Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75770 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #270 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 22:07 »
Jestem aktywny,czynny,ale staram się być kreatywny,pełnym inicjatywy.


Zapamiętaj, że kreatywność i własna inicjatywa to domena Twojego kierownictwa w USA, a nie Twoja robaczku. Ty jesteś od roboty, od wykonywania poleceń. Jak będziesz zbyt kreatywny to ukręcą Ci łepek.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #271 dnia: 07 Kwiecień, 2017, 10:45 »
Tak naprawdę N.T tylko czternaście razy cytuje tę księgę.
Dlaczego?

NT 14 razy cytuje Prz 4,18?!


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #272 dnia: 07 Kwiecień, 2017, 11:36 »
NT 14 razy cytuje Prz 4,18?!
Za to ŚJ w samych Strażnicach z lat 1970-2015 aż 138 razy przytaczają Prz 4:18. :)


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #273 dnia: 07 Kwiecień, 2017, 23:08 »
Ja rozumiem,że "prawda jest niezmienna".

Co to znaczy w kwestiach biblijnych na przykładzie  waszego nauczania?
Zmienne jest nasze o niej wyobrażenie.
Tylko,że za każdym razem wierzymy,że to ostatnie to już ostatnie,to "prawda".
Za każdym razem.

Zatem nie nauczanie prawdy, tylko wyobrażeń o  prawdzie? Szkoda, że tak nie nauczacie oficjalnie. Piszesz: "prawda". Czy różni się od prawdy?
Tak naprawdę, to posiadacie tylko przekonanie o tym, że mówicie prawdę, ale z prawdą biblijną ma to często niewiele wspólnego.

Zrozum ja twierdzę,że w drodze do prawdy jest "jak z  światłością poranka,blask jej coraz bardziej jaśnieje". Przyp.4:18

Przy czym utrzymujemy za każdym razem,że to prawda.

To nieistotne, co utrzymujecie/wierzycie itd. Mnie interesuje prawda ,a nie wasze wyobrażenia o niej - widzisz fundamentalną różnicę?
I tak pewne twierdzenia I.Newtona uchodziły za prawdę,tak były nazywane,w to wierzono,tak nauczano,tak twierdzono,tak pisano,tak ...
Przy czym wraz z od k r y c i a mi [analiza] A.Einsteina,okazało się ,że nie wszystkie to "prawda".
To nie jest dobra analogia. Nie widzisz różnicy między nauką a religią chrześcijańską? W nauce nie ma autorytetów w postaci świętych ksiąg. W chrześcijaństwie posiadamy nieomylny i natchniony Autorytet - Słowo Boże. Mamy wobec niego być sługami, a nie dostosowywać Go do swoich nauk, jak czynią to ŚJ manipulując i dodając słowa.
W ewolucjonizmie opracowano ok.stu praw,prawidłowości [prawd] z których nie obowiązuje żadne.

Który naukowiec tak naucza? Proszę - zanim napiszesz takie "rewelacje" lepiej wcześniej o tym przeczytaj, ale w publikacjach poważnych naukowców, czyli biologów z dorobkiem naukowym w tej dziedzinie.


 


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #274 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 20:28 »
Nie rozumiesz,albo udajesz,że nie.
Ludzie zawsze piszą o prawdzie,tylko,że czas wielokrotnie je weryfikuje i nasza prawda,nie zawsze jest prawda.
Mam na myśli ludzkie teorie  itp.Przykładem na to są "prawidłowości w ewolucji",czy "prawidłowości,prawa ewolucji".

Nigdy nie podaję nie sprawdzonych informacji.
I tak Marcin Ryszkiewicz przyznał,że z tzw. "Dekalogu praw ewolucji" obowiązują dwa.
Tylko,ze 
z tych dwóch.nie obowiązuje już żaden.
Zresztą on sam napisał,że jeden z tych obowiązujących "nie ma tak powszechnego zastosowania".
O drugim to jest prawie "nieodwracalności ewolucji" zaproponowanego przez L.Dollo ,wiemy,że nie tylko nie obowiązuje,ale jest niejednoznaczne i "problemowe".
Patrz.M.Ryszkiewicz "Ewolucja od Wielkiego Wybuchu do Homo Sapiens" str.63.64
Co więcej B.Rensch doliczył się okołu stu takich praw.
Tak więc zanim mnie złośliwie posądzisz,zamilcz zanim oskarżysz.





Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #275 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 20:42 »
Dałem lubika za chęci i za odwoływanie się do autorytetów spoza Ciała Kierowniczego. :)
Oby tak dalej. ;)
Wszak sam członek CK mówił podczas przesłuchania w sprawie pedofilii, że nie są jedynym przekaźnikiem od Jehowy. :-\
Trzymaj gościa za słowo. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #276 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 22:46 »
Ludzie zawsze piszą o prawdzie,tylko,że czas wielokrotnie je weryfikuje i nasza prawda,nie zawsze jest prawda.

Dotyczy to też ludzi z Ciała Kierowniczego?


Offline prot

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #277 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 22:47 »
CK popełnia błędy, ale brat króla nigdy nie kłamie.


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #278 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 01:38 »
 
Stwierdziłeś:
Cytuj
W ewolucjonizmie opracowano ok.stu praw,prawidłowości [prawd] z których nie obowiązuje żadne.

 To nie są żadne uniwersalne "prawa".
Nauki przyrodnicze pełne są praw, to znaczy uogólnień,
mówiących co się stanie jeśli dane warunki zostaną spełnione. Dla przykładu prawo
grawitacji mówi, że dwa ciała będą się przyciągać proporcjonalnie do ich masy i odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości między nimi.
Prawo grawitacji nie mówi jednak, dlaczego będą się przyciągać – to jest wyjaśniane przez teorię grawitacji.
 W biologii jednak nie można wskazać zbyt wielu praw, jeśli w ogóle jakiekolwiek
Np. Mayr, E. 1982: The Growth of Biological Thought. Diversity, Evolution and Inheritance.
Belknap Press. Str. 37-43; ale porównaj teŜ Sober E. 1993: The Philosophy of Biology. Oxford
University Press. Str. 14-18.
 
Nie dlatego, że biolodzy nie są w stanie wskazać żadnych uogólnień. Wręcz przeciwnie.
Jednak większość tych uogólnień ma charakter probabilistyczny, nie absolutny.
Większość biologicznych „praw” jest albo trywialna albo charakteryzuje się częstymi wyjątkami. Nawet słynne prawa Mendla nie są tak precyzyjnymi
twierdzeniami jak prawa w fizyce czy matematyce. Wynika to z tego, że reguły ewolucji
nie istnieją same w sobie w uniwersalnej formie, ale wynikają z reakcji organizmów na
czynniki środowiskowe. Opis mechanizmów ewolucji lepiej przybliża nas do zrozumienia
tego zjawiska, niż tworzenie na siłę „praw”, które w biologii okazują się najczęściej
tylko ogólnymi trendami.
http://www.cen.uni.wroc.pl/Pliki/Wydawnicza/21_wybrane_teksty/09_borczyk.pdf


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #279 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 01:56 »
Wielce dziękuję za wyrazu szacunku.
W istocie niektórzy z was najchętniej "wykluczyłoby mnie" za to,że jestem "inny".
Przecież to - wypominaliście nam jako przejaw niedojrzałości,absolutyzmu itp.
Nie jestem "typowym świadkiem".
I wiedzą to wszyscy,którzy mnie znają.
Wielu potrafi to docenić.
Nie jesteś typowym świadkiem. Zauważyłem to. Ja też nigdy nie byłem typowym... Wielu na tym forum nie byli typowi...

W głowie miałem mętlik i mniemam ty też masz... Piszesz że prawda po czasie nie okazuje się prawdą... Ja to wszystko rozumiem, że człowiek śmiertelny o skromnym doświadczeniu popełnia błędy.

Ale jak to możliwe że Sam Bóg stworzyciel wszechświata który włada kosmosem tak ogromnym że ziemia jest w nim ziarnkiem piasku popełnił tyle błędów w swojej własnej organizacji?

Roszada naliczył przeszło 100 słownie sto zmienionych nauk.  Czy Bóg cieszy się że z tej omylności umierali ludzie w wyniku np. odmowy przyjęcia surowicy albo szczepionki?

Ten Bóg zabraniał przeszczepów nerek?

Ten bóg zabraniał w obrębie małżeństwa swobody seksualnej a teraz zmienił zdanie?

OGARNIJ SIĘ SYNU I STRZĄSNIJ PROCH ZE SWYCH NÓG I WYJDŹ Z TEJ JASKINI ZBÓJCÓW ABYŚ NIE MIAŁ DZIAŁU W KARZE KTÓRĄ PONIOSĄ


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #280 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 09:24 »
Cytuj
W głowie miałem mętlik i mniemam ty też masz... Piszesz że prawda po czasie nie okazuje się prawdą...
Oj ma mętlik robbo, oj ma i to spory. ;)
Znałem osoby tego pokroju.
Ta prawda CK nigdy nie okazuje się prawdą, bo za kilka lat idzie na śmietnik. :-\


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #281 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:17 »
Nie zmieni to jednak tego,że te "prawa,prawidłowości" miały w zamierzeniu przedstawiać "prawdę" o przebiegu,czy działaniu ewolucji.

Tego,ze te "prawidłowości" nie posiadają pozycji,statutu praw w matematyce itp.jest pewne.
Tak jak pewne jest,że miały wyrażać ,ukazywać ,także mechanizmy ewolucji.

I zostały zmienione,ewentualnie odrzucone.
Tak jak niektóre nasze wyjaśnienia.

Rozumiem,że wiele zmieniliśmy,zmieniamy.
Niemniej przecież nawet "na t c h n i o n e słowo" to księga stwórcy,ale i ludzka.
zawiera w sobie słowo stwórcy wypowiedziane przez człowieka.
Jest to z jednej strony dzieło [causa instrumentalis ] z drugiej [ causa principalis] .
Zrozum,że nawet to spisane słowo [natchnione] "odzwierciedla wiedzę,obraz świata i sposób przeżywania ludzi,którzy je pisali,i ludzi,dla których były pisane" J.Levie.

Tym więcej jego wykładnia zawiera nasz "obraz świata".

Przy czym zmiany to istotny czynnik rozwoju,droga poznania,to droga poznawania,poszerzania zrozumienia.
Odrzucania i przyłączania itp.

Poza zmianami,istnieją tzw."rdzenie" ,których te zmiany dotyczą,"wokół,których się kręcą".
Jak piszą znawcy:
"Rdzenie tych elementów są bowiem różnymi u s z c z e g ó ł o w i e n i a m i    najogólniejszych praw,wyznaczających kryteria tożsamości teorii,a do części wspólnej zakresów należą przynajmniej niektóre z tzw. wzorowych dziedzin zastosowania,zawarte zawsze w zakresie n a j o g ó l n i e j s z y m    dowolnej z wersji teorii".

Tak to się dzieje,podobnie jest i w naszym wyjaśnieniu,wyjaśnianiu.
Inaczej tak ,tym można usprawiedliwić zmiany.





Offline Michu72

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #282 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:31 »
Nic nie rozumiem z tego co piszesz ??? Wiem,jestem tu nowy ale twoje wypowiedzi robia mi metlik w glowie :D Zajezdza mi tu jakąs filozofią ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #283 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:34 »
Nic nie rozumiem z tego co piszesz ??? Wiem,jestem tu nowy ale twoje wypowiedzi robia mi metlik w glowie :D Zajezdza mi tu jakąs filozofią ;)

Nie przejmuj się, tego nikt nie rozumie. A z pewnością nie jest to oficjalne nauczanie CK. Taka tam prywatna opinia jakiegoś niezrównoważonego osobnika, którego nawet w jego zborze nie traktują poważnie, skoro go jeszcze nie wyrzucili za te brednie.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 14:28 »
Cytuj
Taka tam prywatna opinia jakiegoś niezrównoważonego osobnika, którego nawet w jego zborze nie traktują poważnie, skoro go jeszcze nie wyrzucili za te brednie
Ciekawe gdzie go poważnie traktują, na którym forum?

W zborze jest liderem wśród tak zwanych mądralińskich.
Ciekawym jak filozofuje podczas studium Strażnicy.
A może podkula ogon? ;)