Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75751 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #255 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:15 »



Widzę "listonoszu",że nie lubisz teatru,a wyzywanie mnie od "primadonn" niewiele ci da,jeszcze mniej mi.

Widzę ,że najchętniej byś mnie "wykluczył".


Wrecz przeciwnie , lubie teatr .  To czego nie lubie to  odgrywanie  w kontaktach z innymi , jakies roli  . Wspomniales kiedys , ze czytales  "Obudz w sobie olbrzyma "  Robbinsa . (Moze to stad Twoj  nick ?) . I to daje sie  niestety wyczuc w Twojej argumentacji .  Nie wiem jak Ty  jestes  w stanie polaczyc psychotechniki  Robbinsa z zasadami chrzescijanskimi  ale we mnie , taka mieszanka powoduje odruch wymiotny . :( .


Offline CzarnySmok

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #256 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:16 »
Jeżeli masz tak dobrze wyszkolone sumienie to co robisz na tym forum.
Jeżeli spotkamy się w realu to podasz mi rękę i powiesz o tym starszym zboru, skoro jesteś taki kreatywny?
Jeżeli, "Nie żyję ,żeby jeść,tylko jem,żeby żyć" to dziwne ze sumienie pozwala Tobie tu pisać, a może coś nie tak z Twoim przewodem pokarmowym, zamiast trawić to przeżuwasz. ;D
Myślę, że Jesteś małym zmanipulowanym wyznawcą tej korporacji ale nie zbanuje Ciebie, pisz i dawaj dalej świadectwo,że pokarm który przeżuwasz jest niejadalny.

Dlaczego miałbyś go zbanować? Złamał jakiś punkt regulaminu? Czy tylko wygłasza niepopularne sądy w których raczej jest osamotniony?

 Facet wprost pisze, że nie jest typowym SJ, ze nie czyta tylko periodykow WTSu, a sięga po szeroki wachlarz literatury, i trzeba to uszanować, a nie pisać o kimś, ze 'jest małym zmanipulowanym' i proponować podanie ręki jednocześnie mówiąc o  banowaniu.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2017, 20:54 wysłana przez CzarnySmok »


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #257 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:22 »
Dlaczego miałbyś go zbanować? Złamał jakiś punkt regulaminu? Czy tylko wygłasza on niepopularne sądy w których raczej jest osamotniony?

 Facet wprost pisze, że nie jest typowym SJ, ze nie czyta tylko periodykow WTSu, a sięga po szeroki wachlarz literatury, i trzeba to uszanować, a nie pisać o kimś, ze 'jest małym zmanipulowanym' i proponować podanie ręki.

Wielce dziękuję za wyrazu szacunku.
W istocie niektórzy z was najchętniej "wykluczyłoby mnie" za to,że jestem "inny".
Przecież to - wypominaliście nam jako przejaw niedojrzałości,absolutyzmu itp.
Nie jestem "typowym świadkiem".
I wiedzą to wszyscy,którzy mnie znają.
Wielu potrafi to docenić.

« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2017, 20:23 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #258 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:36 »
Cytuj
Nie jestem "typowym świadkiem".
I wiedzą to wszyscy,którzy mnie znają.
Wielu potrafi to docenić.
No i co z tego?
Co mamy doceniać?
Że cytujesz kardynała Newmana, Obirka, Barclaya i innych?
Gdyby cie kto o nich pytał to inna kwestia.

Ty lepiej napisz co u ciebie w zborze słychać. Jak ci idzie od drzwi do drzwi.


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #259 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:37 »
Różnica jest taka,ze to co jest w Strażnicy, jest obowiązujące dla wszystkich Świadków.
A to, co powie kardynał...to jego własne zdanie.

Nie chodziło mi o "wyzwalanie" ale o "poznanie prawdy".
Trudno poznać coś co ciągle zmienia kształt.
Sądzę, że to "zrozumienie" się zmienia a nie Prawda.

Np. Ludzie uważają coś za Prawdę.
Z biegiem czasu poznają nowe fakty.
Mają LEPSZE ZROZUMIENIE.
Dochodzą do wniosku, że SIĘ MYLILI a Prawda JEST i BYŁA INNA.
A to co uważali na początku było BŁĘDEM/ NIEPRAWDĄ.

Imię - niech ci będzie. U nas to Jahwe i każdy może zostać przy własnym zdaniu.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline CzarnySmok

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #260 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:37 »
Wielce dziękuję za wyrazu szacunku.
W istocie niektórzy z was najchętniej "wykluczyłoby mnie" za to,że jestem "inny".
Przecież to - wypominaliście nam jako przejaw niedojrzałości,absolutyzmu itp.
Nie jestem "typowym świadkiem".
I wiedzą to wszyscy,którzy mnie znają.
Wielu potrafi to docenić.

Nie zgadzam sie z Twoimi poglądami, ale potrafię odróżnić wyznanie od człowieka. Poza tym, jestem negatywnie nastawiony na piętnowanie kogoś tylko dlatego, ze ma odmienne zdanie i - jak to ładnie ująłeś w cudzysłowie - kto jest 'inny'.

Bardzo sie cieszyłem juz prawie dwa lata temu, gdy założyłem jeden z pierwszych wątków tutaj, pytając 'po co to wszystko?' i kiedy to czytałem, ze 'jest po platforma zrzeszająca ludzi o rożnym wyznaniach i pogladach'. Jeżeli moge cokolwiek zrobic do tej wspaniałej inwestycji jaka jest to miejsce to będę bronił równości, wolności słowa i merytorycznie pytał 'co jest nie tak?' nawet gdyby ten podwątek miał sie znaleźć na Cmentarzu lub gdybym miał popaść a niełaskę u co poniektórych.

Dla mnie różnorodność jest bardzo miłe widziana, twarde dyskusje rownież bardzo lubię i bardzo chciałbym, zeby czytelnicy (głównie goście) sami mogli sobie wyrabiać zdanie na nurtujące ich pytania na podstawie realnych dyskusji bez zbędnych korekt.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2017, 20:57 wysłana przez CzarnySmok »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #261 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:40 »
Wielce dziękuję za wyrazu szacunku.
W istocie niektórzy z was najchętniej "wykluczyłoby mnie" za to,że jestem "inny".

Wszyscy jesteśmy różni. Za to nie ma bana. To przecież oczywiste....


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #262 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:42 »
Wszyscy jesteśmy różni. Za to nie ma bana. To przecież oczywiste....
Łoj jak ja bym miał swoje forum, to by głowy spadały. :)


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #263 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:47 »
Łoj jak ja bym miał swoje forum, to by głowy spadały. :)

Ale chyba tylko w Twoje urodziny...?  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #264 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 20:57 »
Ja rozumiem,że "prawda jest niezmienna".
Zmienne jest nasze o niej wyobrażenie.
Tylko,że za każdym razem wierzymy,że to ostatnie to już ostatnie,to "prawda".
Za każdym razem.

Pisałem o tym powołując się na książkę J.Burke "Osiem stopni wtajemniczenia.Czyli  o tym jak zmienialiśmy świat".

Zrozum ja twierdzę,że w drodze do prawdy jest "jak z  światłością poranka,blask jej coraz bardziej jaśnieje". Przyp.4:18

Przy czym utrzymujemy za każdym razem,że to prawda.

I tak pewne twierdzenia I.Newtona uchodziły za prawdę,tak były nazywane,w to wierzono,tak nauczano,tak twierdzono,tak pisano,tak ...
Przy czym wraz z od k r y c i a mi [analiza] A.Einsteina,okazało się ,że nie wszystkie to "prawda".
W ewolucjonizmie opracowano ok.stu praw,prawidłowości [prawd] z których nie obowiązuje żadne.

I ty wypominasz mi,że nie wszystkie nasze wyjaśnienia to prawda.


Cieszy mnie,że niektórzy z was godzą się na "zakłócanie spokoju" i pozwalają na wyrabianie sobie zdania podczas rozmowy "bez zbędnych korekt".
Gratulacje.




« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2017, 21:01 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #265 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 21:00 »
A dlaczego Apostołowie nie powoływali się na Prz 4:18?

To są "przysłowia", czy proroctwo na czasy od roku 1914? ;D


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #266 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 21:06 »
Tak naprawdę N.T tylko czternaście razy cytuje tę księgę.
Dlaczego?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #267 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 21:08 »
Ja rozumiem,że "prawda jest niezmienna".
Zmienne jest nasze o niej wyobrażenie.
Tylko,że za każdym razem wierzymy,że to ostatnie to już ostatnie,to "prawda".
Za każdym razem.

