Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak długo Adam był w raju?  (Przeczytany 13609 razy)

Offline Helleboris

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 00:03 »
Jak tak sobie to wszystko czytam, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stworzenie Adama i Ewy oraz ich życie w raju, to jakiś chory eksperyment.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Sebastian

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 01:26 »
Po roku 1975 już raczej nie poruszano na piśmie takich kwestii, bo mogły się za bardzo kojarzyć z owymi 6000 lat, które się w 1975 kończyły. :-\
Z tego co pamiętam, to jeden z opublikowanych po 1975 strażnicowych wykrętów dotyczących 1975 mówił że w 1975 minęło 6000lat od stworzenia Adama, a koniec nastanie gdy minie 6000 lat od stworzenia Ewy.

Gdyby założyć że jest to wytłumaczenie aktualne (a przecież nigdy go nie odwołano) to różnica wieku między Adamem a Ewą (uwzględniając że od 1975 minęły już 42 lata) przypominałaby co najmniej różnicę wieku między Januszem Korwin-Mikke a jego najnowszą "żoną" Dominiką :)

No i wtedy trzeba byłoby założyć że np. Adam chodził po raju 44 lata a Ewka tylko 2 lata :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 08:19 »
Ach te ich spekulacje i uwielbienie cyferek.  Co chwile wpadają na genialne kombinacje liczb i udają natchnionych.


Offline Roszada

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 08:59 »
Z tego co pamiętam, to jeden z opublikowanych po 1975 strażnicowych wykrętów dotyczących 1975 mówił że w 1975 minęło 6000lat od stworzenia Adama, a koniec nastanie gdy minie 6000 lat od stworzenia Ewy.

Gdyby założyć że jest to wytłumaczenie aktualne (a przecież nigdy go nie odwołano) to różnica wieku między Adamem a Ewą (uwzględniając że od 1975 minęły już 42 lata) przypominałaby co najmniej różnicę wieku między Januszem Korwin-Mikke a jego najnowszą "żoną" Dominiką :)

No i wtedy trzeba byłoby założyć że np. Adam chodził po raju 44 lata a Ewka tylko 2 lata :)
Masz racje i jak przeczyta to Warwick, to zmieni chronologię, by te bzdury swoje ukryć. ;D


Offline gangas

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 12:19 »
 Czy to był rok, czy dwa i tak dziwi fakt, że nie mieli potomstwa w raju. Zakładamy, że Adaś był normalnym facetem ( nie myślę tu specjalnie o jakimś ogierze bożym) czy nie miał zatem żadnego popędu płciowego przez tak długi czas :o :o :o :o. Czy Ewcia przez cały rok, lub dwa miała migrenę.  ??? ??? ??? ??? Czy nasz praojciec miewał wzwody nawet te bezwiedne ??? ???? nie myślał po co to
 Mężczyzna budzi się rano ze wzwodem  -  kobieta z otwartymi ustami.....przypadek???    nie sądzę ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 12:26 »
No właśnie czemu w raju się nie rozmnażali, skoro 2 lata byli. :-\
Toć im powiedziano:

„(...)I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię(...)” (Rdz 1:27, 28)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 12:29 »
Czy to był rok, czy dwa i tak dziwi fakt, że nie mieli potomstwa w raju. Zakładamy, że Adaś był normalnym facetem ( nie myślę tu specjalnie o jakimś ogierze bożym) czy nie miał zatem żadnego popędu płciowego przez tak długi czas :o :o :o :o. Czy Ewcia przez cały rok, lub dwa miała migrenę.  ??? ??? ??? ??? Czy nasz praojciec miewał wzwody nawet te bezwiedne ??? ???? nie myślał po co to
 Mężczyzna budzi się rano ze wzwodem  -  kobieta z otwartymi ustami.....przypadek???    nie sądzę ;D ;D ;D ;D

 I się nieźle uśmiałam.  ;D ;D

Byłam jeszcze w okresie nastoletniego buntu, ale przed symbolem.
Prowadziła ze mną studium pionierka, stara panna, strasznie uciążliwa. I też ją zapytałam dlaczego w raju nie było dzieci?
Coś mataczyła, kręciła , słowa współżycie i sex nie przechodziły jej przez gardło co mnie bawiło.
Chcąc jej oszczędzić powiedziałam..to bardzo proste, żeby go nie zafajdały.  ;D
Oczywiście naskarżyła na mnie do matki, ale miałam ją z głowy, już nie chciała mnie szkolić. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Sebastian

