaski wiary". Strasznie mnie to męczy. Dlatego z reguły unikam z nimi rozmów doktrynalnych - po prostu strasznie mnie nudzą a po nich zazwyczaj mam poczucie straconego czasu, który mogliśmy przeznaczyć na poznanie siebie nawzajem jako osób, a nie na rozmowy o jakimś (z mojego punktu widzenia) nieistniejącym tworze ludzkich umysłów :D. Natomiast jeśli dla jakiejś osoby ważna jest wiara i chce o tym doświadczeniu rozmawiać - czemu nie - o ile nie przeradza się to w religijną indoktrynację i wiara jest ważną częścią jej życia - oczywiście wysłucham :D hah ale się rozpisałam :)
Uruchomiłam wobec ciebie wiele pozytywnych stereotypów jakie posiadam wobec ateistów. Hawk!

Obraz "Boga" na który mogłabym się zgodzić, to LPS :D

W każdym razie witaj i fajnie, że jesteś na tym forum.

Witaj Safari, skądś to znam :P kiedyś mówiłem o tym głosicielom chodzącym od drzwi do drzwi, dla świętego spokoju, to przynieśli mi taką niebieską książkę, coś z małpami związane chyba to było :P



Offline Martin

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Grudzień, 2016, 14:36 »
Trzeba ich było uświadomić, że uznawanie ewolucji jako faktu, a teorii ewolucji jako najlepszego wyjaśnienia tego zjawiska, NIE WYKLUCZA wiary w Boga. Mózg by im się zapętlił  :P
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Marcin33

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Grudzień, 2016, 18:30 »
Trzeba ich było uświadomić, że uznawanie ewolucji jako faktu, a teorii ewolucji jako najlepszego wyjaśnienia tego zjawiska, NIE WYKLUCZA wiary w Boga. Mózg by im się zapętlił  :P
Myślałem nad tym, ale obawiam się że zaczęli by przytaczać wersety z 1 Mojżeszowej, więc raczej nic by to nie dało :)

Cześć Marcin, ja również wychowany w rodzinie świadkowskiej, wybrałem w dorosłym życiu odstępczą drogę.

Cześć Zvi. Czyli rodzina dalej jest w organizacji?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2016, 18:40 wysłana przez Marcin33 »


Offline Martin

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Grudzień, 2016, 23:33 »
Myślałem nad tym, ale obawiam się że zaczęli by przytaczać wersety z 1 Mojżeszowej, więc raczej nic by to nie dało :)
To pokaż im, ile fałszywych argumentów i wyrwanych z kontekstu cytatów jest w tej ich niebieskiej książeczce. Może coś do któregoś dotrze  :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Marcin33

Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Grudzień, 2016, 13:38 »
To pokaż im, ile fałszywych argumentów i wyrwanych z kontekstu cytatów jest w tej ich niebieskiej książeczce. Może coś do któregoś dotrze  :)

Coś pomyślę, czasem naprawdę człowiek nie ma ochoty wdawać się w dyskusje, otworzy drzwi, podziękuje za zaproszenie na pamiątkę i tyle :)

Z ewolucją jako tako sobie poradzę, gorzej z genetyką, nie jestem biologiem, a kreacjoniści lubią się zasłaniać informacją zawartą w DNA.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2016, 14:40 wysłana przez Marcin33 »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Grudzień, 2016, 15:13 »
Pozwolę sobie na przywitanie Ciebie Marcinie 33, jak sam o sobie piszesz jesteś ateistą , nie wychowanym w " prawdzie"
bardzo jest Tobie żal pukających do drzwi ŚJ i chyba też Twoich rodziców , czy dobrze zrozumiałam?
Jak piszesz :
"Z ewolucją jako tako sobie poradzę, gorzej z genetyką, nie jestem biologiem, a kreacjoniści lubią się zasłaniać informacją zawartą w DNA. "
Rozumiem , że oczekujesz pomocy w tych tematach o których piszesz , np genetyka , dobrze zrozumiałam?
Nie interesuje Cię wiara , w tym temacie nie będziesz wyciągał biednych świadków ?
Przeprasza , że zadaje tyle pytań , ale piszesz:
Nie róbmy "offtopic", temat jest ciekawy i trudny. Uważam że ludzie zwyczajnie lubują się w "szufladkowaniu" kogoś za ogólny wygląd, bądź swoje obchodzenie się w różnych społecznościach, i myślę że nadaje się to na dyskusję w innym dziale na forum. Pozdrawiam :)

Pytam dlatego , że ja jestem całkowita noga w temacie ateizmu i mam skłonności do offtopic", choć wydaje mi się , może jestem w błędzie , że w wątku "  przywitanie"  już uzyskujesz pewne odpowiedzi ? z czego pewnie jesteś zadowolony .
Witam ,serdecznie , choć w temacie ateizmu Tobie nie pomogę ,


Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powitanie :)
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Grudzień, 2016, 17:56 »
Na prośbę założyciela wątku, zamykam go.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi