Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zabawa w zagadki  (Przeczytany 56472 razy)

Efezjan

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Listopad, 2016, 21:52 »
Tak jest. Teraz ty nas odpytujesz.
A mnieście pominęli? Poza Światusem nikt na moje pytanie nie odpowiedział... Zadałem zagadkę, a pomimo braku odpowiedzi zadawaliście dalej pytania i tego nie rozumiem...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Listopad, 2016, 23:27 »
A mnieście pominęli? Poza Światusem nikt na moje pytanie nie odpowiedział... Zadałem zagadkę, a pomimo braku odpowiedzi zadawaliście dalej pytania i tego nie rozumiem...

Próbowałam , ale  kojarzyło mi się ze śpiączką a jak wrzucałam do cioci Wiki to coś o przecinku wychodziło  :)
nie smutaj się Efezjan , pamiętaj musisz przebaczyć 77razy :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Woland

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Listopad, 2016, 03:34 »
Co to jest Comma Ioanneum?
fragment  Efezjan 5: 7-8
Albowiem trzej są, którzy świadectwo dają na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty: a ci trzej jedno są; 8. A trzej są, którzy świadectwo dają na ziemi: Duch i woda i krew: a ci trzej jedno są

Cząstka zdania, nie zawiera w sobie myśli całkowitej (stąd comma)

http://www.ultramontes.pl/comma_joanneum.htm



KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Listopad, 2016, 10:09 »
A mnieście pominęli? Poza Światusem nikt na moje pytanie nie odpowiedział... Zadałem zagadkę, a pomimo braku odpowiedzi zadawaliście dalej pytania i tego nie rozumiem...

Przepraszam jeżeli cię pominąłem. Mogłem przeoczyć, bo jestem jak CK - natchniony, ale omylny. Możesz zadać zagadkę bez kolejki, pasuje? :)


Efezjan

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Listopad, 2016, 10:28 »
Próbowałam , ale  kojarzyło mi się ze śpiączką a jak wrzucałam do cioci Wiki to coś o przecinku wychodziło  :)
nie smutaj się Efezjan , pamiętaj musisz przebaczyć 77razy :)
Nie smutam się. Coś wymyślę. I wybaczam wam.

Edyta: wymyśliłem. Podaj werset obalający 'Bóg nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzką ręką'.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2016, 10:36 wysłana przez Efezjan »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Listopad, 2016, 10:43 »
Nie smutam się. Coś wymyślę. I wybaczam wam.

Edyta: wymyśliłem. Podaj werset obalający 'Bóg nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzką ręką'.

Chcesz powiedzieć, że szukamy wersetu potwierdzającego wewnętrzną sprzeczność Biblii? :)


Efezjan

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Listopad, 2016, 10:55 »
Chcesz powiedzieć, że szukamy wersetu potwierdzającego wewnętrzną sprzeczność Biblii? :)
Biblia jest spójna. Ten werset należy rozumieć inaczej - moim zdaniem chodzi w Dziejach o świątynie pogańskie, i te wersety, które trzeba znaleźć o tym mówią - nie wprost rzecz jasna, ale to może być świetna odskocznia do dyskusji ze śJ. Ciekawe, co by powiedzieli, gdybym im szukane przez was wersety zacytował. :P


Offline Światus

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Listopad, 2016, 17:47 »
Podaj werset obalający 'Bóg nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzką ręką'.

Mat 21:13 I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców».
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Efezjan

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Listopad, 2016, 17:52 »
Mat 21:13 I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców».
Może być. Ktoś znalazł inne cytaty? No kochani - niektórzy tyle lat w 'prawdzie' i co?


Offline Światus

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Listopad, 2016, 18:23 »
„Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18:20

„Przyjechałam do Betel 20 czerwca 1945 roku. Skierowano mnie do służby w dziale czystości. Codziennie dbałam o porządek w 13 pokojach, w których miałam do zasłania 26 łóżek, a w dodatku sprzątałam korytarze, schody oraz myłam okna. Była to ciężka praca. Każdego dnia powtarzałam sobie: to prawda, że jestem zmęczona, ale za to usługuję w Betel, domu Bożym!” (Strażnica Nr 13, 2004 s. 26)  ;D ;D ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Efezjan

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Listopad, 2016, 19:49 »
I co? Tylko Światus, który nigdy nie był świadkiem Jehowy?
Do boju exy - zmiećcie katola w proch! To jeden z koronnych argumentów, a przecież w Biblii sam Bóg nazywa swoją świątynię swoim mieszkaniem. Dobra - starczy.
1 Krn 17, 4; 2 Krn 6, 1-2. A poza tym świątynia wybudowana przez Salomona, to nie było mieszkanie Boga? To dlaczego Najwyższy Kapłan mógł wchodzić tam tylko raz w roku, a dla zwykłych śmiertelników była kara śmierci za wejście do Świętego Świętych?


Tusia

  • Gość
Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #101 dnia: 10 Listopad, 2016, 20:03 »
I co? Tylko Światus, który nigdy nie był świadkiem Jehowy?
Do boju exy - zmiećcie katola w proch! To jeden z koronnych argumentów, a przecież w Biblii sam Bóg nazywa swoją świątynię swoim mieszkaniem. Dobra - starczy.
1 Krn 17, 4; 2 Krn 6, 1-2. A poza tym świątynia wybudowana przez Salomona, to nie było mieszkanie Boga? To dlaczego Najwyższy Kapłan mógł wchodzić tam tylko raz w roku, a dla zwykłych śmiertelników była kara śmierci za wejście do Świętego Świętych?

A dzisiaj:

"Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" (1 Kor 6, 19-20)

"Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?" (1 Kor 3, 16)


Offline gerontas

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #102 dnia: 10 Listopad, 2016, 20:05 »
O tym samym myślałem.


Offline Światus

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Listopad, 2016, 20:15 »
A dzisiaj:

"Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" (1 Kor 6, 19-20)

"Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?" (1 Kor 3, 16)

No dobra, dobra, ale nowego człowieka nie robi się raczej ręką... Ale skąd mnie o tym wiedzieć  ;D ;D ;D Widzę, że Panowie mają inne doświadczenia w tej dziedzinie  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2016, 20:21 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline gerontas

Odp: Zabawa w zagadki
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Listopad, 2016, 20:49 »
A głodnemu zawsze chleb na myśli  ::).