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 13:19 »
książek "Augustyna zwanego świętym" w ręku nie miałem, ale kiedyś spotkałem się z opinią/plotką, że podobno św. Augustyn wyraził opinię, że gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszyli, mężczyźni w raju odbywaliby stosunki seksualne "w stanie emocjonalnej obojętności"...

a zatem, gdyby Augustyn miał rację, to przez te dwa lata Adam powinien współżyć z Ewką "w stanie emocjonalnej obojętności"...

jestem normalnym facetem (ani wielki ogier ani impotent) ale nie potrafię sobie tego wyobrazić :)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2017, 13:21 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 13:52 »
Istnieje pewien ustęp w Piśmie Św., z którego wynika, że tylko około dwóch lat zażywali błogości swego miejsca zamieszkania (...)

Dowodu jednak nie podano. :-\

Już myślałem, że to Roszada wyrzucił całkiem dobry ustęp...  ;D

A wy, 2 lata po urodzeniu, wiedzieliście, jak wąż boa skrada się do dżungli...?  ;) :D
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2017, 14:02 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 14:03 »
Kiedyś dziennikarze zrobili wielką awanturę że polski sejm uchwalił ustawę jakąś tam zawierającą słowa "tu trzeba coś wpisać". Dziennikarskie śledztwo wykazało, że ustawę pisali (mówiąc potocznie "na kolanie") studenci zatrudnieni jako stażyści. Jak można domyślić się, studenci nie przykładali się do pracy, a że nikt ich nie skontrolował, więc posłowie bezmyślnie przegłosowali tekst którego nikt spośród 460 posłów nawet nie raczył przeczytać.

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że wzmianka o owym "dowodzie z pisma świętego" na rzekome dwa lata w raju, może wskazywać że publikacje towarzystwa tworzone są podobnie.

Najpierw jest teza (np. ta o dwóch latach) i zostawia się miejsce "tu trzeba coś wpisać", a potem wpisuje się tam jakiś werset (a jak się zapomni to się go nie wpisuje). Tak tworzy się doktryny w towarzystwie strażnica. I nie ma to niczego wspólnego z "badaniem" świętej księgi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 14:20 »
Jak tak sobie to wszystko czytam, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stworzenie Adama i Ewy oraz ich życie w raju, to jakiś chory eksperyment.
Też nie mogę oprzeć się temu wrażeniu. W jakim celu w raju zostało umieszczone drzewo poznania dobra i zła, jeżeli ludziom nie wolno było spożywać jego owoców? To jakby w pokoju dziecięcym, na stole zostawić pudło z czekoladkami i zabronić ich jeść. I jeżeli ludzie nie mieli rozeznania dobra i zła, skąd wiedzieli, że ich czyn będzie niewłaściwy? Co prawda, Bóg powiedział, że nie wolno, ale jak nieświadomi ludzie mieli to zrozumieć? Nie znali śmierci więc nic im nie mówiło hasło "pomrzecie". I dlaczego Bóg pozwolił na wszystko, poza poznaniem, wiedzą?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Roszada

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 14:29 »
Cytuj
Też nie mogę oprzeć się temu wrażeniu. W jakim celu w raju zostało umieszczone drzewo poznania dobra i zła, jeżeli ludziom nie wolno było spożywać jego owoców?
Bo mieli drzewo życia, z lepszymi owocami.
Lepiej mieć życie niż wiedzę. :)


Offline Villa Ella

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 15:05 »
Bo mieli drzewo życia, z lepszymi owocami.
Lepiej mieć życie niż wiedzę. :)
Skąd mieli wiedzieć co jest lepsze, jeżeli nie mieli rozeznania dobra i zła?
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2017, 15:08 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 15:15 »

 Mężczyzna budzi się rano ze wzwodem  -  kobieta z otwartymi ustami.....przypadek???    nie sądzę ;D ;D ;D ;D
Nie wziąłeś pod uwagę , że Ewa była doskonała i żeby zajść w takich okolicznościach w ciążę musiałaby mieć dziurawy żołądek. Czy tak było ? Nie sądzę.


Offline Światus

Odp: Jak długo Adam był w raju?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Wrzesień, 2017, 16:19 »
Skąd mieli wiedzieć co jest lepsze, jeżeli nie mieli rozeznania dobra i zła?

Może stąd?  ;)

Rdz 2:16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz».

Człowiek chce tego, czego nie ma, zamiast skupić sie na tym co posiada.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2017, 16:22 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?