Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kampania  (Przeczytany 7122 razy)

B

  • Gość
Kampania
« dnia: 17 Listopad, 2016, 12:27 »
Bracia jak zawsze "dbają" o twój wolny czas głosicielu!
Myślisz że chcemy tylko twoich pieniędzy?!
Oczywiście że nie! Chcemy twojego czasu i pełnego podporządkowania dla niewolnika niewiernego i nie natchnionego.
Dlatego w trosce o twoje zdrowie "duchowe"weź tablet,zaproszenie i z Bogiem  ;D

A tak na serio rusza "nowa" kampania..więc szykujmy się na szelest kalendarzy i tłok przy stojakach..
Dla chętnych list..

Pozdrawiam B.


Offline Roszada

Odp: Kampania
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad, 2016, 12:38 »
Pogłupieli, ponad pół roku wcześniej zapraszać na kongresy w 2017 r.

Może już lepiej od razu na 2018, a Armagedon odstawić na czas po 2030, bo tyle wspaniałych kongresów może nas ominąć. ;D


B

  • Gość
Odp: Kampania
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad, 2016, 12:44 »
Kampanie na szczęście zaczyna się na trzy tygodnie przed..
Ale urlopy cała rodzinka może zaplanować już teraz..
Czy przez takie postanowienie nie przebija miłość od niewolnika ;D


Offline Roszada

Odp: Kampania
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad, 2016, 12:47 »
Nie wiem czy planowanie urlopów w roku wcześniejszym ma jakiś sens.
Pracodawca nie jest związany z planowaniem na amen. :-\

Owszem w firmach się to praktykuje ale sam pamiętam że na odczepnego wszyscy wpisywali byle co. No może ŚJ traktują to poważnie, bo jednak kongres to nie wczasy, to uczta duchowa, przedsmak raju. :)


Offline Zvi

Odp: Kampania
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad, 2016, 12:52 »
Nihil novi.


Offline Światus

Odp: Kampania
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:07 »
Mam pytanie.
Czy osoby głuche nie potrafią czytać?
Czym się różni zaproszenie w j. migowym od zwykłego?

I ciekawy fragment z listu;
"Lepiej jest wręczać zaproszenia domownikom osobiście. Grono starszych może jednak
zezwolić na zostawianie zaproszeń również tam, gdzie nikogo nie udało się zastać."


Nie uważacie, że to szerokie pole do interpretacji?  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: Kampania
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:08 »
Nihil novi.
    Poproszę o przetłumaczenie  :) :)

    Swiatus, to stara regułka, chodzi o tereny wiejskie, przeważnie, gdzie drugi raz nie zdąży się wrócić...
    i zazwyczaj, starsi każą pozostawiać zaproszenia w skrzynkach na listy, albo w drzwiach.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 13:14 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kampania
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:18 »
Mnie się najbardziej to podoba:

"Z radością informujemy, że na całym świecie odbędzie się kampania zapraszania na kongresy w roku 2017. Głosiciele po raz kolejny będą mogli rozpowszechniać specjalnie przygotowane zaproszenia."

"Cieszymy się, mogąc z wyprzedzeniem podać Wam te informacje. Modlimy się, by Jehowa obficie pobłogosławił tę specjalną kampanię."

Ciekaw jestem jak wygląda taka modlitwa o obfitość błogosławieństw na kampanię. Że co Jehowa ma niby sprawić.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Kampania
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:38 »

Ciekaw jestem jak wygląda taka modlitwa o obfitość błogosławieństw na kampanię. Że co Jehowa ma niby sprawić.
    No, co? Chodzi o złowienie jak największej liczby nowych, coby to wzruszające zgrom. zobaczyli ...
    I to bombardowanie miłością na nich, żeby przynęta zadziałała i taki, hyc ... do zboru ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline chmura

Odp: Kampania
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:56 »
Swiatus
Nie znam języka migowego, ale rozmawiałam kiedyś na ten temat z migającą siostrą. Mówiła ona że większość głuchych bardzo słabo czyta,wogole mają o wiele mniejszy zasób słów, bo przecież nie odmieniają gramatycznie tego co mówią. Pomimo tego świetnie potrafią się porozumiewać między sobą, dzięki mimice,gestom i całej mowie ciała. Mówiła że głusi z różnych krajów o wiele lepiej się dogadają niż słyszący ale słabo znający obcy język. :):)
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 14:05 wysłana przez chmura »
Nareszcie żyję :)


