Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ kontra ksiądz w radiu  (Przeczytany 4023 razy)

Gorszyciel

  • Gość
ŚJ kontra ksiądz w radiu
« dnia: 15 Listopad, 2016, 18:33 »
https://www.youtube.com/watch?v=Ob2iKK46MDA

Co sądzicie? Szkoda, że ten ksiądz tak mało wiedział o ich tajnym piśmiennictwie i innych przegięciach. Ciekawe z którego to roku. Dziś wątpliwe, aby Nadarzyn komuś pozwolił na taką rozmowę w radio :)


Offline Stanisław Klocek

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad, 2016, 11:39 »
Audycja radia (antyradio) Łódź na żywo, która odbyła w dniu 15 grudnia 1995 r. w nocy. Słuchałem części i dokonałem przeróbki z audio na prozę, jako że nie miałem wówczas narzędzi do nagrywania, co umieściłem na swej str. bibliokrety.vgh.pl w trzech częściach. Dziękuje temu, że ten ktoś to odgrzebał z archiwum i zamieścił na "YT". Ja skorzystam z tego i umieszczę w zakładce ,,Filmy" na swej bliźniaczej stronie, jako, że na podanej wyżej utraciłem administrowanie.


Offline Roszada

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad, 2016, 12:51 »
Gorszycielu!
Ja z innej beczki.
Już kilka dni czekam na odebranie przez Ciebie moich maili na PM.
A tu ani odebrane przez Ciebie, ani słowa od Ciebie. :-\


Offline egon olsen

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień, 2016, 18:18 »
paliwoda  klasa   sam  w sobie  ,   ksiądz poległ    na  całej lini


Offline Roszada

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień, 2016, 18:25 »
paliwoda  klasa   sam  w sobie  ,   ksiądz poległ    na  całej lini
A księży uczą jak rozmawiać ze ŚJ?
A ŚJ uczą jak rozmawiać z księżmi?

*** rs s. 107-s. 108 Fałszywi prorocy ***
Gdy ktoś mówi:
„Nasz ksiądz powiedział, że Świadkowie Jehowy są fałszywymi prorokami”
Można by odpowiedzieć: „A czy chociaż wyjaśnił na podstawie Biblii, że to, w co wierzymy albo co robimy, pozwala nas uznać za fałszywych proroków? ... Czy mógłbym pokazać, jak w Biblii opisano fałszywych proroków? (Następnie podaj jeden lub więcej argumentów ze stron 103-106)”.

Można by też odpowiedzieć: „Chyba zgodzi się pan ze mną, że takie poważne oskarżenie wymagałoby przedstawienia konkretnych dowodów. Czy ksiądz podał jakieś przykłady? (Gdyby rozmówca wspomniał o jakichś ‚przepowiedniach’, które się nie sprawdziły, posłuż się materiałem ze strony 104 oraz ze stron 105-107)”.

Inna możliwość: „Jestem pewien, że gdyby pan spotkał się z takim zarzutem, chciałby pan przynajmniej mieć możliwość wyjaśnienia swego stanowiska w tej sprawie ... Czy wobec tego mógłbym pokazać panu w Biblii ...?”


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień, 2016, 22:22 »
Według mnie ksiądz ładnie spychał rzeczy które mogły by być niewygodne. Ogólnie był też bardziej taktowny.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Grudzień, 2016, 22:27 »
Według mnie ksiądz ładnie spychał rzeczy które mogły by być niewygodne. Ogólnie był też bardziej taktowny.

Moim zdaniem dziś każdy odstępca by pytał takiego ŚJ o takie tajniackie dokumenty, które by tą organizację skompromitowały i obnażyły. Dlatego takich dyskusji nie będzie.


Offline falafel

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień, 2016, 22:56 »
Kto wygral dyskusje?


Offline sajmon

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień, 2016, 23:03 »
Moim zdaniem, ksiądz nie znalazł, jakichś mocnych argumentów przeciwko SJ. Generalnie ksiądz był nieco bardziej przekonujący, ale Roszada to by ŚJ. znokautował po kilku minutach. Ciekawe, czy jest więcej takich dyskusji na You tubie, oczywiście na przyzwoitym poziomie, a nie pyskówki.


