Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak długo Adam był w raju?  (Przeczytany 13640 razy)

Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 01:35 »
Sebo Sebolu Sebiksie piszesz;

Gorszycielu, proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, że Augustyn pisemnie wyraził opinię że "gdyby nie doszło do grzechu Adama i Ewy w raju, to człowiek płodziłby dzieci (lub odbywał stosunki seksualne z własną żoną) w stanie emocjonalnej obojętności"

Co prawda nie do mnie to pytanie ale smię zauważyć, że obecnie istnieje mnóstwo bezgrzesznych par co to tak własnie robią
 Reasumując;
Bóg poddał Adama z pierwszą damą okrutnemu eksperymentowi. Postraszył ich konsekwencjami, których ciężaru nie znali 8-). Zagroził smiercią, której nigdy nie widzieli 8-) 8-) 8-) Nie pozwolił im mieć dzieci, żeby nie zafajdały raju :'( :'( :'( :'( Odebrał im wolną wolę, żeby nie mieć konkurencji i na koniec wygnał z raju nawet nie w skarpetkach tylko z gołymi tyłkami :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ a strzeżony wiele lat przez cherubinków z mieczami raj zwany Edenem tak misternie aranżowany przez Adasia i jego szefa poszedł w p...dziec jak instrumenty zespołu The Who na koncercie. W dodatku nie używany zupełnie od momentu zaprojektowania ;D ;D ;D ;D
No, nie przesadzaj z tymi gołymi tyłkami. Przecież Bóg własnoręcznie wykonał dla nich kreacje że skóry. Zapewne, aby nudy mu nie szarzyli...  :o ;D
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline gangas

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 02:12 »
Villa Ella

No, nie przesadzaj z tymi gołymi tyłkami. Przecież Bóg własnoręcznie wykonał dla nich kreacje że skóry. Zapewne, aby nudy mu nie szarzyli...  :o ;D

 A skąd niby wziął skóry ??? ??? ??? ??? ??? wygarbował bobra???      no.....chyba..............że..............E K O  ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 03:21 »
Miało być nudyzmu mu nie szerzy, ale autokorekta wie lepiej... Nie wiem, kogo tam wygarbowali, ale Rodz. 3:21,wyraźnie jest napisane, że ze skóry. Może węża?!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 06:18 »
. Nie wiem, kogo tam wygarbowali, ale Rodz. 3:21,wyraźnie jest napisane, że ze skóry. Może węża?!
chyba strażackiego ;D Troszkę ten mit mało precyzyjny, kiepsko przemyślany


Offline Trinity

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 06:35 »
Miało być nudyzmu mu nie szerzy, ale autokorekta wie lepiej... Nie wiem, kogo tam wygarbowali, ale Rodz. 3:21,wyraźnie jest napisane, że ze skóry. Może węża?!

Czyli Ewa od początku świata była modna


Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 07:23 »
chyba strażackiego ;D Troszkę ten mit mało precyzyjny, kiepsko przemyślany
To też właśnie myślę  że to kosmici...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 07:38 »
z czystego lenistwa postanowiłem uznam Gorszyciela za autorytet i oprę się na jego wiedzy:

Gorszycielu, proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, że Augustyn pisemnie wyraził opinię że "gdyby nie doszło do grzechu Adama i Ewy w raju, to człowiek płodziłby dzieci (lub odbywał stosunki seksualne z własną żoną) w stanie emocjonalnej obojętności"

Proszę o odpowiedź TAK lub NIE.

Nie znam takiej opinii św. Augustyna. Pierwszy raz ją słyszę od Ciebie. Gdybym miał szukać, zacząłbym od takich dzieł Augustyna:
Liber imperfectus de Genesi ad litteram
De Genesi ad litteram
De Genesi contra Manichaeos

W nich wyłożył Hippończyk wszystkie swoje poglądy na temat Adama i Ewy.


Offline gangas

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 09:57 »
chyba strażackiego ;D Troszkę ten mit mało precyzyjny, kiepsko przemyślany

 No właśnie. Z węża mógł zrobić co najwyżej osłonkę dla Adama ( widziałem ten trend w modzie, do dziś jest na topie wśród niektórych plemion) ale Ewie    co uszył Ewie???????? ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Sebastian

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 15:58 »
Nie znam takiej opinii św. Augustyna. Pierwszy raz ją słyszę od Ciebie.
ok, przyjmijmy więc że Augustyn z Hipony nie wyraził takiej opinii.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 16:02 »
No właśnie. Z węża mógł zrobić co najwyżej osłonkę dla Adama ( widziałem ten trend w modzie, do dziś jest na topie wśród niektórych plemion) ale Ewie    co uszył Ewie???????? ;D ;D ;D ;D
Bikini że stringami?!  8-)
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline dziewiatka

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 22:16 »
Adam był pantoflarzem zamiast porządnego obiadu dostał owoca i nawet nie napyskował.Popierdułka który gdy teść dał mu pannę wątpliwej wartości to jeszcze podziękował.Gdy mu spaprała życie zdobył się tylko na ,taką mi dałeś.Mógł ją pogonić z domu to wziął toboły i pogonił za swoją księżniczką Nieszczęście  by tyrać na ugorze.


Offline sawaszi

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:57 »
Ale fajne dywagacje na temat seksualności wśród ludzi  :) - a ja się zapytam - co mają wspólnego starożytne mity o miłości dwojga ludzi do siebie - a 'prokreacja' - czyli powielanie gatunku' ? . W 'naszych czasach dorośli nie chcą mieć dzieci  :( , bo to kłopot  :-\ .Może ktoś się wypowie ?? .Egoizm i konformizm' jest 'domeną i duchem' naszych czasów ??
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2017, 00:10 wysłana przez sawaszi »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 09:23 »
.Egoizm i konformizm' jest 'domeną i duchem' naszych czasów ??

  Nie, to jest nowe światło, które spłynęło na ludzkość. W końcu uczymy się od najlepszych. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline sawaszi

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 18:25 »
  Nie, to jest nowe światło, które spłynęło na ludzkość. W końcu uczymy się od najlepszych. :D
. Powiadasz za 'oświeconymi' ?,że "nie teraz czas na rodzenie dzieci" po Armagedonie ? -"przyjdzie lepszy czas i trzeba będzie zaludnić Ziemie od nowa" - to te 'nowe światła' ??.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 19:04 »
. Powiadasz za 'oświeconymi' ?,że "nie teraz czas na rodzenie dzieci" po Armagedonie ? -"przyjdzie lepszy czas i trzeba będzie zaludnić Ziemie od nowa" - to te 'nowe światła' ??.

 Nie, ja nic takiego nie napisałam, to są już Twoje słowa. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).