Wreszcie cię rozumiem. Prawda jest jedna, niezmienna. Wy jej po prostu nie znacie, tylko za każdym razem wam się wydaje że to "już". SPOKO. Nareszcie ktoś z SJ przyznał, że SJ tylko szukają prawdy, a nie ją "mają".

Co za ulga!


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #268 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 21:11 »
Tak naprawdę N.T tylko czternaście razy cytuje tę księgę.
Dlaczego?
To pokaż że wcześni chrześcijanie poapostolscy powoływali się w celu zmiany nauk na ten tekst.

A ja znam takich jak ŚJ:

   Cóż, adwentyści i Świadkowie Jehowy wywodzą się ze wspólnego pnia adwentyzmu, więc ‘niedaleko jabłko spada od jabłoni’. Oto słowa adwentystów:

„(...) doktryna adwentyzmu posiada orientację biblijną (...) Nie cechuje jej dogmatyzm, ma jednak formę zdefiniowaną i ustaloną, choć nie zamkniętą. W myśl bowiem nauki Pisma Świętego »Ścieżka sprawiedliwych, jako światłość jasna, która im dalej, tym bardziej świeci, aż do dnia doskonałego« [Prz 4:18] W miarę upływu czasu i rozwijających się wydarzeń, treść objawienia Bożego – zwłaszcza profetycznych partii Pisma Świętego – staje się pod tchnieniem Ducha Świętego coraz jaśniejsza. Stąd progresywny charakter doktryny przy zachowaniu jej autentyzmu i tożsamości. »Nowe światło« nie unicestwia »światła starego«, przeciwnie, łączy się ze »światłem starym« powodując, że lśni ono jeszcze większym blaskiem (por. Prawo Wewnętrzne Kościoła, s. 229)” (Adwentyzm Z. Łyko, Warszawa 1970, s. 98-99).

To jest mydlenie oczu na spaczone i zmieniane nauki.
Kłamstwo a ponieważ trzeba było znaleźć uzasadnienie, to jak szatan w Mt 4 cytuje się Biblię.
Znam te sztuczki.
Tym wersetem można zmienić wszystkie nauki. ;D


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #269 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 21:28 »
Ja rozumiem,że "prawda jest niezmienna".
Zmienne jest nasze o niej wyobrażenie.
Tylko,że za każdym razem wierzymy,że to ostatnie to już ostatnie,to "prawda".
Za każdym razem.

Czyli mamy pierwszy punkt porozumienia  :)
Teraz;
Rozumiem, że nie wszystko da się sprawdzić. I tu nigdy nie można mieć pewności czy to na pewno jest Prawda.
Wiec zamiast stanowczych stwierdzeń "To jest Prawda", takie zdanie powinno brzmieć; "Sądzimy, ze to jest Prawda".
Ale co ważniejsze, samodzielne dochodzenie do poznania Prawdy powinno być dozwolone dla wszystkich. I powinna być umożliwiona dyskusja między zainteresowanymi.
A z tego co słyszę, dyskusje na takie tematy w zborach są traktowane jako atak na "niewolnika", choć jak wiadomo nie jest on nieomylny w sprawach doktryny.

Niektóre rzeczy można sprawdzić i zmienić od razu, np Patriarchowie w Niebie Mt 8:11. Ale wydaje mi się, że chodzi o utrzymanie "autorytetu" niewolnika.
Z tego samego powodu, dawnych nauk nie nazywa się fałszywymi.
Mogę mieć błędne zrozumienie, ale jeśli zaczynam ich nauczać i od wiary w nie uzależniam przynależność do organizacji, to w takim przypadku fałszywe zrozumienie zmienia sie w fałszywą naukę.
Zobacz, że fałszywe nauki, w literaturze WTS dotyczą wyłącznie innych wyznań, NIGDY Świadków Jehowy. Nie wydaje ci się to dziwne? Tak samo KŁAMSTWO.

U ŚJ wszyscy muszą się zgadzać z niewolnikiem. Ale czy tak było zawsze? W Biblii Paweł daje reprymendę Piotrowi, potem kłoci się z Barnabą. W liście do Koryntian pisze, że spory muszą być żeby okazało się, którzy są wypróbowani.
Wg mnie jednomyślność polega na tym, żeby wszyscy mieli jeden cel - zbawienie.

PS. Rozumiem przykład z ewolucją, ale wg mnie to nie nauka tylko "religia"  :)
Ale lepiej nie zaczynać tego tematu, bo sporo potomków "człekokształtnych" się uaktywni  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?