Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ranking braci obwodowych  (Przeczytany 94163 razy)

Offline Startek

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Marzec, 2017, 14:19 »
Znam Marka jeszcze z czasów kiedy do zboru przyjeżdżał autem i stawiał na tyle daleko , że być może nikt nie zauważy.
Zmarł przez swoje zaniedbanie . Dla mnie Oni wszyscy zajmowali się człowiekiem póki ten nie miał swojego zdania i słuchał rad z biblii i to takich co nie wymagają wysiłku .
Nie chodzi o rady z Biblii , rady ciała kierowniczego  to z tym się zgodzę ,  jako człowieka i kolegę to wspominam go dobrze . Koleżeństwa  takie zwykle są uwarunkowane , trwają do czasu .


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #106 dnia: 10 Marzec, 2017, 17:39 »
Nie chodzi o rady z Biblii , rady ciała kierowniczego  to z tym się zgodzę ,  jako człowieka i kolegę to wspominam go dobrze . Koleżeństwa  takie zwykle są uwarunkowane , trwają do czasu .

Startek dobrze wiesz , o co mi chodziło , w organizacji nie otrzymujesz rad od ck , bo ono jest całkowicie oddane Bogu i kazda rada oparta jest ściśle na Biblii :D Nie ma innych .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #107 dnia: 10 Marzec, 2017, 20:45 »
Estero to co napisałaś, to taki powszechny zwyczaj. Mnie nie było w zborze półtora roku, sala królestwa cztery przystanki od mojego domu, nikt się nie interesował. Odwiedzili mnie wtedy, gdy pewna siostra "zakablowała", że jestem "odstępcą", bo coś nie mogła zrozumieć z treści mojego sms-a., to znaczy odpisała mi w ten sposób " piszesz do mnie dziwnym językiem całkowicie mi nie znanym, jesteś odstępcą". Szybko powiadomiła starszych.Umówili się w ciągu tygodnia (to była środa dzień zebrania). Otrzymali ode mnie list, byli w szoku ale on szybko minął, bo za dwie godziny po spotkaniu ogłosili wszem i wobec, że nie jestem już świadkiem. Treść listu była wymowna i nie widzieli potrzeby jeszcze mnie nawracać. ;)
   Podejrzewam, że i do mnie by szybko przylecieli, gdyby znali prawdę o moim myśleniu o WTS-ie.
   Ale nie wiedzą i szybko się nie dowiedzą.
   Odejdę na swoich warunkach i przez siebie wybranym czasie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #108 dnia: 10 Marzec, 2017, 23:19 »
Kiedyś podczas obsługi poprosiliśmy obwodowego o wizytę ,nazwijmy to u trudnego małżeństwa. Obwodowy powiedział , że on nie jest od problemów w zborze od tego mam was ja jestem ,mówi, od pobudzania do głoszenia, a na wizytę to mogę pójść tam gdzie mam za co pochwalić. :-\
   Identyczną historię usłyszałam w swoim zborze.
   Trochę mnie to zdziwiło, ale moje wieloletnie obserwacje potwierdziły, że oni są tylko do głoszenia.
   Problemami zboru nie chcą się zajmować.
   A zawsze zastanawiałam się, dlaczego tak to wygląda?
   W zborze tyle różnych problemów, a oni tylko służba, służba, służba.

   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Marzec, 2017, 23:38 »
Dokładnie tak jest , drogaEstero.
Ja w czasach swego usługiwania także spotkałem się z takimi postawami NO. Jeden czy dwóch wprost nam (czyli starszym) powiedziało, że oni są od zachęcania do głoszenia,a jeśli odwiedziny to tylko u osób , które można za coś pochwalić. W problemowe sprawy nie chcą się mieszać, gdy spytałem dlaczego, odpowiedź brzmiała, że nie znają dokładnie sprawy. Ale odniosłem wrażenie, że po prostu nie chcą znać sprawy, bo przecież my, miejscowi możemy wprowadzić go w zagadnienie.
Raczej niechętnie angażują się w tego typu sprawy, wolą "śmietankę spijać" czyli spokojne odwiedziny, studia i wizyty u "mocnych duchowo" braci.
Choć trzeba przyznać, że nie wszyscy byli tacy. Były wyjątki , że widać było iż zależy im na pomyślności braci. Ale to raczej relikt przeszłości. Dziś bardziej interesują ich dokumenty, rubryki, statystyki...takie czasy ;) 
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


ravasz

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #110 dnia: 10 Listopad, 2017, 19:06 »
Mam takie pytanie, czy miał ktoś przyjemność poznać obwodowego , lub zastępcę obwodowego herbu Salwerowicz ?


