Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z cyklu: opowiesci z Wtsu  (Przeczytany 73416 razy)

Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Październik, 2016, 20:35 »
    I bardzo dobrze. Niech się tłumaczą. Trzeba ponosić konsekwencje swoich bzdetnych decyzji.
    W Polsce, byłoby trudno z takim świadectwem znaleść pracę, jak ktoś ma & ..."z winy pracownika".
    I z tego co słyszałam, to też takiemu zasiłek dla bezrobotnych się nie należy.
    A referencje, to ta siostra napewno, odpowiednie wystawi.
    Nawet jeśli ktoś był dobrym pracownikiem, to pozostaje na końcu fakt i stwierdzenie, że ktoś porzucił pracę.
    Ot, taka  sobie,   c z a r n a,   c i e r p k a    w i s i e n k a    n a    t o r c i e. :D :D :D

    Gerontas, a to, że nie potrafią samodzielnie myśleć, to standard. Kiedyś, zastanawiałam się, dlaczego
    moi bracia, nie potrafią w swoich osobistych sprawach decydować? Jak odkryłam tę "prawdę o tej prawdzie",
    znalazłam dopiero odpowiedź, tak do końca.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2016, 21:00 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Październik, 2016, 20:40 »
    Nawet jeśli ktoś był dobrym pracownikiem, to pozostaje na końcu fakt, że ktoś porzucił pracę
   

 Ona też była kiedyś dobrą głosicielką i siostrą. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Październik, 2016, 20:47 »
Ona też była kiedyś dobrą głosicielką i siostrą. :)
   
      Tak, wiem, ale gdy jako pracodawca, będzie musiała wystawić referencje, to myślę, że zrobi to uczciwie i jeśli
      ktoś był rzeczywiście dobrym pracownikiem, to tak napisze, ale napewno też zgodnie z prawdą napisze, że doszło
      do porzucenia pracy i taka gościuwa zasiłku nie dostanie, jak sie bedzie ubiegała.
      Ja, jako pracodawca, tak dokładnie bym zrobiła, żeby nie niszczyć sobie sumienia.  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Październik, 2016, 20:51 »
a jakie miała ta banda sumienie? Jako ludzie (niby bracia) i jako pracownicy? Pokąsali ręke która dawała chleb, w imię amerykanskiej korporacji. Robiąc na koniec smród kobicie. 
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2016, 20:55 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Październik, 2016, 20:56 »
a jakie miała ta banda sumienie? Jako ludzie (niby bracia) i jako pracownicy? Pokąsali ręke która dawała chleb, w imię amerykanskiej korporacji.

     Ta "banda braterska", jak to nazywasz Tomku, napewno sumienia nie miała, nie ma wątpliwości!!
     Ale ja nie odpłacałabym tym samym. Lepiej się wtedy żyje emocjonalnie.
     Nieraz to sprawdziłam w swoim życiu i naprawdę czułam się dobrze.
     To raczej, ci, co mnie krzywdzili, czuli się wtedy zakłopotani ...
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2016, 21:03 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Październik, 2016, 21:37 »
a jakie miała ta banda sumienie? J.

  Czyste, bo nieużywane.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Październik, 2016, 21:39 »
  Czyste, bo nieużywane.

    Powiedziałabym, zardzewiałe, bo nieużywane .... ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Arvena

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Październik, 2016, 14:31 »
Wyobrazacie sobie gdyby ta siostra prowadzila dom starcow?  I nagle cala zaloga zostawia dziadkow na pastwe losu?
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Październik, 2016, 15:18 »
Wyobrazacie sobie gdyby ta siostra prowadzila dom starcow?  I nagle cala zaloga zostawia dziadkow na pastwe losu?

