Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ranking braci obwodowych  (Przeczytany 94136 razy)

Offline Barszcz

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #120 dnia: 12 Listopad, 2017, 14:41 »
Przeczytałem cały ten wątek :)
Kilka nazwisk przewinęło się, które znałem. Troche jak podróż w czasie.
I nasunęło mi się kilka kwestii.
Wspominaliście o Paliwodzie. To był Jurek Paliwoda? Wydawało mi się , że poszedł na Okręgowego, a nie Obwodowego. Ale Może się mylę.
Bartoszczuk, to faktycznie był showman :) Czasem aż do przesady. Więcej było formy niż treści.
Z Lisowskim i jego stylem jedzenia, pamiętam takie zdarzenie:
Pewna starsza ciotka zaprosiła go na obiadek. Bardzo się starała! Wszystko przygotowała na tip top! Na pierwsze danie był rosół. Hiper-zdrowa zupa :) Lisowski wziął talerz z rosołem. Podszedł do zlewu i wylał cały rosół. Widelcem przytrzymał tylko makaron. Wylewając zupe powiedział:rosół to śmierć!!!! Potem zjadł sam makaron...
Potraficie sobie wyobrazić minę ciotki?? :):)
Był jeszcze Strupiechowski, ale zszedł z terenu. Był jakiś Janusz z Bydgoszczy.
No i barwny "Kunkretny" tu wspomniany. Z jednej strony nie potrafię o nim za wiele dobrych rzeczy powiedzieć (o zmarłych nie należy mówić źle) a z drugiej strony chyba powinienem być mu wdzięczny. Bo to on głównie przyczynił się, że otworzyły mi się oczy   i odszedłem. Gdzies przy innym wątku pisałem, jak Wiesiu handlował przywilejami. Mnie chciał dać punkt na zgromadzeniu... w zamian za wycieczkę do Francji. Symonia przez duże S :)
Pamiętam jeszcze kilku starszych sympatycznych panów jak Kalisz, czy J.Piątek (ale ten to już był okręgowy). Podczas służby w Supraślu , gdy odwiedził nas Piątek , byliśmy razem u pewnego starszego pana. Okazało się, że są w równym wieku. A przepaść intelektualna była ogromna!

Aaaaa i jeszcze piszecie o Torżewiku.
Nie wiedziałem, że został obwodowym. Przynajmniej tego nie pamiętałem. Za to pamiętam... jak przyjmował chrzest :):)Chyba to było rok przed moim. Potem byliśmy kolegami:) Spędziliśmy wiele godzin razem w służbie.

Więcej grzechów nie pamiętam :)
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #121 dnia: 12 Listopad, 2017, 15:28 »
Bartoszczuk, to faktycznie był showman :)

Inni mawiali o nim: Quasimodo :)

Wylewając zupe powiedział:rosół to śmierć!!!! Potem zjadł sam makaron...

Bardzo ważna lekcja życiowa. Dlatego jedz barszcz. ;)

(o zmarłych nie należy mówić źle)

Taa, z wyjątkiem wujków: Adolfa, Józefa i Pol Pota.

Podczas służby w Supraślu , gdy odwiedził nas Piątek , byliśmy razem u pewnego starszego pana. Okazało się, że są w równym wieku. A przepaść intelektualna była ogromna!

Nieśmiało zapytam: na korzyść Janka?


ravasz

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #122 dnia: 13 Listopad, 2017, 07:33 »
Przeczytałem cały ten wątek :)

Bartoszczuk, to faktycznie był showman :
Dla niektórych pewnością. Dla innych ślepy pachołek organizacji , ustanawiający własne mierniki moralności.
Lata,lata do tyłu w miejscowym zborze odbyła się zabawa integracyjna , przedział wieku od 2 do 70 lat.
Grill, muzyka , tańce , co niektórzy mieli alkohol.
Wszyscy byli zadowoleni.
Ale dowiedział się o tym Zyguś podczas obsługi i zaczął być w swoim żywiole!
Było niuchanie : kto był ( a była większość zboru :) kto był odpowiedzialny, jakie były tańce ? itp.
Nadto się dowiedział , że zabawa była uwieczniona na filmie , to o takowy się wystarał i stwierdził , że tańce były ŚWIECKIE ;D
Szczególnie jeden brat mu się nie spodobał , ponieważ bardzo dobrze tańczył  i stwierdził , że ten na pewno chodzi na dyskoteki 😂 .
Ale starsi nie podzielali jego zdania ( jak tak śmieli!) . W związku z tym były listy do Nadarzyna, dodatkowe spotkania starszych , Zygusia i biednego , poczciwego brata Czochry , który również nie zgadzał się z Zygusiem. Koniec końców miejscowi starsi wygrali batalię ze  wspomnianym showmanem a on żadnego nie uwalił ! :)


Offline Barszcz

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #123 dnia: 13 Listopad, 2017, 08:04 »
A powiedzcie mi, czy ktoś kojarzy T. Janikowskiego?
Był wg ŚJ pomazańcem.
Za moich czasów był specjalnym. Wiem, że Adach chciał go na swego sekretarza (dawne czasy) i wiem, że gdzieś na wschód wyjechał z żoną. Może z biegiem czasu poszedł do obwodu?
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Trinity

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #124 dnia: 13 Listopad, 2017, 08:17 »
fajny ten wątek informacja zwrotna dla br podróżników/ NO
prawda?
Zyguś jest góralem i to zawsze gdzieś wychodziło, u nas też miał swoją ksywkę... ale już nie pamiętam. przyjechał do naszego obwodu i prawie wszystkich starszych uwalił niektórzy do dziś się z tego nie podnieśli.
nie wiem jak teraz ale za moich czasów w okresie świąt ,babilońskich' cały kwiat młodzieży świadkowskiej jechał w góry. eh bylo jak na kuligu w POTOPIE (filmie) bajkowa zima, błękitne niebo i grzaniec galicyjski. rano w schronisku okazywało sie że przy każdym stoliku siędzą ,bracia' i śniadają  ;D
wieczorem była integracja a głównym ,bohaterem' był GG 
pamiętam że podczas któregoś wyjazdu poznałam jakiegoś chłopaka
od razu zaiskrzyło podał mi nawet adres ale po powrocie mama wyprała mi spodnie  :-[
wracając do tematu
całe schronisko braci tańce hulanki swawole (wigilia) a po powrocie
Zyguś toczył piane
nic się nie działo nikt nie poszedł do pokoju 
mówię z autopsji
eh ale mnie na wspomnienia wzieło


Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #125 dnia: 13 Listopad, 2017, 09:28 »
A kojarzycie może Wiesia Dzierżyńskiego? Mieszkał u moich rodziców prawie rok jak był pionierem , potem przyjechał do naszego zboru przyuczać się na obwodowego , następnie dostał obwód gdzieś w Polsce , by na końcu przepaść za jakieś długi wśród braci. Przystojniacha taki w wojsku był w służbach reprezentacyjnych , moja siostrę do przedszkola na barana nosił . Ale się fajnych sióstr przez nasz dom przewinęło . Ech te wspominki ;)


Offline Barszcz

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #126 dnia: 13 Listopad, 2017, 11:26 »
Jak się Wam zebrało na wspominki, to i ja wspomnę zabawne zdarzenie z w/w Tadeuszem co do nieba się wybierał :)
Pewnego razu pojechaliśmy razem na szkolenia dla Starszych do Olsztyna. A kwaterę dostaliśmy oczywiście u braci, ale chyba było to w Ostródzie.
 Po szkoleniu pojechaliśmy na kwaterę. Bracia ugościli nas kolacją, wypiliśmy nawet po piwie jednym (o zgrozo!!!!), no i zrobiło się późno, więc rozglądaliśmy się gdzie są nasze łóżka.
Wtedy się okazało, że bracia przewidzieli dla nas dwóch jedną wersalkę :) No i przyszło mi spać z Tadeuszem pod jedna kołdrą :) Pamiętam jak leżeliśmy w ciemności i pytałem go o to jego odczuwanie, że jest "pomazańcem", a on mi tłumaczył...
Potem gdy wróciłem do domu moja żona nabijała się trochę i pytała, czy wskutek tego wspólnego spania w jednym łóżku, nadzieja niebiańska jakoś na mnie nie przeszła :D:D
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #127 dnia: 13 Listopad, 2017, 13:04 »
Wy wstrętni plotkarze!!! Ładnie to tak obgadywać ludzi za ich plecami??? ;)