Offline Roszada

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudzień, 2016, 09:52 »
Cytuj
Roszada to by ŚJ. znokautował po kilku minutach
Oj nie byłoby pewnie aż tak, bom w prawy wyszedł. ;)
Za mało praktyki. Tusia albo Wronka, to tak, a ja za bardzo jestem teraz pismak, a za mało dyskutant. :-\


Offline sajmon

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień, 2016, 19:47 »
Oj nie byłoby pewnie aż tak, bom w prawy wyszedł. ;)
Za mało praktyki. Tusia albo Wronka, to tak, a ja za bardzo jestem teraz pismak, a za mało dyskutant. :-\

Tusia pewnie też by sobie szybko poradził ze ŚJ.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Grudzień, 2016, 22:00 »
paliwoda  klasa   sam  w sobie  ,   ksiądz poległ    na  całej lini

Paliwoda gada jak mu strażnica każe, oklepane teksty jakie słysze przy stojakach, światło się zmieni to i Paliwoda będzie inaczej ćwierkał... Facet nie rozumie podstawowych zagadnień teologicznych. Kłamie, że nie ma hierarchii.

Dobrze ksiądz powiedział, że jest inny problem życia duchowego u chrześcijan a inny u ŚJ. Gdzie u ŚJ liczy sie przede wszystkim poznawanie doktryny.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2016, 22:08 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Grudzień, 2016, 22:36 »
Rozmowa miała miejsce bardzo dawno temu. Paliwoda wystąpił tam jako nadzorca obwodu. Faktycznie 20 lat temu wszystko inaczej wyglądało w Polskich zborach. O hierarchii mowy być nie mogło.Nadzorcy okręgu,czy obwodu byli bardzo skromni. Panował inny duch niż w Ameryce,czy choćby obecnie. Ciężko mówić,kto wypadł lepiej,bo to jak porównywać piłkę nożną i ręczną.
Obaj panowie wiedzieli o co im chodzi i byli przekonani o słuszności swoich wyborów. Oba systemy religijne mają wady i zalety. Z tym,że katolicyzm swój kryzys przechodził przez wieki,świadkowie dopiero dziesiątki lat.   Podobał mi się argument księdza,że mówienie o założycielu katolicyzmu ,Konstantynie,to jak mówienie że Jaruzelski założył świadków. To tylko legalizacja.  A Paliwoda ciekawie odparł argument ,że adorowanie krzyża ma swój pierwowzór w miedzianym wężu zawieszonym na drzewie. Rozmowa naprawdę ciekawa,panowie starali się być mili i taktowni.  Dziś Paliwoda pewnie miałby większy problem,bo hierarchia się pojawiła,światła zmieniły a księża większą wagę do Biblii przywiązują. Osobiście odrzucam wszelkie systemy religijne,a jestem za osobistym przeżywaniem Boga i Chrystusa. Dyskusje takie są potrzebne,choć dla chrześcijanina jałowe.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Grudzień, 2016, 22:47 »
Paliwoda wystąpił tam jako nadzorca obwodu. Faktycznie 20 lat temu wszystko inaczej wyglądało w Polskich zborach. O hierarchii mowy być nie mogło.Nadzorcy okręgu,czy obwodu byli bardzo skromni.

Czyli jej nie było?
Wszyscy byli równo? ;) CK, NO, starsi, głosiciele?

Z tym,że katolicyzm swój kryzys przechodził przez wieki,
Jaki to ten kryzys był w KK?

A Paliwoda ciekawie odparł argument ,że adorowanie krzyża ma swój pierwowzór w miedzianym wężu zawieszonym na drzewie.
Pan Paliwoda wykazał się dyletanctwem. Klepie to co mu każe CK. Nie myśli. Poczytałby coś wiecej, a nie tylko strażnce

Dziś Paliwoda pewnie miałby większy problem,bo hierarchia się pojawiła,światła zmieniły

Czyli jej nie było?
Wszyscy byli równo? ;) CK, NO, starsi, głosiciele?

Myślę, że pan Paliwoda nie miałby problemu bo zgodnie z wytycznymi zadzwoniłby do BO i tam by mu powiedzieli co mam mówić.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2016, 22:49 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: ŚJ kontra ksiądz w radiu
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudzień, 2016, 23:18 »
Tomku,nie jesteś merytoryczny. W tamtych czasach miałam okazję na zgromadzeniu poznać brata Jaracza. Nigdy nie pomyślałabym,że jest kimś ważnym. Był normalny,żartował z nami. Brat Sydlik z żoną na kongresie siedział między braćmi,spacerował. Mijałam go nie wiedząc kto to,dopiero ktoś mi powiedział że to on. Mieszkałam też z okręgowym i obwodowym przez dłuższy czas. Taka kwatera pionierska. Nie było między nami różnicy. Bracia z Betel też w tamtych czasach byli przystępni. Wiem co mówię. To dziś chorują na chorobę biskupią.
Paliwoda nie klepał co mu ck kazało. On mówił z przekonaniem,tak jak i ksiądz nie klepał tego co mu papież kazał,też prezentował to o czym był przekonany. 
A co do kryzysu w KK to musiałbyś trochę historii liznąć. Bo twoje oddanie Bogu jest cenne,ale fanatyzm w każdym wydaniu jest niepotrzebny.Pozdrawiam.