Szokujące całe to opowiadanie. Gdyby to był dom starców, nie daj Boże żłobek, albo przedszkole to trafili by na długo do więzienia. Myślę że mimo wszystko kara i tak nie powinna ich ominąć, aby w przyszłości zapobiec właśnie takim sytuacjom, gdzie zdrowie albo życie ludzkie mogłoby być zagrożone.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Październik, 2016, 15:31 »
Gdybym nie znał tej Sekty od środka i nie miał w przeszłości wgranego w głowę oprogramowania WATCH TOWER wersja premium to bym dał se rękę uciąć że ci ludzie jadą na wspomaganiu FARMAKOLOGICZNYM

No bo jak przykładny ojciec i mąż nagle skacze w kartonie z 10 piętra twierdząc że leci rakietą na księżyc to NP PO DOPALACZACH i odbiorca jakoś pojmuje co było powodem CZYNU NIESPODZIEWANEGO PO TEJ OSOBIE.

A tu w grupie 24 osób to musiały być na 100% jednostki wybitne kreatywne które się angażowały być może ktoś ogarniał MARKETING ktoś był MANAGEREM

ale NAGLE NA ROZKAZ ZACHIPNOTYZOWANE JEDNOSTKI WYKONAŁY KOMENDĘ zupełnie jak PSY PAWŁOWA  :o

bo gdyby tego nie wykonały to pyły by elektrowstrząsy a ulgę w myśleniu o tak strasznej każe mogło przynieść jedynie natychmiastowe wykonanie komendy A GRATIS OTRZYMALI BŁOGOSTAN I SPOKÓJ SERCA I DUCHA oraz przeświadczenie że zrobiły słusznie.


Offline M

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Październik, 2016, 15:39 »
A GRATIS OTRZYMALI BŁOGOSTAN I SPOKÓJ SERCA I DUCHA oraz przeświadczenie że zrobiły słusznie.

Mam nadzieję, że sąd im szybko to przedświadczenie wybije z głowy :).


Offline bernard

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Październik, 2016, 15:53 »
Wyobrazacie sobie gdyby ta siostra prowadzila dom starcow?  I nagle cala zaloga zostawia dziadkow na pastwe losu?
Na szczescie Swiadkowie nie prowadza domów starcow , hospicjów czy przedszkoli .


Offline Sławka

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Październik, 2016, 15:55 »
Właśnie przeczytałam wpis Alka i serce skoczyło mi do gardła.

Moja córka od czterech lat nie kontaktuje się ze mną, bo przestałam wierzyć w bajki WTS-u. Nie jestem nawet wykluczona, zbór uważa mnie za nieczynną, większość braci ze mną rozmawia jak się przypadkowo spotkamy. Nie odeszłam i nie dałam się wykluczyć aby nie utrudnić jej kontaktu ze mną.
Jednak moja córka gorliwa pionierka i tak go zerwała, bo zna moje poglądy na temat Organizacji. Zmieniła nr. telefonu, wyjechała z Polski i  nie wiedziałam nawet co się z nią dzieje..

Kiedyś napisałam do niej na emaila. Odpisała że bardzo nas kocha ale nie powie co u niej  dopóki nie wrócimy do zboru i mogę się z nią kontaktować tylko w bardzo ważnej sprawie. Boję się drugi raz napisać, żeby nie zlikwidowała tego emaila jak komórki,  jeżeli uzna, że wykorzystuję go nie zgodne z zasadami ( o ile już tego nie zrobiła).

Różne wieści na jej temat do mnie docierały mniej lub bardziej sprawdzone, ale ostatnio na 100% dowiedziałam się, że mieszka w Szkocji, jest w polskim zborze i pracuje w małym hoteliku jako sprzątaczka. Alek czy mogę prosić o kontakt na priv?

To straszne jak pod wpływem regularnie przyswajanej propagandy strażnicowej można popaść w taki fanatyzm religijny, że całkowicie zatraca się  normalne ludzkie odruchy względem bliźniego oraz zdrowy rozsądek.


Offline Arvena

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Październik, 2016, 15:58 »
A czy ta siostra co prowadzi ten hotel to Polka czy Brytyjka?
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline M

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Październik, 2016, 16:03 »
A czy ta siostra co prowadzi ten hotel to Polka czy Brytyjka?

Polka, cała sprawa miała miejsce w polskim zborze/grupie w Szkocji.