Offline Dietrich

Odp: Kampania
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopad, 2016, 13:58 »
Zastanawiam się, ile faktycznie takich osób z terenów oddalonych kilkadziesiąt km od miejsca zgr. "zareagowało pozytywnie" i wybrało się chociaż na jedną sesję programu. O ile takie akcje miałyby sens w samych miastach kongresowych, to w innych miejscach postrzegałem to jako sztukę dla sztuki i rzeczywistą stratę czasu.
Kiedyś całkiem szczerze zapytałem o to jednego starszego, jakiego efektu można się spodziewać.  Oczywiście odparł standardowo: "Bracie, mamy głosić na świadectwo. Takie są zalecenia Niewolnika. Nigdy nie wiesz kiedy ziarno prawdy trafi na podatny grunt." No i weź z takim rozmawiaj.

Moje osobiste spostrzeżenia są takie, że bardziej chodzi o to że "słudzy Jehowy mają być nieustannie zajęci". Tyle że dużo w tym pompy, a mało przemyślanych działań. No ale cóż. Przecież CK nie swoim czasem i siłami rozporządza. 
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 14:02 wysłana przez Dietrich »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kampania
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad, 2016, 14:04 »
"Bracie, mamy głosić na świadectwo. Takie są zalecenia Niewolnika. Nigdy nie wiesz kiedy ziarno prawdy trafi na podatny grunt." No i weź z takim rozmawiaj.


To taki rodzaj SPAMOWANIA ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Kampania
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad, 2016, 14:13 »
To taki rodzaj SPAMOWANIA ;)

Jak się nie ma nic sensowniejszego do powiedzenia, to się odwołuje do wyższej instancji. Że jest ktoś mądrzejszy, lepiej zarządzający, itp. Tutaj najczęściej pada werset wytrych (niem. Dietrich  ;) ): "ja zasadziłem, Apollos podlał, a Bóg dał wzrost"
Słowem: ty masz robić co ci każą i nie powątpiewać (zwłaszcza poprzez zadawanie pytań).


Offline Estera

Odp: Kampania
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad, 2016, 15:06 »
   Odkąd się wybudziłam, nie wzięłam udziału w żadnej kampanii, czyli ok. roku zaraz będzie.
   I wcale mi ich nie brakuje, ... wręcz przeciwnie, mam więcej czasu dla siebie ...
   No i co jeszcze dziwniejsze   :D :D :D :D :D ... nawet władza zborowa się tym w ogóle nie interesuje ...
   A zważywszy fakt, że byłam bardzo gorliwa, to jest conajmniej dziwne ... albo ...
   Są tak zajęci, że już dla takiej "owieczki" jak ja, to nie mają w ogóle czasu, albo ich w ogóle nie interesuję.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Kampania
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad, 2016, 15:07 »
Dietrich odnoszę podobne wrażenie , że to jest po prostu odgórne organizowanie ( wypełnianie ) czasu. Wiadomo lato, urlopy, to mogłoby sprzyjać temu by "owieczki" złapały trochę oddechu od WTS-u, a jakby jeszcze o zgrozo z nadmiaru wolnego czasu zaczęły po internecie śmigać i to w te "zakazane zakamarki" , poza jw.org i Fb itp.
A tak to lato nie lato, urlop nie urlop zawsze jest jakaś radosna kampania do zaliczenia :)

A co ma starszy powiedzieć na takie pytania? Przecież on jest tylko li urzędnikiem WTS-u , myśleć sobie może co zechce, ale już mówić tylko to co ma "zbudować" owce i przyczynić się do utrzymania właściwego wizerunku organizacji. Taka odpowiedź jest standardowa i jak najbardziej skuteczna w przypadku "wiernych owieczek", bo przecież nikt z nich nie ośmieli się kwestionować postanowień "niewolnika", nawet jeśli on sam przyznaje się do popełniania błędów. Tylko kto jest władny im te błędy wykazać?  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper