Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z cyklu: opowiesci z Wtsu  (Przeczytany 73456 razy)

Efezjan

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #150 dnia: 04 Listopad, 2016, 00:11 »
Już pomijając wszystko co napisałeś Kaiser, ale gość wpada ni z Pis ni z PO (nie przeczytawszy zapewne całości wątku),
plącze się w komentach i chce kontaktów.  Nieładnie to wygląda.
Może chce przez to awansować na komsomolca?
Partia stawia jednak przed nim jakieś wymagania. ;)


Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #151 dnia: 04 Listopad, 2016, 00:18 »

     Cienki "Boluś", który wchodząc na to forum, nie odrobił lekcji!! ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dietrich

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #152 dnia: 04 Listopad, 2016, 00:32 »
Może chce przez to awansować na komsomolca?
Partia stawia jednak przed nim jakieś wymagania. ;)

Łoch, a iluż to się podobnych ludzi przez to forum przewinęło.
Szkoda wątku zamulać bo nie o tym rzecz.  :P


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #153 dnia: 04 Listopad, 2016, 01:24 »
Prwada jest taka ze ta kobieta ta swoja sprawe tak nagłosniła w jednym celu. Chodzi o rekalme jej hoteliku. Nie byl on na wysokim standardzie ...

Jeśli dwugwiazdkowy hotel Tobie nie odpowiada...  ???

Informuję wszystkich zainteresowanych, że sam pierwszy do użytkownika Artur76pionier napisałem prywatną wiadomość, zaraz po napisaniu pierwszego komentarza przez niego - do tej pory mi nie odpisał, a komentarze takiej treści tu zamieszcza.
Osobiście wątpię w jego chęć niesienia pomocy, gdy czytam jego wypociny, ale czas najlepiej to pokaże, kim on w ogóle jest.
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline PoProstuJa

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #154 dnia: 04 Listopad, 2016, 01:38 »
Osobiście wątpię w jego chęć niesienia pomocy, gdy czytam jego wypociny, ale czas najlepiej to pokaże, kim on w ogóle jest.

No właśnie się obawiam, że nie jest to osoba o szczerych intencjach. I to mnie jeszcze bardziej martwi, że dla pewnej grupy Świadków jest to zupełnie normalne, że wchodzą na "odstępcze" forum po to, aby podszyć się pod kogoś. To wszystko oczywiście "w imię Boga" i świadkowej prawdomówności.

Osoby, które tak robią naprawdę mają rozdwojenie jaźni. Ale ja już wiem skąd się ono bierze.... odkąd dziś przeczytałam, że na stojakach z literaturą używane są magnesy...
A jak się przy takim magnesie za długo stoi.......... i naraża się głowę na jego oddziaływanie, to....  ;D ;D ;D


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #155 dnia: 04 Listopad, 2016, 07:42 »
Dziwne to wszystko.
Od kiedy Glasgow jest 80 km do Dundee ?????
3 (slownie trzy) polskie zbory w Szkocji w ktorych "podobno" jest o Ewie glosno, widywal ja w Livingstone na zgromadzeniach a nie moze jej znalesc????
Artykul ponoc zrobil furore ale do tej pory internetowe wydanie tej gazety artykulu nie ukazalo - ???

Jesli chodzi o zasady rozwiazywania umow o prace to pewnie wszyscy znamy zasady obowiazujace w cywilizowanym swiecie - (rozni sie on od swiata made in WTS)

« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 09:43 wysłana przez M »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #156 dnia: 04 Listopad, 2016, 08:16 »
     Do  Artur76pionier-
 prawda jest taka , że 24 osoby zostawiły ją z dnia jako właścicielkę pensjonatu bez personelu i to jest naganne . Pytanie , czy byli zatrudnieni legalnie? Jeżeli tak to złamali prawo i tyle . Jeżeli była zła jako pracodawca mogli wcześniej się zwolnić ale nie , powodem porzucenia pracy było wykluczenie Jej jako ŚJ . Świadkowie zatrudniani przez braci zawsze mają wygórowane wymagania , wole na zebranie , wolne na zgromadzenie , wolne na służbę itd tylko wynagrodzenie powinno być takie by zaspakajało ich potrzeby prowadzenia skromnego życia .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #157 dnia: 04 Listopad, 2016, 08:22 »
Tak jest.
Należy pamiętać że ta sprawa sądowa ma charakter prawny (stosunek pracodawca-pracownik). To SJ chcą na siłę zrobić z niej sprawę o charakterze moralno-religijnym.

Oczywiście nikt nie zabrania im postępowania zgodnie ze swoim sumieniem, jednak normy prawne obowiązujące w danym państwie są wyznacznikiem. Chcesz być w zgodzie z sumieniem a nie jesteś w stanie być w zgodzie w prawem - ponosisz karę. SJ szli do więzienia za "podyktowaną sumieniem odmowę służby wojskowej" i szczycili się tym. W tym konkretnym wypadku zapewne poniosą jakąś karę za "podyktowaną sumieniem odmowę przyjścia do pracy". Zamiast narzekać na to jak są traktowani, niech głośno opowiadają o błogosławieństwach jakie ich spotkały, dzięki "możliwości znoszenia zniewag ze względu na Jego imię".


Offline Exodus

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #158 dnia: 04 Listopad, 2016, 08:46 »
     Do  Artur76pionier-
 prawda jest taka , że 24 osoby zostawiły ją z dnia jako właścicielkę pensjonatu bez personelu i to jest naganne . Pytanie , czy byli zatrudnieni legalnie? Jeżeli tak to złamali prawo i tyle . Jeżeli była zła jako pracodawca mogli wcześniej się zwolnić ale nie , powodem porzucenia pracy było wykluczenie Jej jako ŚJ . Świadkowie zatrudniani przez braci zawsze mają wygórowane wymagania , wole na zebranie , wolne na zgromadzenie , wolne na służbę itd tylko wynagrodzenie powinno być takie by zaspakajało ich potrzeby prowadzenia skromnego życia .
No właśnie się obawiam, że nie jest to osoba o szczerych intencjach. I to mnie jeszcze bardziej martwi, że dla pewnej grupy Świadków jest to zupełnie normalne, że wchodzą na "odstępcze" forum po to, aby podszyć się pod kogoś. To wszystko oczywiście "w imię Boga" i świadkowej prawdomówności.

Osoby, które tak robią naprawdę mają rozdwojenie jaźni. Ale ja już wiem skąd się ono bierze.... odkąd dziś przeczytałam, że na stojakach z literaturą używane są magnesy...
A jak się przy takim magnesie za długo stoi.......... i naraża się głowę na jego oddziaływanie, to....  ;D ;D ;D

Od siebie do forumowiczów: zgadzam się z przedmówcami. Wszystkimi.
Od siebie do Artur76pionier : mam wrażenie, że.. pewnie tak jest - jesteś mądry w swoich oczach.
 Postaraj się zmienić wizerunek i ...byłoby fajnie i miło byś i w naszych takim był  :)
 Może się mylę ale gdyby nick twój był odwrotnością liczb nie Artur76   lecz  Artur67 byłoby zapewne łatwiej
 Wszak 10 lat na karku w tym wypadku wpływa na korzyść, bo siwizna na skroniach początkiem mądrości.  :)

  Nas Światło prawdy dawno przestało razić Arturze76 ! Bardziej NAS rażą : Obłuda Dwulicowość Kłamstwo Cynizm ( wszystko to wypływa z Organizacji i wpływa na nieprzebudzonych : przykład tych pracowników)  :'(

 Ściągnij więc z oczu  okularki spawalnicze i zobacz paletę barw, kolorów jaka jest wokoło i NAS otacza.
 Pozdrawiam wszystkich


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #159 dnia: 04 Listopad, 2016, 09:35 »
Arturku a twoi RODZICE TO CHYBA w 75 byli słabi duchowi skoro w 76 pojawiłeś się na świecie? 8-)

A swoją drogą to koleś po prostu chce kontakt w celu: zastraszenia konsekwencjami dzisiaj i w przyszłości brakiem wstępu do RAJU.

ŻAL MI CIEBIE CZŁOWIEKU ale wiem że jesteś ZAPROGRAMOWANY.

Biedny WTSOWSKI komandosik albo śmieszek upalony ziołem i bawiący się KOSZTEM LUDZKIEJ TRAGEDI.



Offline Fantom

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #160 dnia: 04 Listopad, 2016, 09:42 »
@Artur76pionier
 własnie teraz jestem w UK.Chętnie zobaczę jak nadstawisz policzek,bo mam ochotę walnąć Cię w pysk.Mam nadzieje,że pójdziesz za radą JEZUSA i bez oporu się nadstawisz.Gdzieś Ty rozum zostawił chłopie!!!
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #161 dnia: 04 Listopad, 2016, 10:05 »
Arturku a twoi RODZICE TO CHYBA w 75 byli słabi duchowi skoro w 76 pojawiłeś się na świecie? 8-)
(...)

Myślę że nie ma potrzeby wyciągania aż tak niemerytorycznych argumentów. Artur dostał już za swoje. Mamy nadzieję, że się opamięta.


Offline Artur76pionier

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #162 dnia: 04 Listopad, 2016, 10:49 »
Nie było moim zamiarem obrażac kogos. Nie pojmuje dlaczego tak na mnie wskoczyliscie. Dzieki tym ktorzy w priv wiadomosciach  dali namiary na Ewe. Juz pisalem ze chcialem jej pomoc . Jestem swiadkiem Jehowy i nie moge bezposrednio do niej podjechac z wiadomych przyczyn. Zdaje sobie sprawe ze swiadkowie na tym forum nie sa mile widziani . Ale  ludzie nie obrazajmy sie wzajemnie. Ja pisalem prawde.  Po przeczytaniu artykulu w ktorym nic ciekawego ani nic co mogloby obrazac wierzenia swiadkow Jehowy nie znalazłem postanowilem jej pomoc. Chca ja podac do sadu o znieslawienie wiec chcialem ja tylko uprzedzic. Chora kobieta nie powinna przechodzic przez kolejne piekło.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #163 dnia: 04 Listopad, 2016, 10:49 »
Przychodzi mi do głowy taki werset z którym WTS nie wie co zrobić, bo chcieliby "mieć ciastko i zjeść ciastko", a tu Biblia strzela do nich tak:
Przysłów 22:1 "Cenniejsze jest dobre imię niż wielkie bogactwa, a przychylność lepsza niż srebro i złoto."

Dlatego zastraszamy, żeby nic nie wypłynęło, później kopiemy, aż ofiara ledwo co dycha, jeszcze dokręcamy mówiąc , że chcemy pomóc ofierze , że Bóg tak chce, o modlitwie, o głoszeniu i usuwamy gdyby zadawała dalej pytania lub nie zgadzała się z JWORGIEM. A jak została usunięta, to zostaje nam jeszcze rodzina ofiary. Bo może rodzina ofiary będzie się miała czelność kontaktować z wykluczonym. Też można ją skopać do ostatniego pokolenia jak się da. W końcu wszystko nam się wybaczy, bo przecież wszystko robimy w imię św. JWORGA. Później mamy poklask w zborze zaszczyty, klepanie po plecach w stylu "Well done". Zostaliśmy bohaterami bo stanęliśmy w obronie wiary.

Tylko jakiej wiary? W co? W imię kogo?

Mam jednak wrażenie, że chyba jednak Donald John Trump jest ich idolem, a nie św. Franciszek z Asyżu.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 11:29 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline matus

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #164 dnia: 04 Listopad, 2016, 11:51 »
To tak trochę jak próba zastraszenia wygląda.
Na zasadzie - "odpuść obecna sprawę, bo przygotowujemy przeciwko tobie oskarżenie, ty paskudny odstepczuchu ty"*.
Trochę nędzna.
I raczej do niebezpośredniej (bo sprawa nie dotyczy bezpośrednio WTSu, a to właśnie śJ to próbują - z miernym skutkiem - przeforsować) przegranej w aspekcie prawno-pracowniczym (bo chodzi tu przede wszystkim o straty czysto finansowe, nie ma co ukrywać) -  dojdzie jeszcze przegrana bezpośrednia, w aspekcie moralno-religijnym.
Bo, chociażby z tego, co zostało przedstawione (plucie? naprawdę?) w tym wątku to na wygraną WTSu raczej marna szansa...


*zwroty grzecznościowe są tak napisane celowo, bo szacunku tu do Ewy nie zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 11:53 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.