Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica nr 2, 2017  (Przeczytany 7214 razy)

Offline Estera

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień, 2016, 12:51 »
  Bo to pewnie jakaś inna komórka, oddzielona od korporacji w jakiś sposób.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień, 2016, 20:49 »
Jeśli chodzi o celibat to mi kiedyś ksiądz wyjaśniał, że celebs znaczy po łacinie bezżenny i ksiądz składa ślub, że się nie ożeni. Zakonnik natomiast składa ślub czystości. A jednak śluby bezżenności różnią się zasadniczo od ślubów czystości - konkludował :D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień, 2016, 21:19 »
Nie wiem jaki cel miał ten artykuł. Podejrzewam, że to miało być "pojechanie" po księżach. Zasada "uderz w pasterza a rozproszą się owce"
 
Wg mnie, jak ktoś chce wiedzieć więcej o celibacie to ma masę fachowych materiałów, a nie jakieś zaczepne, dziecinne wypociny januszów spod szyldu strażnica.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2016, 21:21 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Lechita

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:27 »
Jak dla mnie, temat ten to typowa "zapchajdziura".
Tematy im się kończą, nie wiedzą już kogo i jak kąsać to wracają do starych "oklepanych" tematów.
Ot taki pokarm na czas słuszny, tyle że od tego pokarmu to wielu już się niedobrze robi  :D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:40 »
Jak dla mnie, temat ten to typowa "zapchajdziura".
Tematy im się kończą, nie wiedzą już kogo i jak kąsać to wracają do starych "oklepanych" tematów.
Ot taki pokarm na czas słuszny, tyle że od tego pokarmu to wielu już się niedobrze robi  :D

Mają niemoc twórczą i jakoś żadne nowe światełko nie błysnęło w ostatnim czasie. Ostatnie to chyba było przyznanie się do omylności (czytaj: kłamstw) CK.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:43 »
Mają niemoc twórczą i jakoś żadne nowe światełko nie błysnęło w ostatnim czasie. Ostatnie to chyba było przyznanie się do omylności (czytaj: kłamstw) CK.

Ale to była do STUDIUM.

Ta powyższa jest dla plebsu.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:44 »
Mają niemoc twórczą i jakoś żadne nowe światełko nie błysnęło w ostatnim czasie. Ostatnie to chyba było przyznanie się do omylności (czytaj: kłamstw) CK.
   Może im się już te reflektory poprzepalały ...  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:46 »
Ale to była do STUDIUM.

Ta powyższa jest dla plebsu.

Jeden czort. Ten sam wydawca. Ta sama propaganda.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Grudzień, 2016, 22:48 »
Jeden czort. Ten sam wydawca. Ta sama propaganda.
   Coś ostatnimi laty, strasznie mydlą ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień, 2016, 00:06 »
   Coś ostatnimi laty, strasznie mydlą ...



Offline gangas

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Grudzień, 2016, 05:25 »
Nie wiem jaki cel miał ten artykuł. Podejrzewam, że to miało być "pojechanie" po księżach. Zasada "uderz w pasterza a rozproszą się owce"
 
Wg mnie, jak ktoś chce wiedzieć więcej o celibacie to ma masę fachowych materiałów, a nie jakieś zaczepne, dziecinne wypociny januszów spod szyldu strażnica.

 Wiadomo, że miało być pojechane po księżach ale jakieś artykuły muszą być i zajmować szpalty. Przecież żadna publikacja nie powstaje z odnośnikami np;Fakt Jak chcesz się dowiedzieć o dodzie to zerknij do fachowych materiałów i o Pudzianie też.
Gdzie będzie padać zerknij na prognozę do NASA. itd. Janusz januszowi januszem ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Estera

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Grudzień, 2016, 06:24 »
  Tusia, "biały jeleń" ... to najzdrowsze mydło, szczególnie dla alergików.
  WTS, nie ma nic wspólnego z dobrym zdrowiem.
  W każdej sferze ich powyginało.
  To od nich można dostać alergii na wszystko.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2016, 06:26 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Grudzień, 2016, 07:32 »
Jeśli chodzi o celibat to mi kiedyś ksiądz wyjaśniał, że celebs znaczy po łacinie bezżenny i ksiądz składa ślub, że się nie ożeni. Zakonnik natomiast składa ślub czystości. A jednak śluby bezżenności różnią się zasadniczo od ślubów czystości - konkludował :D
Ciekawa interpretacja.hehe.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline myszon

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Grudzień, 2016, 10:02 »
No tak, wbrew pozorom jest różnica. Krótko mówiąc chodzi o to, że nawet jeśli zwykłym księżom KK pozwoli się żenić (czyli zniesie celibat) to zakonnicy i tak będą musieli pozostać takimi jakimi są, bo złożyli wieczyste śluby czystości.


Offline Roszada

Odp: Strażnica nr 2, 2007
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Grudzień, 2016, 10:31 »
No tak, wbrew pozorom jest różnica. Krótko mówiąc chodzi o to, że nawet jeśli zwykłym księżom KK pozwoli się żenić (czyli zniesie celibat) to zakonnicy i tak będą musieli pozostać takimi jakimi są, bo złożyli wieczyste śluby czystości.
Poza tym gdy zakonnik zgrzeszy to nie tylko przeciw Przykazaniu, ale dodatkowo wobec siebie, bo łamie to co sam sobie postanowił.
Mało tego ksiądz teoretycznie za zgodą biskupa może przenieść się do innego obrządku, np. greckokatolickiego czy innego i tam mógłby się ożenić. A zakonnik podjął już decyzję raz na zawsze.