Offline Koniecpolski

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Listopad, 2017, 01:30 »
W rzeczy samej. Znam Adama Salwerowicza. A czemu pytasz? Ogólnie rzecz biorąc jestem mocno zawiedziony ze na tym forum mało mówi sie na temat braci obwodowych w naszym pięknym kraju w którym w teokracji tak wiele sie dzieje ☹️
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2017, 01:33 wysłana przez Koniecpolski »


ravasz

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #112 dnia: 11 Listopad, 2017, 01:58 »
Ja również go poznałem ale jako pioniera specjalnego. Interesuje mnie czy awansował na obwodowego?


Michał chlu

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #113 dnia: 11 Listopad, 2017, 07:11 »
Ktoś pytał o Piotra Proroka, ma się dobrze, obwód gdzieś w Warszawie. Na regionalnym miał punkt, chwile z nim gadałem.


Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #114 dnia: 11 Listopad, 2017, 13:52 »
Znam Adama osobiście , był pierwszym mężem mojej serdecznej koleżanki ale go puściła kantem ze sługa pomocniczym w zborze do którego przyjechali na potrzeby.


ravasz

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #115 dnia: 11 Listopad, 2017, 14:16 »
Znam Adama osobiście , był pierwszym mężem mojej serdecznej koleżanki ale go puściła kantem ze sługa pomocniczym w zborze do którego przyjechali na potrzeby.
Nie dziwi mnie , że tak zrobiła . Dziwi mnie natomiast , że organizacja poniekąd  takich ludzi utrzymuje.
Tzn . takich którzy działają na terenie a efektów tego nie ma.
Typowy karierowicz , więc niech nikogo nie zwiedzie  szeroki uśmiech , bo pod nim kryje się zupełnie inny człowiek.






Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #116 dnia: 11 Listopad, 2017, 14:24 »
Organizacja to sztuczny twór , zatem ludzie sztuczni dobrze się tam odnajdują. Był czas , że byliśmy razem w jednym zborze


Offline zagubiona owca

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #117 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:53 »
Ryszard Stawicki- bardzo lubiany, dość znany(taka gwiazda z którą każdy chce się chociaż przywitać. Siedzi zawsze otoczony elitą). Moja babcia zachwyca się  jego przemówieniami, aż słabo się robi.....


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #118 dnia: 12 Listopad, 2017, 00:47 »
Ryszard Stawicki- bardzo lubiany, dość znany(taka gwiazda z którą każdy chce się chociaż przywitać. Siedzi zawsze otoczony elitą).

Naprawdę??? Lubiany??? Nie znam pół człowieka, ani jednej części ludzkiego DNA, które by go lubiło. Chociaż może być, że ja niewtajemniczony.
A to, że każdy chciał (ew. chce) mu podać rękę wynika z czegoś innego. Jednak z racji czasów poprawności politycznej nie napiszę więcej. Ci co mają wiedzieć już dawno wiedzą kim jest 'misiek' ;D.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2017, 00:57 wysłana przez Moyses »


Offline zagubiona owca

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #119 dnia: 12 Listopad, 2017, 09:24 »
Naprawdę??? Lubiany??? Nie znam pół człowieka, ani jednej części ludzkiego DNA, które by go lubiło. Chociaż może być, że ja niewtajemniczony.
A to, że każdy chciał (ew. chce) mu podać rękę wynika z czegoś innego. Jednak z racji czasów poprawności politycznej nie napiszę więcej. Ci co mają wiedzieć już dawno wiedzą kim jest 'misiek' ;D.

Napisałam tak bo w moim zborze to bardzo go lubią, zachwycają się jego wykładami.  tak mi się zapamiętał jakoś....
Może zdradzisz coś jeszcze, o co chodzi z tym ,,miśkiem'' (wszelkie informacje,( nowiny) akurat mi by się bardzo przydały z racji mojego położenia) ;)