Grill, muzyka , tańce , co niektórzy mieli alkohol.
Wszyscy byli zadowoleni.
Ale dowiedział się o tym Zyguś podczas obsługi i zaczął być w swoim żywiole!

Zyga miał wstręt do alkoholu. Możliwe, że nie umiał tańczyć. I stąd taka nienawiść

całe schronisko braci tańce hulanki swawole (wigilia) a po powrocie
Zyguś toczył piane

Miał szczególną niechęć do schroniska na polanie chochołowskiej. Może to trauma z dzieciństwa.

A powiedzcie mi, czy ktoś kojarzy T. Janikowskiego?
Był wg ŚJ pomazańcem.

Słyszałem, że już nie popija winem chleba, bo zrozumiał. Ale może to tylko plotka.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Listopad, 2017, 17:23 »
Pamiętam jak leżeliśmy w ciemności i pytałem go o to jego odczuwanie, że jest "pomazańcem", a on mi tłumaczył...
Potem gdy wróciłem do domu moja żona nabijała się trochę i pytała, czy wskutek tego wspólnego spania w jednym łóżku, nadzieja niebiańska jakoś na mnie nie przeszła :D:D

  Domyślam się, że nic na Ciebie nie przeszło, ale co sobie poleżałeś w zacnym towarzystwie to Twoje. :D 
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Trinity

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #129 dnia: 14 Listopad, 2017, 00:10 »
nie lubił też kościeliskiej
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2017, 00:37 wysłana przez Trinity »


Offline Proctor

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #130 dnia: 01 Styczeń, 2018, 19:11 »
Znam wspomnianego Bartoszczuka. Wieki temu był u nas na obwodzie. Miło go jednak wspominam może dlatego że byłem młody i panierowałem. Jeździł wtedy chyba Volkswagen Scirocco?

Zbyszka Langera ktoś kojarzy?


Offline Dietrich

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #131 dnia: 01 Styczeń, 2018, 20:33 »
Znam wspomnianego Bartoszczuka. Wieki temu był u nas na obwodzie. Miło go jednak wspominam może dlatego że byłem młody i panierowałem. Jeździł wtedy chyba Volkswagen Scirocco?



Za moich czasów miał Forda Scorpio i tłum młodych fanek mu towarzyszył ;)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #132 dnia: 01 Styczeń, 2018, 21:29 »
O tak, czarnego Scorpio - właśnie nie mogłem przez dłuższą chwilę pokojarzyć co to było. Przewiózł mnie raz gdzieś nawet w służbie - lubił depnąć. I to nim kiedyś mieli wypadek będąc na obsłudze w jakiś zborze.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Dietrich

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Styczeń, 2018, 21:41 »
O tak, czarnego Scorpio - właśnie nie mogłem przez dłuższą chwilę pokojarzyć co to było. Przewiózł mnie raz gdzieś nawet w służbie - lubił depnąć. I to nim kiedyś mieli wypadek będąc na obsłudze w jakiś zborze.

Z tym wypadkiem to ponoć jakaś niejasna sytuacja była. Dotarły do mnie swego czasu jakieś informacje, ale nie chcę ich powielać, żeby nie wyszło, że rozpuszczam plotki.


Offline Trinity

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #134 dnia: 01 Styczeń, 2018, 22:07 »
To sie zdecydujcie panowie scirocco czy scorpio?  dał mi sie przejechac jakimś, ale czerwony na pewno nie był...